Zavrieť

Porady

Odpočet DPH z bločku ERP

Ak mám vystavený doklad z ERP v mesiaci september a obdržím ho od zamestnanca v mesiaci november môžem si odpočítať DPH v novembri, ale podať DDP DPH za september. Má niekto k tejto problematike usmernenie.
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

mam takuto otazku:

Slovensky platca DPH ma narok na odpocet DPH z FA, a do programu zadavam toto:
Odpocitanie dane podla § 51, ods.1, pismeno a), plný odpočet (R22,23)

Ked mam blok z ERP: zadavam:
a) ak je suma do 1659,70 €:
Odpocitanie dane podla § 51, ods.1, pismeno a), plný odpočet (R22,23)

b) ak cena je vyssia ako 1659,70 €:
Odpocitanie dane podla § 49, ods.2, písmeno b), plný odpočet (R20, R21)

Je to tak spravne? Ide mi o ten priklad s ERP b) - a teda ze je to § 49 (modrým)?

Dakujem.
Naposledy upravil zk24 : 21.07.11 at 12:43
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

mam takuto otazku:

Slovensky platca DPH ma narok na odpocet DPH z FA, a do programu zadavam toto:
Odpocitanie dane podla § 51, ods.1, pismeno a), plný odpočet (R22,23)

Ked mam blok z ERP: zadavam:
a) ak je suma do 1659,70 €:
Odpocitanie dane podla § 51, ods.1, pismeno a), plný odpočet (R22,23)

b) ak cena je vyssia ako 1659,70 €:
Odpocitanie dane podla § 49, ods.2, písmeno b), plný odpočet (R20, R21)

Je to tak spravne? Ide mi o ten priklad s ERP b) - a teda ze je to § 49 (modrým)?

Dakujem.
Ak je na bloku z ERP suma vyššia, ako 1659,70 ... nech upozorní užívateľa, že má vyžiadať úplnú faktúru. Lebo blok s vyššou sumou sa nepovažuje za faktúru, iba za doklad o zaplatení. Nemám s tým síce priamu skúsenosť, ale z textu § 71, odds. 5 to priamo vyplýva ... a niekto môže byť pri prípadnej kontrole nepríjemne dôsledný.
Ten § 49, ods. 2, písm. b sa týka odpočtu dane, ktorá sa najprv vyčísli v riadkoch 09 a 10, až potom v 20 a 21.
Naposledy upravil a_je_to : 21.07.11 at 13:35
1 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Ahojte. Nie som moc skúsená a preto Vás prosím o radu. Má nárok na odpočet DPH FO-živnostník, účtujúci v JÚ, platiteľ DPH z bločku ERP za vystavenie certifikátu-elektronický podpis, ak v potvrdení o vydaní certifikátu je uvedený žiadateľ FO-živnostník len jeho meno,priezvisko, bydlisko,rodné číslo a číslo OP a nie údaje jeho firmy IČO a IČ DPH? Poznamenávam že ZEP vybavoval len kvôli firme, zasielaniu výkazov elektronicky na DÚ a toto potvrdenie zakladám spolu s bločkom do účtovníctva . Ďakujem za pochopenie a usmernenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Ahojte. Nie som moc skúsená a preto Vás prosím o radu. Má nárok na odpočet DPH FO-živnostník, účtujúci v JÚ, platiteľ DPH z bločku ERP za vystavenie certifikátu-elektronický podpis, ak v potvrdení o vydaní certifikátu je uvedený žiadateľ FO-živnostník len jeho meno,priezvisko, bydlisko,rodné číslo a číslo OP a nie údaje jeho firmy IČO a IČ DPH? Poznamenávam že ZEP vybavoval len kvôli firme, zasielaniu výkazov elektronicky na DÚ a toto potvrdenie zakladám spolu s bločkom do účtovníctva . Ďakujem za pochopenie a usmernenie.
ÁNo, má nárok na uplatnenie odpočtu.
1 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
Tweety Pozri príspevok
ÁNo, má nárok na uplatnenie odpočtu.

Ja by som Vás chcela poprosiť a ked si vybavoval tento ZEP ešte pred registrovaním sa na dph §4

môže si spätne teraz v prvom dph žiadať o vrátenie dph?
dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mirka134 Pozri príspevok
Ja by som Vás chcela poprosiť a ked si vybavoval tento ZEP ešte pred registrovaním sa na dph §4

môže si spätne teraz v prvom dph žiadať o vrátenie dph?
dakujem
Nie.
0 0