Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes, zajtra, pozajtra bude niečo ako hovädzia roštenka, ryža, dusená zelenina. Polievka ešte neviem, keďže je mäso, tak dáka jednoduchá, napr. cesnaková alebo pórová. Ale ja budem mať dnes grécky šalát, konečne som kúpila na trhu zeleninu, ktorá sa už začína podobať na zeleninu aj farbou, nielen tvarom. A šalát preto, lebo večer mám dohodnutú pizzu.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

No čo iné keď zas bol na ponuke v jedálni len vyprážaný syr s hranolkami a mäso. Keďže mäso v piatok nejem tak zvýťazil vyprážaný syr ako stále. Asi sa ho nikdy neprejem. Nezdravé ale chutnučké!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

presne ako vravis-u nas je tiez po 100 rokoch vyprazany syr,ale zemiacky si dame len varene v supke,/osupane pretlacit cez mriezku a trosku poopekat na olivovom oleji,petrzelka na to a mnam./,k tomu miesana dusena zelenina a mrkvovy salat.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ale na veceru si dame peceneho pstruha a k tomu parenu brokolicu.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ZEvina Pozri príspevok
a ja mám oprskaný monitor! Vďaka, že ste ma uistili, že ju ešte vyrábajú, ja ju tiež milujem! Tak idem zháňať ďalej!
Ale aby som nebola len
Dnes na obed: Fazuľová polievka na kyslo, fašírky, zemiakový šalát.
Opucuj monitor. Na jar treba. Takže už netreba pátrať.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
jozka56 Pozri príspevok
Pri tom kurati je tuším plnka, tu môžem
nedám
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
13. týždeň
sejmout0004.jpg  
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

brokolicovosyrová omáčka s cestovinou
1 0
mousek mousek

mousek je offline (nepripojený) mousek

Kuracie nohy grilované kedže už je tak teplo vonku plus zemiaky. Polievka zemiaková kyslá.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka cesnaková a po dĺĺĺĺĺĺĺhej dobe cícerová kaša so škvarkami a uhorka - mňam. Kaša sa ušla okoštovať aj susede, lebo ona cícer nesadí. Zajtra bude nejaká fašírka. Ešte neviem aká a s čím. Mleté mäso je už v chladničke.
1 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Dnes - šošovicová s párkom a parené buchty ...
Zajtra - slepačia polievka s pečienkovými haluškami, kuracie rezance s nivovou omáčkou, ryža, americké zemiaky (muž ryžu a ostatní zemiaky), dezert :tiramisu :-) mňam
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dogicka Pozri príspevok
Prosím, pridaj recept....
kukučka Pozri príspevok
palacinky sa dajú urobiť všelijaké, skúste pohánku a zmes sekaných orechov + strúhané jablko, alebo celozrnú a kokosovú múku, atď, alebo len s celozrnou múkou a štipkou soli, potom slaná plnka. Do cesta dávam aj olej a panvicu pomastím len pred prvou palacinkou.
ja ich robím od oka a zakaždým iné
miešam všelijaké múky okrem obyčajnej pšeničnej, tie mrkvové bol momentálny nápad
doplnené:
vajíčka, mlieko samozrejme, hoci ja dávam vodu
a keď sa trhajú, trochu ryžovej múky /maizenu?/
Naposledy upravil kukučka : 30.03.10 at 12:38
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

farancuzska polievka, palacinky s tvarohom a slahackou
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

kukučka Pozri príspevok
ja ich robím od oka a zakaždým iné
miešam všelijaké múky okrem obyčajnej pšeničnej, tie mrkvové bol momentálny nápad
Nedávaš tam ani vajíčko,ani mlieko?
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

babka - ježibabka Pozri príspevok
Polievka cesnaková a po dĺĺĺĺĺĺĺhej dobe cícerová kaša so škvarkami a uhorka - mňam. Kaša sa ušla okoštovať aj susede, lebo ona cícer nesadí. Zajtra bude nejaká fašírka. Ešte neviem aká a s čím. Mleté mäso je už v chladničke.
So škvarkami ?

U nás volajú škvarkami, vyškvarené kusky predtým surovej slaniny, ktorá sa vo veľkom hrnci varila na masť .
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Laco-monter Pozri príspevok
So škvarkami ?

U nás volajú škvarkami, vyškvarené kusky predtým surovej slaniny, ktorá sa vo veľkom hrnci varila na masť .
Áno. Presne to isté. Mávali sme ju aj s údeným mäsom, ale dedko údené kvôli cukrovke a tlaku veľmi nemôže a mne od istého času (jeden a pol roka) údeniny a predstav si aj čokoláda, čo som niekedy nie jedla ale priam hltala prestali chutiť. Preto boli na vrchu na kaši škvarky.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kuracie prsia so syrom a broskyňou, 1/2 hranolky, 1/2 ryža + zeleninový šalát.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kedze je dnes sobota a koooopu roboty,v noci sa uvarila hovädzia polievka s kopou mäsovych kosti.
takze obed bol jasny-hovädzia polievka so slizkami,a mäsko s kosti s chlebom a kyslou uhorkou-ziadne velke vyvaranie.
ako doplnok kysnuta orechova strudla/z mrazaka este z pred dvoch tyzdnov..../

zajtra bude peceny udeny bocik,zemlove knedle a cervena kapusta;ja zemiaky
1 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Zajtra skúsim zeleninovú polievku s krupicovými haluškami, bravčová panenka s broskyňou a syrom + ryža s kukuricou.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Mäsová polievka z chrbtiny a gulášik z knedlou .
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať