Zavrieť

Porady

vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

misoa24
Monika Kováčová
Pre pamätníkov:
jawa 50/21 sport 1971
ja som mal Mustang-a... bebebe ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aj my sme mali 21-tku.... nezmar. Sused zase mal Manet-a a chalani (veľkí "záškodníci" ) mu ho roztlačili, ale dozadu a on nakopol. Tak ho nechali naštartovaný a keď tam vrazil jednotku - vyštartoval, ale dozadu.
Dodnes to nechápem...ale asi to bola "zvláštnosť" týchto skútrov....
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Motor sa tocil naopak??? Co predstih zapalovania, ovladanie ventilov, ... ?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No práve - to mi v hlave vŕta..... Inak bol to dvojtakt.
Ale ako chalan som to videl....Nadával na chalanov, nasadol, zaradil jednotku a vyrazil a preletel cez riadidlá.... A potom nadával trojnásobne......
Ale do dneška ani za toho oného nepochopím, ako to dokázali......
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

...
11032585_956485037810479_3661795855402027450_n.jpg  
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Motor sa tocil naopak??? Co predstih zapalovania, ovladanie ventilov, ... ?
a po hodine vylieval z preplnenej nádrže benzín. Inak ja som videl ako rybár vytiahol z rybníka horiacu petrolejovú lampu
Naposledy upravil pavol54 : 27.04.17 at 08:50
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Motor sa točil naopak. A hodiny, ktorým ručičky idú naopak ste videli? Mám jedny kukučky, doma prerobené, ale neviem, či sú momentálne funkčné.
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ano, videl som take hodiny, ale rucicky sa vzdy tocia jednym smerom, nie raz tak a inokedy naopak.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Ano, videl som take hodiny, ale rucicky sa vzdy tocia jednym smerom, nie raz tak a inokedy naopak.
Ale i také som videl - fr. film Veľký Bazár.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
Motor sa točil naopak. A hodiny, ktorým ručičky idú naopak ste videli? Mám jedny kukučky, doma prerobené, ale neviem, či sú momentálne funkčné.
"prerobené áno"
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Vo fr. filme som videl aj Fantomasovo lietajuce auto pred 45 rokmi a teraz je z toho halo, ze aky vynalez.
"Opacne" hodiny sa daju kupit v zartovnych suveniroch.

Krasna starozitnost za dobru cenu:
WP_20170427_13_21_27_Pro[1].jpg  
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Vo fr. filme som videl aj Fantomasovo lietajuce auto pred 45 rokmi a teraz je z toho halo, ze aky vynalez.
"Opacne" hodiny sa daju kupit v zartovnych suveniroch.

Krasna starozitnost za dobru cenu:
Neviem ale pokiaľ ma pamäť neklame tak sa mi zdá že som v telke videl ako niekde(na nejakom dôležitom pracovisku) majú nástenné hodiny obrátenú stupnicu a idú opačne aj vysvetľovali prečo (nechcem kecať ale asi na nejakom dispečerskom pracovisku)
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Kukučky som odfotila. Ciferník je už moderný z cédečka Preto sú to hodiny, lebo nejdú hala - bala, ale presne a iba jedným smerom a to opačným ako bežné hodiny. Ale existuje aj niekoľko kusov originál hodín, ktoré idú opačne. Či je to vyrobené vo fabrike, alebo to robil nejaký amatér neviem. A určite je niekoľko kusov aj budíkov, ktoré idú opačne. Donedávna sa u nás povaľoval opačný budíkový ciferník. Amatérsky hodinár bol svokor a po ňom trochu aj manžel.
Kukučky   (3).JPG  
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Istotne sú to hodiny na "export" - tzv. Cuckoo clock for the Muslim landscapes - tí tiež píšu (skôr sypú čaj ) sprava do ľava.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Duško, ponúkala som ti na hranie pre diablika a mohli sme sa dohodnúť na týchto
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No diablik už nie je malé, milé mačiatko.... už ho nejako tie čačky-hračky nebavia.... ale zato má pasiu zápasiť s rukou.... akože bojovať. Naznačuje hryzenie (ale nezahryzne riadne), labkami sa bije (ale pazúriky nevysunie).....

A keď mu "dr*ne" - lieta po byte ako namydlený blesk.....
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
hodiny: https://hodiny.heureka.sk/backwards-...atene-hodiny/#
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Neny zme doma líčíme. Keď budeme smädní, zarobíme si sifón a keď nás zastihne tma zapálime petrolejku.
DSCF6521.JPG  
DSCF6523.JPG  
DSCF6519.JPG  
DSCF6524.JPG  
1/1
8 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

misoft
Aj my sme mali 21-tku.... nezmar. Sused zase mal Manet-a a chalani (veľkí "záškodníci" ) mu ho roztlačili, ale dozadu a on nakopol. Tak ho nechali naštartovaný a keď tam vrazil jednotku - vyštartoval, ale dozadu.
Dodnes to nechápem...ale asi to bola "zvláštnosť" týchto skútrov....
skútre boli elegancia tých čias........hm, nikto ma na ňom nepovozil
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

misoft
No diablik už nie je malé, milé mačiatko.... už ho nejako tie čačky-hračky nebavia.... ale zato má pasiu zápasiť s rukou.... akože bojovať. Naznačuje hryzenie (ale nezahryzne riadne), labkami sa bije (ale pazúriky nevysunie).....

A keď mu "dr*ne" - lieta po byte ako namydlený blesk.....
Aj môj Mio sa tak bije.......aj lieta po dome, až sa koberčeky premiestňujú. Ale ja lietam s ním. Strašne sa rád hrá na naháňačku a schovku. Vletí do spálne a schová sa pod paplón. Skáče hore na nábytok, len sa tak všetko trasie. Schová sa za roh a odtiaľ na mňa vyskočí, skoro až po ramená. Manžel iba kuká, čo vystrájame. Potom musím pol hodinu upratovať, čo je po nás všetko rozhádzané. A chodíme spolu nakupovať...pekne na mňa čaká pred obchodom. Ani nepotrebuje postroj, statočne za mnou všade cupká. Na prechode pekne čaká so mnou, ide, až pokiaľ mu nedám povel. A v noci sa ku mne túli...líčko na líčko, aj labka okolo krku. Nedávno sme stretli poriadneho psiska, štekal, pani ho mala na vodítku a môj nebojácny kocúrik mu vlepil facku.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať