Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Výpočet - príkazy k úhrade - Príkazy k úhrade - klikneš na načítať údaje a ďalej už postupuješ podľa toho čo Ti vypíše mrp.

Ak nemáš nastavené b. číslo DU, tak najprv pôjdeš na nastavenie - identifikačné údaje - klikneš na bankové účty DU a tam si ich nastavíš.
3 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ideš: Výpočet - príkazy k úhrade - v ľavo je malé f -načítať úhrady, klikneš a potom ďalej ..., ale musíš mať v číselniku zadané údaje v poisťovniach, čísla účtov , VS a pod.
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a ešte predtým si musíš kliknúť na výpočet poistného - Výpočet, poistné organizácia - vypočítať všetky poistné.
2 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ďakujem a ešte jedna posledná otázka, lebo mi nenačíta účet sociálnej poisťovne to si musím ku každému poisteniu (nemocenské, dôchodkové,...) zadať číslo účtu či sa to dá niekde sumárne za sociálnu poisťovňu pretože ak som si klikla na príkaz pre odvody sociálnej poisťovne tak mi to vyhodilo nemocenské poistenie. a ako názov účtu mi neťahá názov firmy ale názov banky to tak nie je v poriadku.

a ešte sa chcem opýtať skúšam teraz vo fiktívnej firme urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi no všetko mi vyšlo tak ako malo len potvrdenie o zdaniteľnej mzde mi stále vypisuje, že žiadne dáta pre tlač a to idem takto: výpočet - dane - potvrdenie o zdaniteľnej mzde...poradíte?
Naposledy upravil anithocka : 13.01.11 at 13:42 Dôvod: rozšírenie otázky
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Mzdy-Horná lišta- Číselníky-Práca so mzdovým číselníkom-položka 800 Nemocenské poistenie - Účet a kód banky.
Podobne ostatné položky: starobné, invalidné, úrazové, poist. v nezamestn., garančný fond, rez.fond
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

anithocka Pozri príspevok
ďakujem a ešte jedna posledná otázka, lebo mi nenačíta účet sociálnej poisťovne to si musím ku každému poisteniu (nemocenské, dôchodkové,...) zadať číslo účtu či sa to dá niekde sumárne za sociálnu poisťovňu pretože ak som si klikla na príkaz pre odvody sociálnej poisťovne tak mi to vyhodilo nemocenské poistenie. a ako názov účtu mi neťahá názov firmy ale názov banky to tak nie je v poriadku.

a ešte sa chcem opýtať skúšam teraz vo fiktívnej firme urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi no všetko mi vyšlo tak ako malo len potvrdenie o zdaniteľnej mzde mi stále vypisuje, že žiadne dáta pre tlač a to idem takto: výpočet - dane - potvrdenie o zdaniteľnej mzde...poradíte?
Obdobie 12/2010 - výpočet - dane - potvrdenie o zdaniteľnej mzde -Uložiť, Výstupy-Ročné zúčtovanie dane-Potvrdenie o zdaniteľnej mzde-Tlač.
4 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

no a ešte čo s tou bankou, že mi do príkazu na úhradu ťahá názov banky a nie názov účtu? a ďakujem Vám krásne za trpezlivosť
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri si, ktorá poisťovňa Ti to robí, a oprav si nastavenie.
1 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

hmm zle som sa vyjadrila, zle mi ťahá názov účtu príkazcu tie ostatné sú v poriadku...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tvoj účet?
Nastavenie - identifikačné údaje - bankové účty - klikneš na ikonku papier s rukou - buď opravíš čo je chybne nastavené, alebo klikneš na pridať - a vypíšeš podľa potreby, do názvu napíšeš názov, do kolonky číslo účtu - účet, a kód banky je posledný - klikneš uložiť.
4 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

viete mi poradiť: zamestnanec prešiel u nás vo firme z dohody o vykonaní práce na pracovný pomer no ja som si to nahodila ako ďalšieho zamestnanca teda mi dvakrát figuruje ten istý zamestnanec raz ako dohodár a raz ako zamestnanec na zmluvu teraz už viem, že sa to dá v jednom kroku no ak robím mu potvrdenie tak mi to dáva dokopy je to tak v poriadku? alebo neviem počítať ani ja ani soft a sa mi to iba zdá?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
malo by to byť ok.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Mám zamestnanca, ktorý vo firme pracuje zároveň aj na dohodu. Odvody mi robí program tak ako má byť, aj zdaňuje spolu....ale teraz mi volali zo SP, že na prílohe musí byť uvedený v dvoch riadkoch...neviem na to prísť...dá sa toto vôbec urobiť v MRP?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak má pridelený zvlášť pp, a zvlášť dohodu, tak s výkazom do SP nie je problém. Ja tak bežne mám zamestnancov a vo výkaze majú dva riadky.
3 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

lenkak Pozri príspevok
ak má pridelený zvlášť pp, a zvlášť dohodu, tak s výkazom do SP nie je problém. Ja tak bežne mám zamestnancov a vo výkaze majú dva riadky.
Lenka vedela som, že poradíš...mám jeden pracovný pomer a v ňom zadefinovanú dohodu....keby som mala dva pp, nedosiahla by som spoločné zdaňovanie, a to sa mi javí väčší problém ako dva riadky pre SP
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Ahojte, hladam a neviem najst ... kde urobim zmenu ohladom nepravidelneho prijmu ? zamestnanec (konatel) od januara presiel s pravidelneho prijmu na nepravidelny prijem. V čiselníku je to čislo 8, ale pracovnych pomeroch nikde nevidim moznost výberu prac. pomeru ... dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tara1 Pozri príspevok
Lenka vedela som, že poradíš...mám jeden pracovný pomer a v ňom zadefinovanú dohodu....keby som mala dva pp, nedosiahla by som spoločné zdaňovanie, a to sa mi javí väčší problém ako dva riadky pre SP
ale dala by sa aj SP poriešiť, síce trošku ťažším spôsobom, ale šlo by.
Robíš postupom pre EZU, alebo si výkaz len vytlačíš a pošleš?
Vieš presne koľko má odvody za PP a koľko dohodu? Síce aj to sa dá prepočítať. Upresni, nech viem Ti presne napísať postup.
1 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

lenkak Pozri príspevok
ale dala by sa aj SP poriešiť, síce trošku ťažším spôsobom, ale šlo by.
Robíš postupom pre EZU, alebo si výkaz len vytlačíš a pošleš?
Vieš presne koľko má odvody za PP a koľko dohodu? Síce aj to sa dá prepočítať. Upresni, nech viem Ti presne napísať postup.
Výkazy posielam cez EZU, odvody sú jednou sumou za obidva pp, ale líšia sa vymeriavacie základy v GF a RF. Fakt som veľmi zvedavá ako by to išlo.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
no dá sa.
Spravíš mzdy, zapíšeš si mzdy toho pracovníka, zvlášť pp, zvlášť dohodu.
zvlášť VZ, ten RF, UF pre dohodu. Pekne to treba rozlíšiť.
Potom si sprav tohto istého zamestnanca na dohodu, pridaj mu dohodu, ale kľudne môže byť nulová mzda, len aby Ti figuroval riadok v SP.
Potom pôjdeš na Výstupy - Export výkazu pre SP - do súboru - uložiť - ok, a zobrazí sa Ti tabuľka. Túto upravíš podľa potreby. Nájdeš si kurzorom konkrétneho zamestnanca - klikneš na ikonu opraviť, zmeníš podľa potreby ako pp, keď opravíš tohto zamestnanca dáš uložiť.
Potom pôjdeš na toho nulového zamestnanca a takisto opravíš riadok, tak ako potrebuješ. Keď opravy uložíš, klikneš pokračovať a ostatné už vieš.
Ak máš v parametroch pri exporte výkazu pre SP zaškrtnuté tlačiť zamestnancov bez vystavenej mzdy, tak potom ani mu nemusíš dávať vypočítať mzdu.
Zmení sa Ti vo výkaze počet zamestnancov, ktorý platia do GF, RF o jedného viac, tak ako to má byť.
6 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

lenkak Pozri príspevok
no dá sa.
Spravíš mzdy, zapíšeš si mzdy toho pracovníka, zvlášť pp, zvlášť dohodu.
zvlášť VZ, ten RF, UF pre dohodu. Pekne to treba rozlíšiť.
Potom si sprav tohto istého zamestnanca na dohodu, pridaj mu dohodu, ale kľudne môže byť nulová mzda, len aby Ti figuroval riadok v SP.
Potom pôjdeš na Výstupy - Export výkazu pre SP - do súboru - uložiť - ok, a zobrazí sa Ti tabuľka. Túto upravíš podľa potreby. Nájdeš si kurzorom konkrétneho zamestnanca - klikneš na ikonu opraviť, zmeníš podľa potreby ako pp, keď opravíš tohto zamestnanca dáš uložiť.
Potom pôjdeš na toho nulového zamestnanca a takisto opravíš riadok, tak ako potrebuješ. Keď opravy uložíš, klikneš pokračovať a ostatné už vieš.
Ak máš v parametroch pri exporte výkazu pre SP zaškrtnuté tlačiť zamestnancov bez vystavenej mzdy, tak potom ani mu nemusíš dávať vypočítať mzdu.
Zmení sa Ti vo výkaze počet zamestnancov, ktorý platia do GF, RF o jedného viac, tak ako to má byť.
Tak takýto postup by ma nikdy nenapadol.... v MRP si fakt expert...ďakujem Lenka, vyskúšam a dám vedieť v pondelok. Dobrú noc a príjemné sny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať