Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009


erzet Pozri príspevok
nesúhlasím
erzet Pozri príspevok
nesúhlasím
S čím vlastne nesúhlasíš? Že zo zbytku avokáda bola pomazánka na večeru??? Že ma rodinka zahnala? Veď mali pravdu ten syr nevoňal. Alebo, že mal na raňajky každý niečo iné? Ich voľba ich žalúdky.. Hm.. a sťažovať na .. Hm.. s tými právami sa teraz narobí. Ak nechám pozrieť ráno do ich tanierov porušujem ich.....

Lidská práva svobody

K základním znakům demokratického právního státu patří respektování a dodržování lidských práv a svobod - pokládáno za základ civilizované společnosti. (Jejich uplatňování však naráží v mnoha zemích na velké problémy, existují i diskutabilní témata, např. trest smrti, interrupce, eutanázie…)



P.s. Idem spať... Aj keď som chcela vrátiť ten komentár nicku Laco-monter. Dnešok mi dal zabrať hlavne posledné 3 a pol hodiny u mamičky, ktorá je v nemocnici. Možno ráno ak nezabudnem.
Naposledy upravil 2009 : 15.05.10 at 19:01
0 0
alesta alesta

alesta je offline (nepripojený) alesta

Ahoj, ja som dnes varila hovädziu polievku a kurací paprikáš s novými zemiakmi a uhorkový šalát, no veľmi originálne to nie je... tiež mám pocit, že varím a jeme dookala stále to isté.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A ja sa vytešujem, zajtra nevarím, ideme na oslavu. A tajne dúfam, že nám zabalia aj na večeru
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

erzet Pozri príspevok
Nemôžem to otvoriť.
Trúbový guláš: ide to otvoriť, treba točiť kolečkom myšky:-)
1 až 1a polkg mäsa, bravčové, alebo hovädzie, alebo divina., nakrájať na kocky.
2-3 veľké cibule nakrájať na drobno
5 str. cesnak nasekať na drobno
2 lyž. korenie
3 lyž. mletá sladka paprika
3 PL Solamil
2 kocky masox
1 paradajkový pretlak-malý/veľký podľa chuti
soľ
0,75 ml vody
Podľa chuti nakrájať papriku zelenú, baraní roh, feferónku.
Všetko premiešať, dať do pekáča, zakrýť alobalom a pri 250 st.C piesť
1 hod- bravčové
1 a pol hodinu hovädzie/divinu
Neotvárať, nemiešať, nechutnať počas pečenia!
Dobrú chuť!
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ubka Pozri príspevok
Trúbový guláš: ide to otvoriť, treba točiť kolečkom myšky:-)
1 až 1a polkg mäsa, bravčové, alebo hovädzie, alebo divina., nakrájať na kocky.
2-3 veľké cibule nakrájať na drobno
5 str. cesnak nasekať na drobno
2 lyž. korenie
3 lyž. mletá sladka paprika
3 PL Solamil
2 kocky masox
1 paradajkový pretlak-malý/veľký podľa chuti
soľ
0,75 ml vody
Podľa chuti nakrájať papriku zelenú, baraní roh, feferónku.
Všetko premiešať, dať do pekáča, zakrýť alobalom a pri 250 st.C piesť
1 hod- bravčové
1 a pol hodinu hovädzie/divinu
Neotvárať, nemiešať, nechutnať počas pečenia!
Dobrú chuť!
Dík, už som to otvoril, ale takto je to lepšie
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Zeleninová polievka, sviečková a knedľa. Na doplnenie tvarohový báleš. Aby sa minul iba malý z remosky.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
sobota -halušky s bryndzou, ryžový nákyp, hovädzie na hrášku s varenými zemiakmi
nedeľa- slepačia polievka s rezancami, vyprážané kura s falošným šalátom, sviečková s knedľou, jablčník
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špaldové cestoviny s červenou omáčkou (sušené paradajky nakladané v olivovom oleji, jarná cibuľka, baklažán na kocky, paradajkový pretlak - rozmixované a uvarené, soľ, provensálske korenie)
1 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

janka marenistakova Pozri príspevok
sobota -halušky s bryndzou, ryžový nákyp, hovädzie na hrášku s varenými zemiakmi
janka marenistakova Pozri príspevok
nedeľa- slepačia polievka s rezancami, vyprážané kura s falošným šalátom, sviečková s knedľou, jablčník


Nie je to nejako veľa na 2 dni? Ja by som to rozdelila na 5 dní!
JaDo

Ja navrhujem:

Hustú polievku z fazule Mungo a šalát s celozrnným pečivom.

Naklíčim 200g fazule Mungo - 1/2 na polievku a 1/2 na šalát.

Polievka- Na troche olivového oleja posmažím 200g zeleniny (hrubo nastrúhaná koreňová a napr. brokolica) s 1ČL drv.kmínu, 1ČL kurkumy, špetkou škorice a karí. Pridám 100g Munga zalejem 1,2lvody a uvarím do mäkka. Na záver pridám 2 PL ovsených vločiek, petržl. vňať a citr.štávu.

Šalát- Na jemno narezať mladú kapustu (alebo čínsku), pridať naklíčené Mungo, paradajky, papriky (čo mate radi), 2PL Cesnaku medvedieho (napr. sušený z biopotravín). Primiešam dressing a po premiešaní posypem mäkkým syrom (Feta, alebo slaný, alebo kozí).
Dressing- 1diel citrónovej šťavy : 3 dielom extra panenského olivového oleja. Ja pridávam 1 strúčik rozotreného cesnaku, ale nemusí byť.
A dobré celozrnné pečivo alebo celozrnný chlebík.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

slepačia polievka od nedele, z vareného mäska bude plnená paprika.. mňam
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Kuracie soté s ryžou a šparglová polievka. Som ju varila prvýkrát a je výborná, teda nám chutí...
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Ale ty asi nemáš troch stále hladných synov a stále hladného muža, všetci by si dali stále niečo dobré a malé
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

janka marenistakova Pozri príspevok
Ale ty asi nemáš troch stále hladných synov a stále hladného muža, všetci by si dali stále niečo dobré a malé
Janka, ja ti teda nezávidím tú prácu v kuchyni, ty varíš najmenej 2 hlavné jedlá...... si starostlivá mamina .
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
JaDo Pozri príspevok

Nie je to nejako veľa na 2 dni? Ja by som to rozdelila na 5 dní!
JaDo

Ja navrhujem:

Hustú polievku z fazule Mungo a šalát s celozrnným pečivom.

Naklíčim 200g fazule Mungo - 1/2 na polievku a 1/2 na šalát.

Polievka- Na troche olivového oleja posmažím 200g zeleniny (hrubo nastrúhaná koreňová a napr. brokolica) s 1ČL drv.kmínu, 1ČL kurkumy, špetkou škorice a karí. Pridám 100g Munga zalejem 1,2lvody a uvarím do mäkka. Na záver pridám 2 PL ovsených vločiek, petržl. vňať a citr.štávu.

Šalát- Na jemno narezať mladú kapustu (alebo čínsku), pridať naklíčené Mungo, paradajky, papriky (čo mate radi), 2PL Cesnaku medvedieho (napr. sušený z biopotravín). Primiešam dressing a po premiešaní posypem mäkkým syrom (Feta, alebo slaný, alebo kozí).
Dressing- 1diel citrónovej šťavy : 3 dielom extra panenského olivového oleja. Ja pridávam 1 strúčik rozotreného cesnaku, ale nemusí byť.
A dobré celozrnné pečivo alebo celozrnný chlebík.
Fazuľu máme radi, ale mám iba takú, čo si dopestujem doma. Aká je fazuľa MUNGO? Dá sa dopestovať aj u nás? Kde ju kúpim?
V rámci tohoto receptu som sa už vysporiadala s kurkumou. Dlho som nevedela čo to je, ale už viem a už ju aj mám. Teraz tú fazuľu, prosím?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ančika Pozri príspevok
Fazuľu máme radi, ale mám iba takú, čo si dopestujem doma. Aká je fazuľa MUNGO? Dá sa dopestovať aj u nás? Kde ju kúpim?
V rámci tohoto receptu som sa už vysporiadala s kurkumou. Dlho som nevedela čo to je, ale už viem a už ju aj mám. Teraz tú fazuľu, prosím?
videla som ju v Bille aj v Kauflande, sú to také malé zelené guličky
1 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Maruška54 Pozri príspevok
videla som ju v Bille aj v Kauflande, sú to také malé zelené guličky
Ďakujem, pohľadám a zasejem a uvidím
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
20. týždeň
sejmout0002.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Šošovicová polievka, segedínsky guláš, kysnutá knedľa
DSC00190[1].jpg  
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

u nás sú francúzske zemiaky na náš spôsob
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

to je aký spôsob?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať