Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

u nas bola na olovrant ku kave miesto zakusku - tvarohova zemlovky

0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
ku káve bola bábovka
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Polievka kuracia od nedele a halušky so sladkou kapustou. Ku káve som včera robila pudingovú tortu s piškótkami, banánom a šľahačkou a keďže ja som diabetes drahý bude mať na 3 dni
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

mam dovolenku, konecne sme cela rodina doma, mozme mat spolocny obed :
- zeleninova polievka s drozdovymi haluskami
- pecena kacka + pecene morcacie stehno
- zemlove knedle
- dusena cervena kapusta
mnam, mnam
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
olybaba Pozri príspevok
mam dovolenku, konecne sme cela rodina doma, mozme mat spolocny obed :
- zeleninova polievka s drozdovymi haluskami
- pecena kacka + pecene morcacie stehno
- zemlove knedle
- dusena cervena kapusta
mnam, mnam
super!!!! užite si spoločný obed a prajem vám aj pekný zbytok dňa, nech sa vám vydarí!!!!! Milujem keď je rodina spolu!
0 0
L.u.c.i.a. L.u.c.i.a.

L.u.c.i.a. je offline (nepripojený) L.u.c.i.a.

Bryndzové halušky a z vývaru po haluškách (nevadí, keď tam ostane plávať aj zopár halušiek) cesnakovú polievku so zemiakmi a ml.červ.paprikou
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Ja mám dnes strááášnu chuť na fazuľovú polievka s domácimi rezancami.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
syrovo šunkový špíz v cestíčku , zemiaky, tatarská omáčka ,kapustová polievka
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja som včera robila na dnes
kuracie stehná na paprike a ryžu a ešte som urobila
tekvicovo - zemiakové placky.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
babenky ja som si v nedeľu zarobila cesto na langoše s tou smotankou, uznávam, je super!!!!!!! Ďakujem vám za inšpiráciu!!! V nedeľu som na skúšku urobila také malé plnené langoše so salámom, len 4 ks - chutili, v pondelok som urobila zase také ozaj malé plnené salámom s kečupom a druhé klobásou. . Salámové chutili lepšie. Dnes plnené šunkou a plátkom syra. Nemáme to ako hlavné jedlo ale ako chuťovku poobede. Takto chcem skúšať rôzne plnky - zeleninová, mleté mäso...... Panvicu mám v pohotovosti schovanú v rúre. Na víkend čakám návštevu a myslím si, že také malé langošíky plnené rôznymi plnkami budú vhodným doplnkom ... sú jedlé teplé i studené !!!!!!
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dnes na obed nič výnimočné - rezne z morčacích pŕs a zemiakový šalát.
Na večeru budú guľky z mletého morčacieho mäsa v paradajkovej omáčke so špagetami.
Mleté morčacie prsia, surová ryža, vajce, soľ, korenie, vegeta, mokrými rukami sformovať guľky, opražiť prudko na troche oleja, zaliať vodou, pridať paradajkový pretlak, bobkový list a uvariť guľky aj omáčku, naliať na špagety.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Dav Pozri príspevok
Dnes na obed nič výnimočné - rezne z morčacích pŕs a zemiakový šalát.
Na večeru budú guľky z mletého morčacieho mäsa v paradajkovej omáčke so špagetami.
Mleté morčacie prsia, surová ryža, vajce, soľ, korenie, vegeta, mokrými rukami sformovať guľky, opražiť prudko na troche oleja, zaliať vodou, pridať paradajkový pretlak, bobkový list a uvariť guľky aj omáčku, naliať na špagety.
zaujala ma tu tá surová ryža, nerozvarí sa? nezostane mazľavá? ako dlho to varíš? dík
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Dav Pozri príspevok
Dnes na obed nič výnimočné - rezne z morčacích pŕs a zemiakový šalát.
Na večeru budú guľky z mletého morčacieho mäsa v paradajkovej omáčke so špagetami.
Mleté morčacie prsia, surová ryža, vajce, soľ, korenie, vegeta, mokrými rukami sformovať guľky, opražiť prudko na troche oleja, zaliať vodou, pridať paradajkový pretlak, bobkový list a uvariť guľky aj omáčku, naliať na špagety.
Oli, prosím Ťa čo považuješ za výnimočný obed?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

My sme mali kuraciu polievku, grilované kuracie krídielka, cripsované zemiaky a uhorkový šalát.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Oli, prosím Ťa čo považuješ za výnimočný obed?
Chlieb s masťou a cibuľou , pekne posolený....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja mám dnes iný zážitok s obedom - dnes náš syn (9 rokov) prvý krát jedol klobásu.
Teda, bol u nas jeho spolužiak, na obed sme mali tekvicu a išla som im k nej urobiť volské oko. Ale spolužiak si vybral klobasu. A zrazu náš syn povedal: A ako to chutí, skúsim aj ja. Skoro sme s manželom odpadli. Nič také ako klobása, párky, salamy ešte nemal v ústach, dokonca ked chodili s triedou na grilovačku, tak jedaval iba suchý chlieb.

Raz sa možno dožijem aj toho, že zje normálny natretý chlieb s maslom prípadne šunkou. Takto iba musím vymýšľať, čo iné mu dať napríklad na výlet do batohu.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nachtigal Pozri príspevok
zaujala ma tu tá surová ryža, nerozvarí sa? nezostane mazľavá? ako dlho to varíš? dík
Ryžu dôkladne umyjem. Nerozvarí sa. Pôvodne je to recept z medzinárodnej kuchyne, kde išlo hovädzie a bravčové mäso v pomere 1:1. Napadlo mi, že to nemusí byť zlé ani s morčacím mäsom. Veľmi podobne robievam aj plnku do plnenej papriky. Kým sa uvarí mäso, uvarí sa aj ryža, preto som prestala dávať varenú ryžu. Guľky prudko opražím, a potom varím asi 20 minút na malom plyne. Potom vyberiem jednu guľku a skontrolujem, či je uvarená. Ak nie, tak pokračujem a kontrolujem po 5 min. Guľky nerobím veľké, priemer cca 5 cm.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Oli, prosím Ťa čo považuješ za výnimočný obed?
Elenka, to, s čím je viac práce ako s rezňami. Napríklad plnené rezne, závitky, španielske vtáčiky, Esterházy rezne, a to, k čomu treba oveľa viac príloh ako zemiakový šalát.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Dav Pozri príspevok
Elenka, to, s čím je viac práce ako s rezňami. Napríklad plnené rezne, závitky, španielske vtáčiky, Esterházy rezne, a to, k čomu treba oveľa viac príloh ako zemiakový šalát.
No vidíš každý to vidí po svojom. Ja výnimočným označím vtedy ak obedujem s niekym výnimočným a nie čo servírujem. Samozrejme je to na každom ... ale nemyslím že napr. to čo si varila v nedeľu nie je výnimočné ale podľa môjho skromného názoru... dosť náročné na prípravu a čas. Ale to nie je podstatné... v Tvojej spoločnosti sú pre mňa výnimočné napr. aj zemiakové placky alebo bryndzové halušky, rezeň ... jednoducho hocičo či už to je náročnejšie na prípravu, suroviny...
P.S. Ale výnimočný obed mi príde aj keď príde dcéra na obed.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Elena Navrátilová Pozri príspevok
No vidíš každý to vidí po svojom. Ja výnimočným označím vtedy ak obedujem s niekym výnimočným a nie čo servírujem. Samozrejme je to na každom ... ale nemyslím že napr. to čo si varila v nedeľu nie je výnimočné ale podľa môjho skromného názoru... dosť náročné na prípravu a čas. Ale to nie je podstatné... v Tvojej spoločnosti sú pre mňa výnimočné napr. aj zemiakové placky alebo bryndzové halušky, rezeň ... jednoducho hocičo či už to je náročnejšie na prípravu, suroviny...
P.S. Ale výnimočný obed mi príde aj keď príde dcéra na obed.
Elenka, ty mi vidíš až do žalúdka , zemiakové placky mám veľmi rada, a v Tvojej spoločnosti- tak to by som si vychutnala spoločnosť, aj placky, a bola by sýta duša aj telo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať