Zavrieť

Porady

Koláče a zákusky

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Pridajte recepty na dobré koláče
Naposledy upravil arizona : 22.08.10 at 15:42
Usporiadat
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

klasický krémeš tento
http://varecha.pravda.sk/recepty/kre...77-recept.html
+ šľahačka a do krému asi dl vaječného koňaku

krém sa natiera teplý
P1290108.JPG  
P1290088 (2).JPG  
P1290119.JPG  
P1290114.JPG  
1/1
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tvarohový koláč s marhuľami

Suroviny:

1 kg tvarohu (4 ks Rajo tvaroh jemný hrudkovitý 250 g - modré balenie)
6 vajec
35 Dg cukru (dávam menej)
25 Dg masla
1 citrón
1 vanilkový cukor
20 Dg hrubá múka
1 pdp
marhule čerstvé alebo zavárané

Postup:

Maslo, cukor, vajcia, šťavu z 1 citróna vymiešame do penista. Potom pridáme do tejto zmesi postupne rozotretý tvaroh (ja nerozotieram, premiešam ho s metličkami v zmesi, ostanú viditeľné malé hrudky) a neskôr postupne hrubú múku s pdp. Hmotu nanesieme na vymastený a pomúčený (alebo papier na pečenie) vyšší plech (3 - 4 cm). Na záver poukladáme na cesto rozpolené marhule. Cesto je upečené, ak začne chytať povrch skaramelizovanú farbu. Môže sa pocukrovať.

Marhule ukladať asi takto, aby vznikol z každej strany okolo nej voľný priestor cesta. Ja ich ukladám šupkou dolu. Cesto samo o sebe je ťažké, ak by boli marhule poukladané tesne vedľa seba, mohlo by byť mokré. Či je hotové, skúsiť ihlou pre istotu.
Naposledy upravil korela : 17.07.15 at 19:07
7 1
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

slavnostny orechovy plneny rez
vymiesit:
300g hladkej muky,250g margarinu,1 vajce,2PL cukru,trosku prasku do peciva.
cesto rozdelit na dve casti.
na papierom vystlany plech dame rozgulanu polovicu cesta.
prpravime plnku:
6 zltkov vyslahat s 320g cukru,pridat 220g mletych orechov,z bielkov uslahat sneh a vmiesat k orechovej plnke-krem rovnomerne rozotriet na cesto.druhu cast cesta rozgulat a ulozit na vrstvu kremu.trosku pritlacit a dat do vyhriatej rury piect.
pripravime si maslovy krem podla chuti.
ak nemate typ,dam par svojich.
likerovyy:200g masla vymiesat s 50g praskoveho cukru,1 zltkom a 1 PL vajecneho konaku
pudingovy-1 Zlaty klas a 3 dcl mlieka-uvarit na husty puding .250 g masla vyslahat s trochou prask.cukru a postupne don prislahavat vychladnuty puding
zltkovy:nad parou slahat do zhustnutia 1 zltok,1 vanilkovy cukor a 250g prask.cukru.do vychladeneho prislahat 250g masla.
orechovy:nad parou slahat cca 20 min. 1 vajce,4 zltky,250g cukru,do vychladnuteho primiesat 500g masla.v troche mlieka si uvarime trosku mletych orechov ,mandli alebo lieskovcov na kasu.vychladnute zaslahame do masloveho kremu

upeceny kolac potrieme niektorym z kremov.potom to cele posypeme nasekanymi orechmi a pofrkame stopenou cokoladou.dame stuhnut.
5 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Práve som dopiekla
Jablkový koláč zo špaldovej múky
300 g špaldovej múky hladkej
150 g trstinového cukru
4 vajíčka
150 g maslo
1 čl škorice
50 g hrozienok
400 g jabĺčok /olúpané a pokrájané na kocky/
1 pl rumu
1 prášok do pečiva /PDP/
1 vanilkový cukor /VC/
jogurt biely, cca 150 g
Postup:
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme maslo, jogurt, VC, rum, škoricu, hrozienka a po častiach múku zmiešanú s PDP, nakrájané jabĺčka.
Z bielkov a štipky soli vyšľaháme sneh a jemne zapracujeme do cesta.
Pečieme 25 min pri 180 stupňoch.
Na vlažné natrieme džem /dala som domáci malinový/, na džem posekané orchy, /trošku som ich nasucho popražila/, a nepravidelne pofŕkame čokoládou.
Výborný koláčik, foto priložím neskôr.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 09.11.10 at 12:02
dobré jedlo 001.jpg  
dobré jedlo 003.jpg  
1/1
5 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
DOMACE ZEMLE

Suroviny: 70dg tm.hlad.muky,3Pl spaldove klicky/kto nechce neda/drozdie,1dl slnecn.olej,3-4dl mlieko/ja som dala sojove/1Kl sol,1Kl cukor,..lanove semienka na posyp...moze byt aj rasca,mak...

Postup: z uvedenych surovin vypracujem polotuhe cesto,necham kysnut 30 min,potom premiesim,urobim sulok,rozkrajam na 12 ks-15ks -budu mensie/urobim zemle,dam na plech na pap.na pec.,potriem olejom-posypem semienkami,necham nakysnut 10-15 min....Peciem vo vyhriatej rure na 170st, 20 minut do zlatava.
IMG_20140929_180559.jpg  
5 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi


Ďakujem za super recept, koláč mal úspech všetkým chutil.
005.jpg  
001.jpg  
1/1
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Moje Radačky
2014.10.21 Radačky 002 3.jpg  
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Tarohový koláč starej mamy

600 g polohr. múka
250 g tuk
4 žĺtky
100 g pr. cukor
1 PDP
5 PL mlieko

Spracovať cesto a urobiť 2 pláty. Moje vylepšenie: Spracovať iba ako mrveničku a polovicu rozsypať na plech, naliať tvarohovú plnku a posypať druhou polovicou mrveničky.

Plnka:
1 kg tvaroh
200 g pr. cukor
2 vanil cukry
4 bielka sneh
marhule zavárané
alebo čerstvé pokrájané na menšie kúsky
5 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Tvarohový koláč :
4 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Jablkový krémeš:
-------------------
Potrebujete-na cesto:5vajec,150g práškového cukru,150g polohrubej múky,3 lyžice vody,1prášok do pečiva,l vanilkový cukor.
Jablková plnka:1,5 kg jabĺk/neočistených/2 vanilkové cukry,1 čl škorice.
Pudinková plnka:2 zlaté klasy,700 ml mlieka,40 gkryšt.cukru100 g prášk.cukru200 g masla.
Na šľahačku:750 ml šľahačkovej smotany,3 pl prášk.cukru,stužovač šľahačky.
Postup:jablká ošúpeme,zmiešame s vanilk.cukrom a škoricou.Potom plech vyložíme alobalom a naň navrstvíme jablkovú masu.Pripravíme si piškótové cesto a vylejeme na jablká.Upečieme v rúre.Zatiaľ uvaríme pudink a necháme vychladnúť.Vymiešame maslos cukrom a primiešame pudink.Upečené cesto vyklopíme na dosku,vyloženú papierom.Vychladnuté natrieme pudinkovou a nakoniec natrieme šľahačku.Ozdobíme čokoládovou ryžou.
4 0
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

Ahojte,

chcem sa s vami podeliť o recept na dobré koláčiky, troška možno netradičný, pretože do neho ide aj mrkva. Pochválili mi ho aj muži, aj keď som im povedala, čo obsahuje - priali si ho aj nabudúce

Tu je recept:


Mrkvové šatôčky


400 g polohrubej múky
25 dkg Hery

25 dkg nastrúhanej mrkvy na drobno
1 prášok do pečiva
1 celé vajce

Vymiesime, dáme na 1 hod do chladničky, prikryjeme mikroténovym sáčkom.
Potom cesto vyvaľkáme na hrúbku cca 3 mm vykrajujeme kolieska, naplníme lekvárom - najlepší je slivkový, zlepíme a urobíme taštičky. Pečieme na 180 °C asi 15-20 min na vymastenom plechu.
Keďže do cesta nejde žiaden cukor, zvyknem ich hneď po upečení obaliť v práškovom cukre, ale nemusí byť.


Dobrú chuť!
4 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

U NAS OBLUBENE
TVAROHOVY KOLAC SO ZELATUNOU

TRIO REZY

BOROVKOVY S POSYPKOU

CESNAKACE

KYSNUTE

TVAROHOVY SO SNEHOM

a vela,vela inych...........
4 0
smudla smudla

smudla je offline (nepripojený) smudla

..pár receptov na koláče a zákusky:

ReceptySladkyzivot.doc

ZakuskyDortiky.doc

Sladké pokušení.doc

recepty__skvele_kolace_(2).doc
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Tvarohové kocky
2 vajcia
100 g kryštálového cukru
1,5 dl mlieka
180 g polohrubej múky
štipka soli
1 lyžička kypriaceho prášku
čokoládová poleva
Plnka:
250 g tvarohu
1 vanilkový puding so šľahačkou (hotový výrobok)(keďže so dosť premýšľal čo je to tak prikladám foto)

1 vanilkový cukor
50 g hrozienok
2 lyžice rumu
Kryštálový cukor skaramelizujeme, zalejeme mliekom a miešame, kým sa nerozpustí. Do vychladeného pridáme vajcia a ručným elektrickým šľahačom šľaháme 3 minúty na najvyšších otáčkach. Postupne vmiešame preosiatu múku premiešanú so soľou a kypriacim práškom. Cesto vylejeme na mastným papierom vyložený plech a v stredne vyhriatej rúre upečieme. Upečený plát prekrojíme pozdĺžne na polovicu, papier stiahneme, jednu polovicu natrieme tvarohovou plnkou, prikryjeme druhou polovicou, jemne pritlačíme a vrch polejeme čokoládovou polevou. Stuhnutý korpus pokrájame na kocky.
Plnka: Tvaroh vymiešame s vanilkovým cukrom, postupne vmiešame puding so šľahačkou a nakoniec hrozienka, pokvapkané rumom.

P.S. tie zákusky na fotke to nie sú moje, ale piekol som to dnes. Prečo nie sú moje? Neboli fotogenické, pretože to cesto je moc hutné a zle sa to krája, vytláča sa plnka zvnútra a navyše je navrchu tvrdá poleva.
P.S. tie srdiečkové sú moje
Naposledy upravil erzet : 15.02.10 at 15:41
sejmout0006.jpg  
IMG_3548.jpg  
IMG_3552[1].jpg  
1/1
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kavove zemiakove rezy
80g masla vymiesat so 150g prask.cukru a s 1 vajcom.potom pridat 130g varenych zemiakov/jemne nastruhanych alebo popucenych/,800g polohr.muky,trochu prasku do pec.,10g mletej zrnkovej kavy.
hladku zmes rozotriet na hlbsi pekac vystlany papierom.
vychladnute krajat na kocky a polievat kremovou polevou:
v 2 dcl mlieka rozmiesame trochu maizeny.pridame vyvar z 10g zrnkovej kavy,80 g cukru a povarime.mnozstvo maizeny a vyvaru musime odhadnut od oka,lebo v recepte sa to neuvadza.ma to ale byt take ze to moze trosku stekat ale nie vodove.konzistencia ako pri polievani cokoladou.
kocky nechame vychladnut a stuhnut.zdobime slahackou.


rumove rezy
vymiesat 2 vajcia,250g cukru,60g masla,pol prasku do pec.,60g struhanej coklady,pohar mlieka,250g muky a citron.koru.
upecene a vychladnute potriet nahladko t polevou z 300g prask.cukru a cca 6 KL rumu.
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dvojite rezy
lyzicova piskota:
6 vajec,6 lyzic cukru,6 lyzic polohr.muky,1 prasok do peciva-vyslahat a upiect vo vyhriatej rure.
1.krem:
nad parou vymiesat 1 zltok,150g cukru a 2 lyzice kakaa,do vychladnuteho pridat 150g masla
2.krem:
vymiesat 250g mletych orechov,100g masla,1/2 dcl rumu a 150g cukru/ak treba,este pridame trosku rumu
na korpu nanesieme prvy krem,dame zatuhnut do chladnicky.
na to natrieme druhy krem a znova dame zatuhnut.
pripravime si polevu:
100g masla,160g cukru a 2 ,5 lyzicky kakaa zohriat,potom pridat 2 lyzice mlieka,dobre zohrejeme,ale nesmie to vriet!!!!!
odstavime a vmiesame 2 lyzice maizeny.dobre vymiesat a nanasat na rez.
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Jezibabkin vonavy pernicek

300g polohr.muky,100g hladkej muky,300g cukru,2 lyzicky mletej skorice,2 lyzicky kakaa,stipka sody bicarbony,1 dcl oleja,2 lyzice dzemu,1 vajce,salka mlieka,na hrot noza mleteho kardamonu,medzi prsty anizovych semiacok a 2 pomlete /alebo v maziari potlcene/klinceky.
pridat mozeme,ale netreba:
hrst hrozienok´a hrst mletych orieskov .
vsetko dobre vyslahame a upecieme vo vyhriatej rure.
vychladnute mozeme upravit dvojako:
1.natriet natenko dzemo ,nechat zatuhnut a potiahnut pravou marcipanovou hmotou.
alebo
2.potriet poleou,akou sa zdobia medovnicky/bielok vyslahany s citronovou stavou a praskovym cukrom
3.ti narocnejsi mozu poliat cokoladou ale to uz nie je ten pravy pernik
3 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Bohémky:/recept mojej mamy/
Suroviny:Na cesto: 400gpráškového cukru,13 bielkov,270g mletých orechov,50g kakaa,80g polohrubej múky.
Na plnku:300g práškového cukru,300g masla,300ml mlieka+3 kopcovité pl hladkejmúky,kakao,trochu rumu.
Postup:1.cesto:Práškový cukor a bielka vymiešame do peny,pridať orechy a kakao.Rozdeliť na 3časti a piecť na obrátenej strane plechu.Vložiť do vyhriatej rúry a potom znížiť ohrev na minimum.Pred dopečením treba cesto podobrať nožom a dopiecť.
2.plnka:Vymiešať práškový cukor a maslo do peny.Múku s mliekom uvariť na kašu.Vychladnutú kašu zmiešať s maslovou časťou.Po vychladnutí cesta naplníme plnkou a vrch polejeme čokoládou.Pokrájame na kocky a na každej kocke bude polka vlašského orecha./Predtým ,ako poleva celkom stuhne,naznačiť štvorčeky a uložiť na to polky orechov./
3 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Zákusky - koláče :
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať