Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Príjemné vianoćné pečenie....
0 0
miluter miluter

miluter je offline (nepripojený) miluter

mam rad Vianoce , ale uz sa tak im netesim , ako niekedy
0 0
MariaH... MariaH...

MariaH... je offline (nepripojený) MariaH...

U nás na Vianoce musí byť štedrák. Recept tu: http://recepty-menea.blogspot.com/2009/06/stedrak.html
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

zopár receptov :
0 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Marlenkau a roládu piekla moja spolužiačka, idem vyskúšať aj ja.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vidim ze sa pecie o dusu.
musim sa pochvalit,ja uz mam napecene:

iselske tortivky,kakaove stromceky,citronove kolieska,medovnicky,dlabky,ovsenne dukaty/3 varianty-kazdy ma uplne inu chut/,vanilkove rozky/tiez podla troch roznych receptov/,mandlove suchare,jeze,cokoladove kometky a parizske rozky/este nenaplnene/-tak myslim ze na tento rok staci.vsak som na diete,sliny mi tecu az po zem,ked vidim a citim tu aromu....
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ľúbostné listy

15 porcí

Ingredience:
250 g hladkej múky Špeciál
250 g rastlinného tuku
2 ČL octu
6 žĺtkov
soľ
Plnka:
6 bielkov
130 g kryštálového cukru
1 balíček vanilínového cukru
130 g kokosovej múčky
práškový cukor na posypanie

Popis přípravy:
1.Z hladkej múky, rastlinného tuku, octu, zo žĺtkov a soli vypracujeme vláčne cesto. Rozdelíme ho na valčeky a nakrájame ich na menšie kúsky. Z jednotlivých kúskov cesta urobíme guľky veľkosti 2 až 3 cm. Pomocou valčeka vytvarujeme z guliek tenké, pravidelné kolieska a polovicu z nich jemne vtlačíme do košíkových formičiek. Druhú časť koliesok použijeme na zakrytie.
2 Na plnku vyšľaháme bielky a zmiešame ich s kryštálovým a vanilínovým cukrom a kokosovou múčkou. Do stredu cesta v košíčku dáme plnku a na ňu položíme koliesko cesta. Upečieme pri teplote 180 °C a po vychladnutí posypeme práškovým cukrom.

Doba přípravy:
00:55
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Tak ja som upiekla linecké zlepované, ishlerské tortičky a medové čokoládové koláčiky
10.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
1/1
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

zuzkahris Pozri príspevok
Tak ja som upiekla linecké zlepované, ishlerské tortičky a medové čokoládové koláčiky
Ja som včera napiekla tiež tieto 3 druhy - linecké, ischelské a medovníky. Dnes ich pozlepujem a šmrncnem. Idem hľadať inšpiráciu na zdobenie medovníkov.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja by som potrebovala dobrú skrýšu, kam schovať napečené..
lebo synkovia radi zisťujú, či sa to napečené náhodu nekazí..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..ja by som potrebovala dobrú skrýšu, kam schovať napečené..
lebo synkovia radi zisťujú, či sa to napečené náhodu nekazí..
Dones ku mne, u mňa sa nestratia. Ja sladké nemusím a deti doma nemám.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Koláčiky ďaľšie :
0 0
olip olip

olip je offline (nepripojený) olip

Bola tu síce poznámka, že sú v tejto téme len recepty, ale téma má nadpis "Vianoce" a nechcem zakladať novú tému. Len by som chcela vedieť, či niekto nevie dokončiť verš, ktorý hovorí "gazda" pri štedrovečernom stole: rozhadzuje orechy do každého kúta a vraví:
Moje milé štyri kúty,
nemám vás čím obdariti,
iba týmito 4 orechmi: Za dobrú úrodu
za ...
Dedko si to vzal so sebou do hrobu a my somári sme si ho nezapamätali.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

olip Pozri príspevok
Bola tu síce poznámka, že sú v tejto téme len recepty, ale téma má nadpis "Vianoce" a nechcem zakladať novú tému. Len by som chcela vedieť, či niekto nevie dokončiť verš, ktorý hovorí "gazda" pri štedrovečernom stole: rozhadzuje orechy do každého kúta a vraví:
Moje milé štyri kúty,
nemám vás čím obdariti,
iba týmito 4 orechmi: Za dobrú úrodu
za ...
Dedko si to vzal so sebou do hrobu a my somári sme si ho nezapamätali.
skúsim zistiť, raz som bola u mojej sestry na Štedrý deň a môj švagor rozhadzoval orechy do kútov a niečo pri tom hovoril
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
pepsikova Pozri príspevok
..ja by som potrebovala dobrú skrýšu, kam schovať napečené..
lebo synkovia radi zisťujú, či sa to napečené náhodu nekazí..
Ja som vianočné pečivo schovávala do špajzy na medziposchodí alebo na kuchynskú linku do ozdobných krabíc/ktoré tam ostávali, aby neboli nápadné, že sú tam len cez vianoce/,na chladničku a pod. a keď som už bola bezradná, tak som jednoducho piekla 2-3 násobné dávky vianočných koláčikov.....veď nech jedia hlavne, že im chutí..........
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

wagner Pozri príspevok
Dones ku mne, u mňa sa nestratia. Ja sladké nemusím a deti doma nemám.

A čo takto napiecť toto ?? ....a máme pokoj aj na budúci rok
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

olip Pozri príspevok
Bola tu síce poznámka, že sú v tejto téme len recepty, ale téma má nadpis "Vianoce" a nechcem zakladať novú tému. Len by som chcela vedieť, či niekto nevie dokončiť verš, ktorý hovorí "gazda" pri štedrovečernom stole: rozhadzuje orechy do každého kúta a vraví:
Moje milé štyri kúty,
nemám vás čím obdariti,
iba týmito 4 orechmi: Za dobrú úrodu
za ...
Dedko si to vzal so sebou do hrobu a my somári sme si ho nezapamätali.
môj manžel tiež hádze a pri tom hovorí:
za dobrú úrodu
za dobre zdravie
za trochu šťastia
aj veľa peňazí
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Poradte aký živý vianočný stromček si vybrať? Jedličku borovicu atd. A podľa čoho vyberať?
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

to nikto nekupuje vianočný stromček živý? Ani my len sme ho vyhrali. Ale poradte aký?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

31Jankal Pozri príspevok
to nikto nekupuje vianočný stromček živý? Ani my len sme ho vyhrali. Ale poradte aký?
Ja tiež mám len umelý - šetrím prírodu. Keď by som si mohla ja vybrať, tak by som si vybrala jedličku alebo strieborný smrek. Pokiaľ máš obývačku veľmi veľkú, tak si môžeš zobrať aj borovicu. Ale do malej miestnosti dať veľkú borovicu - mne by sa to nepáčilo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať