Zavrieť

Porady

Usporiadat
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Lenuška Pozri príspevok
To hej.....ale my sme zaplatili za službu....nie prijali. A teda DPH musíme vypočítať a odviesť DU. A podávam DP DPH štvrťročne - nie súhrnný výkaz.

Neviete mi niekto poradiť, ako to zaúčtujem... Zatiaľ som to zaúčtovala na 548- prev.náklady. A jedná sa vlastne o službu z ČR. Mohla by som o tú DPH navýšiť 518 - služby? A dopĺňam - jedná sa o podvojné účto - /príspevková org.škola - ale to je rovnako ako u podnik.subjektov.
0 0
savoir savoir

savoir je offline (nepripojený) savoir

som obyčajná baba
Blankake - Ďakujem za presmerovanie.

Stanovisko Daňového riaditeľstva SR (DR SR) k odstávkam elektronického komunikačného systému v čase podávania súhrnných výkazov na DPH.

V posledných dňoch lehoty na podávanie súhrnného výkazu na DPH došlo opakovane k spomaleniu a k nedostupnosti elektronického komunikačného systému a to podľa názoru DR SR z dôvodov na strane zmluvných dodávateľov informačných technológií pre daňovú správu. DRSR sa preto dotknutým daňovým subjektom ospravedlňuje za nižšiu úroveň poskytovaných elektronických služieb.

V prípade, ak bude zmarená možnosť podať súhrnný výkaz z dôvodov ktoré nie sú na strane daňového subjektu, správca dane príslušnú sankciu neuloží.
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Prepáčte, ak už sa tu objavila moja otázka, ale zaujíma ma či sa musí registrovať živnostník, ktorý má živnostenský list v ČR /na Slovensku nemá živnosť/, vykonáva prípravné stavebné práce v ČR a fakturuje ich českej firme - platiteľovi DPH. Za odpoveď ďakujem.
0 0
Rozalaia Rozalaia

Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

"SRANDOVNY PRIPAD"
Konatel S.R.O.doteraz neregistrovanej pre DPH, si v januari sadol k PC a objednal si reklamu zverejnovanu na internete. Tato reklama sa hradi cez kreditku, udaje firmy aj kreditky zadal ... Reklama sa na nete pekne objavila a z kreditky odislo 5EUR (ano, dohodnuta cena za reklamu bola len 5EUR). 15.2. prisla mailom faktura z IRSKA!!!!! Konatel mi hned zavolal, ze "pomoc, prijal som sluzbu z EU". Nahnala som ho na DU, vybavit registraciu podla §7a .... samozrejme vsetko je uz po termine.
Mam pred sebou fakturu za reklamne sluzby z IRSKA s datumom dodania sluzby 31.1.2010 na sumu 5EUR. Karticku o registracii k DPH §7a od 15.2.2010.
Danova poivinnost bude 0,95EUR a podam danove priznanie za 1/2010 ... samozrejme po termine????
Ake pokuty moze pan konatel ocakavat?
Dakujem velmi pekne za odpoved.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
66,38 € (= 2000 SKK)
0 0
Lubo7 Lubo7

Lubo7 je offline (nepripojený) Lubo7

tak to sa potom ta reklama moc nevyplatila
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Viete mi prosím poradiť, ako to je, keď som registrovaná ako platca podľa § 7a, podávam súhrnné výkazy elektronicky. Musím aj ostatné veci napr. daňové priznanie FO, priznanie k DPH podať tiež elektronicky?
Ďakujem veľmi pekne!
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

saskia26 Pozri príspevok
Viete mi prosím poradiť, ako to je, keď som registrovaná ako platca podľa § 7a, podávam súhrnné výkazy elektronicky. Musím aj ostatné veci napr. daňové priznanie FO, priznanie k DPH podať tiež elektronicky?
Ďakujem veľmi pekne!
Nie nemusíš, ale prečo by si el.podateľnu nevyužila aj na iné podania? Ja som napr. o el.podateľni uvažoval už dávno, len ma odrádzala cena za el.podpis, ale keď je od tohoto roku povinnosť na suhrnné výkazy, budem podateľnu využívať aj na všetko ostatné - teda ak bude fungovat, trošku s tým majú na drsr problém ako si možno čítala na ich webe.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

skonline Pozri príspevok
Nie nemusíš, ale prečo by si el.podateľnu nevyužila aj na iné podania? Ja som napr. o el.podateľni uvažoval už dávno, len ma odrádzala cena za el.podpis, ale keď je od tohoto roku povinnosť na suhrnné výkazy, budem podateľnu využívať aj na všetko ostatné - teda ak bude fungovat, trošku s tým majú na drsr problém ako si možno čítala na ich webe.
Ďakujem za odpoveď. Zaznamenala som problémy s el. podateľňou na drsr.sk, tak dúfam, že keď to budem potrebovať, tak bude všetko pekne fungovať.
Pekný deň!
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Potrebovala by som pomoc , SZČO neplatca DPH chce kúpiť tovar, ktorý bude jeho IM z ANGLICKA je tam 17,5% daň DPH aké sú jeho povinnosti ohľadom DPH má sa registrovať kvôli tomu znova ako platca DPH?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja som mozno trosku mimo temy, ale aj to s temou suvisi. Klient bude dodavat sluzbu do Ciech. Ucast na Workshop-e, co by som zaradila medzi vzdelavacie sluzby, cize § 16 a miesto dodania tam kde sa fyzicky vykonavaju - to bude tu na Slovensku. Kedze klient nie je platitelom DPH a ide o sluzby § 16 nemusi sa registrovat podla §7a, takze faktura bude vystavena ako pre tuzemsku zdanitelnu osobu vsak? Staci uviest ze nie je platitelom DPH? alebo treba dat aj poznamku ze ide o sluzbu podla §16 zakona o DPH?
0 0
KM2 KM2

KM2 je offline (nepripojený) KM2

Zdravim, tiez by som potrebovala pomoc. Dodavam prekladatelske sluzby do viacerych krajin EU (napr. do Madarska, Slovinska, Francuzska, atd.) a moji klienti su prevazne platcami DPH. Ja som sa uz registrovala na danovom urade a bolo mi pridelen IC DPH, ale nie je mi jasne, na co mi to je, ludovo povedane, ked som nadalej neplatca DPH, pretoze moj prijem nepresahuje tych 49 000 euro aj nejake drobne za rok? Mam v tom strasny miesung a teraz neviem, co s uctovnickym programom, kedze mi nove IC DPH nejde automaticky zadat tak, aby mi program akceptoval nadalej fakt, ze nie som platca DPH. Musim zaciarknut "platitel DPH" a na vyslednej fakture sa mi zobrazi aj DPH. Tak co teraz? Vysvetli mi to niekto polopatisticky, co to znamena-mat IC DPH a napriek tomu neplatit DPH???? Nebude to klienta miast, ked mu tam napisem, ze mam pridelen IC DPH, ale neplatim DPH? Pretoze, ak som spravne pochopila, tak DPH by mal platit klient vo svojom state. Lenze, neznamena to nahodou to, ze on si ju vyuctuje odo mna? Teda, ze mi to strhne z ceny za preklad???? Poradte mi, prosim, niekto, lebo kvoli tomu nemozem vystavovat faktury. Chcem si byt ista, ze nespravim nejaku blbost. DAKUJEM!!!
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

KM2 Pozri príspevok
Zdravim, tiez by som potrebovala pomoc. Dodavam prekladatelske sluzby do viacerych krajin EU (napr. do Madarska, Slovinska, Francuzska, atd.) a moji klienti su prevazne platcami DPH. Ja som sa uz registrovala na danovom urade a bolo mi pridelen IC DPH, ale nie je mi jasne, na co mi to je, ludovo povedane, ked som nadalej neplatca DPH, pretoze moj prijem nepresahuje tych 49 000 euro aj nejake drobne za rok? Mam v tom strasny miesung a teraz neviem, co s uctovnickym programom, kedze mi nove IC DPH nejde automaticky zadat tak, aby mi program akceptoval nadalej fakt, ze nie som platca DPH. Musim zaciarknut "platitel DPH" a na vyslednej fakture sa mi zobrazi aj DPH. Tak co teraz? Vysvetli mi to niekto polopatisticky, co to znamena-mat IC DPH a napriek tomu neplatit DPH???? Nebude to klienta miast, ked mu tam napisem, ze mam pridelen IC DPH, ale neplatim DPH? Pretoze, ak som spravne pochopila, tak DPH by mal platit klient vo svojom state. Lenze, neznamena to nahodou to, ze on si ju vyuctuje odo mna? Teda, ze mi to strhne z ceny za preklad???? Poradte mi, prosim, niekto, lebo kvoli tomu nemozem vystavovat faktury. Chcem si byt ista, ze nespravim nejaku blbost. DAKUJEM!!!
Toto pridelenie IČ DPH slúži vlastne na vzájomnú kontrolu - je to zavedené podľa smernice EÚ. Pre Teba sa nemení nič, nestávaš sa platcom DPH, nepodávaš ani daňové priznanie pre DPH. Len musíš uvádzať na faktúrach toto IČ DPH a musíš tiež raz za štvrťrok podávať súhrnný výkaz na daňový úrad. Tento výkaz sa musí podávať elektronicky, čiže sa musíš kvôli tejto službe zaregistrovať a ísť osobne na DÚ získať autorizáciu. O súhrnných výkazoch (SV) sa tu už popísalo dosť.
Na faktúre treba potom uviesť formulku, aby bolo pre príjemcu jasné, že nie si platca DPH.
Pozri tu:
http://www.porada.sk/1289826-post20.html
0 0
KM2 KM2

KM2 je offline (nepripojený) KM2

Dakujem za pomoc! Aj ja som to takto nejako pochopila. Napriek tomu si myslim, ze klientovi radsej oznamim, co je vo veci, ako keby mali vzniknut nejake nedorozumenia.
A to s tou fakturou...musim tu poslednu vetu uvadzat? Je to povinne? Faktury vystavujem cez uctovnicky program a zatial som tam ziadne take prehlasenie nedavala. Vdaka.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

KM2 Pozri príspevok
Dakujem za pomoc! Aj ja som to takto nejako pochopila. Napriek tomu si myslim, ze klientovi radsej oznamim, co je vo veci, ako keby mali vzniknut nejake nedorozumenia.
A to s tou fakturou...musim tu poslednu vetu uvadzat? Je to povinne? Faktury vystavujem cez uctovnicky program a zatial som tam ziadne take prehlasenie nedavala. Vdaka.
Ináč informovať klienta o tom, že naďalej ostávaš neplatcom DPH, aj keď uvádzaš IČ DPH - to schvaľujem.
Tá formulka by sa mala uvádzať podľa zákona o dani z príjmov... tak neviem, ako to zapracovať cez účtovnícky program
0 0
kreslic kreslic

kreslic je offline (nepripojený) kreslic

Dobrý deň.
Prečítal som si celé toto vlákno. Napriek tomu mám problém zorientovať sa.
Rád by som poprosil o pomoc.
Dodávka služieb do iného členského štátu EU tvorí ca. 90% mojej činnosti.
Jedná sa o stavebné projektové práce.
Projekty neautorizujem.
Väčšinou dostanem podklady mailom, hotový projekt takisto odmailujem, objednávateľ služby si ho skompletuje.
Objednávatelia sú vo svojej krajine platcami DPH.
Túto činnosť som doteraz vykonával na živnosť, nebol som platca DPH.
Založil som SRO, chcem sa zaregistrovať ako dobrovoľný platca DPH.


1- Predpokladám, že miesto dodania služby bude podľa § 15, Odsek a). Správne?
2- V žiadosti o registráciu pre DPH uvediem v riadku 24-Registrácia za platiteľa DPH podľa §4: ÁNO.
Čo mám uviesť v riadku 33-Registrácia pred prijatím služby z iného členského štátu, alebo pred dodaním do iného členského štátu podľa §7a? Obávam sa, že ak zadám ÁNO, DÚ ma zaregistruje len podľa §7a (mám informácie, že registrovanie dobrovoľného platcovstva DPH môže byť problém).
Ak zadám NIE, dopúšťam sa udania nesprávnych informácií?
Ďakujem.
0 0
proowe proowe

proowe je offline (nepripojený) proowe

prosim o radu...český neplatca DPH príde vykonať prácu pre slovenského platcu DPH na nehnuteľnosti v SR..je český neplatca DPH povinný zaregistrovat sa na slovenskom DÚ?...alebo ako je to vlastne v takomto prípade?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

proowe Pozri príspevok
prosim o radu...český neplatca DPH príde vykonať prácu pre slovenského platcu DPH na nehnuteľnosti v SR..je český neplatca DPH povinný zaregistrovat sa na slovenskom DÚ?...alebo ako je to vlastne v takomto prípade?
Kedze ide o pracu na nehnutelnosti, DPH musi ist do toho statneho rozpoctu kde sa nehnutelnost nachadza. Neviem, ci sa da uplatnit prenos danovej povinnosti na slovenskeho odberatela aj v tomto pripade ked dodavatel je neplatitel DPH v cechach. Ide o sluzby podla § 16 odst. 1. Ak prenos danovej povinnosti mozny nie je, tak sa bude musiet cesky podnikatel zaregistrovat na Slovensku. Snad sa k tomu prenosu niekto vyjadri.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Dobry den,

chcem sa spytat co mam vlastne skor robit, prisiel mi novy klient, je szco a nie je platcom dph. Vykonava prepravu kamionov /nie s tovarom, ide o nove kamiony, ktore si niekto kupi napr. z Mannu a vezie ho do napr. Janova/, tuto prepravu fakturuje ceskej s.r.o.,ktora ma iba pridelene pred dic CZ, takze predpokladam, ze nie je platcom dph. Jeho rocny prijem nie je vobec velky, cca 6600 eur. Ma sa zivnostnik registrovat, ked ano prosim Vas akym sposobom a ci mu vznikne aj povinnost podavat vykazy?

Ospravedlnujem sa mozno za drze otazky, ale je taky frmol, som chora a nemam tolko casu hladat este tuto temu, aby nieco nezanedbal.

Velmi pekne dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

auctovnicka Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa spytat co mam vlastne skor robit, prisiel mi novy klient, je szco a nie je platcom dph. Vykonava prepravu kamionov /nie s tovarom, ide o nove kamiony, ktore si niekto kupi napr. z Mannu a vezie ho do napr. Janova/, tuto prepravu fakturuje ceskej s.r.o.,ktora ma iba pridelene pred dic CZ, takze predpokladam, ze nie je platcom dph. Jeho rocny prijem nie je vobec velky, cca 6600 eur. Ma sa zivnostnik registrovat, ked ano prosim Vas akym sposobom a ci mu vznikne aj povinnost podavat vykazy?

Ospravedlnujem sa mozno za drze otazky, ale je taky frmol, som chora a nemam tolko casu hladat este tuto temu, aby nieco nezanedbal.

Velmi pekne dakujem
Podla toho co pisete, ide vlastne o prepravu tovaru - kedze su to nove kamiony a on zabezpecuje ich prepravu z jedneho miesta na druhe. Kedze v tomto pripade ide o ZO, kt. je usadena v CZ /mimochodom vyzera to ze je aj platitelom DPH v CZ - to pred DIC znamena identifikacne cislo DPH/ a preprava tovaru medzi clenskymi statmi pre zdanitelne osoby sa posudzuje podla par.15 odst.1, miesto dodania je tam kde je prijemca usadeny, ma slovensky zivnostnik povinnost este pred uskutocnenim sluzby sa zaregistrovat podla par.7a, fakturovat bude bez DPH a sluzbu uvadzat v SV.
Viac o suhrnnom vykaze:
http://www.porada.sk/t125514-suhrnny...-1-2010-a.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať