Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

U mňa bola na obed plnená paprika, "navarená" spôsobom " Nechceš si zobrať zamrazenú plnenú papriku?", autor výroku moja mama. Tak technológia bola jednoduchá - otvoriť mrazák, vybrať papriky, urobiť zápražku, zaliať paradajkovou šťavou, ( tú som si vlastnoručne navarila a vysterilizovala ešte v auguste), dať tam papriky, trochu povariť - a obed je hotový.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dav Pozri príspevok
" Nechceš si zobrať zamrazenú ..........................?", autor výroku moja mama.
Senzačné varenie.

A úžasné mamy, čo takto ponúkajú
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Pečené kura podlievané čiernym pivom, malo chutiť ako kačka, ale nechutilo!
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Dav Pozri príspevok
U mňa bola na obed plnená paprika, "navarená" spôsobom " Nechceš si zobrať zamrazenú plnenú papriku?", autor výroku moja mama. Tak technológia bola jednoduchá - otvoriť mrazák, vybrať papriky, urobiť zápražku, zaliať paradajkovou šťavou, ( tú som si vlastnoručne navarila a vysterilizovala ešte v auguste), dať tam papriky, trochu povariť - a obed je hotový.
Juj, tiež dobrotka......
tiež som dnes nechcela stráviť v kuchyni pár hodín, keďže som "nemusela", lebo sme doma len dve, tak to bolo ripsky-rapsky.....

ako jednoducho to znie, vyber si zmrazničky.......ale príprava dôsledná bola v auguste......, takže augustová námaha sa zúčtovala na dnešné výnosy....
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
aj ja mám nejaké rezervy v mraziaku! Sú to hlavne polievky, akosi sa mi vždy podarilo veľa navariť a keď sme to nechceli jesť viac dní musela som odložiť do mraziaka. Príde doba, kedy mi to príde vhod.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Nachtigal Pozri príspevok
aj ja mám nejaké rezervy v mraziaku! Sú to hlavne polievky, akosi sa mi vždy podarilo veľa navariť a keď sme to nechceli jesť viac dní musela som odložiť do mraziaka. Príde doba, kedy mi to príde vhod.
To ja zas robím cielene zásoby aj do mrazáku......tiež skôr polievočky, lebo deti často lietajú cez víkend kade-tade, tak si to vyberieme a je to.... posledne som robila boršč, 15 l hrniec, ale boli tu robotníci pri malej stavbe, tak sa najedli aj oni, aj my, aj som nabalila synovi, aj som zamrazila. Síce len 2 fľaše 0,7, ale aspoň niečo....
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
atka4 Pozri príspevok
To ja zas robím cielene zásoby aj do mrazáku......tiež skôr polievočky, lebo deti často lietajú cez víkend kade-tade, tak si to vyberieme a je to.... posledne som robila boršč, 15 l hrniec, ale boli tu robotníci pri malej stavbe, tak sa najedli aj oni, aj my, aj som nabalila synovi, aj som zamrazila. Síce len 2 fľaše 0,7, ale aspoň niečo....
boršč som nevarila dobré tri roky, asi si ma inšpirovala, díky
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Zajačia polievka z hlavy a kostí, zajačia pečienka + pár kuracích čo mi zostali od včera a vykostené stehná pokrájané na menšie kúsky vypražené, k tomu zemiaky a zeleninový šalát. Na poobedňajšie zakusnutie greflový koláč a greflové buchty. Zajačí trup bol včera s veľa plnky s kuracími pečienkami.
Greflový báleš 001.jpg  
Greflový báleš 002.jpg  
1/1
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Až teraz vidím, že fotka s bálešom je nekvalitná, ale spravila som iba jednu, lebo dedkovi ešte na taký horúci chlopkala huba.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Lečo s klobásou
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
babka - ježibabka Pozri príspevok
Až teraz vidím, že fotka s bálešom je nekvalitná, ale spravila som iba jednu, lebo dedkovi ešte na taký horúci chlopkala huba.
Vidieť že si sa ponáhľala s s foťákom preč.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
babka - ježibabka Pozri príspevok
Zajačia polievka z hlavy a kostí, zajačia pečienka + pár kuracích čo mi zostali od včera a vykostené stehná pokrájané na menšie kúsky vypražené, k tomu zemiaky a zeleninový šalát. Na poobedňajšie zakusnutie greflový koláč a greflové buchty. Zajačí trup bol včera s veľa plnky s kuracími pečienkami.
Zajačie je diétne mäsko, kedysi sme to mávali často, hlavne zajačí perkelt
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

My sme dnes mali poobede návštevu, tak som tuším celý deň hlavne piekla. Ešte včera som urobila černoškyne prsia - deťom ale robil problém nemletý mak, dospelým chutilo aj bez rumu.
Potom som upiekla dva plechy čokoládových mufinov, dva plechy slaných praclíkov a buchtičiek (kysnuté cesto z pece, predvarené vo vode s jedlou sódou) a nakoniec tri plechy malých pizz - kolieska som robila šálkou. Cesto ale zase robila pekáreň.

A na obed som vykostila dve kuratá - z kostí polievky, prsia dnes so šampionovou omáčkou a ryžou, ešte ostalo aj na zajtra. A cez týžden máme na dva krát stehná a krídla. A ešte mám aj varené mäso z kostí - z toho budú zajtra placky s cibuľou, mrkvou a paprikou. (Podľa akejsi televíznej relácie radšej kúpim celé kurata a delím si sama.)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Dáša_ Pozri príspevok
My sme dnes mali poobede návštevu, tak som tuším celý deň hlavne piekla. Ešte včera som urobila černoškyne prsia - deťom ale robil problém nemletý mak, dospelým chutilo aj bez rumu.
Potom som upiekla dva plechy čokoládových mufinov, dva plechy slaných praclíkov a buchtičiek (kysnuté cesto z pece, predvarené vo vode s jedlou sódou) a nakoniec tri plechy malých pizz - kolieska som robila šálkou. Cesto ale zase robila pekáreň.

A na obed som vykostila dve kuratá - z kostí polievky, prsia dnes so šampionovou omáčkou a ryžou, ešte ostalo aj na zajtra. A cez týžden máme na dva krát stehná a krídla. A ešte mám aj varené mäso z kostí - z toho budú zajtra placky s cibuľou, mrkvou a paprikou. (Podľa akejsi televíznej relácie radšej kúpim celé kurata a delím si sama.)
je super vsetko vediet spracovat,len neviem,cely tyzden jest kuracinu by sme u nas nezvladli.radsej prestriedat este s niecim inym.......
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

osky Pozri príspevok
je super vsetko vediet spracovat,len neviem,cely tyzden jest kuracinu by sme u nas nezvladli.radsej prestriedat este s niecim inym.......
tie stehna a kridla dam umyte a nakorenene do mrazaku tak, aby boli zmrznute kazde samo. Vyťahujem, ked treba.

Ono je hlavny rozdiel v tom, ze ked som upiekla cele kurča, tak sa ťažko dojedalo, takto sa využije lepšie.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Dáša_ Pozri príspevok
U nás sme dnes vyriešili obed trochu komplikovane.
Junior má v družine na obed ryžový nákyp a to on nemá rád. Zato tatino by si dal. Takže obed pôjdeme zobrať do obedára a zje tatino. A pre nás dvoch urobím halušky zo syrom. To zase nemá rád tatino
tak po vycerpavajucom pracovnom dni/hoci je nedela/,som sa z chuti na 5 sekund uvolnila vybuchom smiechu.vdaka.
ale vymysleli ste to super fantasticky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
babka - ježibabka Pozri príspevok
Zajačia polievka z hlavy a kostí, zajačia pečienka + pár kuracích čo mi zostali od včera a vykostené stehná pokrájané na menšie kúsky vypražené, k tomu zemiaky a zeleninový šalát. Na poobedňajšie zakusnutie greflový koláč a greflové buchty. Zajačí trup bol včera s veľa plnky s kuracími pečienkami.
Prosím, čo to je "greflový" koláč a buchty? Vyzerá to bohato, čo do množstva, a je také potrebujem pre mojich papkáčov.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

[QUOTE=Dáša_;1156292]My sme dnes mali poobede návštevu, tak som .....
Už som sa bála, že si nevarila, a že ste ich zjedli
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som dnes urobila taký perkeltík s bravčového neviem čoho, ale muž na sáčok napísal, že na perkelt alebo guláš ..... jááá neviem tak rada varím a tak dobre a to mäso nie a nie poznať ..... takže mäsko s ryžou a dobrá cvikľa ...
ešte zostal ( no schovala som krpatej - priznávam, aké že zostalo! u nás dobrovoľne nič nezostane!)malý kúsok z torty , čo som piekla- kokosovú s parížskym krémom.
Tie pizzovú roládičku som robila aj ja, myslela som si , že aké budú dobré k TV večer, nuž ale aj keď som robila z dvoch lístkových ciest- skapalo skôr než som sa stihla otočiť .... ale napr. miesto pagáčikov veľmi dobré...
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Bionda Pozri príspevok
Ja som dnes urobila taký perkeltík s bravčového neviem čoho, ale muž na sáčok napísal, že na perkelt alebo guláš ..... jááá neviem tak rada varím a tak dobre a to mäso nie a nie poznať ..... takže mäsko s ryžou a dobrá cvikľa ...
ešte zostal ( no schovala som krpatej - priznávam, aké že zostalo! u nás dobrovoľne nič nezostane!)malý kúsok z torty , čo som piekla- kokosovú s parížskym krémom.
Tie pizzovú roládičku som robila aj ja, myslela som si , že aké budú dobré k TV večer, nuž ale aj keď som robila z dvoch lístkových ciest- skapalo skôr než som sa stihla otočiť .... ale napr. miesto pagáčikov veľmi dobré...
Zas samé mňamky...
S tým pečením to poznám, doma je treba urobiť aspoň 2 veľké pekáče koláčov, po jednom sa len zapráši, často nestihne ani vychladnúť, druhý strážim, nech majú deti aspoň na raňajky - ha-ha, nemajú....

dnes som robila lečo, bleskovka....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať