Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

dnes lasane
4 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás hustá fazuľovica s kúskami údeneho mäsa a palacinky so slivkovým lekvárom a polovica s čokoládou-nutelou.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes Kaisergulas s kolienkami

ako dezert donuts s vanilkovou plnkou a poliate cokoladou-kupene....
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Hrachová polievka, aljašská treska na masle s bylinkovým korením a cesnakom, varené zemiaky, nejaký sladkokyslý zázrak našej špajze... a dúfam, že to všetko nezblajznú a ostane aj na zajtra.
3 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

evuš Pozri príspevok
... plnené zapekané zemiaky, sterilizovaná cibuľka, chilli papričky...
plnené zemiaky som ešte nevarila , nejedla , môžem poprosiť v krátkosti recept?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

halušky s bryndzou, pažítkou a slaninkou a mliekom......
3 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

polievka zemiaková s párkom a cesnakom, v remoske zapekané zemiaky so špenátom a vajíčkami navrch tatarka
3 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Chlebová polievka, restovaná kuracia pečeň, varené zemiaky, zeleninová obloha.
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

katka 23 Pozri príspevok
plnené zemiaky som ešte nevarila , nejedla , môžem poprosiť v krátkosti recept?
Väčšie zemiaky povarím v šupke v osolenej vode + kvapnem trošku oleja /nie úplne do mäkka/. Tieto som plnila zmesou "čo dala chladnička" : kým sa chladili zemiaky /nie úplne do studena/ som si do misky nastrúhala kúsok Nivy, kúsok Plesnivca, trochu Eidamu, člupla trochu smotany, + nadrobno pokrájanú 1 cibuľu a pár plátkov šunky /pokrájaných tiež nadrobno/, niekoľko pretlačených stúčikov cesnaku, jemne okorenila a osolila /syry sú slané dosť/, pridala pažítku a vnútro z vydlabaných zemiakov /tie iba prekrojím a vydlabem, zostávajú aj so šupkou/. Zmesou naplním zemiaky, poukladám na plech vystlaný papierom na pečenie, posypem rascou. Pečiem asi 10 minút, potom na každý zemiak ešte položím plátok eidamu a zapečiem do ružova. Zemiaky plním rôznymi plnkami - či mletým mäsom na spôsob bolognese, alebo bryndzou a slaninou, špenátom a mascarpone, proste, čo je poruke.... Papier používam preto, aby som nemusela hodinu poskakovať nad "zaflajzaným" plechom
Naposledy upravil evuš : 30.11.11 at 08:10
7 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

mňam, to je super pochúťka, ďakujem
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

katka 23 Pozri príspevok
mňam, to je super pochúťka, ďakujem
...no, ja som taký zemiakožráč , zjem aj ryžu, ale čínanci by pri mne veru nezarobili
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

obed - šťavnaté kuracie stehno, zemiakové pyré, uhorkový šalát, chilli papričky..
večera - asi minerálkové palacinky - na slano, plnené špenátom a zapečené, deťom na sladko s domácim jamíkom a ak budú veľmo dobré možno pridám i šlahačku
4 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
lavanda Pozri príspevok
Chlebová polievka, restovaná kuracia pečeň, varené zemiaky, zeleninová obloha.
Ja mám dnes to isté, okrem polievky, tu mám zeleninovú, krupicovú. Ako sa robí chlebová polievka?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zemiakova polienka s hraskom a mrkvou, kuraci paprikas, halusky.
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - kava.

Obed - pivo.

Vecera - porova polievka s hraskom, do pekaca: slanina, zemiaky, cibula, mrkva, petrzlen, mangold alebo spenat, tarhona, kuracie kridla, syr alebo med s cesnakom a citronom, bylinkovy caj.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

witch Pozri príspevok
Ja mám dnes to isté, okrem polievky, tu mám zeleninovú, krupicovú. Ako sa robí chlebová polievka?
Chlieb (starší) bez kôrky nakrájať na väčšie kocky a dať variť do studenej vody. Keď zovrie, povariť tak 10 minút, pridať strúhanú zeleninu (mrkvu, petržlen, kaleráb, zeler - ja ich nestrúham, ale rozmixujem na mixéri, ale tak, aby z toho nebola kaša), vegetu a trochu soli a variť, kým zelenina nie je mäkká, čo je približne 5-10 minút. Po uvarení v troške oleja rozmiešať červenú papriku a naliať do polievky. Napokon ozdobiť petržlenovou vňaťou.
6 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Kelova polievka a zemiakove placky
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
alabut Pozri príspevok
Ranajky - kava.

Obed - pivo.

Vecera - porova polievka s hraskom, do pekaca: slanina, zemiaky, cibula, mrkva, petrzlen, mangold alebo spenat, tarhona, kuracie kridla, syr alebo med s cesnakom a citronom, bylinkovy caj.
Tá večera mi pripadá, ako keď psíček a mačička piekli tortu
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Hrachová polievka s haluškami, škoricové osie hniezda, pangasius pre mužíčka, a ráno pre synátora švédske guličky so zemiakmi na obed do školy.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmm, taku veceru nema ani prezident. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať