Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahoj. Takúto otázku som riešila už aj ja niekedy dávnejšie, nedostala som úplne presnú odpoveď, ale vyšlo mi z toho, že sa ráta aj deň v ktorom to podávaš, takže piaty deň je 22-sobota, myslím, že tu sa nerieši, že či to je sobora, nedela, radšej by som ho podala v piatok.
Ahoj, ja som volala na DU, tak pocita sa aj ten den podania, a ked to vychadza na sviatok, sobotu a nedelu, tak potom najblizsi dalsi prac.den. Takze u mna v pondelok. Do piatku je to u mna teraz problem. Ale dakujem.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, ja som volala na DU, tak pocita sa aj ten den podania, a ked to vychadza na sviatok, sobotu a nedelu, tak potom najblizsi dalsi prac.den. Takze u mna v pondelok. Do piatku je to u mna teraz problem. Ale dakujem.
Ďakujem aj ja.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ďakujem aj ja.
Mne na daňovom úrade teraz povedali do 5 pracovných dní. Keď som podala v piatok, tak stačí do piatku
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ešte sa chcem opýtať.
Ak som prefakturovávala ČR firme platcovi DPH služby a na faktúre je uvedené, že osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná, dávam takúto službu do Súhrnného výkazu, nie som si istá. ďakujem.
myslím, že áno, aj keď iba prefaktúrujete službu, považuje sa ako keby ste ju vy dodali
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahoj. Takúto otázku som riešila už aj ja niekedy dávnejšie, nedostala som úplne presnú odpoveď, ale vyšlo mi z toho, že sa ráta aj deň v ktorom to podávaš, takže piaty deň je 22-sobota, myslím, že tu sa nerieši, že či to je sobora, nedela, radšej by som ho podala v piatok.
úplne presná odpoveď je : do piatich pracovných dní - hovorí sa o tom v dohode o doručovaní....čl 4 bod 4.6
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no preinštalovala som všetko čo som mala, dala som podpísať a vyskočil mi certifikát, nie meno osoby, ktorá má el podpis ale elektronická značka podateľne portálu TAX, je to dobre, podľa mňa nie? čo tam mám zle?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sybila3 Pozri príspevok
no preinštalovala som všetko čo som mala, dala som podpísať a vyskočil mi certifikát, nie meno osoby, ktorá má el podpis ale elektronická značka podateľne portálu TAX, je to dobre, podľa mňa nie? čo tam mám zle?
To je správne, ak nemáte ZEP, použijete elektronickú značku podateľne
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

minule som posielala SV tak že som nič nemusela mať nainštalované, neviete kde by som to našla? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

máme ZEP
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sybila3 Pozri príspevok
minule som posielala SV tak že som nič nemusela mať nainštalované, neviete kde by som to našla? dík
No aj minule muselo byť všetko nainštalované, len neboli zmeny oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Teraz boli zmeny aj v decembri a aj v januári a všetko to treba podľa návodu, ktorý každý dostal mailom alebo na stránkach drsr preinštalovať. Výhodné je použiť aj odporúčaný program na podanie SV
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no ja som tam nainštalovala niečo navyše, ale neviem prečo vymýšlajú také somariny, mali to vymyslieť jednoduchšie.
nainštalovala som aj to čo platilo len pre tých čo nemajú zep, moje nervy.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a čo teraz neviem, čo mám odinštalovať aby i to išlo.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ved som to robila podla návodu ale som tam nainštalovala aj tú novú elektronickú značku pre tých čo nemajú ZEP, čo s tým?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sybila3 Pozri príspevok
a čo teraz neviem, čo mám odinštalovať aby i to išlo.
Tak to by bolo najlepšie všetko odinštalovať a nainštalovať ešte raz len to čo treba
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ale čo všetko ja to nemôžem nájsť
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sybila3 Pozri príspevok
ved som to robila podla návodu ale som tam nainštalovala aj tú novú elektronickú značku pre tých čo nemajú ZEP, čo s tým?
Ten elektronický podpis navyše asi nebude príčinou, prečo to nejde. Vy si pri podpisovaní vyberiete ten ZEP a tento obídete, Tam bude skôr ten problém preinštalácie D.signer. Je to tu v nejakom predchádzajúcom príspevku popísané, ako na to
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čo mám odinštalovať aj ten D.signer
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sybila3 Pozri príspevok
čo mám odinštalovať aj ten D.signer
kopírujem ten návod:

Riešenie:
potrebujete minimalne Win XP SP3 1.
Odinstalujte stare signery. Komponenty odinstalujete cez Start/nastavenia/Ovladacia Panely/Pridanie alebo odstranenie Programov - v zozname treba vyhladat D.Signer... a dat odstranit. Po odstraneni, pred dalsou instalaciou, je vhodne restartovat PC 2.
Spustite instalacku z jedneho z nasledovnych linkov podla vasho windowsu: pre OS Windows XP http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko...ta/SetupXP.exe pre 32bit OS Wín Vista, 7, 2003 server a 2008 server.
Toto bola mojea ale ešte predtým som cez voľbu Nastavenie / Ovládací panel / pridanie alebo odstránenie programov / pridať nové programy / na boku Windows update / Vlastní / na ľavom boku potom po skončení vyhľadávania Vybrat podle typu, sofvér a vybrať treba NET Framework 4 a dať ho nainštalovať. Lebo aby bolo možné spustiť nižšie vyššie uvedenú inštaláciu požaduje minimálne túto verziu programu NET.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no tak z tohto som jelen, ja tam nič také nemám. Už som odinštalovala D.sign, nainštalovala, mám to presne podľa príručky, tam bude chyba v inom, v tom, že som nainštalovala ten certifikáte pre tých čo nemajú ZEP, lebo mi ho stále ponúka ale nemôžem ho zmazať, lebo neviem, kde je nainštalovaný.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sybila3 Pozri príspevok
no tak z tohto som jelen, ja tam nič také nemám. Už som odinštalovala D.sign, nainštalovala, mám to presne podľa príručky, tam bude chyba v inom, v tom, že som nainštalovala ten certifikáte pre tých čo nemajú ZEP, lebo mi ho stále ponúka ale nemôžem ho zmazať, lebo neviem, kde je nainštalovaný.
Certifikáty nájdete na internete. Tam treba ísť :
Nástroje - Možnosti siete Internet - vybrať záložku obsah a tam je tlačítko Certifikáty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať