Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
včera som bola "pažravá" ako predjedlo bola dobre vykŕmená - vyzretá husacia pečeň - no ako maslo!!!!
Kuracie stehná grilované s bylinkami a zemiačky alla Alda Heluška - s cibuľkou a slaninkou - viete si predstaviť tú moju pečienku - a červené vínko dobréééé ......
Zajtra - inšpirácie som brala od vás dievčatá - malo by byť čosi diétne.... asi lasagne s ragú a bešamelovou omáčkou : s parmezánom..... v piatok by som malla brať inšpiráciu s Erzeta a len banán a či čo......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bionda Pozri príspevok
včera som bola "pažravá" ako predjedlo bola dobre vykŕmená - vyzretá husacia pečeň - no ako maslo!!!!
Kuracie stehná grilované s bylinkami a zemiačky alla Alda Heluška - s cibuľkou a slaninkou - viete si predstaviť tú moju pečienku - a červené vínko dobréééé ......
Zajtra - inšpirácie som brala od vás dievčatá - malo by byť čosi diétne.... asi lasagne s ragú a bešamelovou omáčkou : s parmezánom..... v piatok by som malla brať inšpiráciu s Erzeta a len banán a či čo......
Ći čo je dobré miesto obeda aj večere.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Fazuľová polievka, langoše

Na dnešný obed som sa veľmi tešil. Mám rád langoše jesť s fazuľovou polievkou. Langošíky boli dobré.
DSC00088.jpg  
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

erzet Pozri príspevok
Fazuľová polievka, langoše

Na dnešný obed som sa veľmi tešil. Mám rád langoše jesť s fazuľovou polievkou. Langošíky boli dobré.
Zajtra idem robiť lángoše a asi aj tú fazuľovú polievku
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
erzet Pozri príspevok
Fazuľová polievka, langoše

Na dnešný obed som sa veľmi tešil. Mám rád langoše jesť s fazuľovou polievkou. Langošíky boli dobré.
Hm...dobre to vyzerá, som sa na to nachutila aj v takúto pozdnú hodinu...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

adi11 Pozri príspevok
ale rozdiel tam bude, na platni sú hotové skôr a hádam sú aj chutnejšie...práve syn vraví, že on robil na panvici a neboli také ako som robila ja na platni...musím vyskúšať

Môj muž toto isté hovorí, že na platni sú lepšie tie chlebíky ja na to, aj väčší bordel v kuchyni

ja som mala na mysli krajec chleba upečený na platni...nie celý/potom ma napadlo, že niekde mám aj hriankovač/
Deti majú radšej chlebíky z hriankovača, volajú ich "vyskakovacie"
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ivana Š Pozri príspevok
Deti majú radšej chlebíky z hriankovača, volajú ich "vyskakovacie"
ALe nie je nad chleba opečený na platni sporáka a potretý domácou masťou. Mňam, dala by som si. Ale zajtra si tú dobrotu určite dám. Tiež lokše moja mama robievala na platni sporáka, veľmi chutili. Výhoda je mať sporák na pevné palivo.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

wagner Pozri príspevok
ALe nie je nad chleba opečený na platni sporáka a potretý domácou masťou. Mňam, dala by som si. Ale zajtra si tú dobrotu určite dám. Tiež lokše moja mama robievala na platni sporáka, veľmi chutili. Výhoda je mať sporák na pevné palivo.
Takéto chlebíky a lokše robievala moja babka, ešte lokše sú veľmi chutné s kačacím tukom
u nás sa hovorí na takýto sporák na pevné palivo - šporhelt
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
DanielaSĽ Pozri príspevok
Hm...dobre to vyzerá, som sa na to nachutila aj v takúto pozdnú hodinu...
nabudúce ťa pozvem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som robila tie lasagne z hovädzieho mäska... jáááj aké sú len prudko jedlé!!! Paradajková polievočka pre najmenšiu, pre nás hovädzia s kúskami ( nuž omylom som večer vyložila iné mäso- ešte som aj zle prečítala čo je na sáčku a ráno trapas- pečienka namiesto mäsa, tak som dala mrazený kus do vody, variť- rozmrazovať a- zeleninu- no keď povolilo,časť išla do mlynčeka a také odrobinky do polievky - ani som nechcela a mala som dve polievky )No čo už , ale vynašla som sa ako sa dalo!
Po obede som ešte vyňúrala schované moravské koláčiky - posledné dva
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

viem, že túto tému číta veľa ľudí a keďže sa mi nechce vytvárať novú, píšem to sem pre vás všetkých. "Zacvakala" som si EAV vyšetrenie, konkrétne tu a jeho súčasťou okrem poznania zdravotného stavu je poriadne dlhý zoznam potravín, kvôli ktorému som tam vlastne išla.
Pri každej je políčko rôznej dĺžky, to podľa toho, či je daná potravina pre vás prospešná - zelená farba, nevhodná - červená a najhoršia je žltá, tá vám nedodáva, ale uberá energiu.

Žltá je:
pšenica a mlieko a všetko s ním spojené, chlieb, koláče, kupované sladkosti aj maslo
kuracina
ocot a preper, teda kvôli ním aj všetko kyslé nakladané, aj kečup a horčica, nie uhorky a paradajky
jablká, banány, kiwi, brokolica, karfiol
pivo
umelé sladidlá - a zase limonády, džúsy atď

cukor je dovolený!!!

takže si prestavujem jedálny lístok
Naposledy upravil kukučka : 19.11.09 at 17:40
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A aké číslo určuje zdravé orgány?
  • Hodnota 85 a viac svedčí pre veľmi silný zápal, výrazne zvýšenú funkciu alebo výrazné podráždenie meraného systému.
  • Hodnota medzi 55-85 znamená podráždenie alebo zápal.
  • Hodnoty medzi 40-50 svedčia pre formy začínajúcej degenerácie, opotrebovania, oslabenia.
  • Hodnoty medzi 20-40 svedčia pre vážnejšiu degeneráciu, opotrebovanie alebo oslabenie daného systému.
  • Hodnoty pod 15 znamenajú neprirodzený stav, vyčerpanie systému.
Lebo podľa týchto čísiel ani nemôžeš byť zdravá
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

wagner Pozri príspevok
A aké číslo určuje zdravé orgány?
Lebo podľa týchto čísiel ani nemôžeš byť zdravá
Ak budeš jesť iba "zdravé" veci a to čo ti neškodí, o 3 týždne umrieš s vedomím, že umieraš celkom zdravý
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Letná zeleninová polievka, 2 ks chlieb, pečené kuracie stehno, dusená ryža, kompót
Naposledy upravil erzet : 20.11.09 at 07:43
DSC00089.jpg  
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dnes fazuľková sladká polievka a lepenica (pre neznalých- podusená kyslá kapusta + uvarené, scedené a popučené zemiaky sa spolu zmiešajú) na vrch opečená klobáska.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás vyprážaný syr a zemiakové pyré, tatarka
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

wagner Pozri príspevok
A aké číslo určuje zdravé orgány?
  • Hodnota 85 a viac svedčí pre veľmi silný zápal, výrazne zvýšenú funkciu alebo výrazné podráždenie meraného systému.
  • Hodnota medzi 55-85 znamená podráždenie alebo zápal.
  • Hodnoty medzi 40-50 svedčia pre formy začínajúcej degenerácie, opotrebovania, oslabenia.
  • Hodnoty medzi 20-40 svedčia pre vážnejšiu degeneráciu, opotrebovanie alebo oslabenie daného systému.
  • Hodnoty pod 15 znamenajú neprirodzený stav, vyčerpanie systému.

Lebo podľa týchto čísiel ani nemôžeš byť zdravá
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes máme pohánku so zeleninou - varené na spôsob rizota...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zapekané cestovinky - so slaninkou, šunkou, brokolicou, šampiňonmi a preliate smotanou s troškou vegety, cesnaku, pretlaku a korenia. Mňamky...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Inšpirácia, Recepty + video


http://ekucharka.net/recepty-a-videorecepty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať