Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti za rok 2009

Ahojte poraďáci,

chcem vás poprosiť, ak už existuje táto téma tak ma nasmerujte kde si ju môžem pozrieť, ak nie tak prosím o radu ako mám správne vypísať žiadosť o vykonanie výpočtu dane..... a kde sa podrobne dočítam o postupoch ako správne vykonanť roč. zúčtov. , keďže ma zamestnávateľ neposiela na žiadne potrebné školenia, všetko si musím hľadať na internete.
Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AMM Pozri príspevok
1. Zamestnávateľ v potvrdení o príjme uviedol NČ na daňovníka vo výške 3927,24 EUR za obdobie 1-12/2009.
Môžem mu v DP uplatniť NČ na daňovníka vo výške 4025,70 EUR? Áno

2. Manželka, ktorá počas celého roka 2009 poberala rodičovský príspevok, si platila aj životné poistenie. Môže si jej manžel, ktorý si uplatňuje NČ na manželku,Áno

uplatniť aj jej životnú poistku? nie
Odpovede v texte.
0 0
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

ahojte, vie mi niekto poradit s NC na manzelku? manzelka mala prijem zo zahranicia cca 700 euro. moze si zamestnanec uplatnit NC na manzelku vo vyske 4025.7 - 700 - odvody v zahranici? dakujem pekneeeee
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Do ročného zúčtovania dane sa zahŕňajú aj príjmy z dohôd?
0 0
Bibiana_77 Bibiana_77

Bibiana_77 je offline (nepripojený) Bibiana_77

ukončila som obchodnú akadémiu a po 15-tich rokoch som sa dala na účtovníctvo, pretože som predtým pracovala v banke... a je to všetko pre mňa ako keby zasa nové... ...viac
Ahojte. Tak som tu zasa s jednou otázkou ...
Keď bol zamestnanec zamestnaný u nás od 01-12/2009, s tým, že vo februári čerpal neplatené voľno, treba za február niečo dokladať, alebo nie? Myslím, že nie, keďže bol naším zamestnancom i vo februári, ale pre istotu sa pýtam, lebo to robím prvý krát, tak aby som neurobila nejakú blbosť... Ďakujem pekne za odpoveď....
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

netreba dokladať nič, bol vašim zamestnancom a ty hlásiš všetky neplatené volná a absencie na soc. poisťovňu...
podľa mňa je to ok
0 0
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

AMM Pozri príspevok
Do ročného zúčtovania dane sa zahŕňajú aj príjmy z dohôd?
ANO
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Zamestnanec u nás nastupil od 1.10.2009. Z predchádzajúceho zamestnania mi doniesol k RZD ako doklad o príjme /bol tam zamestnaný na dohodu/ nie normálne tlačivo o príjme, ale tlačivo "Oznámenie platiteľa dane o odvedení dane vyberanej zrážkou". Čo s tým? Môžem mu takéto tlačivo uznať v rámci ročného zúčtovania?
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

prosím o radu:
zamestanec si chce uplatniť na manželku NC, ona bola celý rok nezamestnaná a poberala pol roka dávku v nezamestnanosti, na ročnom zúčtovaní mám v r. 04 kde sú vlastné príjmy manželky napísať 0 alebo tú podporu? a počet mesiacov pre nezdan. časť bude 12 alebo 6??
0 0
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

čarodejka Pozri príspevok
prosím o radu:
zamestanec si chce uplatniť na manželku NC, ona bola celý rok nezamestnaná a poberala pol roka dávku v nezamestnanosti, na ročnom zúčtovaní mám v r. 04 kde sú vlastné príjmy manželky napísať 0 alebo tú podporu? a počet mesiacov pre nezdan. časť bude 12 alebo 6??
do kolonky mesiace das asi 12 (zalezi na tom ci boly cely rok manzelia). teda mesiace kedy boli manzelia. podpora v nezamestnanosti je prijem manzeky, tak to tam treba napocitat ako prijem
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

suklova Pozri príspevok
Zamestnanec u nás nastupil od 1.10.2009. Z predchádzajúceho zamestnania mi doniesol k RZD ako doklad o príjme /bol tam zamestnaný na dohodu/ nie normálne tlačivo o príjme, ale tlačivo "Oznámenie platiteľa dane o odvedení dane vyberanej zrážkou". Čo s tým? Môžem mu takéto tlačivo uznať v rámci ročného zúčtovania?
Prosím, poradí mi niekto?
0 0
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

ahojte, chcem sa len uistit. mame dochodcu na dohodu za rok 2009 cca 300 euro. dobre som pochopil, ze mu mozem spravit ja RZD a celu dan mu vratit, lebo mal prijem do 2012? dakujem za odpoved
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

Dobré ránko poraďáci,
mám tu ďalší prípad:
zamestnanec si uplatňuje na manželku NC, tá mala materské od 01.01.2009 do 14.2.2009 v sume 319,40 €, potom poberala rodičovké, ale ona zdokladovala, že spolu žili len 10 mesiacov, takže ja dám do vlast. príjmov manželky tých 319,40 a počet mesiacov pre zadnit. časť 10 ?? je to správne??
ďakujem za odpoveď
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

noo vidím, že všetci pozerali hokej a teraz oslavujúúúúúú, máte pravdu, dnes nebudeme pracovať :-)
0 0
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

čarodejka Pozri príspevok
Dobré ránko poraďáci,
mám tu ďalší prípad:
zamestnanec si uplatňuje na manželku NC, tá mala materské od 01.01.2009 do 14.2.2009 v sume 319,40 €, potom poberala rodičovké, ale ona zdokladovala, že spolu žili len 10 mesiacov, takže ja dám do vlast. príjmov manželky tých 319,40 a počet mesiacov pre zadnit. časť 10 ?? je to správne??
ďakujem za odpoveď
ano presne tak. pocet mesiacov bude len 10
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

ahojte,
zamestnanec mi doniesol na uplatnenie nezdanitelnej casti na manzelku..... z uradu prace, potvrdenie o poberani prenazneho prispevku za opatrovanie
Je to pre jeho manzelku prijem - ak si chce na nu uplatnit nezdanitelnu cast?

dakujem
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

Santal11 Pozri príspevok
ahojte,
zamestnanec mi doniesol na uplatnenie nezdanitelnej casti na manzelku..... z uradu prace, potvrdenie o poberani prenazneho prispevku za opatrovanie
Je to pre jeho manzelku prijem - ak si chce na nu uplatnit nezdanitelnu cast?

dakujem
Peňažný príspevok za opatrovanie sa ráta do príjmu manželky.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Santal11 Pozri príspevok
ahojte,
zamestnanec mi doniesol na uplatnenie nezdanitelnej casti na manzelku..... z uradu prace, potvrdenie o poberani prenazneho prispevku za opatrovanie
Je to pre jeho manzelku prijem - ak si chce na nu uplatnit nezdanitelnu cast?

dakujem
zrátaš tieto príjmy z úradu práce a za opatrovanie a urobíš rozdiel z NČ, teda 4025,70 mínus príjmy manželky a rozdiel môžeš uplatniť ako nČ manželky
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte,
nie som si istá či to mám správne tak by som poprosila o usmernenie.
Zamestnanec ma príjem zo ZČ 3 489,85€ za 8 mesiacov a plus ta záloha 9/09
Poistné a príspevky 465,86€
Rukou dopísaná záloha v 9/2009 400,00€
Úhrn preddavkov na daň 84,00€

môj výpočet je r.32 3 889,85
r.33a 465,86
r.34 3 423,99
r.36 3 423,99
r.37 4 025,70
r.43 4 025,70
r.45a 3 423,99
r.45c 76,22
r.61 84,96
r.65 - 84,96


podľa toho /nie som si istá či správneho/ výpočtu mi vyšlo, že má nárok na vrátenie preddavku na daň a aj ZP
zadala som to správne alebo som to celé zle pochopila?
ďakujem
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
majernikova Pozri príspevok
Ahojte,
nie som si istá či to mám správne tak by som poprosila o usmernenie.
Zamestnanec ma príjem zo ZČ 3 489,85€ za 8 mesiacov a plus ta záloha 9/09
Poistné a príspevky 465,86€
Rukou dopísaná záloha v 9/2009 400,00€
Úhrn preddavkov na daň 84,00€

môj výpočet je r.32 3 889,85
r.33a 465,86
r.34 3 423,99
r.36 3 423,99
r.37 4 025,70
r.43 4 025,70
r.45a 3 423,99
r.45c 76,22
r.61 84,96
r.65 - 84,96


podľa toho /nie som si istá či správneho/ výpočtu mi vyšlo, že má nárok na vrátenie preddavku na daň a aj ZP
zadala som to správne alebo som to celé zle pochopila?
ďakujem
Viem , že mate veľa práce ,no prosím "kuknite" sa mi na ten výpočet či to je takto správne alebo mám niečo niekde upraviť. Podľa toho čo som si prečítala/nie som si istá či som to aj pochopila/ o ZP.

Prosím
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
majernikova Pozri príspevok
Viem , že mate veľa práce ,no prosím "kuknite" sa mi na ten výpočet či to je takto správne alebo mám niečo niekde upraviť. Podľa toho čo som si prečítala/nie som si istá či som to aj pochopila/ o ZP.

Prosím
posuvam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať