Zavrieť

Porady

Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

555555 Pozri príspevok
Telefonovanie .Medzimestský hovor na pošte.Prišiel si,požiadal si pracovníčku za okienkom,kam chceš volať,ona vytočila číslo a zakričala do ktorej kabínky máš ísť,tam si sa zatvoril a telefonoval a potom si znova pri priehradke zaplatil za počet prevolaných minút a bolo to riadne dlhotrvajúce a veselé
- a poštárka sedela s natrčenými ušami a počúvala celý rozhovor!!!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A také posielanie telegramu:
"Jeden telegrafný blanket, prosím"
Dostal si papier, napísal odosielateľa, prijímateľa, tlačeným text, odniesol tetuške za okienkom, tá vzala ceruzu a podčiarkovala slová (odosielateľ + adresát + text), spočítala a vypľula sumu. Zaplatil si a telegram možno o tri dni dorazil k adresátovi.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

misoft Pozri príspevok
A také posielanie telegramu:
"Jeden telegrafný blanket, prosím"
Dostal si papier, napísal odosielateľa, prijímateľa, tlačeným text, odniesol tetuške za okienkom, tá vzala ceruzu a podčiarkovala slová (odosielateľ + adresát + text), spočítala a vypľula sumu. Zaplatil si a telegram možno o tri dni dorazil k adresátovi.
Pred pár mesiacmi som chcel poslať telegram novomanželom a tetuška pozrela na mňa spoza prepážky ako na mentálne retardovaného, vraj to už niekoľko rokov nerobia.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

ja mam skusenost spred mesiaca - poslany telegram z posty pre novomanzelov
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

A to kde sa stalo? Lebo to sa už skutočne dávno nedá poslať. Iba ak si kúpiš a pošleš blahoželanie do obálky. Som prekvapená. Asi každá pošta má iné pravidlá.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

erzet Pozri príspevok
Pamätáte sa? Ja našťastie nie, ale asi ma to čaká, za dva roky. A že história sa neopakuje, a to máme 21 storočie, na Slovensku
http://www.cas.sk/clanok/207408/deho...he-hodiny.html
U nás zabezpečil rozvoz pre prihlásených obecný úrad, takže prebehlo všetko v poriadku. Dodatočne zapisovali ďalších, ktorí sa v prvej várke neprihlásili.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Co jsme kdysi pili ...


http://www.ulozto.sk/10875830/co-se-...ech-v-cssr-pdf
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

jak jsme mohli přežít ????
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Prvé PC:
tab.jpg  
2 0
Alena Ribanská Alena Ribanská

Alena Ribanská je offline (nepripojený) Alena Ribanská

Dnes som bola nakupovať v našom malom, obchodíku - je to síce samoška ale netreba hádzať do vozíka žetón alebo € aby ste sa odpojili. Vozíky sú do seba len pozastrkované. Potrebovala som zemiaky a vidím 3 druhy:
- jedny v sieťke, čistulinké, vyumývané, kožka svieža, nasvietené, len sa tak núkali - vezmi si ma. Lenže minule boli koťuhy tvrdé, konce zelené, nemohli sme ich jesť ani keď som ich opiekla.
- Druhé boli už trošku scvrknuté, so stopami blata, veľké, zložené voľne v debničke, mimo osvetlenia neónkami. Tie ma síce zaujali tým že boli veľké - ale reku čo keď tiež nebudú dozreté, zelené. A tak som sa pohla k tretej debničke.
- Tretie boli strednej veľkosti, tiež so stopami blata, ale čo ma na nich zaujalo boli k l í č k y .
A vzala som tie tretie a viete prečo? Konečne som videla zemiaky ktoré žijú, nemajú klíčivosť zastavenú chemikáliou, nad neosvetlenou, najlacnejšou debničkou sa vznášal starý, už aj zabudnutý ale známy puch babkinej pivnice.

A napodiv boli dobré: urobila som cibuľový šalát, nedrobili sa mi, neboli akoby surové, dokonca som si jeden len-tak osolený vhodila do pusy. Neviem prečo, ale som sa zrazu ocitla s tým dnešným šalátom u mojej babky ktorá už samozrejme nežije a kde bol na stole k rezňom tento obyčajný šalát.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

a boli doby ked sme zacali Vianoce vnimat tesne pred ich prichodom,ale bola to taka lahodna atmosfera,este doobedu na Stedry den sa robilo.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja som zistila že sa bližia Vianoce až ked oco alebo brat s chalanmi z ulice bral lyže, voskoval ich sviečkou a išiel do lesa po stromček, to bola chlapská praca a my s mamou sme robili kolekciu , taku z furmičiek, obalenu v pozlatku.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Užite si "pravé" slovenské Vianoce:



Už sa to začína - opäť stále rovnaké!
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Na stromčeku boli ozajstné sviečky, ktoré sa dávali do takých štipcov. Nám sa raz stromček aj chytil. Toho času boli ozaj krásne vianoce. Nebol problém v akej farbe bude stromček dominovať, nakoľko nebol výber. Dnes je to o niečom inom. Škoda, že sa vytratilo čaro vianoc.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Čaro sa nevytratilo - len je "odložené" niekde v pivnici!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misoft Pozri príspevok
Čaro sa nevytratilo - len je "odložené" niekde v pivnici!
Hlboko a nadlho zakopané, nie pre všetkých.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

....ako pre koho
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Rada si spomínam, ako sme pred Vianocami robili salónky - nastrihali sme okraje papierikov na strapce, potom sme pridali staniol a zabalili sme do toho kúsky nugátu, ktorý sa dal kúpiť na kilá. Stromček sme so sestrou zdobili až na Štedrý deň predpoludním a pritom sme mali pustenú telku (samozrejme čiernobielu), kde vysielali rozprávky.
5 0
Alena Ribanská Alena Ribanská

Alena Ribanská je offline (nepripojený) Alena Ribanská

Aj keď sme na Štedrý deň ešte doobeda robili, vlastne sme nerobili: každá už mala niečo napečené, tak sme podonášali, chlapi kúpili nejakú Plisku alebo Bikavér ...... posedelo sa. Ešte na poslednú chvíľu sa zháňala šunka v sieťke alebo krásne údené čo voňalo naozaj údeným dymom.

A vôbec: veľa sa oslavovalo aj keď to bolo zakázané, ale po pracovnej dobe sme mohli. No a keď šéf dovolil tak sme pracovnú dobu mimoriadne skončili už o 14.00 hod. Porobili sa obložené misy, chlebíčky, každý si doniesol svoj hrnček na kávu a nalieval sa do neho gin alebo myslivec. Ženy usrkávali anglický punč alebo karpatské horké. My sme vždy sedeli v rozmnožovni, lebo tam sa dalo zamknúť: blany museli byť evidované a pod zámkom ........
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Veru, údené mäso bolo vtedy naozaj mäso a nie tento želatínový humus
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať