Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

wagner Pozri príspevok
A aké číslo určuje zdravé orgány?
  • Hodnota 85 a viac svedčí pre veľmi silný zápal, výrazne zvýšenú funkciu alebo výrazné podráždenie meraného systému.
  • Hodnota medzi 55-85 znamená podráždenie alebo zápal.
  • Hodnoty medzi 40-50 svedčia pre formy začínajúcej degenerácie, opotrebovania, oslabenia.
  • Hodnoty medzi 20-40 svedčia pre vážnejšiu degeneráciu, opotrebovanie alebo oslabenie daného systému.
  • Hodnoty pod 15 znamenajú neprirodzený stav, vyčerpanie systému.
Lebo podľa týchto čísiel ani nemôžeš byť zdravá
To bola reakcia na to EAV vyšetrenie z predchádzajúceho príspevku od kukučky. Je to zkopírované z tej stránky, na ktorú nás v príspevku odporučila. Preto som chcela vedieť, kedy je človek vlastne zdravý - lebo podľa čísiel to vychádza tak, že človek je stále chorý.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

wagner Pozri príspevok
To bola reakcia na to EAV vyšetrenie z predchádzajúceho príspevku od kukučky. Je to zkopírované z tej stránky, na ktorú nás v príspevku odporučila. Preto som chcela vedieť, kedy je človek vlastne zdravý - lebo podľa čísiel to vychádza tak, že človek je stále chorý.
Podľa tej kategorizácie ani nerátajú s tým, že by bol nejaký človek zdravý. Oni akurát vedia povedať, kedy sa na nič nesťažuje. A to platí iba v jednom prípade - ak sa teplota tela vyrovná s teplotou vonkajšieho prostredia
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Zostali mi knedle, pre jedného veľa, pre dvoch málo, tak som orestovala cibuľu na oleji, pridala cesnačik, klobásu nakrájanú a špenát mrazený. Popražiť. Na pekáč alebo zapekaciu misu. Knedle som tiež nakrájané opiekla na pleji, šupla na cibuľu a zaliala vajíčkami rozmiešanými so smotanou. Ochutené : soľ, mleté čili, vegeta a sušená bazalka do vajíčka. Zapečené, so syrom. Paráda. Zdraví boli a umreli.......
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

aby ma nechytila chrípka,tak horucu kuraciu polievku a http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...-s-kyslou.html ,asi surová kysla kapusta bude aj ako dezert -capustino la preventino kvasino dezerte de luxe ala slovakia
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
dnes polievka narýchlo - zarezala som sáčok!

druhé jedlo /podotýkam ,že iní by to mali na týždeň, také kvantum/ -

všade to pomenuvávajú ináč:

zo zemiakového cesta -čiže niečo ako slivkové gule, ale u nás sa robia so sladkým lekvárom,polejem prepraženým maslom a trochu posolím

a zemiakové slíže s kyslou kapustou - tie mám hrozitánsky rada!

radšej dám i prílohu .

[ATTACH]46571[/ATTACH
DSCF3215.jpg  
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

hnedoočka Pozri príspevok
dnes polievka narýchlo - zarezala som sáčok!




Vždy som hovorila, že ja keby som mala niečo zarezať, tak by som radšej zomrela od hladu, ale toto by som asi zvládla
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

hnedoočka Pozri príspevok
dnes polievka narýchlo - zarezala som sáčok!

druhé jedlo /podotýkam ,že iní by to mali na týždeň, také kvantum/ -

všade to pomenuvávajú ináč:

zo zemiakového cesta -čiže niečo ako slivkové gule, ale u nás sa robia so sladkým lekvárom,polejem prepraženým maslom a trochu posolím

a zemiakové slíže s kyslou kapustou - tie mám hrozitánsky rada!

radšej dám i prílohu .

[ATTACH]46571[/ATTACH
Vyzerá to dobre, ale ďakujem. Som prejedená - mala som na obed najlepšie lángoše na svete. Už som sa ich prejedla a mám od nich na pol roka pokoj. A na večeru si dám asi sódu bicarbonu. Aby mi dobre vytrávili.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

U nás granadír- zemiaky, fliačky, cibuľa, paprika, klobáska.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Kockujem (teda krájam na kocky) zeleninu a rohlíky a chystám na zajtra.
Bude sviečková (síce iba z bravčového ale ide o tú omáčku...) a karlovarský knedlík, lebo som nedostala v obchode knedľu a sama si na ňu netrúfnem. Mňam, ale keby sa niekto ponúkol, že to za mňa zajtra uvarí, vôôôôôôôbec sa nenahnevám...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

AlaNR Pozri príspevok
Kockujem (teda krájam na kocky) zeleninu a rohlíky a chystám na zajtra.
Bude sviečková (síce iba z bravčového ale ide o tú omáčku...) a karlovarský knedlík, lebo som nedostala v obchode knedľu a sama si na ňu netrúfnem. Mňam, ale keby sa niekto ponúkol, že to za mňa zajtra uvarí, vôôôôôôôbec sa nenahnevám...
Dones, uvarím. Ja knedle varím vo vode a tie mám aj najradšej. A nie je nad domáce knedle.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

U nás bola dnes krémová cesnačka a špagety s omajdou, ktorú som vyrábala do pohárov ešte asi pred dvomi mesiacmi /mleté mäso, cibuľa, paradajky, paprika zeleninová aj červená sušená, horčica, kečup, cesnak/ navrch kepuč - tak to hovorí môj vnuk - a strúhaný syr
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
48. týždeň
sejmout0003.jpg  
0 0
olip olip

olip je offline (nepripojený) olip

ktosi tu písal o zapečenom karfiole v DOMACEJ PIECKE. poprosila by som(kedže mám novú), či by to nerozpísal trošku bližšie, hlavne na koľko min.nastaviť piecku, pri ktorom programe približne. dík
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

V sobotu: zeleninová polievka s krúpami a marinované morčacie prsia s ryžou. Dnes ešte celkom neviem-mám chrípku, tak len také čo sa rýchlo a samo varí, najskôr špenátová polievka a nejaké prírodné rezne a zemiaky.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes som robila kurací vývar s krupičnými haluškami, sviečkovú a guláš/ mäso divina dostalka/ a domácu knedľu/ výroba cesta pekáreň, ostatné ručne a vyvarená vo vode/. Mňamka veliká. Koláče sme mali včera na návšteve.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
slepačia polievka s cestovinami, plnené kuracie stehno /erzet ma ním asi naočkoval/,ryža , kompót.
dezert: ešte pozostatky mandľovej torty
Naposledy upravil hnedoočka : 22.11.09 at 18:25
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hnedoočka Pozri príspevok
slepačia polievka s cestovinami, plnené kuracie stehno /erzet me ním asi naočkoval/,ryža , kompót.
dezert: ešte pozostatky mandľovej torty
Zaprávaná zeleninová polievočka, kurča na smotane s nokerlami.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

My dnes prvýkrát výborne Marínino Kurča pod perinou a zemiaková kaša. Jeden šalát pre mňa z ľadového šalátu a pre chlapov rajčinový s cibuľou.
Veľká mňamka
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mäso som večer nakrájala na rezance, osolila, okorenila, pridala kečup ,olej a dala do chladničky. Dnes som to opiekla na pekáči a dala variť. Vody dať podľa toho ako máte radi hustú omáčku.Možno aj dohustiť. Robím to ku ryži. Chutnejšie je to z hovädzieho mäsa, ale robíme to aj z bravčového.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Predposledné pozostatky z kokosovej bábovky (2 minikúsky), pozostatok z ranného čaju (pol šálky). Fotka, nem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať