Zavrieť

Porady

afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Môj mínuskár?
Rada by som poznala jeho výchovné metódy. Lebo mne sa podarilo z toho môjho neposedného deca vychovať mladého muža, ktorý absolvoval vysokú školu s červeným diplomom. Má dve krásne a múdre deti, ktoré vychováva spoločne s manželkou. Je dobrým otcom, milujúcim manželom. Je cieľavedomý a zodpovedný človek.
Dnes v rodinnom kruhu spomíname na jeho lotroviny a schuti sa zasmejeme. Vtedy si uvedomím, že stálo za to, potrápiť sa s jeho výchovou. A tie obete? Že mi pichli zopár injekcií? To nič, veď to zabolelo iba na momentík. Čo je to, proti tomu, akého mám dnes skvelého syna a jeho rodinku?
5 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tweety
buchač
korela
Jedno dievčatko strihalo brušká handrových bábik a opäť zašívalo, dokola, múdri rodičia, nechali ju, ...chirurgička.
Hehehe...tie Tvoje "príbehy" ma raz dostanú, že sa zadusím.....aj včul mi káva zabehla.
Hm, pousmiala som sa tiež pri pomyslení , čo by tak mohol robiť malý budüci gynekológ.
Tu niečo spomenúť, je ako predložiť Rorschacha. Každý vidí niečo iné. :-)))
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Tweety
buchač
korela
Jedno dievčatko strihalo brušká handrových bábik a opäť zašívalo, dokola, múdri rodičia, nechali ju, ...chirurgička.
Hehehe...tie Tvoje "príbehy" ma raz dostanú, že sa zadusím.....aj včul mi káva zabehla.
Hm, pousmiala som sa tiež pri pomyslení , čo by tak mohol robiť malý budüci gynekológ.
Tu niečo spomenúť, je ako predložiť Rorschacha. Každý vidí niečo iné. :-)))
Hm...žeby ?
18118796_1885696811709573_1395264878218113870_n.jpg  
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Hm, až mi je ľúto, že môj nevystrájal tiež mám odložené aj leporelá, aj Dobšinského..aj anglické rozprávky..čítal veľmi rád asi nevynechal ani jednu knižku..iba ezoterické
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Valcake
Hm, až mi je ľúto, že môj nevystrájal tiež mám odložené aj leporelá, aj Dobšinského..aj anglické rozprávky..čítal veľmi rád asi nevynechal ani jednu knižku..iba ezoterické
Je ti ľúto?
Počkaj na vnúčatka, možno sa zadarí pri nich.
Hovorí sa, že každých sedem rokov príde k zmene, tak som očakávala, že aj u toho môjho tak bude....nie, až keď mal deväť, akoby čarovným prútikom niekto mávol. Od vtedy bol pokoj a on sa stal rozumným chlapcom. Obávala som sa, čo bude neskôr, v puberte. Všetko v poriadku, žiadne vzbury........ diplomy za výborný prospech a chovanie. Stohy prečítaných kníh, sústavné vzdelávanie, ktoré pretrváva dodnes.
1 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

afrikánka
korela
afrikánka
Nemuseli by ste sa vychvaľovať......iba jatríte moje rany. Sa neudržím, zoberiem telefón a budem riešiť s potomkom. Potom on mne pripomenie kadečo....a nakoniec sa to skončí tým, že som akosi zanedbala výchovu.
No veď hej, potrebovalo to dobre preplesknúť, zopár po prdelke remeňom a mohla som mať aj ja všeličo.
Stačilo nekombinovať knihy s ceruzkami. :-)
To sa ti povie, dať pozor na ceruzky....
Keď som musela dávať pozor na nože, klince, sponky....veď to ti všade bolo, všetko prešmátralo, ani bezpečnostné vložky do el. zásuviek nepomohli, šak som ho raz prichytila, že tými prštekmi vybral a strčil sponku....očká vypleštené, ale vďakobohu prežil.
To ti bolo hrozné, u jednej babičky podpálil kuchynský stôl, druhá ho prichytila, ako prchal s dedkovov naozajstnou pištoľkou, náboje vo vačku, vraj chce ukázať chalanom 3-4 roky to malo.
Ej veru, dobrá diéta to bola, vážila som sotva 42 kg, až ma musela ratovať medicínska veda a vpravovať do mňa dávky Superanabolu a také všeličo, skoro, ako v NDR podávali športovcom
Skor zlyhala vychova, autorita rodica
3 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Valcake
Hm, až mi je ľúto, že môj nevystrájal tiež mám odložené aj leporelá, aj Dobšinského..aj anglické rozprávky..čítal veľmi rád asi nevynechal ani jednu knižku..iba ezoterické
Moj syn ako dieta bol velmi zivy, od 2 rokov korculoval,. plaval, behal, bicykloval, vybil energiu, dcera naopak pokojna - ale nikdy mi nic neznicili, ani si neublizili, lebo som davala na nich pozor. nebezpecne veci boli ulozene mimo ich dosah, doteraz aj ked su dospeli, mam lekarnicku na najvyssej policke v skrini . Noze v linke v skrinkach, kde nedosiahli,. Knizky mam neposkodene, citali sme si z nich spolu. Na stenu sme natiahli jeden pruh bielej tapety v kuchyni,. tam si malovali, vzdy som ich zamestnala, so mnou upratovali, aj varili, je to vycerpavajuce pre rodica, ale ak sa nastavi system, funguje.
5 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
Valcake
Hm, až mi je ľúto, že môj nevystrájal tiež mám odložené aj leporelá, aj Dobšinského..aj anglické rozprávky..čítal veľmi rád asi nevynechal ani jednu knižku..iba ezoterické
Moj syn ako dieta bol velmi zivy, od 2 rokov korculoval,. plaval, behal, bicykloval, vybil energiu, dcera naopak pokojna - ale nikdy mi nic neznicili, ani si neublizili, lebo som davala na nich pozor. nebezpecne veci boli ulozene mimo ich dosah, doteraz aj ked su dospeli, mam lekarnicku na najvyssej policke v skrini . Noze v linke v skrinkach, kde nedosiahli,. Knizky mam neposkodene, citali sme si z nich spolu. Na stenu sme natiahli jeden pruh bielej tapety v kuchyni,. tam si malovali, vzdy som ich zamestnala, so mnou upratovali, aj varili, je to vycerpavajuce pre rodica, ale ak sa nastavi system, funguje.
Ved OK, nesuhlaste, dajte noze rovno do ruky, spendliky, lieky ponuknite
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
alaya1
misoft
A čo toto?

Nápoveda: budova v ľavej polovici foto má niečo spoločné s elektrinou.
Ktora budova? Myslis Bosakova banka?
BINGO!!!! Po znárodnení tam boli elektrárne. Jedna z mnoha nádherných budov...potom ešte Čierny orol, DJZ (staré), Bergerova kaviareň (alebo neskôr hotel Verchovina).... Toľko krásnych budov tam je....
Je stranka na FB Presovska historia, najdes tam vela starych fotografii, velmi pekna a prijemna stranka.
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

alaya1
Valcake
Hm, až mi je ľúto, že môj nevystrájal tiež mám odložené aj leporelá, aj Dobšinského..aj anglické rozprávky..čítal veľmi rád asi nevynechal ani jednu knižku..iba ezoterické
Moj syn ako dieta bol velmi zivy, od 2 rokov korculoval,. plaval, behal, bicykloval, vybil energiu, dcera naopak pokojna - ale nikdy mi nic neznicili, ani si neublizili, lebo som davala na nich pozor. nebezpecne veci boli ulozene mimo ich dosah, doteraz aj ked su dospeli, mam lekarnicku na najvyssej policke v skrini . Noze v linke v skrinkach, kde nedosiahli,. Knizky mam neposkodene, citali sme si z nich spolu. Na stenu sme natiahli jeden pruh bielej tapety v kuchyni,. tam si malovali, vzdy som ich zamestnala, so mnou upratovali, aj varili, je to vycerpavajuce pre rodica, ale ak sa nastavi system, funguje.
Dvojročný :
korčuľoval
plával
bicykloval

ach tá dlhodobá pamäť
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mari2x
alaya1
Valcake
Hm, až mi je ľúto, že môj nevystrájal tiež mám odložené aj leporelá, aj Dobšinského..aj anglické rozprávky..čítal veľmi rád asi nevynechal ani jednu knižku..iba ezoterické
Moj syn ako dieta bol velmi zivy, od 2 rokov korculoval,. plaval, behal, bicykloval, vybil energiu, dcera naopak pokojna - ale nikdy mi nic neznicili, ani si neublizili, lebo som davala na nich pozor. nebezpecne veci boli ulozene mimo ich dosah, doteraz aj ked su dospeli, mam lekarnicku na najvyssej policke v skrini . Noze v linke v skrinkach, kde nedosiahli,. Knizky mam neposkodene, citali sme si z nich spolu. Na stenu sme natiahli jeden pruh bielej tapety v kuchyni,. tam si malovali, vzdy som ich zamestnala, so mnou upratovali, aj varili, je to vycerpavajuce pre rodica, ale ak sa nastavi system, funguje.
Dvojročný :
korčuľoval
plával
bicykloval

ach tá dlhodobá pamäť
Presne tak, mal v marci dva roky a v lete sa naucil plavat - v mori, , korculovat na on line a bicyklovat s kolieskami samozrejme, Je to dieta sportovca. Co Milanko, nepaci sa ti?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Verím.
0 1
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Veru na také veci sa nezabúda...veď sú to naše deti. Môj v dvoch rokoch tiež bicykloval. Musel zo zdravotných dôvodov.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Valcake
Hm, až mi je ľúto, že môj nevystrájal tiež mám odložené aj leporelá, aj Dobšinského..aj anglické rozprávky..čítal veľmi rád asi nevynechal ani jednu knižku..iba ezoterické
Moj syn ako dieta bol velmi zivy, od 2 rokov korculoval,. plaval, behal, bicykloval, vybil energiu, dcera naopak pokojna - ale nikdy mi nic neznicili, ani si neublizili, lebo som davala na nich pozor. nebezpecne veci boli ulozene mimo ich dosah, doteraz aj ked su dospeli, mam lekarnicku na najvyssej policke v skrini . Noze v linke v skrinkach, kde nedosiahli,. Knizky mam neposkodene, citali sme si z nich spolu. Na stenu sme natiahli jeden pruh bielej tapety v kuchyni,. tam si malovali, vzdy som ich zamestnala, so mnou upratovali, aj varili, je to vycerpavajuce pre rodica, ale ak sa nastavi system, funguje.
Tento príspevok mi hovorí z duše. Aby rodič sám nežil pri deťoch v strese, mal by sa v byte upraviť systém. Ešte dodám, že som varievala na zadných platniach, rúčky z panvíc a z kuchty nikdy nesmerovali do priestoru kuchyne, ale nad linku, papier z tlačiarenských rolní som zacvakla do pivničných hladkých dverí a kreslievali aj takto, podnes na to spomínajú, knihy detto, nerozprávkové a bohato ilustrované (encykl.) od troch sami, najmä syn, vždy poruke, rozložené leporelá neskôr slúžili pri hre na podlahe ako miestnosti v pôdoryse, bezhraničná fantázia, vtedy som nevedela o nich hodiny. :-)
Na čo však spomínam najradšej, ako si ročná sama pri mne listovala celý Schoner Wohnen bez roztrhnutia jedného listu (ten časopis bol dlho jedným z mojich najväčších relaxačných prostriedkov), dokázala sa koncentrovať na detaily, čo jej zostalo podnes. Dvojročná vydržala na rukách prezerať obraz za obrazom na Bienále ilustrácií, ... a už so svojou nie ročnou pokračuje v podobných aktivitách. Včera boli http://festivalmini.cz/.
Napriek všetkej mojej snahe mi je ľúto, že som nič nevedela o Montessori, ale svojím spôsobom zažili aj taký prístup. Priestor a čas na seba.
Tatko nešportovec, ale dokázal im fyziku vysvetľovať s desaťročným náskokom, čo som pokladala za predčasné, mala som ho v tom podporovať, pretože sa nebránili a názorné príklady vnímali.
Trochu som sa nechala uniesť.
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Vôbec nie ..krásne spomienky a páči sa mi tá predvídavosť. Mnoho detí sa obarí, vyskúšajú či je v zásuvke el./bolo prvé že sme tam dali štuple ..spadnú do šácht, pivnice..aby som iné nespomínala.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

čo dvojročné, moje boli v maternici a už plávali. a vraj aj bicyklovali.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Valcake
Vôbec nie ..krásne spomienky a páči sa mi tá predvídavosť. Mnoho detí sa obarí, vyskúšajú či je v zásuvke el./bolo prvé že sme tam dali štuple ..spadnú do šácht, pivnice..aby som iné nespomínala.
Vzdy je to o rodicoch, nie o detoch.
2 1
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Presne tak 100bodov!!
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

alaya1
afrikánka
korela
afrikánka
Nemuseli by ste sa vychvaľovať......iba jatríte moje rany. Sa neudržím, zoberiem telefón a budem riešiť s potomkom. Potom on mne pripomenie kadečo....a nakoniec sa to skončí tým, že som akosi zanedbala výchovu.
No veď hej, potrebovalo to dobre preplesknúť, zopár po prdelke remeňom a mohla som mať aj ja všeličo.
Stačilo nekombinovať knihy s ceruzkami. :-)
To sa ti povie, dať pozor na ceruzky....
Keď som musela dávať pozor na nože, klince, sponky....veď to ti všade bolo, všetko prešmátralo, ani bezpečnostné vložky do el. zásuviek nepomohli, šak som ho raz prichytila, že tými prštekmi vybral a strčil sponku....očká vypleštené, ale vďakobohu prežil.
To ti bolo hrozné, u jednej babičky podpálil kuchynský stôl, druhá ho prichytila, ako prchal s dedkovov naozajstnou pištoľkou, náboje vo vačku, vraj chce ukázať chalanom 3-4 roky to malo.
Ej veru, dobrá diéta to bola, vážila som sotva 42 kg, až ma musela ratovať medicínska veda a vpravovať do mňa dávky Superanabolu a také všeličo, skoro, ako v NDR podávali športovcom
Skor zlyhala vychova, autorita rodica
Akože cituješ mňa, zase si neodolala......vybrala si si ranný vek dieťaťa.
Ten môj sa nikdy nenaučil korčuľovať, hoci som mu postupne kupovala korčule. Tak isto to bolo aj s lyžami. Plávať, to áno, to vedel skoro. Všetky deti vo veku 6 mesiacov sa vedeli posadiť, môj nie, keď som ho v kočíku posadila, klátilo ho na všetky strany, ale zase vedel odpozorovať ústa a zopakovať jednoduché slová....mama, baba tata. Neplazil sa, nechodil štvornožky. Mal necelých 10 mesiacov, keď sa postavil a začal behať, nie chodiť, ale doslova behať. Vedel sa vynájsť, popodkladal si pod nôžky hračky a dosiahol tam, kde chcel. Áno, býval zranený, na pohotovosti nás dobre poznali....drobné zošívania na obočí, dlani, hrdle, pery, vždy manželovi strčil nôžku do bicykla. Nepoznala som obdobie otázok, že prečo? Vôbec nikdy sa nepýtal....všetko si vedel vysvetliť, zdôvodniť. Nechcem povedať, že rozumne, ale mal nekonečne bujnú fantáziu. A hygiena? Denne bobky v punčožkách, nebolo času zdržovať sa....strata času čupnúť, odbehnúť na vecko. Skončilo to v piatich rokoch, až potom, keď si s plačom musel sám prať gaťky v lavóriku. Ako prváčik cestou zo školy skočil pred tirák. Vodič sa triasol od hrôzy, čo nájde pod vozidlom....čupel tam chlapček, aktovka na chrbáte....vraj chcel vyskúšať, ako nad ním prefrčí.....to mi ten šofér prišiel povedať. Ako sa učil? Od začiatku výborne. V prvej triede sa učiteľka vyjadrila, že za svoju 36 ročnú prax sa s takým dieťaťom nestretla....keď ma spomínal, tak...... Pipuška
Vidím si mínusky....poznámky o tom, ako som zlyhala vo výchove a pozornosti o dieťa. Bol taký, aký bol a ja som bola nekonečne vďačná, že nedošlo k horším udalostiam.

To bol ten ranný vek, ale tým výchova nekončí. Nepíšeš, čím sú tvoje deti v dospelosti, kam si ich doviedla. Ten môj má dve vysoké školy. Diplomy a Európske certifikáty mu visia na pracovisku. Chodí prednášať na sympóziá, je predseda asociácie. Nedávno mi volal z hotela, kde si ešte zoraďoval podklady.....ja som mu povedala....Bože, ten môj malý neposedný synáčik, chodí dnes s aktovkou na ministerstvo. Ten čas tak nekonečne beží

Vieš, vôbec by som to ani nepísala, akosi ma vždy vieš vyprovokovať. Raz prepadnem tvrdým slovám, teraz zase akoby chváleniu.....reagujem na tvoje uštipačné poznámky, mínusku ti ale nedám. Nechcem ti pripomienkovať odkazom, alebo ss, lebo akosi ani tam nemám dôveru. Riešim teda takto, verejne....veď je sobota.

A vôbec ani nie je podstatné, čo naše deti dnes robia a čím sa živia. Vôbec nie. Najdôležitejšie je, aké sú. Ako sa správajú k partnerom, spolupracovníkom, akí sú z nich ľudia. Či na nás nezabúdajú v tom svojom uponáhlanom živote a majú pre nás čas na návštevu, rozhovor, milé slovo....spýtať sa nás, či sme zdraví ......To je potom výsledok našej výchovy, tam sa ukáže, ako sme to zvládli a ako sme sa zapísali do spomienok našich detí. Asi toľko, k tvojej citácii a vete, ktorou si reagovala.
4 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

afrikanka- ....ake su moje deti teraz? Su hlavne zdrave a ziju stastny zivot. To je to najdolezitejsie.

Ja som reagovala len na to, co bolo v prispevku a je jedno, kto to napisal, lebo ak male decko robi to, co robil tvoj syn, zodpovedny je vzdy rodic, nie dieta.

To je vsetko.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať