Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

šošovica a cibuľový zemiakový šalát s opečeneu klobáskou. Ste mi s tými zemiakmi narobili chute.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Elena Navrátilová Pozri príspevok
U nás sa tomuto šalát hovorí "cibuľový".
Elenka neviem kedy a prečo sme si ho my záhoráci privlastnili
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
dnes vyskúšam tie cukinové placky s ovsenými vločkami!!! polievka bude asi lusková, mám veľmi dobré fazulové lusky, sú žlté, veľmi dlhé a uvarené veľmi mäkké
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

My máme dnes zemiaky na kyslo s volským očkom
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Darina1234 Pozri príspevok
To kolko si vysmažila patizonov aj karfiolov, ked zvyšilo aj na dnes? Ja som vcera vypražila 20 reznov a dnes nic, uvarila som im halušky s bryndzou.
Ja to nevyprážam dopredu. ja len obalím dopredu - dam do chladničky a vypražím ked idemem papať
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Chilli con carne s ryžou.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

heja3 Pozri príspevok
Chilli con carne s ryžou.
ako to robíš?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

janaGT Pozri príspevok
ako to robíš?
aj aj chcem vedieť
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Aj ja robieram Chilli con carne ale jeme to s chlebom. Tá ryža je ako príloha?
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Môj recept na to chili: 500 g zomletého hov.masa-dávam bravčové, olej,hladká múka, 2 cibule,2 strúčky cesnaku, 2 lyžičky chilli korenia, soľ, mleté čierne korenie , masový vývar, 1 dcl červeného vína, paradajkový pretlak, zelená fazuľka,-dávam zaváranú bielu,strakatú, červenú ,2 feferónky.
Maso opečieme na oleji posypeme múkou trocha opražíme a pomaly pečieme na miernom ohni, pridávame postupne cubuľu, cesnak, chilli korenie, vývar, víno, pretlak, fazuľu a feferónky. Pred dovarením osolíme a okoreníme. To víno aj nemusí byť.
Je to hotové raz dva.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
Menšie zemiaky najlepšie sú rohlíčky alebo ružaky uvaríme v šupke ošúpeme, nakrájame ne tenké kolieska, posolíme, urobíme sladkokyslý nálev a dáme do toho povariť nakrájanú cibuľu/ja si dávam len pažítku kvôli zlému tráveniu/. Horúcim nálevom zalejeme nakrájané zemiaky, premiešame zľahka a navrch nalejeme slnečnicový alebo olivový olej. Najlepší je čerstvý, z chladničky už chutí ako zmrznuté zemiaky.
Tento šalát robím , u nás to je zemiakovo cibuľový šalát
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
z mletého mäsa robievam aj ja: opražím mäso na cibuľke a pridám veľa -nakrájanú mrkvu, zeler, hrášok, podusím, pridám kocku bujónu a dochutím - korenie, bylinky. Vodu vydusiť aby bola šťava hustejšia. Je to veľmi rýchle a chutné. Výhoda je v tom, že tam môžete dať čo vás napadne a tak recept vylepšiť!!!!
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Ja mám v mrazáku uvarenú fazuľu s mrkvou na cibuli (uvarila som moc v kuchte, tak som odložila a teraz sa jej chcem zbaviť).
Do kuchty dám mleté hovädzie mäso na cibuľu, osolím, do biela opečiem, poprášim paprikou červenou a kari korením, múkou pridám rajč. šťavu, trocha bieleho vína (aké mám, také dám), nechám podusiť. Potom ešte do hotového redšieho mäsa dám fazuľu z mrazáku (môžete dať hotovú zaváranú - červenú , mrazenú kukuricu, strúčik cesnaku, dobre zohrejem.
Ryža je príloha + niečo kyslé - uhorky.
Treba robiť na obed keď večer nikam nejdete, alebo skôr na večeru.
(Bielkoviny z mäsa a hlavne z fazule sa štiepia po 4-5 hodinách a nemá to dobrý koniec )
Ale keď ja to mám tak rada...
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

mimi3 Pozri príspevok
Môj recept na to chili: 500 g zomletého hov.masa-dávam bravčové, olej,hladká múka, 2 cibule,2 strúčky cesnaku, 2 lyžičky chilli korenia, soľ, mleté čierne korenie , masový vývar, 1 dcl červeného vína, paradajkový pretlak, zelená fazuľka,-dávam zaváranú bielu,strakatú, červenú ,2 feferónky.
Maso opečieme na oleji posypeme múkou trocha opražíme a pomaly pečieme na miernom ohni, pridávame postupne cubuľu, cesnak, chilli korenie, vývar, víno, pretlak, fazuľu a feferónky. Pred dovarením osolíme a okoreníme. To víno aj nemusí byť.
Je to hotové raz dva.
kde beriete ten mäsový vývar? Alebo iba bujony???
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Ja používam bujóny,(v poslednej dobe iba zeleninové) ale môže sa tam dať aj masová polievka.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
neviem čí to bol recept, cukinové placky s ovsenými vločkami, ale je super!!! placky sú chutné a chrumkavé
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Chilli con carne je uvarené a je mňam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

invest Pozri príspevok
kde beriete ten mäsový vývar? Alebo iba bujony???
Stále, keď varím hovädziu, slepačiu alebo kuraciu polievku si trochu odoberiem a zamrazím. Nasúkam jeden sáčok z mikroténu do druhého, nalejem a zamrazím. Tiež zbytky vína na podlievanie mäsa.
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

u nas je dnes "biela" polievka z fazulovych strukov a parene buchty s malinami :-) Na poziavku rodiny som kupila bravcove koleno a asi ez vikend ho robim. Nemate niekto nejaky "fajnovy" recept na jeho pripravu? Prip. aj rady
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať