Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

dnes len paradajková polievka s cestovinou.....druhé sa mi nechce
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mne sa druhe chce, ale tiez sa mi nechce.
Ranajky - chlieb, slanina, horcica, zeleny caj.

Obed - EU vrtule s makom, bylinkovy caj.

Vecera - alabutke vytiahnem kotlikovy gulas, palestinsku polievku, ak jej bude malo, zemiakove placky alebo zemiaky s mliekom. Vrtule s makom by mi hodila o hlavu. :-)
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Pondelok: mrkvová polievka s mrveničkou, bravčové na rasci, dusená ryža
Utorok: fazuľová polievka, langoše 3 ks
Streda: pukance, chalva, banán
Štvrtok: slepačia polievka s haluškasmi, vyprážaný bravčový rezeň, zemiakový šalát
Piatok: krúpková polievka so zemiakmi, strapačky
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes boli zapekané zemiaky so špenátom a syrom...
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

stroganov, hranolky, tatarka
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

beba13 Pozri príspevok
adi11 17.01.12, 14:27
nepoznam, mozes sem dat receptik na stiskance..vdaka

adi,stískance su presne to isté cesto ako na lokše akurát tam možeš dat trocha kvasníc,stískanec je vlastne poskladany a tukom masteny lokeš,ale na rozdiel od lokší sa stískance pečú,to som sa naučila od mojej babky,je s nimi dost roboty tak ich nerobíme často,ale su vyborne,myslím že tu už spominali stískance v téme lokše,tak skus pozrieť tam ak budem najbližšie robiť tak nafotím presný postup skladania
..beba dakujem..aj som si myslela, ze to budu pecene lokse..este som v trube nepiekla..no, ked robim lokse, tak niekedy zvyknem robit z pol cesta na suchej panvici a polku na oleji a tie volame drapaky, prelozene cesto do maleho trojuholnika..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

sb vari spenat, zemiaky a ja klobasku
3 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

polievka asi cesnačka, alebo nejaká ešte rýchlejšia a makové šúľance
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - prazenica, rozok, zeleny caj.

Obed - segedin, domaca knedla, bylinkovy caj.

Vecera - dtto.
3 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Cibuľová polievka, bravčové po srbsky, ryža. (Po príchode na chalupu som zistila, že tú kyslú kapustu, na ktorú som sa spoliehala, sme už zjedli, inak by bol segedín ako u Alabutovcov... )
5 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes nevarím - jeme zo včera, robím poriadok v starých receptoch a našla som tento zajímavý recept na bryndzovníky z knihy Receptár kuchynských mixérov

1 - 2 lyžice mlieka, 100 g uvarených zemiakov, 50 g bryndza, 1 vajce, 50 g múky, postrúhaný syr , oškvarky, soľ
Mlieko zmixujeme so zemiakmi,bryndzou a vajcom, zmes zahustíme múkou, urobíme knedlíčky alebo guľky, ktoré uvaríme vo vode, po vyplávaní na povrch scedíme a na tanieri posypeme syrom a oškvarkami.
Dobrú chuť!
7 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

paradajkova s bazalkou a parmezanou + opecena bagetka s cesnakom, zemlovka
8 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

bravčová polievka, zapekané rybie filé s bryndzou, zemiaková kaša...
7 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

my dnes máme plnenú papriku v rajčiakovej omáčke s cestovinou a hydinový vývar ......
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fazuľová polievka s fliačkami a údeným, hov. roštenka s ryžou, nakladaná zelenina, alebo domáci kompót. A len tak na ráno, olovrant, večeru, domáca paprikáška.
6 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

u nas dnes segedin a domaca kysnuta knedla
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Plnené langoše.
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
salka Pozri príspevok
polievka asi cesnačka, alebo nejaká ešte rýchlejšia a makové šúľance
aj u nás šúľance a polievka - víkendová klasika (kuracia slížiková)... a světe div se - dnes aj dezert: banán so šľahačkou a čokoládou
2 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

aj u nás dnes segedín, knedľu som včera kupila.
Dezert: takmer ako každý deň - fondue (ježiško doniesol)...zatiaľ to stále ide
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pamodaj stastia devuchy.

Ranajky - ovsena kasa s jogurtom a pomarancom, biela kava.

Desiata - spikove kosti, sol, cibula, chlieb.

Obed - hovadzia polievka s kurkumovymi rezancami, vyprazany bravcovy rezen, alabut plneny, domace zemiaky s pazitkou, domaca tatarka, paprikovy salat, pivo ... siesta.

Olovrant - ovocie, bylinkovy caj.

Olovrant a vecera - co boh dal, alebo co si kto uchyti. :-)

Varenie hovadzej polievky je nedelny obrad namiesto orgii v kostole. Vstanem o piatej, postavim hrniec na sporak, nakladiem suroviny a pekne pomaly sa zvysuje teplota. Potom pomeditujem a cakam, kym sa z brlohu vyhrabe alabutka a pripravi rannu kavu. Ranajky si robi alabut sam, alabutka vypeka zobak na balkone. Ked sa konecne ohrabe, predam jej zezlo v kuchyni a cakam, kedy sa uvaria spikove kosti. Medzitym, sa venujem cerpaniu informacii zo sireho sveta. Neviem k comu je to dobre, ale je to v mode. Ak mi v tyzdni niekto daruje flasku vina, osviezim mozgove bunky, aby vyprodukovali dostatol melatoninu pocas zamraceneho dna. :-)
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať