Zavrieť

Porady

Nemecko má nakazených 1200 obyvateľov, my žiadnych - veríte tomu ?

Nemecko má nakazených k dnešnému dňu 1200 obyvateľov vírusom zo španielskych uhoriek. Ako vedia naši hygienici v takej krátkej dobe skontrolovať - a to aj dozadu kamióny čo-odkiaľ doviezli? Ako vedia skontrolovať aj malých obchodníkov-živnostníkov či nepredávajú závadné uhorky z Nemecka ......... ja im teda vôbec neverím. A naši ľudia si pri návšteve v Nemecku nedali k "schnitzli" uhorkový španielsky šalát ?
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

BXLmiami, neviem,kde si žila keď si sa o Černobyle nedozvedela, to sa mi zdá zvláštne. Ja si na to dobre spomínam a myslím si, že aj ostatní.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Určite ano.Ale s rozumom.-toto patrilo Alabutovi.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ilona Pozri príspevok
BXLmiami, neviem,kde si žila keď si sa o Černobyle nedozvedela, to sa mi zdá zvláštne. Ja si na to dobre spomínam a myslím si, že aj ostatní.
Ale určite ano,ale nie hned a hlavne to bolo hodne zľahčené.A mali sme zákaz o tom s pacientami hovoriť.Osobne riaditeľ si dal záležať,aby to všetkým zdôraznil.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
Je ale normálne,že sa každý rok niečo vyskytne.To že máme 21 storočie neznamená,že evolúcia skončila.E.coli a aj ostatné bakterie od veky vekov s nami žijú a spôsobujú choroby,no a my sme na ne vymysleli antibiotiká.Lenže ked bakteria spôsobí chorobu,my dáme antibiotiká a následne vyničíme dané bakterie,ale je smiešne si myslieť,že všetky.Vždy ich pár prežije a tie už potom na daný liek reaguju zle alebo vôbec.Takže ked spôsobia chorobu tie,rezistentné,tak my musíme dať iné antibiotiká atd.Skôr alebo neskôr príroda vymyslí bakteriu,ktorá na antibiotiká nebude reagovať.Nie je otázka či,ale kedy.No a samozrejme všetci to čakáme,len odkedy čakajú s nami aj médiá,tak je z toho panika viac x ročne.
Vidíš my presne takto šľachtíme nové odrody zeleniny. čo prežije a má požadované kvalitatívne nové parametre tak máme novú odrodu, ak sa s tým nechceme toľko babrať tak vyberieme matku otca a máme umelo vytvorenú novú odrodu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

http://www.pluska.sk/zdravie/smrtiac...ie-e-coli.html
Ej, ej, akosi rýchlo prešli z uhoriek na mäso.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

2009 Pozri príspevok


Tweety Pozri príspevok
http://www.pluska.sk/zdravie/smrtiac...ie-e-coli.html
Ej, ej, akosi rýchlo prešli z uhoriek na mäso.

No, nech už rýchlo prídu na to, že to bolo z elektriny - aby mohla zlacnieť...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj plyn by mohol byt vinnikom, aj ten je drahy ako slak.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

durisovad Pozri príspevok
Aj plyn by mohol byt vinnikom, aj ten je drahy ako slak.
Nedopraješ tým nemčúrom? Vieš koľko ich stála tá kúpa najmä všimného? No keď už prebrali ten stratový podnik.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Z ďalšieho článku:

Němci spekulují, zda smrtící bakterie nejsou zbraní fekálního džihádu
... Spekulují ale i sami vědci. "Dokud se nepodaří najít zdroj, nedá se vyloučit ani velmi nepravděpodobná, ale teoreticky myslitelná možnost, že někdo bakterie vypustil záměrně," napsal v novinách Tagesspiegel uznávaný mikrobiolog Alexander Kekulé z univerzity v Halle. ...
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/nemci-spekulu...zahranicni_stf

Fekálny džihád... Už len ten názov! To sme ale dopadli...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
http://aktualne.centrum.sk/zahranici...tml?id=1234565

..toto teda nevyzerá na španielske uhorky, ani na šalát..myslím, že to už je hra vysokej politiky, nenávisti,pomsty....a odnesú si to zase len tí bežní ľudia...
(nechcem použiť slovo "obyčajní", lebo u nás je to už "iný" pojem...)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zimama Pozri príspevok
Z ďalšieho článku:

Němci spekulují, zda smrtící bakterie nejsou zbraní fekálního džihádu
... Spekulují ale i sami vědci. "Dokud se nepodaří najít zdroj, nedá se vyloučit ani velmi nepravděpodobná, ale teoreticky myslitelná možnost, že někdo bakterie vypustil záměrně," napsal v novinách Tagesspiegel uznávaný mikrobiolog Alexander Kekulé z univerzity v Halle. ...
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ohniskem-pruj...zahranicni_brm

Fekálny džihád... Už len ten názov! To sme ale dopadli...
no teda, ak je fakt pravda, že v danej reštavrácii jedlo 8 nakazených žien, ktoré boli členkami nejakej organizácie (odborovej), tak by ma zaujímalo, čo robili nielen média doteraz. Prečo nikoho nezaujímali spoločné znaky nakazených.
Ja tomu asi fakt nerozumiem... Či všetkým stačilo iba opísať agentúrny správy a prípadne holé vety rozviesť?????
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Sa čudujem že precíznym Nemcom to tak dlho trvá,neurobili lokalizáciu pohybu nakazených ani deničkový dotaznik konzumácie jedál a nápojov u nakazených osob?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No podla toho, co som videla, jedna sa o clkom novy druh bakterie, cize nikto podla mna nevie ako sa prenasa, z coho a uz vobec nikto nevie, ako sa to vsetko da zastavit. Mimochodom pandemia niecoho velmi virulentneho podla odbornikov meska uz vyse 40 rokov a ja si osobne myslim, ze ked to nieco pride, bude to ovela horsie ako vsetko dokopy, co svet uz zazil.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Nás Slovákoch nezničí žiadná pandémia ani žiadnú nepotrebujeme, my si vystačíme sami./baktérie zloby,závisti a neprajnosti sú tie najúčinejšie a konzistentné takmer voči všetkým liekom a terapiám/
4 1
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Z toho plynie poucenie - co je zdrave, to moze byt skodlive. Jeden mudry clovek raz napisal, ze s chutou zjedena slanina je prospesnejsia ako s odporom zjedena mrkva. Povodne sa hovorilo, ze ochoreli a zomreli ti, ktori jedli uhorky a inu zemeninu.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

trisestri Pozri príspevok
Nás Slovákoch nezničí žiadná pandémia ani žiadnú nepotrebujeme, my si vystačíme sami./baktérie zloby,závisti a neprajnosti sú tie najúčinejšie a konzistentné takmer voči všetkým liekom a terapiám/
Nemyslím si, že tieto vlastnosti sú vlastné iba Slovákom. Nechápem človeka, ktorý môže takto písať o vlastnom národe, pretože to, čo si napísal je rozšírené po celom svete. Neviem o tom, že by ostané národy boli zvláštym príkladom pre nás. Nie sme o nič horší ale ani lepší ako Nemci, Briti alebo Amíci. Jednoducho sme presne takí istý ako sú národy po celom svete.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Ľubomír Pozri príspevok
Nemyslím si, že tieto vlastnosti sú vlastné iba Slovákom. Nechápem človeka, ktorý môže takto písať o vlastnom národe, pretože to, čo si napísal je rozšírené po celom svete. Neviem o tom, že by ostané národy boli zvláštym príkladom pre nás. Nie sme o nič horší ale ani lepší ako Nemci, Briti alebo Amíci. Jednoducho sme presne takí istý ako sú národy po celom svete.
Bolo to tu v mnohých príspevkoch aka panuje závist,neprajnost a nevraživost medzi Slovákmi,pozri ako spolú držia Madari,Nemci a iné národy-my sme malý na pomer tých rozných sporov /jeden príklad za mnohé,vychodniari poodchádzali za prácou po celom svete,ale nikto na nich pokial viem tak neutočí ako Bratislavčania, stačí čítat príspevky po rozných forách( A keby si čítal moje príspevky,tak by si nemohol napísat taký príspevok-mám vztah k slovenskej historii,kultúre,prírode a osobnostiam(neutekám pre pár centov,minat za hranice,aj ked chápem tých ktorý majú nízky príjem že tak robia( atd,ale to nernamená žr nebudem kritický k tomu čo je negatívne a náš národ rozkladá. A čo potom povieš na tých ktorý za peniaze kydajú nezmyselné klamstva o diskriminácii ako aktivisti nás ohovarajú v zahraničí. Alebo na tých čo za funkcie stále vychádzajú v ústrety nenáležitým požiadavkám zástupcom Madarskej menšiny-vela nechýbalo a by bola schvalená taká podoba zákona o použivaní menšín,že madarčina by bola používana na celom uzemí Slovenska a my by sme časti arogantnej menšiny platili tlmočníkov,lebo oni sa nechcú učit štatný jazyk a pritom pre našinca nie je ani na lieky.
A pokial viem nešváry nášho národa kritizovali aj taký velikáni ako Štúr,Janko Král a další.A ked nie sme v týchto vlastnostich nie horší ako ostatný,prečo sa potom mnohý z naších spajajú z cudzimy proti vlastným a prečo trpíme diskrimináciu v niektorých kútoch SK?
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

trisestri Pozri príspevok
Bolo to tu v mnohých príspevkoch aka panuje závist,neprajnost a nevraživost medzi Slovákmi,pozri ako spolú držia Madari,Nemci a iné národy-my sme malý na pomer tých rozných sporov /jeden príklad za mnohé,vychodniari poodchádzali za prácou po celom svete,ale nikto na nich pokial viem tak neutočí ako Bratislavčania, stačí čítat príspevky po rozných forách( A keby si čítal moje príspevky,tak by si nemohol napísat taký príspevok-mám vztah k slovenskej historii,kultúre,prírode a osobnostiam(neutekám pre pár centov,minat za hranice,aj ked chápem tých ktorý majú nízky príjem že tak robia( atd,ale to nernamená žr nebudem kritický k tomu čo je negatívne a náš národ rozkladá. A čo potom povieš na tých ktorý za peniaze kydajú nezmyselné klamstva o diskriminácii ako aktivisti nás ohovarajú v zahraničí. Alebo na tých čo za funkcie stále vychádzajú v ústrety nenáležitým požiadavkám zástupcom Madarskej menšiny-vela nechýbalo a by bola schvalená taká podoba zákona o použivaní menšín,že madarčina by bola používana na celom uzemí Slovenska a my by sme časti arogantnej menšiny platili tlmočníkov,lebo oni sa nechcú učit štatný jazyk a pritom pre našinca nie je ani na lieky.
A pokial viem nešváry nášho národa kritizovali aj taký velikáni ako Štúr,Janko Král a další.A ked nie sme v týchto vlastnostich nie horší ako ostatný,prečo sa potom mnohý z naších spajajú z cudzimy proti vlastným a prečo trpíme diskrimináciu v niektorých kútoch SK?
Ja netrpím žiadnou diskriminaciou. To čo si napísal plati vo všeobcmosti o každom národe. Ešte raz. Nie sme výnimka. Sme ako každý iný národ so svojími dobrými aj zlými stránkami. To že nevieš o ničom v zahraničí, to neznamená ,že to nieexistuje. Zloba, závisť a neprajnosť je vlastnosťou ľudstva a nie národa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať