Zavrieť

Porady

Nemecko má nakazených 1200 obyvateľov, my žiadnych - veríte tomu ?

Nemecko má nakazených k dnešnému dňu 1200 obyvateľov vírusom zo španielskych uhoriek. Ako vedia naši hygienici v takej krátkej dobe skontrolovať - a to aj dozadu kamióny čo-odkiaľ doviezli? Ako vedia skontrolovať aj malých obchodníkov-živnostníkov či nepredávajú závadné uhorky z Nemecka ......... ja im teda vôbec neverím. A naši ľudia si pri návšteve v Nemecku nedali k "schnitzli" uhorkový španielsky šalát ?
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Gapo Pozri príspevok
Absolútna pravda, keď som bol na salaši v Turčianskych Tepliciach, na tom hornom, okrem iného sme ochutnali aj pravý ovčí syr, takže viem ako má šmakovať, nie ako ten čo priniesla manželka z obchodu, ovčí syr pod zubami vŕzga.
..

..ten syrík z toho salaša som aj ja hamkala, aj žinčicu nám starký dal, fajnové voľačo to bolo......a bolo to pred4 rokmi...chuť syra sa nedá zabudnúť...ani vôňa..
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dobry ovci syr sa da kupit v turcianskych salasoch aj teraz, my sme kupovali cerstvy aj udeny. Z cerstveho sme si urobili bryndzu. Cerstvy stal 6 Eur/kg, udeny 6,6 Eur/kg. Najlepsi je v polovici maja, ked sa male ovecky odoberu od velkych, vtedy je vraj mlieko najlepsie.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

...takže vôbec to nie je zo španielskych uhoriek,nenašli tam tie baktérie...najnovšia správa...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prečo mám pocit, že to bolo cielené, aby mohli vyskúšať nový liek?
Či pozerám veľa katastrofických filmov?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Rozálka - lebo je to v poslednej dobe zaužívaný model myslenia. V minulosti sa tiež snažili proti chorobám, čo najskôr vyvíjať účinné lieky. Inak táto baktéria sa objavila už skôr v Amerike, takže to nie je až taká celkom nová záležitosť.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Presne tak, E-Coli je už dávno známa, môžete to vidieť na tom videu, čo je na 2. strane. Vraj keby sa kravy kŕmili trávou, tak by s baktériou nebol problém. Ale v USA (film je o USA) sa vo veľkovýkrmňach kravy kŕmia kukuricou, takže baktérie si žijú ako v bavlnke.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No, a ked zacnu tu sracku spod krav vyvazat na zeleninove polia, E coli jak vysita. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

(BXL)
A tak v dedine,aspon tej čo mám záhradu sú všetci nezamestnaní,robia tam snád 2 rodiny,ale ked ju celú obídem,tak niet toho svatého,ktorý by mi predal vajcia.Načo chovať sliepky ked kadia po dvore.Ono ľudia zvyknutí na JRD,tak tých práci veľmi nenaučíš.Stále hovorím za dediny,ktoré poznám.


Prid k nam, v sukromnom obchode kupis domace vajcia priamo z chovu majitelky a predvacky v jednej osobe, domacu slaninku, kapustu, domace zemiaky a z blizkeho salasa aj bryndzu a ovci syr. Este som nepocul, zeby niekto zo zakaznikov dostal crevnu chripku. Pokial ma jeden obchod, musi si svoje dodavky dosledovat. Masove vyrobky, zeleninu, ovocie a ovcie vyrobky chodia k nej nakupovat aj predavacky z velkych obchodnych retazcov. Asi vedia, co predavaju. :-)
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ano, toto je zaujimave, ked si k vam pride masiar pre seba kupit maso, a svoje preda niekomu inemu, alebo priesady do svojej zahrady, a tie, ktore robi z chytaneho osiva, predava inym ludom. Podla toho spoznat ako sa veci maju. ;-) O niecom to hovori.
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
alabut Pozri príspevok
(BXL)
A tak v dedine,aspon tej čo mám záhradu sú všetci nezamestnaní,robia tam snád 2 rodiny,ale ked ju celú obídem,tak niet toho svatého,ktorý by mi predal vajcia.Načo chovať sliepky ked kadia po dvore.Ono ľudia zvyknutí na JRD,tak tých práci veľmi nenaučíš.Stále hovorím za dediny,ktoré poznám.


Prid k nam, v sukromnom obchode kupis domace vajcia priamo z chovu majitelky a predvacky v jednej osobe, domacu slaninku, kapustu, domace zemiaky a z blizkeho salasa aj bryndzu a ovci syr. Este som nepocul, zeby niekto zo zakaznikov dostal crevnu chripku. Pokial ma jeden obchod, musi si svoje dodavky dosledovat. Masove vyrobky, zeleninu, ovocie a ovcie vyrobky chodia k nej nakupovat aj predavacky z velkych obchodnych retazcov. Asi vedia, co predavaju. :-)
Hej,ale nenapísal si kde je ten súkromný obchod.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

sobotu na trhu chcel byt jeden predajca vtipný,tak vraví kupujúcej-kupte uhorky,sú čerstve,priamo zo Španielska a ona to zobrala važne a rýchlo odišla-inak len zbytočne urobili škodu pestovatelom,
teraz ako všímam už v Kauflande rýchlo znížili cny uhoriek,paradajok ale prudko aj cenu nových zemiakov.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ovocie a zelenina sa má jesť vtedy keď je sezóna. Celú zimu jesť papriku, rajčiny, uhorky, cuketu, baklažán pestovanú v živných roztokoch musí každému normálnemu človeku prísť ako zbytočne vyhodené peniaze za chémiu. A ešte tými chemikáliami kŕmiť aj malé deti v domnení akú zdravú a kvalitnú stravu mu rodičia dávajú. Od jari do jesene by sa v našom podnebnom pásme malo vytvoriť v organizme toľko ochranných látok koľko naše telo potrebuje na zimné obdobie z čerstvej zeleniny a ovocia. V zime by mala stačiť kyslá kapusta, chren, šípky, mrazené, zavárané a sušené ovocie a zelenina. Len sem-tam na spestrenie pomaranč, mandarínka, banán.
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

hubatá Pozri príspevok
Ovocie a zelenina sa má jesť vtedy keď je sezóna. Celú zimu jesť papriku, rajčiny, uhorky, cuketu, baklažán pestovanú v živných roztokoch musí každému normálnemu človeku prísť ako zbytočne vyhodené peniaze za chémiu. A ešte tými chemikáliami kŕmiť aj malé deti v domnení akú zdravú a kvalitnú stravu mu rodičia dávajú. Od jari do jesene by sa v našom podnebnom pásme malo vytvoriť v organizme toľko ochranných látok koľko naše telo potrebuje na zimné obdobie z čerstvej zeleniny a ovocia. V zime by mala stačiť kyslá kapusta, chren, šípky, mrazené, zavárané a sušené ovocie a zelenina. Len sem-tam na spestrenie pomaranč, mandarínka, banán.
Niečo podobné aj pri všelijakých pokutných sposoboch vykrmovania hydiny a prasat,napchajú do nich hocičo,len aby čím skor mohli ist do predaja-pritom všetko ma svoj čas a prirodzené formy krmenia-je to poznat na kvalite a chuti mäsa.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Travicov kedysi vesali. Dnes mam dojem, ze vesaju tych, ktori sa nechu dat otravit. :-)
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No lenze z uhoriek to nie je, takze chudaci spanielski pestovatelia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Ako sa upevní panstvo respektíve nadvláda? Predstav si tie investície farmára v španielsku, nikto od neho nič nekúpi, štát ho odškodní, na odškodnenie si zoberie úver od MMF, ten treba splatiť, zhorší sa rejting,a už je v pasci veľkých bánk a ktorých že?,
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Španielsko si bude od Nemecka nárokovať ušlé zisky za uhorky,lebo z uhoriek to nie je....a Rusi ešte len včera pozastavili objednávky a tie dodané zlikvidovali...oni nečítajú noviny,keď to ešte nevedia?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Pozri príspevok
Ovocie a zelenina sa má jesť vtedy keď je sezóna. Celú zimu jesť papriku, rajčiny, uhorky, cuketu, baklažán pestovanú v živných roztokoch musí každému normálnemu človeku prísť ako zbytočne vyhodené peniaze za chémiu. A ešte tými chemikáliami kŕmiť aj malé deti v domnení akú zdravú a kvalitnú stravu mu rodičia dávajú. Od jari do jesene by sa v našom podnebnom pásme malo vytvoriť v organizme toľko ochranných látok koľko naše telo potrebuje na zimné obdobie z čerstvej zeleniny a ovocia. V zime by mala stačiť kyslá kapusta, chren, šípky, mrazené, zavárané a sušené ovocie a zelenina. Len sem-tam na spestrenie pomaranč, mandarínka, banán.
........................................ a to už prečo ?!?!?!?!?!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..........
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
buchač Pozri príspevok
........................................ a to už prečo ?!?!?!?!?!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..........
Lebo medved...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...tiež odpoveď....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať