Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
V piatok: frankfurtská polievka, syrovo-šampiónová pizza

+ 5. týždeň
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
Jožka, recept na americký šalát nájdeš tu http://www.porada.sk/t143465-salatov...ml#post1452840. Dávam o niečo menej octu.
Ja som nepiekla podľa receptu Pain de Seigle(ražný chlieb), len miesenie a tvar chlebíkov som si taký zvolila.
Evka, mne sa veľmi páči ,ako ty podáš postup....nemá chybu- všade všetko nájdem. Už sa chystám na toho králika s juškou, len dopíš, ako si robila americké zemiaky? celé na rošte a potom rozpučila?

Šalát vyskúšam v lete, doteraz som ho nevidela a chlebík, až mi vyjde čas, zatiaľ len hodím múku do pekárničky.
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Valika, ďakujem.
Ten šalát nám veľmi chutí, sama som bola prekvapená, akú dobrotu v ňom robí kari korenie. Osobne chilli nedávam.
Zemiaky som poriadne vydrhla, "ďobky" vyrezala a uvarila v osolenej vode, scedila, chvíľu počkala, kým sa z nich voda odparila, aby šupky ostali suché, aj aby som do rúry nedávala, keď sa z nich ešte bude pariť. Dala som na jemne poolejovaný pekáč, pučítkom na zemiaky ich stlačila tak, aby šupka praskla, potrela olejom, osolila hrubozrnou morskou soľou a jemne posypala tymiánom. Najprv som zapla pečenie, potom si to rozmyslela a zapla gril.
Do tých pukliniek na zemiakoch by nebolo od veci dať trošku masla alebo na zemiak tenučký plátok slaninky.
Priznávam, pekárnička ma neláka, hlavne kvôli tomu, že tak vypečenú kôrku ako v rúre v nej nedosiahnem, tiež nepečiem vždy rovnaký tvar chlebíka.
Mačanku som teraz varila z chrbta. Králika som mala výnimočne, podarilo sa mi jednu tetku na trhu nahovoriť aby mi predala. Inak varím z kuraťa, dobré je pridať aj trošku údeného. Len ju dobre, pri stálom miešaní, prevar, aby nebolo cítiť múku. Foto z mačanky aj tu http://www.porada.sk/t113919-p30-co-...ml#post1167836
Naposledy upravil Marína : 30.01.12 at 09:26
5 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
Valika, ďakujem.

Mačanku som teraz varila z chrbta. Králika som mala výnimočne, podarilo sa mi jednu tetku na trhu nahovoriť aby mi predala. Inak varím z kuraťa, dobré je pridať aj trošku údeného. Len ju dobre, pri stálom miešaní, prevar, aby nebolo cítiť múku. Foto z mačanky aj tu http://www.porada.sk/t113919-p30-co-...ml#post1167836
Evka, ja ďakujem, tvojich receptíkov mám už neúrekom a všetko zatiaľ chutilo. Králik u nás nie je problém, my ich chováme , ale chcem sa spýtať, či po upečení nebol suchý.Lebo mne tak skončí skoro vždy, preto radšej robím polievku, perkelt alebo na smotane.Chcela by som aj iné recepty, ale i na nete som našla len smotanové.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

U nás dnes kuracia polievka s pečeňovými haluškami. Trojboj (dusené bravčové karé, hovädzia sviečková, kuracia pečienka), pol ryža a pol opekané zemiaky, zeleninová obloha.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

hnedoočka Pozri príspevok
Evka, ja ďakujem, tvojich receptíkov mám už neúrekom a všetko zatiaľ chutilo. Králik u nás nie je problém, my ich chováme , ale chcem sa spýtať, či po upečení nebol suchý.Lebo mne tak skončí skoro vždy, preto radšej robím polievku, perkelt alebo na smotane.Chcela by som aj iné recepty, ale i na nete som našla len smotanové.
ja zvyknem zakryvat pekac alobalom a ked je masko makke, tak necham este chvilu zapiect bez alobalu

a peceny kralik je dobry aj so spenatom a zemiakovou knedlou
6 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hnedoočka Pozri príspevok
Evka, ja ďakujem, tvojich receptíkov mám už neúrekom a všetko zatiaľ chutilo. Králik u nás nie je problém, my ich chováme , ale chcem sa spýtať, či po upečení nebol suchý.Lebo mne tak skončí skoro vždy, preto radšej robím polievku, perkelt alebo na smotane.Chcela by som aj iné recepty, ale i na nete som našla len smotanové.
Valika, ja som ho prešpikovala slaninou, celý čas som ho piekla prikrytého(určite poznáš taký pekáč, vidieť ho na fotke, taký istý je aj vrchnák), podliatého vodou, na zjemnenie som pridala maslo. Aj keď bol prikrytý, mal tendenciu na povrchu obsýchať a preto som kúsky mäsa občas obrátila. Tej šťavy som nechávala o niečo viac ako zvyčajne, aby v nej bol namočený, tam bol mäkký, preto som ho párkrát otočila.
Naposledy upravil Marína : 30.01.12 at 10:34
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Marína Pozri príspevok
Včera kelový prívarok s domácou klobásou, čajové rezy.
Dnes králik(slanina, cibuľa, cesnak, celé nové a čierne korenie, bobk. list, tymián, oliv. olej, maslo) s grilovanými zemiakmi na tymiáne a americký šalát, mačanka zo zajaca a chlieb(múka T650, pšeničná tmavá chlebová, žitná, celozrná, ovsené a pohánkové vločky, semená tekvicové, slnečnicové, ľanové, cesnak).
....že Ti hanba nie je .......

...chúťky narobiť , to vieš ......čóóóó.......?????
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

buchač Pozri príspevok
....že Ti hanba nie je .......

...chúťky narobiť , to vieš ......čóóóó.......?????
Juri, a vieš, že nie?
A vy ste čo dobrého mali? Len sa pochváľ.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes dojedáme vo včera kuriatko, pečené na soli, s maslovými zemiakmi, a cviklou.
Obrázok 251.jpg  
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AJ my s vnučkou dojedáme z nedele, hov. polievka s rezancami, a plnené pečené kurča stonožku. K tomu višňový kompótik.
6 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..tiez dojedame zo vcera kuraciu polievku a dorobili sme strapacky s udenou slaninou..dobre to rozvoniava
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Gulášová polievka, záhradnícke mäso, cestovinové "zákruty"
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vo stvrtok hlasia najvacsie mrazy a v piatok vydatne snezenie. Akoze to co? Cencule budu padat z hora? Zislo by sa nejeku zmrzlinu stvorit na pocest kralovnej Zimy. :-)
Ranajky - makovnik, biela kava.
Obed - mozno voda z pramena.
Vecera - plneny kapustny list.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

špenát, zemiaky, volské oko
6 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

zeleninová polievka, rybie filé na prírodno, zemiaková kaša, uhorky-nakladačky
... najvyšší čas ísť si dať zásteru ...
7 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zemiakový guláš s klobásou...
4 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

zapekaný karfiol s pórom a hráškom + šalát z čerstvej zeleniny
4 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Šošovicový prívarok, varené údené koleno, knedľa.
5 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Vyprazany karfiol, varene zemiacky s petrzlenovou vnatkou a tatarka.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať