Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Bravčové mäso s kukuricou, zemiaky
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

rajčinová polievka s kapustou a kapustné fliačky.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
polievka smotanova s fazulou a rizoto s uhork,ovym šalatom
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

pizza na donášku
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

AlaNR Pozri príspevok
Televízna rajčinová polievočka z džúsu podľa Evičky Černej, strapačky a v letnej kuchyni sa varí údené koleno, to bude dneska obžerstvo....!!!
Týmto názvom si mi pripomenula môjho otca, ktorý po našom odchode so sestrou z domu zostal ako vdovec sám. Keď sme k nemu so sestrou prišli na návštevu tak nám ponúkal rôzne jedlá na ochutnanie. Televízne nie, lebo televízor nemal, ale napr. novinovú alebo kalendárovú polievku, knižkové alebo časopisové mäso s dodatkom: toto som nemal, dal som tam toto alebo toto neviem čo je, dal som tam toto.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

V nedelu som naložila plátky bravčovej panenky a dnes som ich opražila, velikánska kopa zeleniny a chlebové posúchy so slaninou a cesnakom. A polievka bola májovková. Ale od starého chlapa sa človek vďaky nedočká, miesto toho ma začal podozrievať, že budem chcieť aby si ten obed dneska odpracoval
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ale aby bolo niečo aj k téme. Navarila som to síce včera odpoludnia, lebo som sa motala 2 dni na poliklinike. Tak včera večer a dnes na obed bol paprikáš z pečiarok a kolienka pre dedka a ja som ich mala smažené s vajcom a krupicou. Polievka lenivá - sáčková francúzska.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Keďže som si konečne kúpila panvicu na lievance, u nás jednoducho "dolkáreň", tak som skúsila špenátové dolky - kto chce, tak lievance . Múku som dala špaldovú 6 PL, cesnaku hojne, soľ, mčk, trošku mušk. oriešku, 2 vajcia a trošku zriedila kyslou smotanou, nakoniec asi pol káv. lyžicky PDP.
Prvú várku takto, potom som pridala kúsok strúhanej nivy do cestíčka...dolky som nikdy nemusela, lebo sa mi zdali príliš mastné, ale táto panvica je špica, dolky krásne suchučké...
---------------
ups, zabudla som, dopĺňam:
+ špenát sekaný, mrazený, asi 6 guličiek. Mám s ním dobré skúsenosti, lebo si vždy rozmrazím len toľko, čo potrebujem.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 26.05.10 at 18:51
3 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Keďže som si konečne kúpila panvicu na lievance, u nás jednoducho "dolkáreň", tak som skúsila špenátové dolky - kto chce, tak lievance . Múku som dala špaldovú 6 PL, cesnaku hojne, soľ, mčk, trošku mušk. oriešku, 2 vajcia a trošku zriedila kyslou smotanou, nakoniec asi pol káv. lyžicky PDP.
Prvú várku takto, potom som pridala kúsok strúhanej nivy do cestíčka...dolky som nikdy nemusela, lebo sa mi zdali príliš mastné, ale táto panvica je špica, dolky krásne suchučké...
A kde je špenát?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Keďže som si konečne kúpila panvicu na lievance, u nás jednoducho "dolkáreň", tak som skúsila špenátové dolky - kto chce, tak lievance . Múku som dala špaldovú 6 PL, cesnaku hojne, soľ, mčk, trošku mušk. oriešku, 2 vajcia a trošku zriedila kyslou smotanou, nakoniec asi pol káv. lyžicky PDP.
Prvú várku takto, potom som pridala kúsok strúhanej nivy do cestíčka...dolky som nikdy nemusela, lebo sa mi zdali príliš mastné, ale táto panvica je špica, dolky krásne suchučké...
recept určite vyskúšam, ale čo je to "mčk"
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

m.hladka Pozri príspevok
recept určite vyskúšam, ale čo je to "mčk"
Mleté čierne korenie mi z toho vyšlo.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

JarkaL Pozri príspevok
A kde je špenát?
Doplnila som do receptu. Tak som sa ponáhľala na "bez servítky"
0 0
Bazilka Bazilka

Bazilka je offline (nepripojený) Bazilka

Vlastným menom Lýdia,35 ročná. výška... šírka... váha... rozmery gauča zatiaľ nenaberám :) no a som dosť ukecaná :) ...viac
Pečeného zajačika ušiačika prešpikovaného slaninkou a s jabĺčkami...bažantík je lepší,ale zajačik viac pri ruke...
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes čvchn - bravčové s kukuricou od včera...
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Bazilka Pozri príspevok
Pečeného zajačika ušiačika prešpikovaného slaninkou a s jabĺčkami...bažantík je lepší,ale zajačik viac pri ruke...
I u nás je plný zajačník - takže sviečková zo zajačích stehien špikovaných slaninkou a knedla.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
dnes byčie vajcia s tatarkou a parmezanovou pastou,hranolky a na večeru budu zemiaky na kyslo a volske oko
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

miky64 Pozri príspevok
dnes byčie vajcia s tatarkou a parmezanovou pastou,hranolky a na večeru budu zemiaky na kyslo a volske oko
Ako chutia býčie vajcia? Ako hríby? Iba som zvedavá
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Dnes len rýchly obed - mrkvová polievka a sedliacka omeleta.
Tie býčie žľazy som raz zo zvedavosti kúpila, urobila som ich na oleji, cibuli a červenej paprike, ako som našla v nejakej knihe recept, dcéra, ktorá vtedy mala 5 rokov a nevedela, čo je, to zmastila, ale u mňa asi zafungovali predsudky, dala som si hlt a viac som nemohla, nechala som to tak... Chutilo to podobne ako paprikáš z kuracích žalúdkov, ktorý zbožňujem, ale... Zvyšok som dala nášmu kocúrovi, ale ten to tiež nechcel - žeby bol cítil chlapskú spolupatričnosť a súcit s býkom?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lavanda Pozri príspevok
Dnes len rýchly obed - mrkvová polievka a sedliacka omeleta.
Tie býčie žľazy som raz zo zvedavosti kúpila, urobila som ich na oleji, cibuli a červenej paprike, ako som našla v nejakej knihe recept, dcéra, ktorá vtedy mala 5 rokov a nevedela, čo je, to zmastila, ale u mňa asi zafungovali predsudky, dala som si hlt a viac som nemohla, nechala som to tak... Chutilo to podobne ako paprikáš z kuracích žalúdkov, ktorý zbožňujem, ale... Zvyšok som dala nášmu kocúrovi, ale ten to tiež nechcel - žeby bol cítil chlapskú spolupatričnosť a súcit s býkom?
Moja spomienka je možno zlá...nejasná Je to asi 30 rokov dozadu. Náš tréner kastroval kone. /Nie ten tréner ale veterinár /. Hm tréner z toho spravil guláš a robili sme ochutnávku. Ja si iba spomýnam, že to bolo strašne slané. Rok na to som na Železnej studienke ochutnala vyprážané býčie žľazy a chutili mi ako vyprážané bedle. Pozor nie som morbídna som iba zvedavá ako chutia. Radu objednaj si v reštaurácii neberiem. Skúsila som to so slimákmi a bolo to tak ochutené cesnakom a bylinkami, že sa chuť nedala rozoznať.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
2009 Pozri príspevok
Moja spomienka je možno zlá...nejasná Je to asi 30 rokov dozadu. Náš tréner kastroval kone. /Nie ten tréner ale veterinár /. Hm tréner z toho spravil guláš a robili sme ochutnávku. Ja si iba spomýnam, že to bolo strašne slané. Rok na to som na Železnej studienke ochutnala vyprážané býčie žľazy a chutili mi ako vyprážané bedle. Pozor nie som morbídna som iba zvedavá ako chutia. Radu objednaj si v reštaurácii neberiem. Skúsila som to so slimákmi a bolo to tak ochutené cesnakom a bylinkami, že sa chuť nedala rozoznať.
pri príprave byčich žliaz je najpodstatnejšie nechať ich 24 hod kupať sa v mlieku a poriadne vyčistiť os semenovodov a potom sa to pripravuje ako každe ine maso podla chuti vypražať dusiť piesť. V reštauracii by som to asi nejedol alebo by som musel poznať kuchara a čo sa týka chuti zaleži na príprave a ingredienciach ale podľa mna je to vdačne a dobre masko
a teraz jedna nepríjemna skusenosť,skutočnosť a upozornenie včera som bol na nakupoch a kedže sa bliži den deti chcel som si na nečisto vyskušať recept ktory som tu uverejnil jedna sa o pečene korytnačky, v kauflande som kupil mlete maso/naš mlynček nam odpochodoval,že vraj už stačilo/na regali svietil nápis akcia cena 1,49€ dobre to vyzeralo hovorim doma dochutim a pečiem.prve prekvapenie ma čakalo pri pokladni miesto 1,49€ mi zaučtovali 2,49€ a to sa mi nepačilo vratil som sa k regalu skontroloval som nalepku na tovare s popiskou na cenovke rovnake označenie aj na tovare aj na cenovke šiel som na recepciu kde som požiadal o vysvetlenie a tu to začalo.Zavolali veducu masouseku jej prve slova miesto ospravedlnenia boli že som zle videl/nosim okuliare/lenže mala smolu kedže sa mi to nestalo v kauflande prvy raz tak som si to nafotil na mobil/ešte že kračam z dobou aj ked už nie som najmladší/ked videla zabery tak jej druha reakcia bola že to musel iny zakaznik tam preložiť/jeden balik je to možne ale 6 balikov? to boli moje slova/ na to už asi nevedela ako reagovať tak cez zuby mi oznamila že jej je to luto ale nie je to ich chyba tak ma to dorazilo že som aj zabudol kupiť to maso takže dnes idem zhanať mlete maso/určite nie do kauflandu/ a potom si sadnem a idem napísať sťažnosť na vedenie kauflandu a soi samozrejme aj z fotom aby mi zase niekto nepovedal že som zle videl už mam toho plne zuby v priebehu niekolkych tyždnov je to už piaty prípad
1. banany deklarovana cena 0,79€ skutočnosť 0,89€ vyjadrenie zodpovedneho:zabudli vymeniť cenovku/ otv.doba od07:00 moja sťažnosť 10:15
2. jablka deklarovana cena 0,59€ skutočnosť 0,89€ veduci useku nemal čas,veduci obchodu nepritomny sc
3. šlahačka v spreji deklarovana 0.79€ skutočnnosť 0,89€ vyjadrenie vymenia to žiadne ospravedlnenie
4. masovyrobok deklarovana 0,25€ skutočnosť 0,49€ vyjadrene cena plati až na druhy den rano/ nakupoval som o 19:30/ takže som si povedal čo je moc to je vela a mam toho akurat dosť
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať