Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

erzet Pozri príspevok
Prepáčte. Ešte jedna aktivita. Mrzelo by ma keby som ju nespomenul. Spoluorganizovanie Športového dňa pri príležitosti MDD v jednom podniku v TN. Vtip je v tom že oni nemajú MDD 1. júna, ale 7. práve na moje meniny. Tak ste tam vítaný. Viď. foto
A foto je kde?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
2009 Pozri príspevok
A foto je kde?
vo foto

už nebudem rušiť túto tému s
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

u mňa dnes vyprážaný encián s brusnicovou omáčkou, zemiaky ešte neviem na aký spôsob...na brusnicovú omáčku sa ma nepýtajte bude to prvotina
0 0
alenka1 alenka1

alenka1 je offline (nepripojený) alenka1

účtovníčka, mzdárka
Dnes hovädzia polievka s rezancami, hovädzie varené, paradajková omáčka, varené zemiaky.
Zajtra grilované kurčatá, ryža, kapustový šalát s mrkvou.
Tiramisu
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keďže je vysoký dátum a musím robiť DP tak som sa rozhodla navariť na 2 dni hovädzie na divoko s karamelom a domácimi knedlikmi a som zvedavá koľko to vydrží keď dobehnú hladné kobylky......
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Maruška vyprážaný encián je výborný aj s pažítkovou omáčkou/ smotana kyslá, trošku soli, trošku bieleho mletého korenia, pažítka-aj mrazená/.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U nás dnes kurací vývar s niťovkami, kura so zemiakmi zapečené v rúre, mrkvový šalát a koláč z kyslého mlieka/kefíru/. Budem to jesť aj do utorka, keď neporozdávam
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Polievka z fazulkovych strukov, manzelka si zela obligatnu strudlu, tentokrat aj tvarohovu aj jablkovomakovu, na veceru sa vari cerstva huspenina, na obed segedin s varenym vinom.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

jozka56 Pozri príspevok
Maruška vyprážaný encián je výborný aj s pažítkovou omáčkou/ smotana kyslá, trošku soli, trošku bieleho mletého korenia, pažítka-aj mrazená/.
mám na balkone až sa trochu spamätá...bola dobrá aj tá brusnicová
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Teda ja jedávam segedín s knedľou alebo chlebom, s vareným vínom som ešte neskúšala.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Včera som kúpil bravčové stehno, požiadal-poprosil som manželku urobiť to na hrášku (názov neviem, variť neviem) a teraz ako tu sedím pri PC počujem ako v kuchyni búcha šnicle. No čo už, aj to je jedlo...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Maruška54 Pozri príspevok
mám na balkone až sa trochu spamätá...bola dobrá aj tá brusnicová
Maruška ako si vyrobila brusnicovú omáčku?.....čítala som, že je to prvotina ale predsa......
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

petmar Pozri príspevok
Včera som kúpil bravčové stehno, požiadal-poprosil som manželku urobiť to na hrášku (názov neviem, variť neviem) a teraz ako tu sedím pri PC počujem ako v kuchyni búcha šnicle. No čo už, aj to je jedlo...
Neboj, to si len mäsko vyklepáva, ešte stále to nemusia byť rezne
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

bola to brusnicovo-čučoriedková omáčka lebo samotné brusnice boli trpké...takže brusnice z mrazáku som podusila na masle pridala som dve kocky vína z mrazáku a povarila, potom som to zahustila len málo solamylom a pridala trošku cukru a hotovo a ako hovorím bolo to trpké tak som pridala čučoriedky, trošku som to podliala vodou a zase trošku prisladila a trosku zahustila solamylom, čítala som že aj štipku zázvoru sa môže dať ale ja som nemala
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

petmar Pozri príspevok
Včera som kúpil bravčové stehno, požiadal-poprosil som manželku urobiť to na hrášku (názov neviem, variť neviem) a teraz ako tu sedím pri PC počujem ako v kuchyni búcha šnicle. No čo už, aj to je jedlo...
..mozno si na nom dnes nepochutis, chysta si snicle na zajtra..{aj moj bucha prave na zajtra}
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..dnes mame kto si co spravi.....ja od vcera brokolicovu polievku a zapecenu brokolicu so syrom a zemiakmi
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

petmar Pozri príspevok
Včera som kúpil bravčové stehno, požiadal-poprosil som manželku urobiť to na hrášku (názov neviem, variť neviem) a teraz ako tu sedím pri PC počujem ako v kuchyni búcha šnicle. No čo už, aj to je jedlo...
tak mám aj na hrášku (z vlastnej úrody) aj šnicle na zajtra aj pondelok, ešte aj guláš fajný navarený. vraj toho stehna bolo pre 2 osoby dosť veľa 2,4 kila
..ešte donesiem z komory 4-litrovy pohár s narezanými jablkami na štrúdlu, čo to spraví..som do stredy doma, "musím sa postarať"
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

petmar Pozri príspevok
tak mám aj na hrášku (z vlastnej úrody) aj šnicle na zajtra aj pondelok, ešte aj guláš fajný navarený. vraj toho stehna bolo pre 2 osoby dosť veľa 2,4 kila
..ešte donesiem z komory 4-litrovy pohár s narezanými jablkami na štrúdlu, čo to spraví..som do stredy doma, "musím sa postarať"
..niet nad vlastnu urodu...vdaka, ze si spomenul strudlu, idem sa pustit do jej pripravy....cesto mam rozmrazene, tak co uz s tym..
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

petmar Pozri príspevok
tak mám aj na hrášku (z vlastnej úrody) aj šnicle na zajtra aj pondelok, ešte aj guláš fajný navarený. vraj toho stehna bolo pre 2 osoby dosť veľa 2,4 kila
..ešte donesiem z komory 4-litrovy pohár s narezanými jablkami na štrúdlu, čo to spraví..som do stredy doma, "musím sa postarať"
No vidíš, navarené máš podľa chuti
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ja som včera kúpila bravčovú krkovičku, požiadala a poprosila samu seba a upiekla ju s pikantnou klobáskou, podávala sa knedľa a štipľavé papričky ...o podusenie kapusty nebolo koho požiadať a ani poprosiť, tak mi klepli zuby naprázdno
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať