Zavrieť

Porady

neuznanie naroku na materske

Mam problem s SP. Bola som sa informovat ohladom jednej zamestnankyne, ktora pracovala od 12.11.2001 do 31.03.2005 v jednej firme a od 01.04.2005 v druhej firme. Nastup na materku je 09.10.2005. Chcela som vediet z ktoreho zamestnania sa jej bude ratat materska a ich odpoved znela, ze narok na matersku pravdepobne nevznikne, nakolko z noveho zamestnania nema odpracovanych 270 dni a z predchadzajuceho uplynula ochranna lehota. Podla mna je to nezmysel, ved pracovnicka neprerusila poistenie ani na jediny den. Ak SP vyda taketo rozhodnutie, da sa alebo lepsie povedane oplati sa proti tomuto rozhodnutiu neako branit? Z ktoreho zamestnania by mala SP zohladnovat prijem (RO) - moj nazor - z posledneho, je to spravne? Za odpovede vopred velmi pekne dakujem!!
Usporiadat
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Poviem jej, nech si da na to pozor a vcas plati vsetko tak ako sa ma... Este jedna otazocka, keby sa nedaj boze čosi stalo a isla na matersku uz napr.tento tyzden, bude mat aj tak narok na matersku z dobrovolneho, alebo musi splnit podmienku aspon 26.tyzdnov platenia? Dakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

bambino87 Pozri príspevok
Poviem jej, nech si da na to pozor a vcas plati vsetko tak ako sa ma... Este jedna otazocka, keby sa nedaj boze čosi stalo a isla na matersku uz napr.tento tyzden, bude mat aj tak narok na matersku z dobrovolneho, alebo musi splnit podmienku aspon 26.tyzdnov platenia? Dakujem
predpokladám (pretože si nezadala všetky info), že by mala nárok aj z dobrovoľného poistenia - ale nie so skutočného VZ - ale z pravdepodobného VZ.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

ak to som moc nepochopila, ako je to myslene z pravdepodobneho VZ ?
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Prave prišla BUDUCA MAMICKA, TAK MAM PRESNE INFO.P si plati od 19.09.2012 z VZ 600,-, predtym si to platila asi 3 roky ale v january 2012 jej to zo zakona zaniklo. Podstivo si to plati kazdy mesiac, koncom tyzdna ma nastaveny prikaz na poslednu platbu do socialky za marec 2013.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

bambino87 Pozri príspevok
Prave prišla BUDUCA MAMICKA, TAK MAM PRESNE INFO.P si plati od 19.09.2012 z VZ 600,-, predtym si to platila asi 3 roky ale v january 2012 jej to zo zakona zaniklo. Podstivo si to plati kazdy mesiac, koncom tyzdna ma nastaveny prikaz na poslednu platbu do socialky za marec 2013.
no tak treba "počkať" na tých 26 týždňov nech je skutočný VZ (škoda by bola, keby bol pravdepodobný ) - treba si pozrieť v zákone, čo to je!!
No a aby nebol problém - lebo v marci sa platí za február !
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

velmi pekne dakujeme za radu
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Prosim o radu. Pisala som sem ohladom tej mojej kamaratky (05.03. 2013). Dnes bola mi s hlavou v smutku volala, ze nevie co ma robit. Dnes bola v poradni, a vypisali jej žiadosť o matersku, ale so spätnym datumom: 14.03. 2013 a ona ze si tam ma dopisat, od kedy si chce uplatňovať nárok na materské a jeho vyplatu. Može si tam dať až dnešný dátum, t.j. 21.03. 2013 ?
Dakujem za radu
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Ešte mi hovori, že aj zamestnavatel ju chce vypisat az od zajtra, ze nevedia ako by to mali urobit spatne, ked ten tyzden od 14.3. do 21.3 stale robila....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať