Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Akurát som v noci pripravovala súhrnný výkaz keď mi do očí padla jedna fa a zostala som v nemom úžase.
Na predstavenie:
Všetci sú platcovia dph vo svojej krajine
Maďarská firma pre slovenskú firmu robí tlač inzertných letákov priamo v Maďarsku a aj zabezpečí v Maďarsku ich rozvoz.
Pošle pre slov. firmu faktúru bez dph, ja ju v DP "samozdaním" , oni sa tým živia, pre nich je to ako tovar, ja účtujem ako službu. To by malo byť ok, teda dúfam.
Teraz ale majiteľ slovenskej firmy vystavil faktúru inej maďarskej firme, bez dph, čo by tiež malo byť ok, a v texte je napísané:
refakturujem Vám spätný predaj inzertných novín.
U nás v SR nič neprebehlo, všetko v Maďarsku.
Mám to vôbec považovať za službu? A uviesť vôbec v súhrnnom výkaze? Ja som neuviedla.
To je krásna perla, na porazenie.
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Dobrý deň, prosím Vás dá sa Vám vyplniť a odoslať na portáli daň. správy súhrnný výkaz? Od včera mi stále vypisuje, že nastala chyba medzi klientom a serverom, tak neviem, či ja mám niečo s PC, alebo je zase ich server preťažený.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja som včera podala dva prehľady a jedno hlásenie v pohode. Dnes mi však už nefunguje napríklad vobec "schránka správ", kde som si chcela pozrieť či všetko išlo ok... asi majú nejaký problém. Je deň pred SV, očakávam každopádne nápor
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Teraz sa mi tam podarilo dostať, vyplnila som prvú stranu, išla som na druhú a koniec, zase zlyhala komunikácia. Mňa porazí, veď toto nie je normálne, načo tam v tomto období šupli ešte aj elektronickú registráciu, keď ich server nestíha ani to podstatné, čo treba urobiť práve v tomto termíne.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

emma01 Pozri príspevok
Teraz sa mi tam podarilo dostať, vyplnila som prvú stranu, išla som na druhú a koniec, zase zlyhala komunikácia. Mňa porazí, veď toto nie je normálne, načo tam v tomto období šupli ešte aj elektronickú registráciu, keď ich server nestíha ani to podstatné, čo treba urobiť práve v tomto termíne.
cez e-dane to išlo v pohode, daň z motorového vozidla som posielala 5 x, až poobede sa mi to podarilo poslať.
schránka správ dnes nejde ani mne.
majú riadny nápor, súhrnný výkaz, DPH, daň z motorového vozidla a ešte aj registrácie Asi sa zapotíme veľa ľudí im to odovzdá na papieri...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

lenkak Pozri príspevok
Akurát som v noci pripravovala súhrnný výkaz keď mi do očí padla jedna fa a zostala som v nemom úžase.
Na predstavenie:
Všetci sú platcovia dph vo svojej krajine
Maďarská firma pre slovenskú firmu robí tlač inzertných letákov priamo v Maďarsku a aj zabezpečí v Maďarsku ich rozvoz.
Pošle pre slov. firmu faktúru bez dph, ja ju v DP "samozdaním" , oni sa tým živia, pre nich je to ako tovar, ja účtujem ako službu. To by malo byť ok, teda dúfam.
Teraz ale majiteľ slovenskej firmy vystavil faktúru inej maďarskej firme, bez dph, čo by tiež malo byť ok, a v texte je napísané:
refakturujem Vám spätný predaj inzertných novín.
U nás v SR nič neprebehlo, všetko v Maďarsku.
Mám to vôbec považovať za službu? A uviesť vôbec v súhrnnom výkaze? Ja som neuviedla.
To je krásna perla, na porazenie.
skúsim posunúť ešte Lenkinu otázku, možno sa niekto nájde
2 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ja som sa včela chcela registrovať po novom, nešlo to, pretelofonovala som pol dňa a nakoniec mi povedali, že im to ešte nefunguje. Takže ak teraz ešte aj nebudem vedieť odoslať SV, tak paráda.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

cathyc Pozri príspevok
Ja som sa včela chcela registrovať po novom, nešlo to, pretelofonovala som pol dňa a nakoniec mi povedali, že im to ešte nefunguje. Takže ak teraz ešte aj nebudem vedieť odoslať SV, tak paráda.
...mne portál už včera nešiel, teda odoslanie SV, tak som to spravila cez e-dane a bolo to v pohode, dokonca som zachvíľu mala aj v histórii dokument...
...no a taká perlička, poslala som ho 2x...no čo už, stane sa, nejak blbo som to odklikla a nevytlačila som si vyhlásenie a potom mi zas vyhlásenie nešlo vytlačiť bez toho, aby som ho znova neodoslala...nie som zvyknutá na e-dane...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

nemusíš znova odoslať, ale musíš vojsť priamo cez portal a v historii odoslaných výkazov si nájdeš príslušný a tam sa dá znova tlačiť vyhlásenie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tamila Pozri príspevok
skúsim posunúť ešte Lenkinu otázku, možno sa niekto nájde
ďakujem Zuzke a Monike (zk24, a nika.sum), za napísanie ich názoru, a ich čas.
Obe sa zhodli, že by možno chápať ako o sprostredkovanie a tým pádom dať do sv.
Ja sa ešte presnejšie opýtam majiteľa, čo to majú za spoluprácu a podľa toho sa s ním dohodnem, a určíme čo a ako.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
cathyc Pozri príspevok
Ja som sa včela chcela registrovať po novom, nešlo to, pretelofonovala som pol dňa a nakoniec mi povedali, že im to ešte nefunguje. Takže ak teraz ešte aj nebudem vedieť odoslať SV, tak paráda.
Podávanie prostredníctvom nového identifikátora " by mali " spustiť vraj 20-teho....
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
funguje vám elektronická podateľňa, čakám 15 min na načítanie súboru a potom ma vyhodí, že chyba medzi serverom a .... ??
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Skús e-Dane.

Komunikácia s novým identifikátorom bude vraj až zajtra spustená.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som tiez podala cez e-Dane a uplne v pohode. Klasika elektronicka podatelna nemoze ist v pohode predsa 19.teho, to by sme vela chceli a co tam bude zajtra ani nehovorim.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Treba podať súhrnný výkaz aj keď bola vystavená ešte len zálohová faktúra? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Gabhus Pozri príspevok
Treba podať súhrnný výkaz aj keď bola vystavená ešte len zálohová faktúra? Ďakujem
Kedy je deň zdaniteľného plnenia ?
Ak je 1. Q. 2012, tak máš čas...
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ďakujem, mám čas
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Všetkým poraďákom, ktorí potrebujete podávať SV alebo DPH zo svojej praxe radím : využívajte na podávanie aplikáciu e-Dane. Táto aplikácia ide bezproblémovo aj keď samotný portál finančnej správy má problémy. Vyhnete sa zbytočným stresom a nervákom !
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aj terazky na jojkajúcej TV to vravela pracovníčka dr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať