Zavrieť

Porady

pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...celkom nedobre sa mi spomína na dávne letá, keď ešte boli doma všetci hadi,v počte 3+1...predstava 60 kusov 4-litrových téglov zavarených uhoriek,tak 4 stovky všemožného ovocia,plus do stovky lečo a čalamáda mi teraz vyrába nočné mory,kedy som to všetko stihla...ale pravda je, že som bola mladšia a šikovná..brr..a sušenie hríbov na jeseň-uf!...nescem..
(veru, tie tégle sa zavárali s celofánom a klasickými gumičkami,deko malo drievko a to boli panie uhorky zo záhumienky,často som nevedela, kde tá roľa je, donáška bola starosť chlapov!)
4 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

A čo tak šumienky v papierom guľatom tégliku. Jedna bola biela a druhá tuším ružová. Spolu sa dávali do vody.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

na tie si spomínam...jedna žltá-sladká, biela - kyslá. A pamätáte tabličky zemiakového cukru?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ano , boli veľmi dobré. Aj dnes ich dostať na jarmoku, ale to už nie je ono.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Pamätáte?

0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Máme doma ešte tie LP platne a keď chcem si spomenúť na dobrú dovolenku tak si pustím juhoslovanské pesničky, zatvorim oči a už len dať nohy lavora a si po mori.
1 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

pamätám sa, pesničky môjho mládí, mala som cca 20 rokov
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Pamätate na také velké stany v ktorých boli svadby pri drevených stoloch a na drevených lavičkách-zmestilo sa tam aj vľe sto ludí a bolo veselo až do rána a potom aj nedelu do noci.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Toto som si dneska požičala z českého Mimibazaru.

To je obľúbená hračka mého mládí...
f3706371.jpg  
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AlaNR Pozri príspevok
Toto som si dneska požičala z českého Mimibazaru.

To je obľúbená hračka mého mládí...
Veď aj terazky sú, podobné(krajšie) som kupovala mojím malým vnúčatkám ku kuchynke Kity.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Prečítala som si prvých 75 strán, plakala som od smiechu, až mi sople tiekli. A pamätáte si na baganže,čo sme nosievali ako zimnú obuv. Na ne sa montovali korčule gvintky.
Moja starká mala už 82 rokov popíjala modrý alkohol so strieborným prachom a volalo sa to Raketa.Najlepšia káva bola melta osladená lisovaná do kocky, domáce kyslé mlieko spustené do studne v kandličke s krajcom domáceho chleba, páni to bola dobrota.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A čo toto?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misoft Pozri príspevok
A čo toto?
take aj teraz jesto
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

V dedine sne mali tri hudobné skupiny.Čaje o piatej hrali každý týždeň iná.
- baby v tesilových šatočkách farba sivokrémová,svetlosivá,modrosivá a tmavosivá,protekčne modrá
-fešáci tesilové nohavice,dolu čím viac rozšírené,vzadu sa museli dotýkať cesty, topánočky naleštené čierne so zaväzovaním na dve dierky,špice hore, farebné froté ponožky,dederónka, kravata z umelej hmoty na gumičke a šušťáková bundička.
Keď sa takáto silueta /vlk z Počkaj Zajac/ zjavila vo dverách kulturáku, až sa nám kolienka do seba bili.
Na čaje sme nesmeli chodiť bez dozoru.V zadu v kultúrnom pri dverách boli lavice pre garde / mama,starká,teta/, ktoré dozerali . Stlmili svetlá, ruka hore a išlo sa domov, pri slaďáku malá medzera,detto. A takto to bolo do mojich 21.
V Bratislave na Bernoláku na čajoch hrával Elán v tesilových červených sakách a krémových nohaviciach.
v noci sme sa chodili najesť do nočného baru neďaleko Kijeva /perugia?/ na fazuľovku a tatarák.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pmajap Pozri príspevok
.......
v noci sme sa chodili najesť do nočného baru neďaleko Kijeva /perugia?/ na fazuľovku a tatarák.
Kryštal bar alebo La Paloma na Markušovej? Perugia bola inde.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

a v septembri to vonalo na dedinach,varil sa lekvar v kotloch
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pmajap Pozri príspevok
V dedine sne mali tri hudobné skupiny.Čaje o piatej hrali každý týždeň iná.
...mesiac zvykne mať 4 týždne ...tú poslednú nedeľu ste asi len snívali ...
- baby v tesilových šatočkách farba sivokrémová,svetlosivá,modrosivá a tmavosivá,protekčne modrá
-fešáci tesilové nohavice,dolu čím viac rozšírené,vzadu sa museli dotýkať cesty, topánočky naleštené čierne so zaväzovaním na dve dierky,špice hore, farebné froté ponožky,dederónka, kravata z umelej hmoty na gumičke a šušťáková bundička.
...he ...poniektorí zvykli mať v zadnom vrecku ešte aj bugiľár natrieskaný všetkým možným ,len love chýbali ...
....jááááj ,nezabudnúť na masívny hrebeň s dlhou rúčkou ...čistý čávo ...

Keď sa takáto silueta /vlk z Počkaj Zajac/ zjavila vo dverách kulturáku, až sa nám kolienka do seba bili.
Na čaje sme nesmeli chodiť bez dozoru.V zadu v kultúrnom pri dverách boli lavice pre garde / mama,starká,teta/, ktoré dozerali . Stlmili svetlá, ruka hore a išlo sa domov, pri slaďáku malá medzera,detto. A takto to bolo do mojich 21.
V Bratislave na Bernoláku na čajoch hrával Elán v tesilových červených sakách a krémových nohaviciach.
v noci sme sa chodili najesť do nočného baru neďaleko Kijeva /perugia?/ na fazuľovku a tatarák.
...holt ...čááááje na čaje ...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

pmajap Pozri príspevok
V dedine sne mali tri hudobné skupiny.Čaje o piatej hrali každý týždeň iná.
- baby v tesilových šatočkách farba sivokrémová,svetlosivá,modrosivá a tmavosivá,protekčne modrá
-fešáci tesilové nohavice,dolu čím viac rozšírené,vzadu sa museli dotýkať cesty, topánočky naleštené čierne so zaväzovaním na dve dierky,špice hore, farebné froté ponožky,dederónka, kravata z umelej hmoty na gumičke a šušťáková bundička.
Keď sa takáto silueta /vlk z Počkaj Zajac/ zjavila vo dverách kulturáku, až sa nám kolienka do seba bili.
Na čaje sme nesmeli chodiť bez dozoru.V zadu v kultúrnom pri dverách boli lavice pre garde / mama,starká,teta/, ktoré dozerali . Stlmili svetlá, ruka hore a išlo sa domov, pri slaďáku malá medzera,detto. A takto to bolo do mojich 21.
V Bratislave na Bernoláku na čajoch hrával Elán v tesilových červených sakách a krémových nohaviciach.
v noci sme sa chodili najesť do nočného baru neďaleko Kijeva /perugia?/ na fazuľovku a tatarák.
Na druhej strane Kristal bar

Perugia bola v uličke vedľa zeleného domu na korze
1 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

trisestri Pozri príspevok
a v septembri to vonalo na dedinach,varil sa lekvar v kotloch
Aj 5 hodín

A miesto varechy - drevené "L"
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Kvaka Pozri príspevok
Kryštal bar alebo La Paloma na Markušovej? Perugia bola inde.
Do Kryštal baru sme chodili tiež, keď sme sa zdržali, tak na internát hore po hromozvode. V Perugii bol aj prvý striptíz, tam som sa nedostal.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať