Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti za rok 2009

Ahojte poraďáci,

chcem vás poprosiť, ak už existuje táto téma tak ma nasmerujte kde si ju môžem pozrieť, ak nie tak prosím o radu ako mám správne vypísať žiadosť o vykonanie výpočtu dane..... a kde sa podrobne dočítam o postupoch ako správne vykonanť roč. zúčtov. , keďže ma zamestnávateľ neposiela na žiadne potrebné školenia, všetko si musím hľadať na internete.
Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

ahojte, potrebujem surne pomoct s porovnavanim mzdoveho listu a spracovanim RZD. na mzdovom liste maju zamestnanci mensie zaklady dane. nie je tam zapocitany prispevok zamestnavatela na dds a zp. musi to tam byt alebo to tam nema byt?? dakujem
0 0
jennka jennka

jennka je offline (nepripojený) jennka

ahojte, potrebovala by som jednu rychlu radu ohladne RZ r.2009
mala som prijem cca 1700 eur par. 5 zo zamestnania, taktiez prijem na zaklade prikaznej zmluvy, ktory nebol zdaneny, tym padom par. 8 cca 120 eur. Jedna sa mi o to ci mi vznikne narok na danovy bonus??? Budem velmi rada ak mi poradite. dakujem dopredu
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

5marian5 Pozri príspevok
ahojte, potrebujem surne pomoct s porovnavanim mzdoveho listu a spracovanim RZD. na mzdovom liste maju zamestnanci mensie zaklady dane. nie je tam zapocitany prispevok zamestnavatela na dds a zp. musi to tam byt alebo to tam nema byt?? dakujem
Základ dane a aj vymeriavací základ pre zdrav.poist. musí byť navýšený o príspevok zamestnávateľa na DDS.
0 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

ak zamestannec poziadna o rocne zuctovanie dane ( mame jedneho) normalne bez problemov som vyratal rocne zuctovanie dane, vysla mu zamestanencka premia, ktoru mu vyplatim v aprili za marcovu mzdu ..... co davam na danovy urad okrem hlasenia o vyuctovani dane?
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

RichardGala Pozri príspevok
ak zamestannec poziadna o rocne zuctovanie dane ( mame jedneho) normalne bez problemov som vyratal rocne zuctovanie dane, vysla mu zamestanencka premia, ktoru mu vyplatim v aprili za marcovu mzdu ..... co davam na danovy urad okrem hlasenia o vyuctovani dane?
Nezabudni na štvťročný prehľad. Ale to aj keby nevyšla zamestnanecká prémia. Čo sa týka priamo ročného zúčtovania - nezasielaš nič.
Naposledy upravil Lanaj : 28.02.10 at 06:13
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

Ahojte. Prosim pomôžte mi. Chcem sa opýtať: už som urobila zúčtovanie dane všetkým zamestnancom a chcem si vytlačiť tlačivo: Ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti...ale neviem, či sa na riadku 07 Základ dane na uplatnenie zamestnaneckej prémie, udáva základ dane, aj keď nárok na zamestnaneckú prémiu nevzniká. Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

fipina Pozri príspevok
Prosím o pomoc v prípade zamestnanca, ktorý si dobrovoľne platí nemocenské poistenie. Môžem mu urobiť RZD? Kde uvediem výšku zaplateného poistného - do poistné platca alebo do poistné iný? Ak to dám do kolónky poistné iný, vyjde mi základ dane (iný) mínusový.
posúvam
0 0
eričitka eričitka

eričitka je offline (nepripojený) eričitka

Pekný večer, asi sa opýtam na jednoduchú vec, ale už som popletená. Keď zamestnankyňa poberala 8 mes. rodičovský príspevok,nepracovala a potom od septembra odpracovala 4 mesiace, môžem jej uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku na daňovníka? A ešte niečo: Posudzuje sa rodičovský príspevok ako zdaniteľný príjem pre zamestnankyňu, keď jej robím RZD? Ďakujem za odpoveď..
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

eričitka Pozri príspevok
Pekný večer, asi sa opýtam na jednoduchú vec, ale už som popletená. Keď zamestnankyňa poberala 8 mes. rodičovský príspevok,nepracovala a potom od septembra odpracovala 4 mesiace, môžem jej uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku na daňovníka? A ešte niečo: Posudzuje sa rodičovský príspevok ako zdaniteľný príjem pre zamestnankyňu, keď jej robím RZD? Ďakujem za odpoveď..
rodičovský príspevok nie je zdaniteľný príjem, uplatňuješ celú ročnú NČ 4025,70 bez ohľadu na to koľko mesiacov pracovala
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
eričitka Pozri príspevok
Pekný večer, asi sa opýtam na jednoduchú vec, ale už som popletená. Keď zamestnankyňa poberala 8 mes. rodičovský príspevok,nepracovala a potom od septembra odpracovala 4 mesiace, môžem jej uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku na daňovníka? A ešte niečo: Posudzuje sa rodičovský príspevok ako zdaniteľný príjem pre zamestnankyňu, keď jej robím RZD? Ďakujem za odpoveď..
Na NČ má nárok v plnej výške. Rodičovský príspevok nie je zdaniteľný príjem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Eričitka: zamestnankyňa má nárok na celú NČZD 4O25,70 €.
Rodič.príspevok nie je zdanit.príjem, takže do RZD nevstupuje.
0 0
eričitka eričitka

eričitka je offline (nepripojený) eričitka

Dík moc všetkým, ste strašne zlatí, že ste tak rýchlo odpovedali, dúfam, že aj ja Vám to budem môcť niekedy vrátiť... Ešte ma napadla jedna vec: Zamestnanec bol 2 mesiace v roku dobrovoľne nezamestnaný, sám si platil odvody do zdr. poisťovne. Môžem mu to v RZD započítať ako zaplatené poistné. Prečítala som si v dvoch knihách dva rôzne názory. Jeden áno, druhý nie, tak som z toho vedľa.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno, zaplat.poistné znižuje základ dane a prihliadni na to v RZD.
0 0
eričitka eričitka

eričitka je offline (nepripojený) eričitka

V knihe Čo má vedieť mzdová účtovníčka som čítala názor, že RZD sa týka zúčtovania daní zo závislej činnosti a poistné zaplatené počas obdobia "dobrovoľnej nezamestnanosti" vraj nesúvisí so závislou činnosťou. Ako by ste to chápali vy? Bohužial nemám tú knihu teraz pri sebe, aby som to presne citovala....
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Poistné znižuje základ dane.
Pozri 3. stranu : http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...ata/rz2010.pdf
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Našla som ešte :
3. strana pozri priamo otázku aj odpoveď (presne Tvoj prípad)
https://www.drsr.sk/drsr/slovak/posk...z2008_0209.pdf
0 0
Jeniffer Jeniffer

Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

Ahojte, neviem sa dostať na ten link kde je napísané o platení dobrovoľne nezamestnaných
Mám tiež prípad, že ma bývalý zamestnanec , ktorý pracoval v našej firme od 1.1.2009 do 30.10.2009 a od 1.11.2009 išiel do zahraničia za svojou priateľkou a tu na slovensku si platí odvody ako dobrovoľne nezamestnaný. Poslal mi žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania.
Potrebujem aj výšku odvodov zaplatených do ZP?
A druhý prípad...moja známa ma požiadala aby som jej urobila daňové priznanie, bola zamestnaná asi u troch zamestnávateľov počas roka 2009 a to ešte čerpala neplatené voľno asi 3 mesiace u jedného zamestnávateľa. Príjem je taký , že spĺňa podmienky na zamestnaneckú prémiu..takže asi tiež potrebujem aby mi predložila nejaký výpis či si v čase neplateného voľna odvádzala nejaké poistné?
Komplikuje sa to všetko nejak toho roku.
Ďakujem za odpoveď a za pomoc.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ivkop Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnankyňa bola v minulom roku časť roka na materskej / rodičovskej dovolenke ( a ešte stále je). Požiadala o vykonanie RZD. Chcem sa spýtať, či prihladam na materskú resp. rodičovský príspevok pri vykonaní RZD? NČ si môže uplatniť na celý rok?
VĎaka,
materská a rodičovský príspevok nie sú zdaniteľné príjmy, uplatňuješ jej celú NČ bez ohľadu na to koľko mesiacov odpracovala
0 0
Jeniffer Jeniffer

Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

Re: Ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti za rok 2009
Ahojte, neviem sa dostať na ten link kde je napísané o platení dobrovoľne nezamestnaných
Mám tiež prípad, že ma bývalý zamestnanec , ktorý pracoval v našej firme od 1.1.2009 do 30.10.2009 a od 1.11.2009 išiel do zahraničia za svojou priateľkou a tu na slovensku si platí odvody ako dobrovoľne nezamestnaný. Poslal mi žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania.
Potrebujem aj výšku odvodov zaplatených do ZP?
A druhý prípad...moja známa ma požiadala aby som jej urobila daňové priznanie, bola zamestnaná asi u troch zamestnávateľov počas roka 2009 a to ešte čerpala neplatené voľno asi 3 mesiace u jedného zamestnávateľa. Príjem je taký , že spĺňa podmienky na zamestnaneckú prémiu..takže asi tiež potrebujem aby mi predložila nejaký výpis či si v čase neplateného voľna odvádzala nejaké poistné?
Komplikuje sa to všetko nejak toho roku.
Ďakujem za odpoveď a za pomoc.

Prosím pomôžte
0 0
janaZH janaZH

janaZH je offline (nepripojený) janaZH

Dobrý deň. Tiež by ma zaujímalo, či môžem urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý bol dva mesiace nezamestnaný, ale nebol evidovaný. A ako je to s odvodmi, ktoré si platil ako samoplatiteľ?
A ešte - iný zamestnanec mal príjem 250,- Eur na základe inominátnej zmluvy, išlo o lektorskú činnosť. Musí tieto príjmy zdaniť, alebo sa môžu považovať za príležitostný príjem? Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie?
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať