Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Mletá fašírka so syrom, zemiaková kaša
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Buchty na pare so slivkovým lekvárom a čokoládou.
(Hotové) - 10 min. obed. Tiež mňam.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ďakujem za recepty, stiahla som si ich a vyskúšam. Varim sem-tam plnenú kapustu, ale chcela som niečo ešte lepšie. Každý recept má niečo do seba. Ja by som v plnenej kapuste pomaly aj spala.
Naposledy upravil MarcelkaT : 27.08.09 at 11:40
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Skús tieto: cuketu cca 250 g nastrúhať na jemno, posoliť, pridať vajíčko, asi 3 PL ovsenných vločiek, jednu strednú mrkvu nastrúhanú na jemno, cca 10 dkg syra nastrúhaného a premiešaj.
Pridať cesnak /podľa chuti/ a ak je to riedke, ešte strúhanku, opatrne. Môžme ešte dosoliť, cibuľu nie.
Tvoríme guľky, sú také mäkšie, opatrne obalíme v strúhanke, tesne pred vyprážaním guľku sploštíme v dlani , ale nie moc natenko. Vysmažiť.
Dobrú chuť - idem aj ja dnes robiť.
Zdenka, tie ovsené vločky pred pridaním do cukety aj nejako sparíš? Alebo ich pridávaš také, ako sa kúpia v obchode? Nemám s tým skúsenosti a chcela by som tento recept vyskúšať.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Ja som mala dnes na obed dva rozky, suchu salamu a syr. Ja teda neviem, ale ja s ktomu vareniu v robote vobec neviem dostat
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ako robíte šuľkance alebo gombovce,teda zemiakové plnené knedlíčky?
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

Mária.K. Pozri príspevok
Zdenka, tie ovsené vločky pred pridaním do cukety aj nejako sparíš? Alebo ich pridávaš také, ako sa kúpia v obchode? Nemám s tým skúsenosti a chcela by som tento recept vyskúšať.
Vločky netreba nijako upravovať . Také "surové" len pridať.
K tomu receptu od Zdenky. Robievam podobné placky, len cuketu po tom ako nastrúham a osolim, necham chvílku odstať lebo cuketa po osolení pustí veľa štavy. Preto cukety potom vyžmýkam, inak by to bolo strašne riedke a muselo by sa tam pridavať veľa strúhanky alebo múky... resp. by sa placky rozpadávali. Ja to vyžmýkam a potom uz ani múku a ani strúhanku nepridávam... uplne stacia tie vločky.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Mária.K. Pozri príspevok
Zdenka, tie ovsené vločky pred pridaním do cukety aj nejako sparíš? Alebo ich pridávaš také, ako sa kúpia v obchode? Nemám s tým skúsenosti a chcela by som tento recept vyskúšať.
Nie, nesparím, mám tie menšie, kupované v Lidli. Oni sa tam rozmočia a nie je ich vôbec cítiť.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Nie, nesparím, mám tie menšie, kupované v Lidli. Oni sa tam rozmočia a nie je ich vôbec cítiť.
Ďakujem.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

bz5 Pozri príspevok
Vločky netreba nijako upravovať . Také "surové" len pridať.
K tomu receptu od Zdenky. Robievam podobné placky, len cuketu po tom ako nastrúham a osolim, necham chvílku odstať lebo cuketa po osolení pustí veľa štavy. Preto cukety potom vyžmýkam, inak by to bolo strašne riedke a muselo by sa tam pridavať veľa strúhanky alebo múky... resp. by sa placky rozpadávali. Ja to vyžmýkam a potom uz ani múku a ani strúhanku nepridávam... uplne stacia tie vločky.
Ďakujem.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

K večeri budú slivkové gule s makom. Myslela som, že ich budem robiť až na zajtra ale smola, kapustové fliačky sme úspešne zlikvidovali, bolo nás viac ako som rátala
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Kazu Pozri príspevok
K večeri budú slivkové gule s makom. Myslela som, že ich budem robiť až na zajtra ale smola, kapustové fliačky sme úspešne zlikvidovali, bolo nás viac ako som rátala
Ja som ich varila včera. Boli výborné. Mňam.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Kazu Pozri príspevok
K večeri budú slivkové gule s makom. Myslela som, že ich budem robiť až na zajtra ale smola, kapustové fliačky sme úspešne zlikvidovali, bolo nás viac ako som rátala
.... takúto večeru by som nikdy neodmietla....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kuracie pečienky na cibuľke a paprike.
Nie veľmi mňam, ale aj také treba papať.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

m.hladka Pozri príspevok
Kuracie pečienky na cibuľke a paprike.
Nie veľmi mňam, ale aj také treba papať.
mňamky, to mám rada.
U mňa plnené vajíčka /zvýšujem si trošku cholesterol, ale raz za čas hádam neuškodí/
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
plnené vajička? a čím?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Vajíčko si dávam sem tam do opečenej paradajky s cesnakom...mňam...a mám rýchlu večeru alebo obed.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dnes nevarím, bude zo včerajška knedla, kôprová omáčka a mäsko na šťave.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

m.hladka Pozri príspevok
plnené vajička? a čím?
Marti, uvarím natvrdo vajíčka. Keď vychladnú - rozrežem, vyberiem žĺtka, s vidličkou ich roztlačím, pridám celé vajíčko, ochutím, trošku oleja, trošku strúhanky - všetko vymiešam a plním bielky. Opečiem na panvici, podávam so zemiakami a ľubovoľný šalát.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
liba2 Pozri príspevok
.... takúto večeru by som nikdy neodmietla....
no po tom maku to sa dobre spí

Ja som dnes v rúre zapiekla lososa s maslom a bylinkami varené zemiaky a paradajkový šalátik s cibuľkou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať