Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Gulas a palacinky s lekvarom.
5 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

misu kapustových halušiek, misu bryndzových halušiek. a potajomky si ukrajujem z čestvo vyúdených klobás, dcéra mixuje krpcom banánový koktejl. Na zajtra sa chystám po dlhej dobe ryžu s pečenými stehnami kuracími.
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera zemiaková polievka so zapustenými vajíčkami, chlebovo-zemiakové placky,
dnes k polievke len upečené klobásy s horčicou, kečupom a pečivom.
3 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

prečítal som si pár príspevkov a..........teraz sa musím isť najesť.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Jaternica s chlebom a kyslou kapustou.
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - oblikatny jogurt s jablkom a medom, bylinkovy caj.

Obed - hovadzia polievka, katov mec so sampinonmi, varene zemiaky, drobec kyslej smotany, pivo.

Vecera - stamprdel vermutu, bylinkovy caj, zatiahnu sa rolety, tma, netreba jest. :-)
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

jaterničky a krvavničky, varené zemiaky, cesnakové nakladačky
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aj ovarova polievka by bodla.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kuracie stehna a bravčové pliecko pečené na kyslej kapuste.

A od včera kapustnica s "krájancami" - kyslá voda z kapusty varená s udenym rebierkom. Do toho tie krájance - široké a hrubé rezance, ale cesto iba z muky a vody. Bez vajec.
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vyvar z kosti s rezancami a zeleninou, americke pecene zemiaky, marinovane bravcove kare úpecene, zeleninovy salat.
6 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

bravčové dusené na hrášku, dusená ryža
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Odkostené kuracie stehná na smotane, nokerle.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dováram slepačiu polievku s pečeňovými haluškami. Rezne v harulovom cestíčku a zemiakové pyré. K tomu paradajkový šalát a ako sladkosť bude nastrúhaná mrkva s jabĺčkom a medom.
Jablká mi nejako hnijú a nechce sa mi piecť jablčník. Tento týždeň sa začne u nás vypekať vianočné pečivo, tak sladkostí bude až až.
Naposledy upravil verkaz : 11.12.11 at 20:20
7 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Zapekane maso so zemiakmi a sampionami, kuraci vyvar, a mrkvovy salat.
4 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
harleydavidson Pozri príspevok
prečítal som si pár príspevkov a..........teraz sa musím isť najesť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Škoda aj zjesť.
2 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

polievka slepačia s rezancami, pikantné bravčové soté, opekané zemiaky v šupke + ryža,čalamáda
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka s rezancami, kuracie kúsky v sladkokyslej omáčke na čínsky sposob, vykostené kuracie stehná s horčicou a konfleksami, dusená ryža s hráškom a vaječnou omeletou, torta.
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes som mala kurací vývar s krupičnými haluškami, pečené kuracie kĺby, opekané zemiaky, čerstvý jablkový kompót a čalamádu. Chystala som aj pre rodinku mojej dcéry, vracali sa poobede z pražskej svatby. Také čoromóro mi narobili v byte za tri hodky, som nevidela, doteraz som dávala byt do pôvodného stavu....no neviem, kto to moje dieťa naučil ale nevadí, malá vnučenka ma opäť nabila pozitívnou energiou a to jej ham, furt, nemá obdobu.
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dnes a zajtra zeleninová polievka, vyprážané kuracie rezne (klasika - v trojobale), zemiakové pyré, čalamáda. Bonus pre pažravých (a to sme všetci) - do zvyškov z obaľovania rezňov som pristrúhala pár zemiakov, prihodila cesnak, majoránku, vegetu a urobila improvizované placky.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať