Zavrieť

Porady

ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Nemáš na mysli ľadovky?
Asi nemyslia ľadovky - tie si pamätám, to boli normálne cukríky s plnkou, tvrdý povrch bol tuším priesvitný a plnka hnedá... toto bolo niečo ako dražé, ale ani za svet si neviem spomenúť, ako sa volalo. A predtým tu niekto písal (neviem to nájsť) o pelendrekových cukríkoch v tvare malých šulčekov rôznych farieb, mali podobný povrch ako lentilky. Tiež ma jeduje, že si neviem spomenúť, ako sa volali, nedá mi to pokoj, už som sa pýtala všelikoho a nikto si nepamätá ich názov
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivuliatko Pozri príspevok
Asi nemyslia ľadovky - tie si pamätám, to boli normálne cukríky s plnkou, tvrdý povrch bol tuším priesvitný a plnka hnedá... toto bolo niečo ako dražé, ale ani za svet si neviem spomenúť, ako sa volalo. A predtým tu niekto písal (neviem to nájsť) o pelendrekových cukríkoch v tvare malých šulčekov rôznych farieb, mali podobný povrch ako lentilky. Tiež ma jeduje, že si neviem spomenúť, ako sa volali, nedá mi to pokoj, už som sa pýtala všelikoho a nikto si nepamätá ich názov
milujem ich.....robí ich firma Haribo,musím okoštovať....
http://dratvova.blog.sme.sk/c/235946...zdom-veku.html
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
lujza.j Pozri príspevok
milujem ich.....robí ich firma Haribo,musím okoštovať....
http://dratvova.blog.sme.sk/c/235946...zdom-veku.html
ani som nevedela... ale myslím, že za socíka sa nevolali pendreky... my sme im hovorili čertove hovienka
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivuliatko Pozri príspevok
Asi nemyslia ľadovky - tie si pamätám, to boli normálne cukríky s plnkou, tvrdý povrch bol tuším priesvitný a plnka hnedá... toto bolo niečo ako dražé, ale ani za svet si neviem spomenúť, ako sa volalo. A predtým tu niekto písal (neviem to nájsť) o pelendrekových cukríkoch v tvare malých šulčekov rôznych farieb, mali podobný povrch ako lentilky. Tiež ma jeduje, že si neviem spomenúť, ako sa volali, nedá mi to pokoj, už som sa pýtala všelikoho a nikto si nepamätá ich názov
...lékořicové cukríky.....

http://www.lekorice.eu/cukrovinky
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

áno lékoricové cukríky to boli...jéééj a tie čo boli v tvare štvorčekov a trojfarebné...jednotlivé vrstvy sme pekne oddelovali,mňam,mňam...a tie malé šulčeky čo sa tu spomínajú od haribo vôbec nie sú také dobré aké boli tie kedysi :-(
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
buchač Pozri príspevok
...lékořicové cukríky.....

http://www.lekorice.eu/cukrovinky
tie štvorcové sa volali LEKORKY a aj dnes sa vyrábajú pod týmto názvom, ale ako sa volali tie šulčekové?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Skúste tu pohľadať, možno nájdete, neviem si veru spomenúť. http://socikstyle.blogspot.sk/2010/1...niek-cssr.html
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ešte tu vo videu http://www.retromania.sk/1950-1959/t...ratislava.html sa spomína tutti fruti dražé.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

chutné lékorky sa dajú kúpiť v ČR v malých obchodíkoch. U nás to vyrába neviem ako sa volá tá veľká firma ale nie sú moc dobré....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lékořicové konfity a dajú sa kúpiť mám dojem v Tescu....
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
lékořicové konfity a dajú sa kúpiť mám dojem v Tescu....
áno!!! tak sa volali!!! ďakujem...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Rozalka Pozri príspevok
Bola som na obede v jednej nemenovanej reštaurácii a prestieranie (tmavohnedá so svetlou zelenou) mi pripomenula skvelé cukríky z raného detstva, na pohľad dačo ako milánska zmes, ale tu boli cukríky tmavohnedé a svetlozelené. Po zahryznutí mali konzistenciu ako rumové pralinky (pod polevou cukor) a vnútri v hnedých kávový likér a v tých zelených dačo ako "chartreuse" likér.
Nikto z môjho okolia si na ne nepamätá, čo som už taká stará?
Jéje - pralinky a "likérová káva" iný názov si nepamätám. Oboje som milovala.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandrolon Pozri príspevok
chutné lékorky sa dajú kúpiť v ČR v malých obchodíkoch. U nás to vyrába neviem ako sa volá tá veľká firma ale nie sú moc dobré....

Co do svých léčivých účinků je kořen lékořice řazen mezi, a teď se nelekněte:
expektorans, spazmolytikum, diuretikum, antiflogistikum, antiulcerosum a emenagogum.


Zjednodušeně řečeno, pomáhá při odkašlávání, odstraňuje křeče, napomáhá zvýšenému odvodu moči, tlumí záněty, zabraňuje tvorbě žaludečních vředů a upravuje nepravidelnou menstruaci. Skvělé zprávy, že?

Až někdy budete váhat, jestli si dopřát čokoládu (nic proti ní, čokoládě se nic nevyrovná, to ví každý) nebo jinou mlsací alternativu, zkuste sáhnout po lékořici – klidně v podobě černočerného pendreku.
2 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

2 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

jéj..... to sú krásne spomienky:-) no len akosi rýchlo to ubehlo, načo asi budú spomínať naše deti?:-(
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

kimart Pozri príspevok
jéj..... to sú krásne spomienky:-) no len akosi rýchlo to ubehlo, načo asi budú spomínať naše deti?:-(
Neboj nič, aj ony budú mať na čo spomínať...

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To bolo "žúžo":

& kvalitnejšie
(na tomto som pričuchol k bitom i bajtom )
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať