Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Ano, ty slobodny trhu, a ty si kde do roku 89 žil, v antarktide? Vieš ake kvoty a bariery mali USA pre tovar z čekoslovenska? A vraj najliberalnejsia krajina a ekonomika na svete.
A vieš aké obchodné vzťahy majú s KUBOU, Nikaraguou, a s Hugom ?

Je dávno od roku 1989, ale aj tak si myslím, že by si si mohol prečítať Leninove spisy (ak budeš mať záujem, rád ťa na niektoré Leninove múdrosti upozorním) možno ich prepracuješ pre dnešných novodobých proletárov.
Naposledy upravil jar88 : 07.01.10 at 07:57
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
...tentoraz s napísaným hlboký súhlas. Jardo, akoby si čítal moje myšlienky.....
To by som musel vedieť naozaj dobre čítať. Veľmi, veľmi dobre čítať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
..... a číňania zbohatnú na našu schudobnenú úroveň a bude po kríze....
Trt makovy!
Čina bude potrebovat nové územia, suroviny, energie. Vieš si predstaviť pri ich počte životnu úroven slovenska? Nemaju tolko ciest pre tolko aut, nemaju tolko el.energie, aby živili tolko TV, PC a inych spotrebičov....atd atd. Ak si ti to nepozdava, prečítaj si Dolejšího.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
To by som musel vedieť naozaj dobre čítať. Veľmi, veľmi dobre čítať.
No vidíš, šikulka, raz sa Ti to predsa len podarilo...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
A vieš aké obchodné vzťahy majú s KUBOU, Nikaraguou, a s Hugom ?

Je dávno od roku 1989, ale aj tak si myslím, že by si si mohol prečítať Leninove spisy (ak budeš mať záujem, rád ťa na niektoré Leninove múdrosti upozorním) možno ich prepracuješ pre dnešných novodobých proletárov.
Uf, začínaš ma prekvapovať, čím ďalej tým radšej.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Trt makovy!
Čina bude potrebovat nové územia, suroviny, energie. Vieš si predstaviť pri ich počte životnu úroven slovenska? Nemaju tolko ciest pre tolko aut, nemaju tolko el.energie, aby živili tolko TV, PC a inych spotrebičov....atd atd. Ak si ti to nepozdava, prečítaj si Dolejšího.
Nové územia ? Veď už ich nakupujú a to je tiež bohatnutie.
Suroviny, energie tiež nakupujú a skupujú. Skupujú podľa potreby a finančných možností a tie na slobodnom trhu nie sú neobmedzené. Majú svoje hranice.

Nemajú toľko ciest a toľko el.energie, tak nebudú mať toľko TV a PC, a nebudú vyrábať ani toľko aut. To je trh, to nieje trt makový, ani trt dddolejší.

Trh je ako matematika, alebo fyzika, jednoducho nepustí.
Naposledy upravil jar88 : 07.01.10 at 09:37
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
duves Pozri príspevok
Trt makovy!
Čina bude potrebovat nové územia, suroviny, energie. Vieš si predstaviť pri ich počte životnu úroven slovenska? Nemaju tolko ciest pre tolko aut, nemaju tolko el.energie, aby živili tolko TV, PC a inych spotrebičov....atd atd. Ak si ti to nepozdava, prečítaj si Dolejšího.
Ale neupieraš Číne jej vysoký ekonomický rast? Dúfam. Ak jej v bombastickej ekonomickej ceste niečo hrozivé stojí, tak asi len expanzná úverová politika......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
Uf, začínaš ma prekvapovať, čím ďalej tým radšej.....
Poznáš to ?
Ja som nemal na mysli to staré známe učiť sa, učiť sa a ešte raz sa učiť.
Mal som na mysli proletársku revolúciu a jej obranu pred imperializmom. Hlavná otázka obrany revolúcie, ako ju brániť a do kedy ju treba brániť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
Poznáš to ?
Ja som nemal na mysli to staré známe učiť sa, učiť sa a ešte raz sa učiť.
Mal som na mysli proletársku revolúciu a jej obranu pred imperializmom. Hlavná otázka obrany revolúcie, ako ju brániť a do kedy ju treba brániť.
Ja nečítam podľa toho KTO píše, ale ČO píše......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
Ale neupieraš Číne jej vysoký ekonomický rast? Dúfam. Ak jej v bombastickej ekonomickej ceste niečo hrozivé stojí, tak asi len expanzná úverová politika......
Danila, len tak ma napadlo, či náhodou nemáš vedomosť o tom, koľko majú Číňania voľných dolárov. Čo by sa za tú sumu asi dalo kúpiť.
Napríklad koľko hamburgrov, alebo čísburgrov, alebo kokakol.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
Ja nečítam podľa toho KTO píše, ale ČO píše......
Aha ?! Prepáč nevedel som, že radšej jara88, ako Lenina. Podcenil som ťa. Podcenil. Bola to chyba. Moja chyba.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
" .....vedomosť o tom, koľko majú Číňania voľných dolárov. Čo by sa za tú sumu asi dalo kúpiť.
Napríklad koľko hamburgrov, alebo čísburgrov, alebo kokakol. "

VEĽA....vééééééééľmi veľa ....+ ešte viacej ...

Také nevedieť ...teda .....fakt sa čudujem ..

Čína má 70 % menových rezerv v dolároch, vrátane amerických vládnych dlhopisoch.
Devízové rezervy Číny dosiahli koncom marca ekvivalent 1,954 bilióna amerických dolárov (1,47 bilióna eur). V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástli o 16 %.

Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na internetovú stránku čínskej centrálnej banky. V správe sa ďalej uvádza, že v prvom štvrťroku vzrástli devízové rezervy o 7,7 miliardy amerických dolárov.

Ich prírastok bolo o 146,2 miliardy amerických dolárov menší než v prvom štvrťroku 2008.

Analytici odhadujú, že Čína má 70 % menových rezerv v dolároch, vrátane amerických vládnych dlhopisoch.
http://dolezite.sk/Cina_ma_70_menovy...h_vladnyc.html

Sklamaný som neskutočne ....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
" .....vedomosť o tom, koľko majú Číňania voľných dolárov. Čo by sa za tú sumu asi dalo kúpiť.
Napríklad koľko hamburgrov, alebo čísburgrov, alebo kokakol. "

VEĽA....vééééééééľmi veľa ....+ ešte viacej ...

Také nevedieť ...teda .....fakt sa čudujem ..

Čína má 70 % menových rezerv v dolároch, vrátane amerických vládnych dlhopisoch.

http://dolezite.sk/Cina_ma_70_menovy...h_vladnyc.html

Sklamaný som neskutočne ....
Srdečná a úprimná vďaka buchač.
Mám na teba ešte jednu otázku, neviem spočítať, koľko presne stojí hamburger a kola v mekáči a k tomu jedno dobre veľké kapučíno.
Naviac by som to rád v eurách a aj v amerických dolároch.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Predstav si buchač, ako nás na PŠM odrbávali.
Vraj sú chudáci a na týždeň, majú len hrsť ryže. Len pavol54 tomu akosi verí doteraz.
Teraz sa dozvedám, že sú prachatejší, ako si vieme predstaviť. Teda aspoň ja, si také prachy predstaviť neviem.
To určite ani misomiso nevedel a do školy chodil tiež. Nechápem, ako nám to mohol ten Mao tak zatajovať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Srdečná a úprimná vďaka buchač.
Mám na teba ešte jednu otázku, neviem spočítať, koľko presne stojí hamburger a kola v mekáči a k tomu jedno dobre veľké kapučíno.
Naviac by som to rád v eurách a aj v amerických dolároch.
Hamburges som ešte nejedol ....a ani nebudem ....

Colu pijem len lightku .....to vieš , zmrzačený som , ako tvrdíš .....nemôžem všetko , veľmi by som potom šantil ....

Kapučíno pijú deti a ženské ....niet nad poriadne presso ....teda ale fakt poriadne , ako arabi pijú ....

Čiže , tak mi vychádza , že zadanie úlohy je pre mňa bezpredmetné ....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Predstav si buchač, ako nás na PŠM odrbávali.
Vraj sú chudáci a na týždeň, majú len hrsť ryže. Len pavol54 tomu akosi verí doteraz.
Teraz sa dozvedám, že sú prachatejší, ako si vieme predstaviť. Teda aspoň ja, si také prachy predstaviť neviem.
To určite ani misomiso nevedel a do školy chodil tiež. Nechápem, ako nám to mohol ten Mao tak zatajovať.
Už som bol spomínal hentú oblasť ....akože sa to volá .....jááááj , história ...

Ce-Tung Mao
Maovi systém sovietskeho štýlu, vytvorený po roku 1949, nevyhovoval. Preto sa v roku 1958 rozhodol pristúpiť k „Veľkému skoku vpred“ (1958 až 1962), ktorý mal zem rýchlo priblížiť ku komunistickej utópii. O rok neskôr nastal v celej zemi hladomor, ktorému podľahlo asi 30 miliónov ľudí. Predstavovalo to 5 percent vtedajšej čínskej populácie. Totálne fiasko tohto projektu bolo pre Maa ťažkou ranou a ponížením. Sformuloval v tzv. „Červenej knihe“ svoje idey a ich štúdium bolo povinné. Táto kniha sa stala základom Veľkej kultúrnej revolúcie (1966 – 1976), počas ktorej postihli neľútostné čistky všetkých členov strany, ktorých podozrieval z neposlušnosti. Teroru zameranému proti staršej generácii a straníckej nomenklatúre padli za obeť ďalšie tisíce ľudí. Mao si takými stratami príliš hlavu nelámal, pretože tvrdil, že Čína je obrovská a pár miliónov mŕtvych ju neohrozí.

V roku 1959 Mao narušil vzťahy so Sovietskym zväzom a Čínu odrezal od zvyšku komunistického bloku. Bol presvedčený, že sa neodvratne blíži atómová vojna so Sovietskym zväzom. Preto zem uvrhol do stavu horúčkovitého zbrojenia, ktoré do jeho smrti takmer úplne zruinovalo hospodárstvo.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Mao_Ce-tung

Tak nerieš už konečne ....teda históriu ....
Venuj sa téme , ekonomike , tej lepšie " rozumieš "....

A s PŠM na mňa nechoď , tiež som sa ho napočúval za tie dva roky habadej ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Hamburges som ešte nejedol ....a ani nebudem ....

Colu pijem len lightku .....to vieš , zmrzačený som , ako tvrdíš .....nemôžem všetko , veľmi by som potom šantil ....

Kapučíno pijú deti a ženské ....niet nad poriadne presso ....teda ale fakt poriadne , ako arabi pijú ....

Čiže , tak mi vychádza , že zadanie úlohy je pre mňa bezpredmetné ....
Nevadí buchač, aj tak som od teba nečakal, že zrovna ty by si bol ochotný pomôcť svojmu národu prekonať krízu, alebo sa na tom aspoň trošku podieľať.

Nevadí, skúsim to s Danilou a duvesom, ale neviem či vedia tak dobre počítať, ako ty. Ty si v počtoch dobrý, aspoň si to tvrdil. Ja počítam inak, jednoduchšie ((2+2)*2=španielska dedina), preto som mal vždy z matematiky trojku (nikdy 2), ale akosi viem, že je to osem.

Viem aj to, že 2*(2+2)= španielska dedina, ale aj tak je to osem.
Neviem ktorá rovnica je správna, ale tak či tak je to osem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Nevadí buchač, aj tak som od teba nečakal, že zrovna ty by si bol ochotný pomôcť svojmu národu prekonať krízu, alebo sa na tom aspoň trošku podieľať.

Nevadí, skúsim to s Danilou a duvesom, ale neviem či vedia tak dobre počítať, ako ty. Ty si v počtoch dobrý, aspoň si to tvrdil. Ja počítam inak, jednoduchšie ((2+2)*2=španielska dedina), preto som mal vždy z matematiky trojku (nikdy 2), ale akosi viem, že je to osem.

Viem aj to, že 2*(2+2)= španielska dedina, ale aj tak je to osem.
Neviem ktorá rovnica je správna, ale tak či tak je to osem.


???????

http://www.porada.sk/1248356-post16.html
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač, dobre ti radím, píš čo chceš, ale o tej utópii by si pred duvesom nemal. Bude sa na teba hnevať. Pozor daj.

Tak čo ten hambáč, kola a káva nebude. Stačí v eurách, na doláre to spočítam aj sám. S duvesom aj na petrodoláre. Ľavou zadnou.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
buchač, dobre ti radím, píš čo chceš, ale o tej utópii by si pred duvesom nemal. Bude sa na teba hnevať. Pozor daj.

Tak čo ten hambáč, kola a káva nebude. Stačí v eurách, na doláre to spočítam aj sám. S duvesom aj na petrodoláre. Ľavou zadnou.
Do riti. Už viem, kto si........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať