Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ja som neposielala nič ako ich mzdová účtovníčka, lebo ja viem narozdiel od nich, že sa to robí v 11-ty deň PN-ky..ďakujem krásne za postup ja som si myslela, že najprv bude treba to dať nejaké prepočítať nerátala som s tým, že rovno iba dám vytlačiť tlačivo, ešte raz ďakujem
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Zanazone Pozri príspevok
Dobry den, je prosim nejake ine riesenie pre tvorbu socialneho fondu v MRP, tak, aby tvorba socialneho fondu nefigurovala ako poistne organizacie?
Zobrazovanie na vyplatnej paske si sice viem vypnut, ale stale tato suma ostava v sume "poistne organizacie celkom", aj v sumarizacii poistneho a nie je to podla mna dobre riesenie..
Prosim o radu, ako by som to mohla vyriesit inym sposobom.
Dakujem.
posúvam
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Teraz so SF je to ešte ako tak, pred piatimi rokmi mali SF zapracovaný medzi odvodmi do SP, viď http://www.porada.sk/225287-post5.html Keď som tu o tom vtedy písala, za chvíľu sa to zmenilo do terajšej podoby, možno tu z nich niekto chodí alebo im to niekto odtiaľ nahlásil, to neviem, urobili to však po svojom, a nesprávne, akoby bol taký veľký problém SF nezahrnúť do súčtu ale dať ho do samostatnej zostavy.
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

lenkak Pozri príspevok
si v dochádzke kurzor máš na zamestnancovi, ktorému chceš pridať dochádzku,
potom treba ísť na agendu - pridať hromadne.
Vďaka za odpoveď Lenka, toto mi ide, len som myslela, či sa to nedá nastaviť inak, aby hneď hodilo aj odprac. hodiny + prestávka. Takže musím to používať ako píšeš.
1 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

teraz som skúšala si vygenerovať hlásenie za rok 2010 do txt aby som to vedela natiahnúť do tlačiva na stránke daňového úradu nejde mi to tak mi viete poriadiť ako na to?
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

lenkak Pozri príspevok
si v dochádzke kurzor máš na zamestnancovi, ktorému chceš pridať dochádzku,
potom treba ísť na agendu - pridať hromadne.
chcem pridať na tento príspevok užitočné a vypisuje mi že:
"uplynul čas počas ktorého môžte meniť hodnotenie"
pritom tam nevidím bodík odomňa, vie niekto prečo?
súhlasím užitočné (7)Užitočné:
, zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0)
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
anithocka Pozri príspevok
teraz som skúšala si vygenerovať hlásenie za rok 2010 do txt aby som to vedela natiahnúť do tlačiva na stránke daňového úradu nejde mi to tak mi viete poriadiť ako na to?
keď si chceš tlačio pozrieť na stránke DU, tak potom musíš pri zostave zvoliť formát xml, alebo fdf, aby Ti to prešlo.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Lubaba Pozri príspevok
chcem pridať na tento príspevok užitočné a vypisuje mi že:
"uplynul čas počas ktorého môžte meniť hodnotenie"
pritom tam nevidím bodík odomňa, vie niekto prečo?
súhlasím užitočné (7)Užitočné:
, zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0)
nezaťažuj sa týmto. Ale netuším prečo Ti to vypisuje.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Lubaba Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď Lenka, toto mi ide, len som myslela, či sa to nedá nastaviť inak, aby hneď hodilo aj odprac. hodiny + prestávka. Takže musím to používať ako píšeš.
možno ak by si mala nastavené smeny, ale tam je to zložitejšie nastaviť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Marína Pozri príspevok
Teraz so SF je to ešte ako tak, pred piatimi rokmi mali SF zapracovaný medzi odvodmi do SP, viď http://www.porada.sk/225287-post5.html Keď som tu o tom vtedy písala, za chvíľu sa to zmenilo do terajšej podoby, možno tu z nich niekto chodí alebo im to niekto odtiaľ nahlásil, to neviem, urobili to však po svojom, a nesprávne, akoby bol taký veľký problém SF nezahrnúť do súčtu ale dať ho do samostatnej zostavy.
pozrela som tú ich zostavu, no oni majú zadefinované, že všetko čo nastavíš v mzdovom číselníku pod poistným, tak všetky tieto poistné sa zobrazia vo výstupnej zostave. Nemajú zvlášť členené - poistné SP, poistné ZP, poistné - iné. To by museli zaradiť SF do iného číselníka, nie do poistného, aby sa na zostave neobjavil SF.
2 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

Dobrý deň,
zamestnanec skončil PP k 31.12.2010 a teraz mu robím RZD, vznikol mu preplatok a účt.soft. MRP viz.sys.mi nechce urobiť tomuto zamestnancovi mzdu, keďže nie je v stave. Neviem ako ďalej, vopred ďakujem za rady z porady a prajem pekný deň
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
JanaS Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnanec skončil PP k 31.12.2010 a teraz mu robím RZD, vznikol mu preplatok a účt.soft. MRP viz.sys.mi nechce urobiť tomuto zamestnancovi mzdu, keďže nie je v stave. Neviem ako ďalej, vopred ďakujem za rady z porady a prajem pekný deň

Mala som presne tento istý problém.

Zruš si dátum ukončenia pracovného pomeru. Vystav mzdu, načítaj RZD a potom opäť zadaj dátum ukončenia prac.pomeru
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

JanaS Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnanec skončil PP k 31.12.2010 a teraz mu robím RZD, vznikol mu preplatok a účt.soft. MRP viz.sys.mi nechce urobiť tomuto zamestnancovi mzdu, keďže nie je v stave. Neviem ako ďalej, vopred ďakujem za rady z porady a prajem pekný deň
Nastavenie parametrov programu - spoločné nastavenie všetkých užívateľov - zrušiť fajku Vystavovať mzdy len zamestnancom v stave
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

jacekova Pozri príspevok
Mala som presne tento istý problém.

Zruš si dátum ukončenia pracovného pomeru. Vystav mzdu, načítaj RZD a potom opäť zadaj dátum ukončenia prac.pomeru
Netreba rušiť ukončenie pracovného pomeru - viď príspevok vyššie
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

JanaS Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnanec skončil PP k 31.12.2010 a teraz mu robím RZD, vznikol mu preplatok a účt.soft. MRP viz.sys.mi nechce urobiť tomuto zamestnancovi mzdu, keďže nie je v stave. Neviem ako ďalej, vopred ďakujem za rady z porady a prajem pekný deň
Ak chcete vystaviť mzdu a zaúčtovať v nej preplatok alebo nedoplatok po ročnom zúčtovaní dane zamestnancovi s ukončeým pracovným pomerom, v menu vyberte Nastavenie -> Program, prepnite sa do záložky "Spoločné nastavenie všetkých užívateľov", vypnite parameter "Vystavovať mzdy len zamestnancom v stave" a uložte zmenu v nastavení. Po vystavení mzdy zamestnancovi je doporučené parameter opäť zapnúť.



http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=347
3 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

jacekova Pozri príspevok
Mala som presne tento istý problém.

Zruš si dátum ukončenia pracovného pomeru. Vystav mzdu, načítaj RZD a potom opäť zadaj dátum ukončenia prac.pomeru
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ešte mám jeden problém s dochádzkou -automaticky mi zadá odpracovaných 20 dní. Ako ich zrušiť?
0 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

Ešte raz ďakujem za pomoc všetkým, už "som doma" - hotovo
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

JanaS Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ešte mám jeden problém s dochádzkou -automaticky mi zadá odpracovaných 20 dní. Ako ich zrušiť?
Ctrl+Shift+D vynuluješ. Mne ich automaticky dáva iba zamestnancom v stave. Tým, ktorí už majú výstup mi necháva nulu.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

prosím Vás zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku zadala som si začiatok do obdobia neprítomnosti a teraz to už iba uzavriem keď ju skončí? alebo ako s tým ďalej?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

prosím Vás pri OČR sa dáva tieš to tlačivo do SP potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenie nároku na nemocenské dávky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať