Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
erzet Pozri príspevok
Raňajky: klobáska s vajcami a horčicou
Obed: Boršč, pečená krkovička, kapusta, kysnutá knedla
...hm , že klobáska .....

Čistý dievčenský sen ....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
erzet Pozri príspevok
Raňajky: klobáska s vajcami a horčicou
Obed: Boršč, pečená krkovička, kapusta, kysnutá knedla

Robko, aranžmá......ok!

mňa však iné zaujalo: raňajky tuším o 10.OO, obed okolo 17:OO a večera bude kedy?

stihnem dojsť?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ja nevečeriam.
Môj režim:
V pracovný deň:
o pol ôsmej si uvarím trištvrte litra čaju + v pondelok a stredu koláč z obchodu
o trištvrte na jedenásť obed, potom káva
o 17:00 večera
o 20:00 káva niekedy až do desiatej.

Cez víkend sa mi raňajky posúvajú skôr, o dvanástej koláč z obchodu, ale obed dodržujem okolo 17:00, o 20:00 káva.

Ako dedo dodržujem režim, ale keď ma niekto vyruší, dám sa.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

buchač Pozri príspevok
...hm , že klobáska .....

Čistý dievčenský sen ....
..ešteže mám sladkých 17-náásť
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
erzet Pozri príspevok
Ja nevečeriam.
Môj režim:
V pracovný deň:
o pol ôsmej si uvarím trištvrte litra čaju + v pondelok a stredu koláč z obchodu
o trištvrte na jedenásť obed, potom káva
o 17:00 večera
o 20:00 káva niekedy až do desiatej.

Cez víkend sa mi raňajky posúvajú skôr, o dvanástej koláč z obchodu, ale obed dodržujem okolo 17:00, o 20:00 káva.

Ako dedo dodržujem režim, ale keď ma niekto vyruší, dám sa.
takže ak chcem ráno koláčik, tak mám doraziť v pondelok,alebo v stredu, ostatné by sedelo,ale káva o 20,OO ?

a to aj spíš v noci?

pokiaľ viem, nie si ešte dedo,či?

a pokiaľ sa jedná o vyrušenie, ešte že sa dáš...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut Pozri príspevok
Rozhodnute.

Manzelka - hovadzia polievka s pecenovymi haluskami, vyprazany vietnamsky zralok, zemiaky na pive, ako dezert opeceny banan s medom a mandlami, poobede strudla s makom a jablkami.

Pre seba si urobim toho zraloka v konaku, uz ho mrazim v mrazaku a hladam konak.
Kde je fotoooo? tá ryba pangasius je výborná, odkedy som ju objavila, často ju jedávame, lebo pre mňa ryby nem, iba na vianoce
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Dáša_ Pozri príspevok
ja zajtra vykosťujem 2 kurčatá. Videla som to v telke a potom som to aj spočítala, že to vyjde lacnejšie - z prs bude na zajtra akože čína s ananásom a mandľami, na pondelok z tých prs odrežem na malé rezníky - namočené v jogurte, vajíčku, korení. Stehna a krídla odložím do mrazáku . to máme na 2x a z kostry bude polievka.

Prve vykosťovanie mi celkom trvalo, ale teraz už to je pohoda.
ja si takto porcujem kurcata stale-je to naozaj vyhodnejsie a aj praktickejsie.
vykostujem len prsia,dalsie porcujem na stehna,kridla ,trupy,presne ako pises.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Neviem,či sa tento recept už v tejto sekcii objavil, no pre mňa je to vždy zaručený recept ak už neni čo variť,resp.neprichádza nápad ako upiecť kurča na 37-my sposob.
Klasicky obed na južno-zemplinsky sposob.Polievka,dusené zemiaky na paprike,mäso z polievky.
Rozštvrtené kurča, alebo kačacie, či husacie trupy,či bravčovú lopatku
(mäso vyberieme podĺa toho,čo máme k dispozícii)vložíme do studenej vody a začneme variť až kým nezovrie,keď sa tvorí pena,zmiernime oheň a penu dočista vyzbierame sitkom.Vložíme očistenú polievkovú zeleninu,1/4 feferonky,ja dávam aj 1 zeleninovú kocku
a varíme na miernom ohni asi 3/4 hodiny,medzitým si pripravíme tzv.polninu,čo je vlastne akýsi vaječno-zeleninovo-mäsový knedlík verený v polievke.
Na "polninu" potrebujeme: asi 15 dkg mäsa,či vnutorností,ktoré pokrajame na veľmi jemno,5 vajec,1 cibuľu,1mrkvu,20 dkg strúhanky a 5 dkg hladkej muky,čaj.lyžičku vegety a štipku sódy-bikarbóny.
Do misky dáme pokrajané mäso,či vnútornosti,rozklepneme vajcia,pridáme postruhanú cibuĺu a mrkvu,tiež struhanku a hladkú muku,ochutíme vegetou a vymiešame na riedke cesto,ktoré sa bude odlepovať od misky.
Hmotu nasypeme do mikroten.vrecúška,preložíme a vložíme do vriacej polievky,po 15 min.varenia vyberieme vrecúško a varíme ešte 10 min.
Odstavíme.
V hrnci popražíme na masti cibuľu do zlata,odstavíme,pridáme 2 čaj lyžičky mletej papriky,dáme znovu na oheň a pridáme na kocky pokrájané zemiaky
zalejeme vodou asi do poly zemiakov, osolíme 1 čaj.lyžičkou soli,
prikryjeme prikrivkou,dáme do varu a varíme asi 20 min.sem tam pomiešame,varíme dovtedy kým nevyvrie voda a zemiaky nie sú mäkké.Odstavíme.
Servírujeme polievku z domácimi rezancami a uvarenou zeleninou a ako druhé jedlo mäso z polievky, spolu z "polninou" pokrájanou na kolieska a paprikovými zemiakmi a kyslou uhorkou.
CHUTÍ vkaždom ročnom období vždy ZNAMENITE !
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
alabut Pozri príspevok
Polievka - nadnes skusim nejake kyselo s klobasou a hubami, alebo slovensky borsc, podla toho, co vykutrem manzelke v chladnicke. Alkohol k slovenskemu narodu patri ako prasa, kapusta a zemiaky :-)

Poradte nejaky lahky dezert, k alkoholu samozrejme.
Určite doporučujem tiramisu - dopraj si ten likér amareto a menej kávy a už si ani naliať nemusíš
- síce ľahký kaloricky nie je najmä ak dáš dobré mascarpone (), ale mňam je
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
hnedoočka Pozri príspevok
takže ak chcem ráno koláčik, tak mám doraziť v pondelok,alebo v stredu, ostatné by sedelo,ale káva o 20,OO ?

a to aj spíš v noci?

pokiaľ viem, nie si ešte dedo,či?

a pokiaľ sa jedná o vyrušenie, ešte že sa dáš...
Ja spím kedy ľahnem a kde ľahnem, okrem...

Nie som ešte dedo.

Dám.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tu je ta potvora, z alkoholu, masla, cibule a cesneku vznikol ten mismas na vrchu. Druhykrat ho urobim inac, podla popisu niekde vzadu. Este ho skusim na vine a na pive, aby som zistil, ktora odroda alkoholu mu zapasuje. Zrejme by mu pasoval arak, ale neviem ho vyrobit.
0 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

Dnes to bude vyprážany syr, hranolky a tatarska.
Nerobim to často ale občas môžeme aj zhrešiť.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
hnedoočka Pozri príspevok
takže ak chcem ráno koláčik, tak mám doraziť v pondelok,alebo v stredu, ostatné by sedelo,ale káva o 20,OO ?

a to aj spíš v noci?

pokiaľ viem, nie si ešte dedo,či?

a pokiaľ sa jedná o vyrušenie, ešte že sa dáš...
http://www.porada.sk/t113919-p204-co-dnes-na-obed.html

Pre Teba aj tortu upečiem
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes som lenivy ako pes, vonku je pekne. Chlieb s mastou a cibulou a caj.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dúfam, že ten čaj bude s rumom.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
[Quote = alabut; 1307747] Dnes som lenivy ako pes, vonku je pekne. Chlieb s mastou cibulou caj. [/ Quote
]
dnes a pekne? Dažďu visia nohy včera bolo pekne- sa priznaj !

Dnes sa ani mne veľmi variť nechce, ale niečo rýchle - kuracie prsia na gril. platni a šalát zelený s paradajkami, mlad. cibuľkou a parmezánom.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Od včera cesnaková polievka, kaša zemiaková tiež ostala a k tomu špekačky s pivom.
Špekačky cez polovicu prekrojiť, ale nie celkom do každého zárezu vložiť koliesko cibule cca 0,5 cm,1 baraní roh, poukladať do pekáča vedľa seba, zaliať 1 kečupom cca 250 ml a fľašou čierneho piva, dať piecť na 150 C cca 1 hodinu.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Polievka kuracia s pečeňovými haluškami od včera, zemiakové pyré, špenát a volské oko...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Predsa nieco urobim. Vyrajbem male zemiaky kefou, prekrojim napoly, posypem hrubozrnnou solou a kminom, mozno syrom, sup do truby, acidko, pivo, snaps. Este dnes musim vyrobit jogurt, acidko, tvaroh, smotanu a najaky vajecny liker, najlepsie cokoladovy, minuli sa zasoby od vianoc.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut, Acidko lacno predám. Také nepijem. Kúpil som to pre jednú poraďáčku a tá mi vynadala, že som lakomý keď som kúpil iba štvrťlitrové a že som lenivý keď som jej to nepriniesol do Blavy. Za dobrotu, na žebrotu.

Tak tu máš, na, prečítaj si. Nevďačnica.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať