Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Skús mu dať v Pracovné pomery - platnosť údajov - ukončenie platnosti údajov do ukončenia Dohody, zadať Pracovný pomer a platnosť údajov od začiatku PP.
Nemám s tým skúsenosti, ako sa to prejaví na mzdovom liste, ani pri ročnom zúčtovaní. Dávam Pracovný pomer s novým osobným číslom a pri ročnom zúčtovaní nahrám údaje z Dohody, ako keby išlo o iného zamestnávateľa.
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Robím presne tak ako Dav.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dav Pozri príspevok
Skús mu dať v Pracovné pomery - platnosť údajov - ukončenie platnosti údajov do ukončenia Dohody, zadať Pracovný pomer a platnosť údajov od začiatku PP.
Nemám s tým skúsenosti, ako sa to prejaví na mzdovom liste, ani pri ročnom zúčtovaní. Dávam Pracovný pomer s novým osobným číslom a pri ročnom zúčtovaní nahrám údaje z Dohody, ako keby išlo o iného zamestnávateľa.
Skúšala som, ani sa to neotvorí. Neviem, či to naozaj nejde, alebo niečo robím zle. Už mám ten program pol roka a stále sa čudujem ako teľa novým vrátam a vždy keď sa v tom motám, tak banujem, že som sa nechala presvedčiť na WIN. Ten DOS mi bol viacej po chuti. Možno nebol tak vymakaný, ale aj sprostý sa v tom dokázal vyznať a také ja potrebujem Kašlem na to, už som znechutená, idem spať. Zajtra sa na to pozriem. A ďakujem za radu, ešte že vám mám, inak by som tu sedela do polnoci.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Normálne dáš priradiť v zozname zamestnacov nový pracovný pomer. Ja mám na jedno osbné číslo nahratý aj prac. pomer aj dohodu bez problémov. Aj súbežne.
Postup napr.:
Si v zozname zamestnancov, klikneš na toho konkrétneho, pôjdeš na agenda, pridať pracovný pomer.
4 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

lenkak Pozri príspevok
Normálne dáš priradiť v zozname zamestnacov nový pracovný pomer. Ja mám na jedno osbné číslo nahratý aj prac. pomer aj dohodu bez problémov. Aj súbežne.
Postup napr.:
Si v zozname zamestnancov, klikneš na toho konkrétneho, pôjdeš na agenda, pridať pracovný pomer.
Skúšam všetko možné ale stále mi to pridá aj nové číslo. Zajtra skúsim zavolať do MRP.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kazu Pozri príspevok
Skúšam všetko možné ale stále mi to pridá aj nové číslo. Zajtra skúsim zavolať do MRP.
Kazu, choď na personalistiku - zoznam pracovných pomerov - klikni na znamienko + a ono Ti ukáže všetkých zamestnancov, ktorých máš v zozname a vyberieš toho, ktorému chceš pridať pracovný pomer.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
mysimis Pozri príspevok
Kazu, choď na personalistiku - zoznam pracovných pomerov - klikni na znamienko + a ono Ti ukáže všetkých zamestnancov, ktorých máš v zozname a vyberieš toho, ktorému chceš pridať pracovný pomer.
No je v tom nejaký zádrhel. Pre pridanie nového pracovného pomeru tomu istému pracovníkovi síce ponúkne nové osobné číslo - ďalšie v poradí, ale keď ho prepíšem na osobné číslo zamestnanca, končí to chybovou hláškou:
"Pri operácii došlo k nasledovnej chybe: Osobné číslo sa nesmie opakovať a musí byť väčšie alebo rovné ako 0"...

P.S. skúšal som to vo verzii 6.23.001 windows...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Stefan2005 Pozri príspevok
No je v tom nejaký zádrhel. Pre pridanie nového pracovného pomeru tomu istému pracovníkovi síce ponúkne nové osobné číslo - ďalšie v poradí, ale keď ho prepíšem na osobné číslo zamestnanca, končí to chybovou hláškou:
"Pri operácii došlo k nasledovnej chybe: Osobné číslo sa nesmie opakovať a musí byť väčšie alebo rovné ako 0"...

P.S. skúšal som to vo verzii 6.23.001 windows...
Štefan, ak dodržíš postup aký som uviedla - práve som to opäť vyskúšala tak mi to pekne ponúkne zoznam všetkých zamestnancov vo firme a potom môžeš dať buď tomu istému zamestnancovi aj dva PP alebo PP a dohodu, príp. môžeš opäť pridať nový PP aj v prípade ak už kedysi bol zamestnanec vo firme zamestnaný. Tiež mám verziu 6.23.001.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Dodržal som postup - pre jedno a to isté osobné číslo mi odmieta prideliť nový pracovný pomer.

Keď ti zlyhali všetky pokusy, vraj treba sa pozrieť do manuálu: a hľa, na strane 44 sa píše:

"Zamestnanec nemôže mať nadefinovaných viac pracovných pomerov súčasne. V zozname pracovných pomerov môžete jednému zamestnancovi evidovať aj iné pracovné pomery, ale v inom období (obdobia sa nesmú prelínať)."
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Stefan2005 Pozri príspevok
Dodržal som postup - pre jedno a to isté osobné číslo mi odmieta prideliť nový pracovný pomer.

Keď ti zlyhali všetky pokusy, vraj treba sa pozrieť do manuálu: a hľa, na strane 44 sa píše:

"Zamestnanec nemôže mať nadefinovaných viac pracovných pomerov súčasne. V zozname pracovných pomerov môžete jednému zamestnancovi evidovať aj iné pracovné pomery, ale v inom období (obdobia sa nesmú prelínať)."

Som z toho , mne to potom prečo ide pridať?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
mysimis Pozri príspevok
Som z toho , mne to potom prečo ide pridať?
Budeš to mať dobre. Neviem, či si Kazu nemýli Poradové číslo pracovného pomeru (ktoré je vždy číslo posledné +1) s osobným číslom - lebo ak sú napr. dvaj zamestnanci a dokopy majú 3 pracovné pomery, keď chcem pridať ďalší, tak to bude už 4. pracovný pomer, ale zamestnanci stále dvaja.

Inak na stránke MRP sa píše, že "od verzie 5.00 - Pracovné pomery (s výnimkou hlavného pracovného pomeru) možno definovať súbežne."

Hľa návod aktualizujú oveľa zriedkavejšie, ako program - takže moja predchádajúca citácia z návodu je zastaralá. Stalo sa mi, že som inštaloval čerstvo zakúpený program MRP, a tlačený manuál bol starý 3 roky...
2 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ja som tomu istému zamestnancovi pridelila nové osobné číslo? to je problém?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stačí v zozname zamestnancov mať nahratého len jedného zamestnanca, a jemu priradiť x prac. pomerov, dohôd, ale tých v prac. zozname bude podľa ich počtu. Ak sa priradí 5 dohôd jednému zamestnancovi, tak v databáze bude aj 5 dohôd, ale v zozname zamestnancov, stále len jeden.
Zamestnanec = jedno osobné číslo,
pracovné pomery jedného zamestnanca = čísla podľa počtu nahodených či prac.pomerov alebo dohôd.
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

V zozname zamestnancov mám uvedené číslo, ktoré je nazvané poradové. V zozname pracovných pomerov sa tomu istému zamestnancovi dajú pridať ďaľšie pracovné pomery a tie sú označené ako pridanie osobného čísla. Buď som blbá ja alebo ten, čo program tvoril. Ale osobné číslo je osobné číslo to by malo byť uvedené pri zamestnancovi v personalistike a nie ním nazvať číslo pracovného pomeru. Mňa práve mýlilo to, že mi to pridalo nový pracovný pomer a označovalo to ako pridanie nového osobného čísla. To som zistila až po mojich pokusoch a telefonovaní do MRP a teraz mám nový problém. Ja som robila 2x hókus pókus s pridaním pracovného pomeru a tá mrcha program si pamätá, že som pridala pracovný pomer a vždy mi to pridelý to "osobné číslo" o jedno číslo vyššie. Takže teraz mám pracovný pomer 1-9 a nasledujúci je nie 10 ale až 12. A za nič na svete sa nemôžem dopátrať, kde zruším tie 10 a 11 lebo vlastne neexistujú. Prevetrala som MRP-ákov a jediná rada je, že si mám volať po 14 hodine.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď klikneš na pracovný pomer s číslom 12, tak to por. číslo sa nedá opraviť na to zrušené číslo? Skúšala si?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

lenkak Pozri príspevok
Keď klikneš na pracovný pomer s číslom 12, tak to por. číslo sa nedá opraviť na to zrušené číslo? Skúšala si?
Nemýľ ma Žiadne poradové číslo pracovného pomeru ale osobné číslo pracovného pomeru. MRP pripisuje pracovnému pomeru takú vážnosť, že mu dokonca pridelilo osobné číslo a zamestnanec je len nejaké poradie. Júúúj, ja by som niekoho nakopalaaaa, dnes si to schytá niekto na horúcej linke.
Ale nie, číslo sa nedá prepísať. Vypisuje, že je už pridelené.
Naposledy upravil Kazu : 02.08.10 at 09:34
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ale mne ide, mne to uložilo. Spravila som to tak, že som pridala dohodu, pridala ešte vedľajší pp, potom vymazala dohodu, a išlo mi prepísať číslo na to isté, čo som predtým vymazala.

Tú dohodu si vymazala? Nenahrala si ich viacej? Pozeráš pp cez filter? Pozeráš správne obdobie pp? Napr. teraz sa zobrazuje júl, a ty si priradila pp resp dohodu v auguste.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ahááá, tak tam bude určite pes zakopaný. Zobrazuje mi to júl ale neviem kde si to mám prehodiť. Prepáč, že to nehľadám podrobne, ale medzitým mi môžeš zmiznúť aj ty tak mi prosím ťa poraď. Zrušiť to už budem snáď vedieť aj sama. Ale aj tak si to horúca linka vyžerie, to za to osobné číslo pracovného pomeru. Takto zavádzať ľudí
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Si na zozname prac. pomerov, klikneš na júl 2010, otvorí sa Ti nová tab, a tam si vyberieš mesiac.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ďakujem Lenka. To som toho júla nahľadala. Ja som stále klikala na to okienko dolu, že je to hore to mi ani nenapadlo. Teda tento program sa naozaj podaril. A vraj WIN, zlatý DOS, keby som za toto nevyhodila toľko peňazí okamžite by som sa vrátila k DOSu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať