Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

jacekova Pozri príspevok
SZČO nie je platca DPH, podáva len SV. Toto je jediná služba a jediný príjemca služby.
V 1 a 2.Q/2010 ten rakušák (EU) nebol platca a od 3.Q/2010 už bol platca DPH, čiže odvtedy sú SV dobré.
Na DÚ mi povedali, že mám urobiť dodatočné SV za 1a2.Q/2010 ale nemám najmenšiu predstavu čo mám na tom SV vlastne opraviť...
Aj ked rakusak nebol platitel DPH, mal povinnost sa registrovat pred prvym dodanim Vasej sluzby, tak ako sa Vas zivnostnik mal povinnost registrovat podla § 7a, co evidentne rakusak nesplnil. Neviem Vam povedat ako to opravit, ked vam povedali ze mate urobit dodatocne, tak potom by malo byt nulove - neviem vsak ci take prejde cez elektronicku postu. Minusom by bol dobropis, ale to nie je tento pripad. Je velmi zaujimave, ze najvacsi problem ma ten kto si svoju povinnost splnil. Zial lepsie Vam poradit neviem.
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
nika.sum Pozri príspevok
Aj ked rakusak nebol platitel DPH, mal povinnost sa registrovat pred prvym dodanim Vasej sluzby, tak ako sa Vas zivnostnik mal povinnost registrovat podla § 7a, co evidentne rakusak nesplnil. Neviem Vam povedat ako to opravit, ked vam povedali ze mate urobit dodatocne, tak potom by malo byt nulove - neviem vsak ci take prejde cez elektronicku postu. Minusom by bol dobropis, ale to nie je tento pripad. Je velmi zaujimave, ze najvacsi problem ma ten kto si svoju povinnost splnil. Zial lepsie Vam poradit neviem.
díky moc, tak pojdem asi na DÚ, nech mi povedia, čo konkrétne mám urobiť. totiž ten SV som nerobila ja. ja preberám účtovníctvo a hneď mám aj takéto prekvapko...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

jacekova Pozri príspevok
díky moc, tak pojdem asi na DÚ, nech mi povedia, čo konkrétne mám urobiť. totiž ten SV som nerobila ja. ja preberám účtovníctvo a hneď mám aj takéto prekvapko...
Mozno by nezaskodilo podat dopyt na danove riaditelstvo. Idem skusit. Aj mna zaujima ich postoj. Teraz napriklad si zoberte, ze Vam odmietne klient poskytnut IC DPH pretoze sa nezaregistroval a nie je ani platitel DPH, vy ho nezahrniete do SV a pretoze bol jediny klient z EU, nulovy SV sa nepodava. Ako vsak bude reagovat DU pri kontrole, ked zisti, ze bola dodana sluzba podla §15 a prijemca nebol v SV. Za nepodanie SV je dost vysoka pokuta. Vy mate stastie v tom, ze ste ho podany mali, takze za dodatocne nic nehrozi.
1 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

prosím poradíte mi? dodávame tovar podľa §43 do EÚ, doteraz to boli malé čiastky, ale postupom času sa stále zvyšujú. Súhrnný výkaz som podávala štvrťročne, no práve som zostala v pomykove ohľadne podávania mesačného súhrnného výkazu. Ako správne určím hranicu 100 tis. €? vždy posudzujem iba samostatné štvrťroky, aby mi hodnota dodaného tovaru nepresiahla v jednom štvrťroku tých 100 tis. €? Tie hodnoty zo štvrťrokov pre určenie hranice nesčítavam...uvažujem správne? Ďakujem za radu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

dadika22 Pozri príspevok
prosím poradíte mi? dodávame tovar podľa §43 do EÚ, doteraz to boli malé čiastky, ale postupom času sa stále zvyšujú. Súhrnný výkaz som podávala štvrťročne, no práve som zostala v pomykove ohľadne podávania mesačného súhrnného výkazu. Ako správne určím hranicu 100 tis. €? vždy posudzujem iba samostatné štvrťroky, aby mi hodnota dodaného tovaru nepresiahla v jednom štvrťroku tých 100 tis. €? Tie hodnoty zo štvrťrokov pre určenie hranice nesčítavam...uvažujem správne? Ďakujem za radu.
Doteraz ste nikdy v ziadnom stvrtroku nepresiahli hodnotu 100.000 EUR, preto mozete podavat stvrtrocne. Ak sa vsak stane, ze napr. v mesiaci 08/2011 presiahne hodnota tovaru hranicu 100.000 EUR, musite uz podat za 07/2011, 08/2011, 09/2011 mesacne a tiez nasledujuce 4 stvrtroky musite podavat mesacne, az keby ste ani v jednom z nich nepresiahli sumu 100.000 EUR, znovu mozete uplatnit pravo na podavanie stvrtrocneho SV.
2 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

možno pomôže...
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Mozno by nezaskodilo podat dopyt na danove riaditelstvo. Idem skusit. Aj mna zaujima ich postoj. Teraz napriklad si zoberte, ze Vam odmietne klient poskytnut IC DPH pretoze sa nezaregistroval a nie je ani platitel DPH, vy ho nezahrniete do SV a pretoze bol jediny klient z EU, nulovy SV sa nepodava. Ako vsak bude reagovat DU pri kontrole, ked zisti, ze bola dodana sluzba podla §15 a prijemca nebol v SV. Za nepodanie SV je dost vysoka pokuta. Vy mate stastie v tom, ze ste ho podany mali, takze za dodatocne nic nehrozi.
Snazila som sa podat dopyt ked sme toto rozoberali, ale cely vikend mi neslo sa pripojit na DU, priznam sa, ze som na to potom zabudla, ale pred chvilou som zadala dopyt. Ak mi pride odpoved prilepim ju sem, snad som to napisala zrozumitelne a daju mi jasnu odpoved, lebo niekedy mam pocit, ze sa DU potrebuje vyhnut jednoznacnej odpovedi, opakovanym citovanim zakona.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
si poklad. dík. som normálne zvedavá čo odpovedia...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
Mozno by nezaskodilo podat dopyt na danove riaditelstvo. Idem skusit. Aj mna zaujima ich postoj. Teraz napriklad si zoberte, ze Vam odmietne klient poskytnut IC DPH pretoze sa nezaregistroval a nie je ani platitel DPH, vy ho nezahrniete do SV a pretoze bol jediny klient z EU, nulovy SV sa nepodava. Ako vsak bude reagovat DU pri kontrole, ked zisti, ze bola dodana sluzba podla §15 a prijemca nebol v SV. Za nepodanie SV je dost vysoka pokuta. Vy mate stastie v tom, ze ste ho podany mali, takze za dodatocne nic nehrozi.
asi to poriešia návrhom novely zákona o dph (ak bude schválená, bude platiť od 01.04.2012). je tam prihodené toto:
24. V § 80 ods. 6 sa na konci pripája táto veta:
„Ak dodávateľ služby do uplynutia lehoty na podanie súhrnného výkazu nemá identifikačné číslo pre daň príjemcu služby a príjemca služby ho informoval o tom, že požiadal o pridelenie identifikačného čísla pre daň, uvedie dodávateľ služby dodanie služby do súhrnného výkazu za obdobie, v ktorom bolo identifikačné číslo pre daň príjemcovi služby pridelené.“.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
asi to poriešia návrhom novely zákona o dph (ak bude schválená, bude platiť od 01.04.2012). je tam prihodené toto:
24. V § 80 ods. 6 sa na konci pripája táto veta:
„Ak dodávateľ služby do uplynutia lehoty na podanie súhrnného výkazu nemá identifikačné číslo pre daň príjemcu služby a príjemca služby ho informoval o tom, že požiadal o pridelenie identifikačného čísla pre daň, uvedie dodávateľ služby dodanie služby do súhrnného výkazu za obdobie, v ktorom bolo identifikačné číslo pre daň príjemcovi služby pridelené.“.
Len my sme mali pripad, ze nam odberatel z Nemeckaj nedal IC DPH a ani po upozorneni sa neregistroval. Vtedy ho nemoze zahrnut do SV vobec.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
Len my sme mali pripad, ze nam odberatel z Nemeckaj nedal IC DPH a ani po upozorneni sa neregistroval. Vtedy ho nemoze zahrnut do SV vobec.
schlamper jeden nemecký
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
schlamper jeden nemecký
ono je to jednoduchsie pre platitela DPH, ten v tomto pripade vystavi fakturu s DPH akoby sa jednalo o nezdanitelnu osobu, ked odmietne odberatel z ICS sa registrovat. Ale ak ide o odberatela iba registrovaneho podla §7a, tam nema ako pritlacit na odberatela z ICS. Treba si v tomto pripade odkladat vsetku komunikaciu medzi takymto klientom, aby sa dalo preukazat, ze dodavatel spravil vsetko preto, aby mu odberatel poskytol IC DPH. Ale som zvedava co mi napisu na toto z DU.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

taka mozno trosku blba otazka. Viem ze lehota na podanie SV za 3Q je 20.10.2011, ale skor ako 1.10.2011 ho podat asi nemozem, ze?
Naposledy upravil zk24 : 27.09.11 at 19:51
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

taka mozno trosku blba otazka. Viem ze lehota na podanie SV za 3Q je 20.10.2011. Mozem vsak SV podat uz teraz, ked viem ze uz sa mi SV menit do konca septembra menit nebude?

To ja len tak lebo mam zajtra cestu na DU, tak by som to spojila jednym razom, ak by to bolo mozne...
Ja myslím, že tým neporušíš žiadny § zákona. 20. deň je posledný deň a nie je nijak stanovený prvý deň možného podania. Ale SV predsa musíš podať elektronicky a následne až doložiť do 5 dní, či ? Elektronicky si už podala ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ale kvartál by sa mal asi ukončiť, aby sa to mohlo podať najprv elektronicky a potom do 5 dní .... za predpokladu že podávaš Dohodou a bez ZEP.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Economic Pozri príspevok
Ja myslím, že tým neporušíš žiadny § zákona. 20. deň je posledný deň a nie je nijak stanovený prvý deň možného podania. Ale SV predsa musíš podať elektronicky a následne až doložiť do 5 dní, či ? Elektronicky si už podala ?
Praveze by som dnes poslala elektronicky a kedze zajtra musim na DU by som to rovno odniesla v talcenej forme...
Len enviem ako by sa na to DU dival... viem ze je to najneskor 20.10.2011, ale neni to ako keby som DPPO podavala este pred koncom roka?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Praveze by som dnes poslala elektronicky a kedze zajtra musim na DU by som to rovno odniesla v talcenej forme...
Len enviem ako by sa na to DU dival... viem ze je to najneskor 20.10.2011, ale neni to ako keby som DPPO podavala este pred koncom roka?
A pustí to vôbec daňovácka stránka podať už dnes ? Možno nepustí .... Poviem pravdu asi by som radšej vyčkala po 1-om októbri s podaním. Aby sa netvárili, že nebolo podané na čas.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Economic Pozri príspevok
A pustí to vôbec daňovácka stránka podať už dnes ? Možno nepustí .... Poviem pravdu asi by som radšej vyčkala po 1-om októbri s podaním. Aby sa netvárili, že nebolo podané na čas.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

taka mozno trosku blba otazka. Viem ze lehota na podanie SV za 3Q je 20.10.2011, ale skor ako 1.10.2011 ho podat asi nemozem, ze?
neni to blbá otázka. nebudú ho akceptovať a ak ho nepodáš do 20-teho októbra je problém. podobne je to s dp dph
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Neriskovala by som podanie pred 1. dňom nasledujúceho mesiaca, lebo by to ozaj nemuseli akceptovať. A na pokute im nedám zarobiť. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať