Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok

[hore]Ako nás verejne okráda „sociálny štát“


http://blog.etrend.sk/kiosk/2009/12/...stat%E2%80%9C/
Je to tak ako som hovoril. Tí čo sa tu idú hrať na tých najsúcitenjších, sú tí najväčší zlodeji. Ale čo už, niekomu stačia tie ich rečičky. Keď to ešte pár rokov potiahnu, tak tu budú takéto svinstvá považené za úplne normálne veci. A na ľudí, čo sa snažia robiť poctivo sa bude pozerať ako na hyeny, ktoré všetkých iba využívajú.

Idioti, hyeny a prasce
Premiér Robert Fico so zvrašteným čelom pravidelne častuje novinárov výrazmi idioti, hyeny a najnovšie i prasce. No, idiotmi sú skôr tí občania, ktorí napriek medializovaným zlodejinám súčasnej vlády v prieskumoch verejnej mienky vyjadrujú naďalej svoje voličské sympatie stranám vládnej koalície. Za hyeny treba považovať skôr tých, ktorí trhajú z koristi, ktorú pred nami nazývajú sociálny štát, verejne „obstarané“ mäso až na kosť. A ak by sme mali niekoho označovať za prasce, tak skôr tých, ktorí tento zasvinený chliev bezprávia umožňujú a vedome tolerujú. Myslím tých, ktorí na našej zvieracej farme prevzali moc v roku 2006 a napriek veľkohubým vyhláseniam o právnom štáte kradnutie zo štátneho rozpočtu cez verejné obstarávanie nielenže neobmedzili, ba oni tie zlodejiny povýšili na normu.
Zdroj:http://blog.etrend.sk/kiosk/2009/12/...stat%E2%80%9C/
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stále vravím, že neexistuje lavica, pravica, stred. Vsetko je iba jedna banda, ktora pred ludmi predstiera určite spektrum. Zatial sa im darí, pretože ludia sa hašteria medzi sebou.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
duves Pozri príspevok
Stále vravím, že neexistuje lavica, pravica, stred. Vsetko je iba jedna banda, ktora pred ludmi predstiera určite spektrum. Zatial sa im darí, pretože ludia sa hašteria medzi sebou.
Ale nie o bande, ale o dôsledkoch bandovania...... Máš pravdu. Ako takmer vždy.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
Stále vravím, že neexistuje lavica, pravica, stred. Vsetko je iba jedna banda, ktora pred ludmi predstiera určite spektrum. Zatial sa im darí, pretože ludia sa hašteria medzi sebou.
A tá banda odkiaľ prišla? Z inej planéty?

Tá jedna banda je pravdaže z jednej skupiny. Zo skupiny ľudí. Taká je proste ľudská povaha. Tak ale prečo potom niekto ešte stále sníva a verí v nereálne veci? Aj keď si sa tu snažil krútiť sem aj tam, z tvojich príspevkov čo to bolo znať.

Povedz, veríš v to, že ľudia dokážu vybudovať komunizmus?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Bastian Pozri príspevok
Povedz, veríš v to, že ľudia dokážu vybudovať komunizmus?
Povedz, je kapitalizmus lepší, než to čo tu bolo do 89 roku?
Ja tvrdim, že je to horšie.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
Povedz, je kapitalizmus lepší, než to čo tu bolo do 89 roku?
Ja tvrdim, že je to horšie.
Na otázku "či veríš v to, že ľudia dokážu vybudovať komunizmus" odpovedáš otázkou, či je lepšie choré divadlo ktoré tu bolo pred 89 rokom alebo kapitalizmus? To si celý ty, nedokážeš odpovedať ani na jednu jedinú otázku. Ja nemám problém odpovedať. Myslím si, že sám dobre poznáš odpoveď na tú tvoju otázku, ktorú si mi adresoval. Vyjadrujem sa tu myslím dosť čitateľne, netočím doľava doprava ako ty .

Patríš zrejme do skupiny ľudí, ktorí by chceli všetky výhody. Je to ale možné? A myslíš si, že je umenie ponachádzať vo všetkom iba tie nevýhody? Iné si tu ale zatiaľ nerobil... len si sa tu vyplakal a vysťažoval (na tých 105 stranách). Zbytočne si minul kopec času... radšej sadni na bicykel a zašportuj si.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No vidíš, dokažeš si iba kopnúť. Už ti to píšem x-ty krat. Nikdy som komunistom nebol, no vidim, že to čo tu je teraz, je 10 krat horšie, než to divadlo do novembra 89.
Ty si jeden z tych zarytych typkov, čo si myslia, že až vyhraju volby nejaky modraci, že to pojde spravnou cestou. Ano, pojde. Pre investorov, bez investicii. Predaju nam ešte vzduch, lesy, aj vodu, tej mame dost (žitny ostrov). Coca cola comp. sa už na to roky trasie.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
No vidíš, dokažeš si iba kopnúť. Už ti to píšem x-ty krat. Nikdy som komunistom nebol, no vidim, že to čo tu je teraz, je 10 krat horšie, než to divadlo do novembra 89.
Ty si jeden z tych zarytych typkov, čo si myslia, že až vyhraju volby nejaky modraci, že to pojde spravnou cestou. Ano, pojde. Pre investorov, bez investicii. Predaju nam ešte vzduch, lesy, aj vodu, tej mame dost (žitny ostrov). Coca cola comp. sa už na to roky trasie.
No ja mám skutočne ten pocit, že keď tu boli tí ako ty vravíš modráci, tak tu bolo o dosť čistejšie ovzdušie. A ani sa nehrali na svätých. Ja som mal naozaj ten pocit, že sa trocha viac snažili pozerať na veci reálne.

Len sa kukni na to, ako dopadne všetko to, čo je v rukách štátu. Sám tu tapetuješ ostošesť tie rozkrádačky. Ešte ti asi nedošlo, že vždy a všetko čo bude v rukách štátu, bude fungovať mínusovo. Majiteľ s menom "štát" neexistuje. Hlavne nie tu, na Slovensku. Tu je ľuďom fuk čo sa deje. Či ich ten ich milovaný Janko či Róbert neokrádajú... Na tom sa stavia politika. Preto je o ňu takí záujem. A preto sú tu ešte stále tí, čo ľudí presviedčajú, že oni budú tí správni gazdovia. Že ich stačí zvoliť a oni sa o všetko postarajú. Postarajú...

Inak, ja som sa nepýtal, či si bol niekedy komunistom...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Bastian Pozri príspevok
Inak, ja som sa nepýtal, či si bol niekedy komunistom...
Ta poprosim, aby sa mi pri žiadnej teme s nimi nespajal.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Priatelia, v čr je založená iniciatíva pod názvom Strana pro reformu společnosti. Zakladatelia su vzdelaní ludia, kto chce, môže pozrieť do diskusie: http://ekonomickareforma.ning.com/fo...e-a-obeh-penez
Jeden z bodov je bezúročný finančný system.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Český pohľad na úniu :

1) Německo si v Evropě bude dělat, co chce. Běda, jestli ne.

2) Francie si v Evropě taky bude dělat, co chce, pokud nenarazí na bod 1)

3) Pokud se bod 2 dostane do sporu s bodem 1, platí ZATÍM bod 1 (vono se ještě uvidí...)

4) Na Británii kašlem, ta je za vodou.

5) Na Španělsko taky, to je za Pyrenejema.

6) Na Itálii taky tak, ta je za Alpama.

7) Na ostatní státy EU Kašlem o to víc, jsou mrňavý a zavostalý a můžou bejt rády, že dostanou bonbón.

8 ) Státy, zmíněné v bodech 4 - 7 budou radostně odebírat zboží Německa, popřípadě Francie.

9) Dojde-li ke konfliktu s domácí konkurencí, domácí konkurence se přizpůsobí.

10) Pokud se domácí konkurence nepřizpůsobí, bude zlikvidována.

11) Státy, zmíněné v bodech 4 - 7 budou za všech okolností podporovat prosperitu a hospodářský rozvoj Německa (no jo, dobře, tak teda Francie taky)

12) Dojde-li ke stagnaci či k recesi Německa (no jo, Francie taky) je to vina USA a ostatních států EU. V tom případě Brusel neprodleně zajistí nápravu a potrestání viníků.

13) Rozhodování Bruselu se řídí zájmy Německa a možná i Francie. Bruselský úředník se zdrží jednání, které by mohlo Německo a Francii popudit. Za odměnu dostane bonbón.

14) Národní parlamenty států zmíněných v bodech 4 - 7 mají právo schvalovat rozhodnutí Bruselu aklamací. Pověřený úředník kontroluje spontánnost projevu. Při nedostatku spontánnosti budou zjištěné nedostatky neprodleně odstraněny (i s jejich nositeli).

15) Národní parlamenty států zmíněných v bodech 4 - 7 mají právo vysvětlovat občanům svých států blahodárnost rozhodnutí Bruselu.

16) Občané států zmíněných v bodech 4 - 7 mají právo: a - držet hubu a krok, b - radostně přijímat a naplňovat všechna usnesení Bruselu, c - pověřeným úředníkům oznamovat osoby, které dle jejich názoru nedostatečně využívají práva dle 16a a 16b.

17) Pokud u občana vznikne podezření na nedostatečné využití práva 16c, bude považován za neuvědomělého a podroben převýchově.

1 Bruselský úředník bude vybírán ze zvláště uvědomělých občanů, pokud Německo a Francie neurčí jinak.

19) Kursy rektálního alpinismu pro uvědomělé občany pořádá každý stát ve vlastní režii pod dohledem pověřeného úředníka.

20) Platnost bodů 3 - 19 se řídí rozhodnutím Německa a Francie. Evropskou unii si pozvracet nedáme.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Bastian Pozri príspevok
Na otázku "či veríš v to, že ľudia dokážu vybudovať komunizmus" odpovedáš otázkou, či je lepšie choré divadlo ktoré tu bolo pred 89 rokom alebo kapitalizmus? To si celý ty, nedokážeš odpovedať ani na jednu jedinú otázku. Ja nemám problém odpovedať. Myslím si, že sám dobre poznáš odpoveď na tú tvoju otázku, ktorú si mi adresoval. Vyjadrujem sa tu myslím dosť čitateľne, netočím doľava doprava ako ty .

Patríš zrejme do skupiny ľudí, ktorí by chceli všetky výhody. Je to ale možné? A myslíš si, že je umenie ponachádzať vo všetkom iba tie nevýhody? Iné si tu ale zatiaľ nerobil... len si sa tu vyplakal a vysťažoval (na tých 105 stranách). Zbytočne si minul kopec času... radšej sadni na bicykel a zašportuj si.
Žeby duves plakal? Neverím... On vie, že svet nemá slzy rád,.... ešte Ťa vysmeje.... Bastian, čital si veľdielo ROZORANÁ CELINA? Ak nie, tak sa poobzeraj, ani čítať nemusíš .....veľdielo modrozelenočervenovládnych......
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
Ta poprosim, aby sa mi pri žiadnej teme s nimi nespajal.
Nepros. Za to, čo je cítiť z tvojich príspevkov si môžeš sám . Mimochodom, ja ťa s ničím nespájam. Mám však z teba a z tvojich príspevkov pocit, že nedokážeš povedať svoj názor.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Danila Pozri príspevok
Žeby duves plakal? Neverím... On vie, že svet nemá slzy rád,.... ešte Ťa vysmeje.... Bastian, čital si veľdielo ROZORANÁ CELINA? Ak nie, tak sa poobzeraj, ani čítať nemusíš .....veľdielo modrozelenočervenovládnych......
Svet? Skôr ľudia, nie? Vôbec to nie je o svete alebo o politikoch... My ľudia sme takí akí sme. A slzy naozaj nemáme radi. Ale že by to bolo na smiech? Možno v niektorých prípadoch.

Tak vravíš, že ju ani nemám čítať? Lebo s obzeraním ja problém nemám... Aj ako jedinec aj ako skupina ľudí zožneme iba to, čo zasejeme. Na to pamataj
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Bastian Pozri príspevok
Svet? Skôr ľudia, nie? Vôbec to nie je o svete alebo o politikoch... My ľudia sme takí akí sme. A slzy naozaj nemáme radi. Ale že by to bolo na smiech? Možno v niektorých prípadoch.

Tak vravíš, že ju ani nemám čítať? Lebo s obzeraním ja problém nemám... Aj ako jedinec aj ako skupina ľudí zožneme iba to, čo zasejeme. Na to pamataj
Milý Bastík z Tramtárie, ale semeno nesmie byť plesnivé....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Bastian Pozri príspevok
...ako jedinec aj ako skupina ľudí zožneme iba to, čo zasejeme. Na to pamataj
Blbosť, ukaž jeden jediny pripad, že to tak je. Svet sa vôbec neriadi nejakymi poučkami, prikazaniami, alebo nejakym nastavením nášho vnútorného postoja.
Teraz vidim, že sa ešte musíš strasne vela učiť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Blbosť, ukaž jeden jediny pripad, že to tak je. Svet sa vôbec neriadi nejakymi poučkami, prikazaniami, alebo nejakym nastavením nášho vnútorného postoja.
Teraz vidim, že sa ešte musíš strasne vela učiť.
Ja by som sa strašne rád veľa poučil.
Tak nás pouč.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bastian Pozri príspevok
Nepros. Za to, čo je cítiť z tvojich príspevkov si môžeš sám . Mimochodom, ja ťa s ničím nespájam. Mám však z teba a z tvojich príspevkov pocit, že nedokážeš povedať svoj názor.
Možno by aj dokázal povedať, ale nemôže.
Preukázal by tým, že má červené myslenie a s tým sa spájať nechce. Chcel by len tak na červeno pracovať a na modro si žiť.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nepoznam to na "červeno, resp. modro". Poznam iba porekadlo: "Bez prace nie su kolače". Ktore je však na hony vzialene tvojmu životu. Iba koláče a robiť sa ti nechce.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Nepoznam to na "červeno, resp. modro". Poznam iba porekadlo: "Bez prace nie su kolače". Ktore je však na hony vzialene tvojmu životu. Iba koláče a robiť sa ti nechce.
Nuž, aj to je reakcia.
Niečo k téme by sa nedalo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať