Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

mysimis Pozri príspevok
Závidím Vám tie štrúdle, ale ja teraz naozaj nemám čas ešte aj na pečenie.....
aj u mňa jablková štrúdľa...lístkové cesto z Lidlu v takom žltohnedom obale je veľmi dobré a jablčká nastrúhané z pohára,
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
v SOBOTU - zemiaková kaša, rybie prsty a vyprážaná litavská saláma , k tomu špenát alebo kompót a dukátové buchtičky s vanilkovým krémom, v nedeľu vývar z morčacích kostí so zeleninou a mrveničkou, čína z morčacieho stehna , k tomu ryža , broskyňový kompót a dusené bravčové rebrá s varenými zemiakmi a kyslým kto čo chcel a ešte užhorodský makový zákusok .
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes prechadzka lesom, strudla s masom, fazulkovy struk, dva deci blackcurrantu a skusim predvlanajsiu jablkovu.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Z lesa som doma, tvarohova strudla je uz z truby von, na masovu dnes kaslem, utahany ako pes, idem skusit navarit nejaky grog.

Dnes nevarite?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Letná zeleninová polievka (ha ha my už máme leto), babičkina pochúťka (ono vypadá ako dedkova)(to v strede je slivka), dusená ryža
DSC00155[1].jpg  
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
erzet Pozri príspevok
Keby som mal vrtuľník, tak každej účtovníčke by som priniesol niečo na občerstvenie a niečo na nervy, no bohužiaľ.
No Robko, to je ale od Teba milé......ja by som si aj niečo dala, keby si priniesol.....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Môj syn ma dnes potešil a navaril lazane.
0 0
alenka1 alenka1

alenka1 je offline (nepripojený) alenka1

účtovníčka, mzdárka
Mladí sa dnes rozhodli vymaľovať svoju izbu, celý byt rozhádzaný, ešte nám aj zateplujú dom, takže dnes zemiaková kaša, opečená sekaná, čalamáda, polievka hovädzia od nedele.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kupil som lacny kysly tvaroh. Plasol som ho do misy, budu olomoucke syrecky, este som ich z kupovaneho nerobil, tak som zvedavy. Urobim dber cesta na strudlu, nech sa dcera s manzelkou cez tyzden morduje :-)

Od nedele mam fasirky s kelom ... udusim k nim kyslu kapustu, a spravim zemiakove knedle, alebo urobim paradajkovu omacku s domacimi cestovinami, alebo omastene zemiaky s dresingom? V spajzi som videl jablka, v chladnicke tvaroh = strudla (dcera)

Este nemam vytypovanu polievku. Zeby porova?
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...moji chlapi si dnes rozkázali rizoto

Postup: cestoviny /také malé guľky z Coop Jedn./ uvariť. Pokrájané kuracie prsia narýchlo opražiť na oleji, keď sú biele pridať jednu konzervu fazuliek v paradajkovej omáčke, do tejto mäsovo-fazuľkovej zmesi pridať ešte ostrý kečup, lyžicu vegety, podľa chuti aj iné korenie a spolu podusiť. Do maskovej zmesi dať uvarenú cestovinu /guľky/, zopár-krát premiešať. Rizoto podávam s kyslou sudovou kapustou. Moji chlapi sa toho nemôžu dojesť .
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Hansa Pozri príspevok
...moji chlapi si dnes rozkázali rizoto

Postup: cestoviny /také malé guľky z Coop Jedn./ uvariť. Pokrájané kuracie prsia narýchlo opražiť na oleji, keď sú biele pridať jednu konzervu fazuliek v paradajkovej omáčke, do tejto mäsovo-fazuľkovej zmesi pridať ešte ostrý kečup, lyžicu vegety, podľa chuti aj iné korenie a spolu podusiť. Do maskovej zmesi dať uvarenú cestovinu /guľky/, zopár-krát premiešať. Rizoto podávam s kyslou sudovou kapustou. Moji chlapi sa toho nemôžu dojesť .
Rozmýšľam, čo by to mohli byť za guľky...tarhoňa? ...tá je dobrá aj upražená a udesená ako ryža.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Rozmýšľam, čo by to mohli byť za guľky...tarhoňa? ...tá je dobrá aj upražená a udesená ako ryža.
...môže byť - tarhoňa. Ja osobne som to ešte nikdy nepražila a nedusila ako ryžu. Sa bojím, že pokazím
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Neboj, nepokazíš...na troške oleja posmažíš, až tak pekne do zlato-hneda, osolíš a podleješ vodou, asi tak ako ryžu. Chvíľu, tak 1-2 minútky ešte povaríš a necháš dôjsť. Hrniec nechám na rozohriatej platni, zakryjem utierkou a chňapkami.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
mysimis Pozri príspevok
No Robko, to je ale od Teba milé......ja by som si aj niečo dala, keby si priniesol.....
tu na okolí poznám, z poradáčok, iba jednu, ale tá nič nechce. Ani sa nehlási. Asi je zahrabaná pod účtami. Veď sa ona z tých účtov, po podaní priznania vyhrabe. Veď vraj už sú posledné.


chichichi. Vrátia mi 59.67 €
Naposledy upravil erzet : 16.03.10 at 12:29
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

u nás dnes pšenové rizoto, zajtra bude gyros so zemiakovou kašou
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Fazuľová polievka, 3 ks langošov
DSC00156[1].jpg  
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

domáce údené varené rebierko a zemiakový šalát
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut Pozri príspevok
Dnes prechadzka lesom, strudla s masom, fazulkovy struk, dva deci blackcurrantu a skusim predvlanajsiu jablkovu.
A ja by som si teraz dala pedvlanajsiu jablkovu
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vcera udene rebro v keli.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes vsetko v keli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať