Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

AnnaČ Pozri príspevok
Mám v zamestnancoch navolený aj dátum aj to, že má priznaný inv. dôchodok a vybratú možnosť /invalidný 40%-70%/ . Pri výpočte mzdy mi stále vypočíta odvod do ZP v plnej výške. Neviem, kde robím chybu.
Ale aj v prac. pomeroch si u daného zamestnanca v mzdových údajoch, dôchodky, invalidita odklikni Osoba so zdr.postihnutím /ZPS/ na účely ZP.
2 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Ďakujem, už je to v poriadku!
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

ako v MRP viz.systém zadať zamestnancovi odchodné vypl.po skončení pp, skončil 31.5.2012 a odchodné vyplácam v júli, mám to spraviť podla postupu na stránke MRP, -nepravidelný príjem, ale p.Mihál mi povedal že ide o pravid.príjem a mne na páske počíta odvody a zobrazuje nepravidelný príjem, alebo ten nepr.príjem zruším a nechám mu odvody od nástupu do zamestnania po naďalej, ale potom neviem či mi to spraví výkaz poistného??
0 0
Mokosvan Mokosvan

Mokosvan je offline (nepripojený) Mokosvan

Postupujes podla ich otazky c. 411 a vykazy taktiez tlac podla otazky.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Áno, podľa toho som postupovala, len vo výplatnej páske mi to dáva ako nepravidelný príjem, myslím odvody.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzana Pozri príspevok
Áno, podľa toho som postupovala, len vo výplatnej páske mi to dáva ako nepravidelný príjem, myslím odvody.
máš to správne....
výkaz poistného sa vyhotovuje aj za doplatky mzdy po ukončení PPV, nielen pri nepravidelných príjmoch......
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

akže nevadí že vo výplatnej páske sa mi odvody zobrazujú ako neprav.príjem?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzana Pozri príspevok
akže nevadí že vo výplatnej páske sa mi odvody zobrazujú ako neprav.príjem?
to neviem posúdiť, či vadí, či nie, ale poistné máš v poriadku, sw ti počíta za mesiace, kedy PPV trval, t.j. od 01-05/2012
0 0
smejočka smejočka

smejočka je offline (nepripojený) smejočka

ahojte, nemám teraz naozaj čas to tu celé študovať potrebujem poradiť ako zaznamenať v mzdách ukončenie dohody a začatie pracovného pomeru???
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V pracovných pomeroch ukončíš dohodu a pridáš nový pracovný pomer. V zamestnancoch už nepridávaš, ak sa jedná o tú istú osobu.
5 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pôjdeš do pracovných pomerov, nastavíš sa na zamestnanca, otvoríš si jeho okno a dopíšeš do ukončenia prac.pomeru (dohody) dátum ukončenia. Potom opäť v pracovných pomeroch nastavíš sa na daného zamestnanca, klikneš na + a už ťa to samo navedie, len budeš klikať, nezabudni zmeniť druh pracovného pomeru a odhlásiť v SP dohodu a prihlásiť zamestnanca v pracovnom pomere, no a samozrejme prihlásiť aj do ZP.
6 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tamila Pozri príspevok
V pracovných pomeroch ukončíš dohodu a pridáš nový pracovný pomer. V zamestnancoch už nepridávaš, ak sa jedná o tú istú osobu.
Miladka, vari sme písali naraz
0 0
smejočka smejočka

smejočka je offline (nepripojený) smejočka

ďakujem ale je to tak správne ak mi ho hodilo ešte raz? teda mám ho pod číslom 9 a aj 11
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

choď do pracovných pomerov a nastav filter ako zapnutý, malo by ukázať aktuálne
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak je dohoda aj pracovný pomer v jednom mesiaci, budeš ich mať pod dvoma číslami.
2 0
smejočka smejočka

smejočka je offline (nepripojený) smejočka

áno áno je to v jednom mesiaci tak potom je to ok ďakujem krásne za radu
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prosím, aký postup je po novom na nástup MD, a ako vypracovať výplatu v MRP? Ďakujem
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ako mám v MRP vyplatiť odchodné? ja tam žiadnu takú možnosť nevidím
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Musíš zadať novú položku : Odchodné ( do sekcie príplatky pred zdanením) .
Pokiaľ nebude počítať odvody, tak treba zadefinovať.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať