Zavrieť

Porady

zúfalstvo z Energetického centra

Ľudia,pomôžte mi.
Dnes som dala preštudovať zmluvu právničke a tá mi povedala,že naša zmluva sa nedá zrušiť.(Bohužiaľ sme ju podpísali na 5 rokov a platiť bude od 01.01.2012)
A ako bonus mi prišla prvá faktúra,teda prvá mesačná záloha.To by nič nebolo,ale k tomu bola pripočítaná dalšia mimoriadna záloha 110 eur.
Už týždeň hľadám nejaký vzor výpovede ale našla som len také kde je lehota do 7 dní.Prosíííím pomôžte mi lebo sa z toho zbláznim...
Ďakujem..
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
staršie témy
http://www.porada.sk/t146818-odstupe...e-centrum.html
http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...e-centrum.html
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

ked ti už prišla faktúra, tak si asi zmeškala 30 dňovú výpovednú lehotu, ktorá plynie od podpisu.
zrušiť sa tá zmluva určite dá, len tam budú sankcie, preštuduj si ju celú aspoň teraz ked už nie pred podpisom. ja viem, je písaná že jej ani svatý nerozumie..
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Bohuzial, ak pravnicka povedala, ze je platna, tak je platna. ja nikdy nic pri dverach nepodpisujem, aj od nas chceli klamstvom vymamit podpis.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

No nič- chceli ťa mať,tam kde si - drapli ťa, omámili a teraz budú s tebou zametať- na všetko už je neskoro...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

A nie som si istá, či bude zametať len Energetické centrum...môžu aj SPP, ZSE, atď....dnes mám blbý deň, tak ani SPP nedarujem 1€ za poštovné, majú šancu mi poslať spätnú obálku na ich adresu, lebo...svojvôľu mám aj ja.
0 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

No nič,asi tam pôjdem osobne,pretože na zákaznícku linku sa nemôžem dovolať.
Boli ste tam už niekto?Je to na Tomášikovej alebo Papraďovej???
0 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

Toto je tá lepšie úroveň života v kapitalizme,hlavne,že nestojíme v rade na banány.Keby tie peniaze aspoň ostali v rozpočte a odtiaľ sa dostali späť k občanovi,ale ... tu pomože len .... hodne krvi.
0 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

keri5 Pozri príspevok
.......Je to na Tomášikovej alebo Papraďovej???
Tomášikova 5A, 821 01 Bratislava

http://www.e-centrum.sk/kontakty/
0 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

iv@n Pozri príspevok
ked ti už prišla faktúra, tak si asi zmeškala 30 dňovú výpovednú lehotu, ktorá plynie od podpisu.
zrušiť sa tá zmluva určite dá, len tam budú sankcie, preštuduj si ju celú aspoň teraz ked už nie pred podpisom. ja viem, je písaná že jej ani svatý nerozumie..
Len upresním, ze možnosť odstúpenia od zmluvy je podla všeobecných obchodných podmienok (VOP) 14 dní. (čast A článok 1 odstavec 9 VOP)
Odstupenie je mozne aj podla obcianskeho zakonika. Občiansky Zákonník dáva v § 48 , § 49, ako aj v zákone č. 108/2000 Z.z o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších zákonov, možnosť za určitých podmienok odstúpiť od zmluvy uzavretej mimo priestory obvyklé k podnikaniu dodávateľa.
Od zmluvy uzavretej pri podomovom predaji má spotrebiteľ právo odstúpiť v lehote 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, a to bez uvedenia dôvodu. Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Uvedená 7 dňová lehota na odstúpenie je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu.


Viac tu: http://www.porada.sk/t181573-energet...rum-suhrn.html

Zmluvné poplatky za ukončenie Zmluvy dohodou (uzatvorenej na dobu určitú) pre domácnosti činia 100 € s DPH
Naposledy upravil jankokr : 02.12.11 at 15:33
4 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jankokr Pozri príspevok
Len upresním, ze možnosť odstúpenia od zmluvy je podla všeobecných obchodných podmienok (VOP) 14 dní. (čast A článok 1 odstavec 9 VOP)
Odstupenie je mozne aj podla obcianskeho zakonika. Občiansky Zákonník dáva v § 48 , § 49, ako aj v zákone č. 108/2000 Z.z o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších zákonov, možnosť za určitých podmienok odstúpiť od zmluvy uzavretej mimo priestory obvyklé k podnikaniu dodávateľa.
Od zmluvy uzavretej pri podomovom predaji má spotrebiteľ právo odstúpiť v lehote 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, a to bez uvedenia dôvodu. Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Uvedená 7 dňová lehota na odstúpenie je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu.


Zmluvné poplatky za ukončenie Zmluvy dohodou (uzatvorenej na dobu určitú) pre domácnosti činia 100 € s DPH
-že zmluvný poplatok za ukončenie zmluvy dohodou - to je už aký o..b...
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Stanislav 1975 Pozri príspevok
-že zmluvný poplatok za ukončenie zmluvy dohodou - to je už aký o..b...
... presne takýto... a tých ľudí, čo takto "oklamali" je čoraz viac
0 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

Stanislav 1975 Pozri príspevok
-že zmluvný poplatok za ukončenie zmluvy dohodou - to je už aký o..b...
Číaj: http://www.e-centrum.sk/wp-content/u...2011_09web.pdf
3 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Je to vystihujúci názov,že zúfalstvo z Ener. Centra.My sme poslali do troch dní odstúpenie od zmluvy,už je to 5 týždňov,a vôbec neposielajú vyrozumenie,mali by ho poslať do mesiaca.Napíšem im mailom,ak to nepomôže,neviem,kto sa s nimi bude naťahovať.Sú to sm....
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

keď zvonili mame pri dverách, hneď mi to bolo podozrivé... chalanisko odrapkal odkial je a že mu mám dať poslednú faktúru ele aj plyn, že mi došiel znížiť platby... keď som sa ho pýtala, kto vlastne je a čo vlastne chce strčil mi pod nos šek SIPO s ich reklamou na druhej strane, akože kto oni sú... som ho poslala do kelu (moja mama zatiaľ hľadala tú faktúru), každú chvíľu ide v TV zvýšenie plynu a elektriny a on mi ide tvrdiť, že on mi dá nižšie ceny... ani nechcem vedieť koľko "jednoduchých" ľudí opäť oklamali... bohužiaľ... aj ja som si myslela, že moja mama má ešte kúsok zdravého rozumu... no keby som tam nebola už by "cálovala"...
2 0
pozdenka pozdenka

pozdenka je offline (nepripojený) pozdenka

no ešte že to tu čítam... práve mám pred sebou zmluvu so spomínanou spoločnosťou a po mojich zlých skúsenostiach čítam VOP pred podpisom... Mladík sa má zastaviť pre zmluvu, keď si to preštudujem... tak už ani nemusí chodiť.
ešte že ju musím podpísať ja - ináč by nás už tiež mali...
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Odstúpenie od zmluvy nie je to isté ako ukončenie zmluvy dohodou.
Z odstúpenia od zmluvy v lehote 7 či 14 dní nevyplýva žiadny poplatok či sankcia.
Keď sa tento termín nestihne, tak potom to nie je odstúpenie od zmluvy, ale ukončenie dohodou, a teda sa uplatnia poplatky, ktoré majú uvedené vo VOP.
Ja som to takto pochopila.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Odstúpenie od zmluvy nie je to isté ako ukončenie zmluvy dohodou.
Z odstúpenia od zmluvy v lehote 7 či 14 dní nevyplýva žiadny poplatok či sankcia.
Keď sa tento termín nestihne, tak potom to nie je odstúpenie od zmluvy, ale ukončenie dohodou, a teda sa uplatnia poplatky, ktoré majú uvedené vo VOP.
Ja som to takto pochopila.
Ano Zdenka,máš pravdu,je to tak.Ja som im od podpísania zmluvy poslala hned za 3 dni odstúpenie od zmluvy,už je to 5 týždnov a nevyjadrujú sa.Ľudia ktorí naletia,tak čas tam hrá velkú úlohu.
0 0
mirka294 mirka294

mirka294 je offline (nepripojený) mirka294

za co bola ta mimoriadna zaloha az 110 eur? co s tym teda planujes robit?
0 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

Bohužiaľ,neviem čo to je za záloha aj keď v papieroch,kt.nám poslali sa píše,že po skončení nášho zmluvného vzťahu nám to bude vrátené!!!No máme akýsi balík výhod..a teraz sa podržte...ten balík výhod je spoplatnený...preto tá záloha...asi.
Splatnosť tejto faktúry je do 9.12. a ja denne volám na zákaznicku linku(min 5 krát) a samozrejme,že nikto to nedvíha.Teším sa na účet za pevnú linku.Tak neviem.Som z toho na nervy a teraz hlavne pred Vianocami.....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mne to vychádza tak, že tá záloha bude práve na ten poplatok za zrušenie zmluvy dohodou- že tá "záloha" sa už nikdy nevráti...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať