Zavrieť

Porady

Nemecko má nakazených 1200 obyvateľov, my žiadnych - veríte tomu ?

Nemecko má nakazených k dnešnému dňu 1200 obyvateľov vírusom zo španielskych uhoriek. Ako vedia naši hygienici v takej krátkej dobe skontrolovať - a to aj dozadu kamióny čo-odkiaľ doviezli? Ako vedia skontrolovať aj malých obchodníkov-živnostníkov či nepredávajú závadné uhorky z Nemecka ......... ja im teda vôbec neverím. A naši ľudia si pri návšteve v Nemecku nedali k "schnitzli" uhorkový španielsky šalát ?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

hubatá Pozri príspevok
Nemecko má nakazených k dnešnému dňu 1200 obyvateľov vírusom zo španielskych uhoriek. Ako vedia naši hygienici v takej krátkej dobe skontrolovať - a to aj dozadu kamióny čo-odkiaľ doviezli? Ako vedia skontrolovať aj malých obchodníkov-živnostníkov či nepredávajú závadné uhorky z Nemecka ......... ja im teda vôbec neverím. A naši ľudia si pri návšteve v Nemecku nedali k "schnitzli" uhorkový španielsky šalát ?
A ako si môžu byť istí, že všetkých 1200 ľudí sa nakazilo práve vírusom zo špan. uhoriek?

Aj u nás sú prípady hnačiek, len je ťažké dokázať, že to presne z toho a toho. Príčin môže byť veľa. A zbytočne sa nafukuje tá bublina. Rovnako, ako kedysi šialené kravy a kuratá s vtáčou chrípkou. Zase niekto potreboval zamedziť dovozu uhoriek zo zahraničia (nemyslím tým našu krajinu...).

A čo je to 1200 ľudí z 82 miliónov obyvateľov? Je to necelých 0,0015%! AK u nás dostane 70 ľudí sračku, bude sa z toho robiť panika?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Také niečo sa môže stať hocikedy a hocikde. Je to znova len o tom, aby sme nezabudli na dôkladné umývanie zeleniny a ovocia a aj hygienu rúk...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Necudoval by som sa nakaze v Rusku, ale v Nemecku? Kde udelali soudruzi chybu?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ja zas nemam dovod verit, ze spanielske uhorky boli naozaj spanielske a nie africke... Je mi luto aj tych spanielskych pestovatelov, na ktorych sa to vsetko hadze - zliznu si to mozno bezdovodne. Na Slovensku je z toho tiez velke haloooo, mame vlastne uhorky a nasi odberatelia su opatrni, objednavaju si male mnozstva, lebo zakaznici mozno nebudu verit, ze to su nase slovenske. Ale co sa cudujeme, ked aj u nas na trhu trhovnici predavaju dovoz z Afriky, ktory presiel hadam cez 5 velkoskladov az k nam, nastriekany sajrajtom a oznacuju ho za slovensky, dokonca za svoj zo zahrady, hoci ziadnu zahradu nemaju... Skutocne, ludia nemozu uz nicomu verit. A doplacaju na to zas len ti, co su v tom nevinne. Pekne si krocik po kroku nicime nase polnohopodarstvo...
5 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

V Španielsku nie sú žiadni nakazení? Zaujímavé.
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Chokma Pozri príspevok
Ja zas nemam dovod verit, ze spanielske uhorky boli naozaj spanielske a nie africke... Je mi luto aj tych spanielskych pestovatelov, na ktorych sa to vsetko hadze - zliznu si to mozno bezdovodne. Na Slovensku je z toho tiez velke haloooo, mame vlastne uhorky a nasi odberatelia su opatrni, objednavaju si male mnozstva, lebo zakaznici mozno nebudu verit, ze to su nase slovenske. Ale co sa cudujeme, ked aj u nas na trhu trhovnici predavaju dovoz z Afriky, ktory presiel hadam cez 5 velkoskladov az k nam, nastriekany sajrajtom a oznacuju ho za slovensky, dokonca za svoj zo zahrady, hoci ziadnu zahradu nemaju... Skutocne, ludia nemozu uz nicomu verit. A doplacaju na to zas len ti, co su v tom nevinne. Pekne si krocik po kroku nicime nase polnohopodarstvo...
Vďaka Čarnogurskému, ktorý dal pozabíjať naše kravičky a zlikvidoval družstvá. Máme tu okrem španielských aj z inej tramtárie kadečo, napr. poľskú múku, polotovary, maslo, koláče, a i., Poliaci majú filipa a podnikavého ducha, a my máme to, čo si zaslúžime a preto - tak nám treba!
1 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

No farmaceutické korporácie potrebujú zarobiť,tak vymýšľajú nové choroby.Zaujímavé,že doteraz neboli.A ako zázrakom prídu o dva-tri týždne s medicínou na záchranu ľudstva,hlavne že to sype.
Jedzte bryndzu,cesnak a chren a nemusíte sa báť umelo vytvorených nákaz.Je za tým viac,ale v jednej téme ma už odbili,teraz mi tiež neuveria.Budúcnosť ukáže,ale bude neskoro.
Ešte dodám,že si naše "pravdovravné" a úplne "nestranné" média dovolia odvysielať názor obstarožnej Nemky,že ona v živote surovú zeleninu už nezje,len uvarenú.No pekný príklad.Niekomu strašne "záleží" na našom "zdraví",preto ten vírus...
7 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

ErinErin Pozri príspevok
V Španielsku nie sú žiadni nakazení? Zaujímavé.
Nemajú na uhorky,ale to v médiách neprezradia,ani to,ako vo veľkom tam ľudia vyšli do ulíc.Upišťané čítačky správ povedia len to,čo nás nezaujíma.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a že neukazujú pochovávanie tých ľudí, to už nie je senzácia?...nečudovala by som sa, keby epidémia vybuchla niekde v zapadnutom kúte Portugalska či chudobnejšej časti Španielska, ale Nemecko?..koho potrebujú znivočiť tentokrát?..(nebudem sviňa a nenapíšem, čo si myslím)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no to je fakt náhoda, že nový liek na hnačky zabral
http://www.sme.sk/c/5916171/uhorky-v...-nakazene.html

teraz neviem, to že v honbe za ziskom ide farmaceutický priemysel velmi daleko, tak to je jasné. Ale až takto?
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Chobot Pozri príspevok
A ako si môžu byť istí, že všetkých 1200 ľudí sa nakazilo práve vírusom zo špan. uhoriek?

Aj u nás sú prípady hnačiek, len je ťažké dokázať, že to presne z toho a toho. Príčin môže byť veľa. A zbytočne sa nafukuje tá bublina. Rovnako, ako kedysi šialené kravy a kuratá s vtáčou chrípkou. Zase niekto potreboval zamedziť dovozu uhoriek zo zahraničia (nemyslím tým našu krajinu...).

A čo je to 1200 ľudí z 82 miliónov obyvateľov? Je to necelých 0,0015%! AK u nás dostane 70 ľudí sračku, bude sa z toho robiť panika?
No, bohužiaľ, keby to bola len sr...čka, ale na to sa zomiera.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Myslím, že po prezretí tohto videa budete vidieť veci v inom svetle.

http://dokumentarni.tv/zdravi/potraviny-a-s-food-inc

Tento film išiel nedávno aj na HBO - aké dobré načasovanie
4 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
baktéria escherichia coli je pôvodcom, presp. jej ,,sesternica,, sa vedci domnievajú a to nie je vírus....ale nevadí
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ved aj v naších obchodných reťazcoch sú ovocie a zelenina z rôznych kútov sveta....možno sa nájde aj tu "napadnutá" zelenina, len o tom este nevieme....a čo vieme o víruse? ani veľa, ani málo, počkáme, kým to tu dorazí....ako stále....načo robiť vopred opatrenia? ešte to nie je v štádiu "pozor krízový štáb zasadá, viac na tlačovke", tak nešírme paniku!
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Fim dobre vysvetluje vznik patogennych mikroorganizmov. Preto alabut hnoji svoju zahradku vyhradne prezretym humusom ... v com mu prirodna dazdovkova spolocnost pomahaj. :-)
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Pite džúsy značky Frutta, postihne Vás sračka krutá....

Denne zomiera v Afrike xyz detí od hladu, a o tých sa nepíše... Milujem uhorky, a jesť ich budem i naďalej - akurát zvýšim "čistiaci režim"
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Hrozne zabery, ale aj u nas sa najdu podobne. Nie vsetci pestovatelia v Spanielsku (podobne Slovensku) pestuju takto, v takychto podmienkach. A v tom je ten hacik. Ze sa zovseobecnuje... a tak su "potrestani" nevinni spolu s vinnymi.
Jeden od nas robi dovozcu zeleniny a ovocia z Afriky, prevaza zrovna cez Spanielsko. Tiez nam tvrdil, ze "made in Slovakia" je nalepene aj na plodinach z Afriky len preto, ze majitelom plantazi je Slovak. Ak je to tak, tak je v tom uz riadny chaos. Na trhu sa robi to iste. Tvrdi sa, ze nieco je slovenske, hoci so Slovenskom to nema nic spolocne. Niektore staty maju opatrenia, ktorymi si vedia ochranit svoj (skutocne svoj) tovar a vedia aj podporit svoju vyrobu - kvalitnu, nezenu polnohospodarov do krajnosti (a to teraz nemam na mysli dotacie). Slovensko zial medzi ne nepatri.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Keď som bol pracovne v štáte, kde sa takéto pliagy dajú nachytať, pretože našinec nie je na ich potvory navyknutý, každé ovocie či zeleninu som máčal v dezinfekčnom roztoku, pripraveného z chemikálií na prípravu pitnej vody z hocijakej bačoriny.
Keďže je to ťažko vo vnútri tých produktov, postačí hygiena.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať