Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Prepočítala som tie VZ a vyšlo mi, že do SP počíta skutočný VZ a do ZP je prepočítaný z minimálnej mzdy, nakoľko do ZP je od 1.1. stanovený minimálny VZ 307,70 a do SP je minimálny VZ 0.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Stiahla som verziu 6.20.004 a stále mi chýba Doklad o preddavkoch na zdravotné poistenie. A ten má termín do 7.2.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ale ten Doklad o predd. na zdrav.poist. už bol vo verzii 6.20.003 - ja som už vydávala zamestnancom.
Daj vystaviť komu potrebuješ a pozri na monitore vo výstupoch.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

No aj ja som už vydávala, lebo termín tlačil, ale mýlilo ma že je stále len 2008.
Lebo ak sa aj nemení, zvyknú dať že "doklad...2006,7"
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Tamila Pozri príspevok
Prepočítala som tie VZ a vyšlo mi, že do SP počíta skutočný VZ a do ZP je prepočítaný z minimálnej mzdy, nakoľko do ZP je od 1.1. stanovený minimálny VZ 307,70 a do SP je minimálny VZ 0.
Ďakujem za odpoveď, skúšala som sa napasovať aj ja z výpočtom podľa minimálneho vymeriavacieho základu , ale nejako som sa nemohla k tej ich výške dopočítať, nevieš mi napísať ako k tej výške vymeriavacieho základu presne prišli?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Mne to vyšlo presne, keď som počítala VZ na ZP:
(307,70 : 21 dni za január ) x 9 dní
Tých 9 dní = 3 odpracované, 1P, 3D, 2 SV.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Tak ešte raz ďakujem , už mi to je jasné. Prajem pekný deň.
0 0
Gabriella Gabriella

Gabriella je offline (nepripojený) Gabriella

Zdravím poraďáci, vie mi niekto poradiť, ako zadám do MRP WIN
odmenu pri životnom jubileu? Odvody sa z nej neplatia, len sa
zdaňuje. Keď to zadám cez mzdový číselník bez konkrétnej sumy,
tak mi to do mzdy zahrnie, ale ráta mi z toho aj odvody. Kde robím chybu?
Ďakujem za rady.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabriella Pozri príspevok
Zdravím poraďáci, vie mi niekto poradiť, ako zadám do MRP WIN
odmenu pri životnom jubileu? Odvody sa z nej neplatia, len sa
zdaňuje. Keď to zadám cez mzdový číselník bez konkrétnej sumy,
tak mi to do mzdy zahrnie, ale ráta mi z toho aj odvody. Kde robím chybu?
Ďakujem za rady.
Treba vytvoriť novú položku cez "Práca s číselníkom" do položiek príplatky. A zadefinovať ju tak, aby do VZ zdrav.post. a soc.poist. nevstupoval, len do základu dane.
0 0
Gabriella Gabriella

Gabriella je offline (nepripojený) Gabriella

Skúšala som. Položka tam je vytvorená "Odmena-prac.jub.-plná výška". Pri oprave položky som zaškrtla obe ponuky - teda sumarizovať položku v zostavách aj zobrazovať v páskach. Ale sú tam ešte ďalšie možnosti, kde je napevno zaškrtnuté "možno započítať do vymeriavacích základov" a to sa mi nedá odstrániť,
opraviť. Stále to ráta do vym.základov na poistné. Kde sa to dá zadefinovať, aby to nevstupovalo do základov?
Už to skúšam všelijako tretí deň. Ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď si tú položku v mzd,. číselníku rozklikneš, nájdeš tam vymeriavací základ, fajkami si vyberieš položky, ktoré idú do VZ a bez fajky, ktoré neidú.
0 0
Gabriella Gabriella

Gabriella je offline (nepripojený) Gabriella

Tá pôvodná položka v číselníku bola zamrznutá. Vytvorila som rovnanú novú a v tej sa už dalo nadefinovať neplatiť poistné.
Konečne!
Ešte raz ďakujem...
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ešte sme stále bez RZD za r.2009? Neviete náhodou kedy to aktualizujú?
0 0
halu halu

halu je offline (nepripojený) halu

Už je to aktualizované, zatiaľ som to neskúšala.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

halu Pozri príspevok
Už je to aktualizované, zatiaľ som to neskúšala.
Odskúšala som - pri Žiadosti hlási chybu, ale urobí zúčtovanie v poriadku. Ešte idem pre istotu prepočítať, či dôjdem k rovnakému číslu ako program.
0 0
pajbelko pajbelko

pajbelko je offline (nepripojený) pajbelko

Dobry den, pri aktualizacii som neurobila prevod zdravotnych poistovni, neviete ako sa to spusta niekde priamo v programe? Pri robeni miezd za januar mi totiz vypocitava poistne do povodnych poistovni . Taktiez mi robi vystupy na povodne vykazy. Dakujem za pomoc.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
pajbelko Pozri príspevok
Dobry den, pri aktualizacii som neurobila prevod zdravotnych poistovni, neviete ako sa to spusta niekde priamo v programe? Pri robeni miezd za januar mi totiz vypocitava poistne do povodnych poistovni . Taktiez mi robi vystupy na povodne vykazy. Dakujem za pomoc.
Máš mzdy cez Win alebo DOS?
0 0
pajbelko pajbelko

pajbelko je offline (nepripojený) pajbelko

Lenka1979 Pozri príspevok
Máš mzdy cez Win alebo DOS?
WIN
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

pajbelko Pozri príspevok
Dobry den, pri aktualizacii som neurobila prevod zdravotnych poistovni, neviete ako sa to spusta niekde priamo v programe? Pri robeni miezd za januar mi totiz vypocitava poistne do povodnych poistovni . Taktiez mi robi vystupy na povodne vykazy. Dakujem za pomoc.
Musíš ručne priamo v prac. pomeroch zamestnancov - ideš do poistné - otvoríš zdravotné a musíš k 12/2009 ukončiť poistné v napr. SZP a nahodiť nové od 01/2010 ako napr. VSZP. A tak isto aj pri Apollo, za každého zamestnanca zvlasť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dá sa to aj takto jednoduchšie:
nastavíš sa na pracovné pomery- pôjdeš na agenda- legislatívne zmeny- a spodný riadok nastavenie od 01/2010
Spustí sa ten istý sprievodca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať