Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

piškotka Pozri príspevok
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady
A je to jej 1. skonč. PP po priznaní starob. dôchodku ? Ak áno-patrí jej odchodné vo výške jej priemer. mesač. zárobku. Poistné sa z odchodného nezráža - iba sa zdaní.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Viď príspevok :
Odmena pri odchode do starob.dôchodku a VZ
Podľa toho sa odchodné započítava do vym. základu.


Prosím, poraďte mi, ako mám vložiť príspevok, na ktorý chcem upozorniť. ďakujem
Naposledy upravil Tamila : 10.08.09 at 14:09 Dôvod: vloženie príspevku
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Tamila Pozri príspevok
Viď príspevok :

Podľa toho sa odchodné započítava do vym. základu.
Pozor, nepleť si odmenu pri odchode do dôchodku a odchodné!
Odchodné nie je odmena - Zákonník práce § 76 ods.6.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Citát:
Pôvodca textu príspevku: piškotka
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady

A je to jej 1. skonč. PP po priznaní starob. dôchodku ? Ak áno-patrí jej odchodné vo výške jej priemer. mesač. zárobku. Poistné sa z odchodného nezráža - iba sa zdaní.

Áno, je to jej 1. pracovný pomer. Mňa tiež trochu poplietla informácia SP, kde sa uvádza, že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa počíta do VZ ale odstupné podľa soc.zákona sa do VZ nezapočítava!!!?????????!!!!
A ešte ako to zadefinujem v MRP mzdy???????
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

piškotka Pozri príspevok
Citát:
Pôvodca textu príspevku: piškotka
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady

A je to jej 1. skonč. PP po priznaní starob. dôchodku ? Ak áno-patrí jej odchodné vo výške jej priemer. mesač. zárobku. Poistné sa z odchodného nezráža - iba sa zdaní.

Áno, je to jej 1. pracovný pomer. Mňa tiež trochu poplietla informácia SP, kde sa uvádza, že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa počíta do VZ ale odstupné podľa soc.zákona sa do VZ nezapočítava!!!?????????!!!!
A ešte ako to zadefinujem v MRP mzdy???????
Mala by si to mať v Číselníku-mzdový číselník-práca so mzd.číselníkom-príplatky pred zdanením.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
piškotka Pozri príspevok
Citát:
Pôvodca textu príspevku: piškotka
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady

A je to jej 1. skonč. PP po priznaní starob. dôchodku ? Ak áno-patrí jej odchodné vo výške jej priemer. mesač. zárobku. Poistné sa z odchodného nezráža - iba sa zdaní.

Áno, je to jej 1. pracovný pomer. Mňa tiež trochu poplietla informácia SP, kde sa uvádza, že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa počíta do VZ ale odstupné podľa soc.zákona sa do VZ nezapočítava!!!?????????!!!!
A ešte ako to zadefinujem v MRP mzdy???????
V číselníku mzdy -poistné si zadáš VZ.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď chceš iba zdaniť, tak cez mzdové číselníky - príplatky pred zdanením - dáš pridať a vložíš - odstupné - konkrétna číselná hodnota. Potom už len pri výpočte mzdy dáš do tejto kolonky sumu.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Takže si to zadám do tohto čiselníka, zdaním to a nepočítam žiadne odvody????????
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

piškotka Pozri príspevok
Takže si to zadám do tohto čiselníka, zdaním to a nepočítam žiadne odvody????????
Keď otvoríš číselník ako som Ti písala-odchodné by tam malo byť zadané.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

katka50 Pozri príspevok
Keď otvoríš číselník ako som Ti písala-odchodné by tam malo byť zadané.
otvorila som ten číselník, ale nie je to tam zadané. Asi si to musím navoliť sama
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
piškotka Pozri príspevok
otvorila som ten číselník, ale nie je to tam zadané. Asi si to musím navoliť sama
áno, to si musíš navoliť sama ako pridanie novej položky.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Áno, to tam pridáš ako som písala vyššie.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Ďakujem za všetky rady a posledný krát sa chcem uistiť, odvody do SP a ZP z toho neplatím??????????????????????? Pýtam sa už tretí krát, ale platí dôveruj ale preveruj .ďakujem vopred všetkým za pomoc,ochotu a trpezlivosť
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak ide o odstupné, z toho sal platí iba daň.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Ďakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, zamestnankyna si dáva výpoved dohodou. Dá sa všetko čo potrebuje ohľadom výpovede vytlačiť z počítača z MRP? Poradte mi prosím aj čo konkrétne potrebuje a ako to vytlačiť.
Dakujem
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, zamestnankyna si dáva výpoved dohodou. Dá sa všetko čo potrebuje ohľadom výpovede vytlačiť z počítača z MRP? Poradte mi prosím aj čo konkrétne potrebuje a ako to vytlačiť.
Dakujem

Dá sa vytlačiť dohoda o skončení PP a zápočtový list, odhláška do ZP.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Môžete mi poradiť kde to nájdem?Ešte som sa dočítala že potrebujem aj výstupný list - zápočet rokov, prehľad o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch, evidenčný list dôchodkového poistenia kt. treba odovzdať do SP
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
31Jankal Pozri príspevok
Môžete mi poradiť kde to nájdem?Ešte som sa dočítala že potrebujem aj výstupný list - zápočet rokov, prehľad o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch, evidenčný list dôchodkového poistenia kt. treba odovzdať do SP
Dohoda o skončení PP - Personalistika- Pracovné pomery (postavíš sa na daného zamestnanca)- Funkcie a vyberieš si z ponuky

Zápočtový list - Mzdy- Tlačové zostavy - Zápočtový list

Odhláška do ZP - Mzdy - Zdravot., Soc. pois. - vyberieš si Zdravot. poist. - "Odhláška"

Potvrd. o zrazených predd.na daň zo ZČ.- Mzdy-Dane - Potvrdenie o ZP na daň zo ZČ

Ev.list dôch.poist. - Mzdy- Zdravot., Soc. pois.- vyberieš- Soc.poist.- ELDP

Toto je v MRP DOS, ak máš Win verziu, toto všetko neplatí.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

A ešte jedna zamestnankyna mi ukončila marodku k 31.júlu a hned išla na dovolenku, dnes som sa to dozvedela papier do SP si zaniesla sama ale musím ju prihlásiť naspať do ZP, dá sa to vytlačiť z MRP? Kde?
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať