Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE=Danila;1245933]
jar88 Pozri príspevok
Ak sem POKEMONI nazrú a budú čítať Teba, tak zabudnú aj na hospodársku krízu, aj na deflačnú špirálu, ktorá tu teraz šiká.A Ty ako pomáhaš kríze? Šetríš? A či investuješ? Lebo teraz treba. Ceny sú zlatučké. A zelenú gumu nezoder. Ak by si ešte potreboval gumovať.
Časy sa menia......jardo88.
Ahoj Danila, na úvod ti prajem všetko naj v novom roku.

Či šetrím, alebo investujem ? A do čoho by som mal ?
Ja som to tu už sto krát napísal, že teraz nieje do čoho investovať peniaze. Je chorá doba (kríza). Bojovať proti kríze môžu len bojovníci a pokemoni. Ostatní na nej len zarábajú. Myslím tým, že tí múdrejší na nej zarábajú.

Ty si vraj už za vodou, nie? (neodpustím si, lebo som zvedavý: to čo po mne čítaš ti pomohlo ?)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Myslím tým, že tí múdrejší na nej zarábajú.
No dúfam, že k nim patríš. Bo tak píšeš mudro, že clovek tomu nechce ani veriť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
[QUOTE=jar88;1245950]
Danila Pozri príspevok

Ahoj Danila, na úvod ti prajem všetko naj v novom roku.

Či šetrím, alebo investujem ? A do čoho by som mal ?
Ja som to tu už sto krát napísal, že teraz nieje do čoho investovať peniaze. Je chorá doba (kríza). Bojovať proti kríze môžu len bojovníci a pokemoni. Ostatní na nej len zarábajú. Myslím tým, že tí múdrejší na nej zarábajú.

Ty si vraj už za vodou, nie? (neodpustím si, lebo som zvedavý: to čo po mne čítaš ti pomohlo ?)
Čo ja viem, možno do kosačky na trávu. Ceny sú dole, tak daj zarobiť, nech sa trh roztočí a kríza uhýba. Ja som za vodou, za vodenkou studenou, ja už to nacpávam do fusakle....
Aj Tebe všetko dobré po celý rok, a humor nech Ťa neopúšťa.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
No dúfam, že k nim patríš. Bo tak píšeš mudro, že clovek tomu nechce ani veriť.
Aj tebe všetko naj, naj v novom roku 2010.
Dúfam, že ten úrok konečne zrušme.
Ak sa ti to podarí, zobral by som u vás pár sto miliónov a o úrok sa šábneme bokom.
Čo ty na to ? Dúfam, že budem prvý na rade a že nebude dlhý poradovník.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE=Danila;1245978]
jar88 Pozri príspevok
Čo ja viem, možno do kosačky na trávu. Ceny sú dole, tak daj zarobiť, nech sa trh roztočí a kríza uhýba. Ja som za vodou, za vodenkou studenou, ja už to nacpávam do fusakle....
Aj Tebe všetko dobré po celý rok, a humor nech Ťa neopúšťa.....
Mám jednu žltú rozdrbanú (odkosený kábel) a dve nové. Jedna je ešte zabalená. Danila, ale naozaj je problém rozumne minúť peniaze. Dve kosačky naše hospodárstvo nezachránia.

Mám pre teba dobrý investičný tip. Skús sáčky do vysávača. Prášiť sa bude aj v roku 2525. To je pár tisíc € v pančuche. Nie ? (a národu to možno pomôže) za predpokladu, že aj pokemoni vedia čítať a chodia na poradu.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
[QUOTE=jar88;1246000]
Danila Pozri príspevok

Mám jednu žltú rozdrbanú (odkosený kábel) a dve nové. Jedna je ešte zabalená. Danila, ale naozaj je problém rozumne minúť peniaze. Dve kosačky naše hospodárstvo nezachránia.

Mám pre teba dobrý investičný tip. Skús sáčky do vysávača. Prášiť sa bude aj v roku 2525. To je pár tisíc € v pančuche. Nie ? (a národu to možno pomôže) za predpokladu, že aj pokemoni vedia čítať a chodia na poradu.
Začínam Ťa podozrievať, ale môj nos má teraz problém.......viróza ma zmohla.....no počkaj, zajac.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=jar88;1245916]
buchač Pozri príspevok
Normálny pochopí .....

Strelné poranenia v dobe mieru ?
Ty si musel byť riadny kus. Buď rád, že si už mimo.
Metál si si za strelné poranenie asi nepriniesol, ten sa na strelnici nedáva, alebo hej ? Bol by som zvedavý, čo včúl budeš šikať. Tak šikaj, ale po vetre, alebo nešikaj.

Buchač, to šťastie a radosť iných, čo si spomenul, ma naozaj dostalo. To už komentovať nebudem.
....ja už nič komentovať nebudem .....teda , presnejšie , hlavne Tvoje príspevky , respektíve názory ...

Bojuj ďalej proti kríze , nechaj si ten svoj názor ....netvrdím , či je taký alebo onaký ...
Akurát sa mi nepáči , že ak niekto nesúhlasí s Tebou , tak okamžite jednáš podľa vzoru...
Ficovo myslenie?
Kto nejde s nami, ide proti nám
http://hnonline.sk/slovensko/c1-2582...-ide-proti-nam

Maj si svoju pravdu , urážky , nadutosť ....ži šťastne ...

P.S.:
O tom strelnom poranení som neupresnil nič , z čoho by si mohol usudzovať , odkiaľ ho mám ....neriešim , bolo to len konštatovanie ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Buchač, najviac sa mi páči, ak zašivaci s modrymi knižkami mudruju o zakladnej vojenskej službe. Kasarne videli v českych filmoch (Co pak je to za vojaka....tankovy prapor...atd).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
pavol54, asi nevieš čo to znamená zelená - gumená hlava, lebo to nie je vojak z povolania, či dôstojník.
Gumák je gumák aj keď je v civile, aj keď opustí armádu. Viem že naši vojaci slúžia aj v Iraku a zarábajú, ale poznám aj takého, čo slúži v Nemecku ako letový dispečer, ale to už nieje GUMÁK.

Tak len toľko, a keď si sa už pridal, tak napíš aj niečo k téme "Hosp. kr. a čo s ňou" inak to nemá cenu.

Dúfam, že nie si dotknutý Gumáčik. Tak smelo do toho, ja sa ti smiať nebudem.
Dobrý večer pán profesor prepáčte že ja Gumáčik som vás hneď nepoznal, pamätáte keď sem som sa vás pýtal na hodine politickej ekonómie ako riešiť krízu v kapitalizme, tak som dostal odpoveď " keby som vedel ako ju riešiť, tak chodím po Brodvayi vo fraku s cigárou v jednej ruke a konačikom v druhej a všetci z Wallstreet sa mi budú klaňať" som rád že sa vám podarilo problém vyriešiť a zverejniť to práve tu na porade,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac


GUMÁCI , všetkých krajín spojte sa .....


0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mas pravdu,toto je asi pekna bodka za roztancovanou temou.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tetrisss Pozri príspevok
Mas pravdu,toto je asi pekna bodka za roztancovanou temou.
Ani kríza, ani táto téma nie je asi predurčená k bodke. A nebol to tanec, ale smútočný pochod, z ktorého vyčnieval jeden pozostalý........
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Cesť jeho pamiatke, priatelia.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
pavol54 Pozri príspevok
Dobrý večer pán profesor prepáčte že ja Gumáčik som vás hneď nepoznal, pamätáte keď sem som sa vás pýtal na hodine politickej ekonómie ako riešiť krízu v kapitalizme, tak som dostal odpoveď " keby som vedel ako ju riešiť, tak chodím po Brodvayi vo fraku s cigárou v jednej ruke a konačikom v druhej a všetci z Wallstreet sa mi budú klaňať" som rád že sa vám podarilo problém vyriešiť a zverejniť to práve tu na porade,
Pali, to bola politekonómia socializmu, keby si neblicoval na politekonómii kapitalizmu, mohol si byť dnes aj Ty za vodou......
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz, neviem ci tieto retoricke cvicenia tejto teme nejako prispeli,nie je v mojej povahe uzatvarat temy, ale uz toho tu bolo akurat dost, preto, ako zadavatel tejto temy vas prosim, ak nemate ziadny konstruktivny napad, alebo novy poznatok, ukoncite tieto vzajomne utoky.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tetrisss Pozri príspevok
Nuz, neviem ci tieto retoricke cvicenia tejto teme nejako prispeli,nie je v mojej povahe uzatvarat temy, ale uz toho tu bolo akurat dost, preto, ako zadavatel tejto temy vas prosim, ak nemate ziadny konstruktivny napad, alebo novy poznatok, ukoncite tieto vzajomne utoky.
Milá tetriss,
ako zadávateľka témy si bola najlepšia práve v rétorike. Čo je akurát dosť nevie ani najvyšší, prečo by si ten najsprávnejší odhad mala mať práve Ty?
Finančnej kríze predchádzala najmä kríza morálna. A tá ju aj sprevádza, a bude sprevádzať. Diskusia, aj keď ako ostrá nie je obmedzená len na útoky. A ja tu žiadnu streľbu nepociťujem. Blbosť ešte nie je vojna. Konštruktívne nápady hľadá celý svet. A mám aj nový poznatok. Trh je lenivý, lebo klesá dopyt a vyrobená produkcia nejde na odbyt. Ceny sú dole. Treba oživiť trh. Treba začať nakupovať. Čo povieš? Konštruktívne? Nové? Neviem. Ale tvrdia to odborníci. A ja len skromne a pokorne tento záver s nimi zdieľam. A nie som .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Prosim, pokial sa to tyka temy, mozeme si o tom podebatovat. Ja si napr. nemyslim, ze nakupovanie pre nakupovanie tuto krizu vyriesi a mam za to, ze ziadne priciny krizy, ktore naozaj siahaju ovela hlbsie ako je ekonomika, sa nevyriesili a preto ani kriza nema preco ustupit a cakam este horsie ako je.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tetrisss Pozri príspevok
Prosim, pokial sa to tyka temy, mozeme si o tom podebatovat. Ja si napr. nemyslim, ze nakupovanie pre nakupovanie tuto krizu vyriesi a mam za to, ze ziadne priciny krizy, ktore naozaj siahaju ovela hlbsie ako je ekonomika, sa nevyriesili a preto ani kriza nema preco ustupit a cakam este horsie ako je.
Tak to máš pravdu. Ale nie každý už má všetko, a je materiálne zabezpečený ako Ty, súdiac podľa vyjadrenia. Stačí sa pohybovať v krokoch, nie v skokoch. S tým ostatným môžem len súhlasiť. Ale na rozdiel od Teba horšie nič nečakám, najhoršie už bolo, a som optimistický optimista..... Aj keď to, čo tu je, nám veľa dôvodov na potlesk nezadáva. Stačí, ak sa poobzeráš po Porade, nemusíme chodiť ďaleko. Je to štatistická vzorka, aká sa len tak nenájde. A potom že kasa je prázdna. Vytrhni chlp z dlane, keď zarastá všeličo iné.......
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Aj takto môže vyzerať akcia "nákupom proti kríze" ....
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Bacuch bojuje proti krize.jpg
Zobrazení: 14
Veľkosť:  51.9 KB
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

Podla mojho nazoru "kriza" sa ukaze prave tento rok!
Vidim to u nas, minuly rok bol tazky, zisky(vyrobcov) isli uplne dole kam len mohli, vela firiem robi s vysledkom okolo nuly, obchodnici tlacia na ceny za cenu kvality, mnozstva cohokolvek proste dolu a hotovo.
Nastastie to pocitili aj vyrobcovia vstupov cize bolo kam ist dolu, ale situacia sa tento rok otaca.
Je avizovane zvysovanie vstupov zo vsetkych stran, dopravu ani nevravim, samozrejme to premietneme do cien a prave tu nastava ten "moment" nastane vymena dodavatelov lebo sa budu predbiehat o kazdy cent, zostanu len ti najvernejsi, samozrejme pridu novi zakaznici ktorym ich sucasny dodavatel taktiez zdvihne ceny a budu chciet lacnejsie, vela firiem cakajucich na zaplatenie dodaneho tovaru zavrie bufet.

Dost pesimisticka predpoved a to som optimista.
Spravime vsetko pre to aby sme tuto situaciu vyuzili vo svoj prospech a preto mojou teoriou na riesenie krizy je hlavne nevzdavat sa a bojovat. To plati pre kazdeho: pre vyrobcu vytrvalo vyhladavat odberatelov, pre obchodnikov vytrvalo vyhladavat konecnych spotrebitelov a pre konecnych spotrebitelov vytrvalo vyberat radsej kvalitu ako znacku a podporit radsej svojich, zahranicne firmy ich z biedy nevytiahnu.

Hlavu hore. Ten kto sa vzda, ten tento rok konci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať