Zavrieť

Porady

ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Toto mi dnes prišlo od kolegyne. Treba si zapnúť zvuk a klikať na kazety. Duhová víla (Zagorová+Rezek) nemá chybu...

http://www.projekt-spad.cz/galerie.html
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
krásny kúsok moja mama si tiež dopisovala, s ruskou dostala od nej nenormálne krásne kúsky vyrobené z kameňa bola niekde od Uralu.dodnes existujú.... najbližšie nafotim
tak kúsky mojej maminy ten domček ak sa tam dajú baterky krásne svieti a to je teda pekných pár rokov a už takáto "technika" to posledné taká malá šperkovnica.
Snímka2020.jpg  
Snímka2025.jpg  
Snímka2028.jpg  
1/1
2 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Sódová fľaša na bombičky .
Obrázek.jpg  
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

hubatá Pozri príspevok
Spomínam si veľmi rada na Spartakiádu, ale len si predstavte koľko peňazí to stálo! A neviem, neviem či nebolo všetko zadarmo vrátane stravy, ubytovania, lekárskej starostlivosti, dopravy, kultúry, lebo by som sa asi neprebojovala cez okresné a krajské kolo. Ale cvičili predsa celé rodiny: mama s bratom. Dokážete si to dnes predstaviť odkiaľ by dnešná vláda vzala na to peniaze?

Ešte si rada spomínam koľko novín a časopisov sme odoberali: mama: Slovenka, Dorka, otec: Hlas ľudu, Šport, ja: Smena, Beseda, bratia: Ohník, Včielka, Pionierske noviny, ABC, babka s dedkom: Práca.
Ale to celý národ intenzívne čítal, lebo viem že sme to mali predplatené cez PNS len preto že niekedy sa stalo že v stánku PNS boli ihneď vypredané. Ešte viem že sme dokupovávali aj atraktívnejšie časopisy ako bol napr. Život, Praktická žena, Svet socializmu, Móda, Receptár, Chatár, Svět motoru. Neviem si to teda dnes predstaviť ani náhodou že by som dala toľko peňazí len za noviny, a preto chodím do knižnice.
v 89 som síce mala len 8 rokov, ale dodnes si pamätám ako som túžila ísť cvičiť na spartakiádu... toto sa mi nikdy nesplnilo... s tými časopismi máš pravdu, tiež knihy... mne každý povie, že mi šibe, ale môj krátky život počas tej doby sa mi páčil... všetci mali prácu a hlavne istotu! a práve tú "istotu" nám 89´vzal...;( si nepamätám, žeby som vtedy videla tak smutných a zúbožených dôchodcov... aj cigánov vedeli tí komunisti ako tak držať.. ľuďom sa vytratila z tvári pohoda a vystriedal ju akýsi úškrn beznádeje bez lepšej budúcnosti... tak to vnímam ja...;(
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ale môžeš cestovať...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

KoxXxo Pozri príspevok
Ale môžeš cestovať...
...ale iba ak na to máš.(, kto nemá sedí doma a počíta centíky naa živobytie. A takých je čím ďalej tým viac...či sa nebodaj mýlim?
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Máš 100%-nú pravdu , ja iba túto vetičku používam na nas...anie môjho okolia.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

síce spartakiadu nemame,ale za to cenzori a idelogický vsevedkovia zostali,cestovat sice mozme,ale kto nema auto,ten aby prestupoval kazdych 30 km a kto nema peniaze ten sa ani po hranice nedostane a sloboda je taka ze uzitocnejsie je hadzanie hrachu na stenu ako sa slobodne vyjadrovat
pamätam ako sa kamarat so mnou hadal o tom ako je viera v boha hlupa,teraz po vyse 20 rokoch ten isty syn okresneho tajomnika kss a zurivy ateista my ide vycitat to ze sa nepostim,ze je to hriech
dakedy nic pomaly nebolo v obchodoch a predsa kazdy mal to co potreboval a hlavne kvalitnejsie potraviny-teraz mame mandarinky,zhnite v akciovych debnickach a take co v inych krajinach nechcu a plne pulty,len z tou kvalitou je to horsie,este ze mame parky,salamy,klobasy na ktorych je uvedene ze obsahuju vysoky podiel mäsaja myslel ze sa robia zo zeleniny a muky
5 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ano cestovanie... hmm vtedy ludia dostavali poukazy do tatier, do kupelov, bezne sa chodievalo do juhošky, bulharska,rumunska, na balaton... atd atd dnes tisíce rodín nemá nato, aby šli na výlet do susedného mesta, pozriet hrad, ci hlavné mesto, nemajú ani na lístky do kina... vlastne skoro celá moja rodina na východe naposledy cestovala ešte v tej dobe... dnes už ani nesnívajú, lebo nato nikdy nenašporia... tak isto nábytok si naposledy kupovali pred 20 rokmi...
úplne vážne mi chýbajú aj tie kvalitné potraviny, tie kvalitné smotanové jogurty či mlieko, z ktorého sa dal urobiř tvaroh... dnes keď chce človek zdravšie žit musí nakupovat len bio, co nie je teda lacne, a nemá ani istotu v tom, ze je to naozaj bio, a nie len slovicko na obale... a opat som pri tej istote... vrr
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

sisima
vlastne skoro celá moja rodina na východe naposledy cestovala ešte v tej dobe...
- za to ja cestujem ako divý - kurzorom po digitálnej mape. Kua, celý svet som prešiel, i na Mesiaci som bol!
úplne vážne mi chýbajú aj tie kvalitné potraviny ani vtedy neboli bohvie čo, ale stále lepšie ako teraz, tie kvalitné smotanové jogurty či mlieko, z ktorého sa dal urobiř tvaroh... tvaroh? a to je čo? Dnes už tvaroh je len v názve dnes keď chce človek zdravšie žit musí nakupovat len bio, co nie je teda lacne, a nemá ani istotu v tom, ze je to naozaj bio svätá pravda - je to BIO, nie je to BIO? Ale cena je BIO, a nie len slovicko na obale...obal znesie všetko -i tie hausnumerá, čo nič nevravia, ale pekne sa tam vynímajú
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

KoxXxo Pozri príspevok
Ale môžeš cestovať...
Ano, ta sloboda cestovania je fajn, ale...

Prv sme nemali tolko moznosti cestovat po celom svete,ale o to viac sme cestovavali k babickam kde sa stretavali cele rodiny,surodenci, bratranci,sesternice z neviemkolkeho kolena...predebatovalo sa vsetko mozne,ludia si pomahali,mali k sebe blizko...
Boli to krasne casy.

Dnes sa deti hanbia povedat v skole , ze boli na prazdninach IBA u babicky niekde na vidieku...
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

[QUOTE=arizona;1921263]Ano, ta sloboda cestovania je fajn, ale...

Prv sme nemali tolko moznosti cestovat po celom svete,ale o to viac sme cestovavali k babickam kde sa stretavali cele rodiny,surodenci, bratranci,sesternice z neviemkolkeho kolena...predebatovalo sa vsetko mozne,ludia si pomahali,mali k sebe blizko...
Boli to krasne casy.

a chodili sme vinsovat po pribuznych a susedoch,odpust bol niekde ako mala svatba,sviatky boli skromnejsie ale veselsie a mali atmosferu
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

trisestri Pozri príspevok

a chodili sme vinsovat po pribuznych a susedoch,odpust bol niekde ako mala svatba,sviatky boli skromnejsie ale veselsie a mali atmosferu
A chodili sme za Mikulášov, za Lucky a keď mal niekto z rodiny, alebo dobrých známych zabíjačku tak za maškary. A keď nám dali výslužku, tak všetci psi išli po nás a my sme liezli aj po plotoch namiesto po ceste, len aby nám to tie psiská nezobrali. Veru bolo veselo. Kto by sa takto v dnešnej dobe bavil?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ufff, ako som si pekne zaspomínala
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

arizona Pozri príspevok
Ano, ta sloboda cestovania je fajn, ale...

Prv sme nemali tolko moznosti cestovat po celom svete,ale o to viac sme cestovavali k babickam kde sa stretavali cele rodiny,surodenci, bratranci,sesternice z neviemkolkeho kolena...predebatovalo sa vsetko mozne,ludia si pomahali,mali k sebe blizko...
Boli to krasne casy.

Dnes sa deti hanbia povedat v skole , ze boli na prazdninach IBA u babicky niekde na vidieku...
Janka, to už nie je honos, ale humus, alebo opačne?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Cestovanie bol zazitok.
Picture 155.jpg  
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

sisima Pozri príspevok
ano cestovanie... hmm vtedy ludia dostavali poukazy do tatier, do kupelov, bezne sa chodievalo do juhošky, bulharska,rumunska, na balaton... atd atd .. vrr
S tými poukazmi a rôznymi zájazdami to bolo v štátnych podnikoch tiež také všelijaké. Využilo vedenie a funkcionári ROH. Lenže to nemohli robiť všetci. Dodnes si pamätám výrok ekonómky: Pôjdem ja. Predsa to nedáme bárjakej robotníčke. Ale keby robotníci nevyprodukovali hodnoty, tak aj ona by sedela doma. Je pravda, že občas sa nejaký zájazd vybavil aj pre radových zamestnancov, ako kosť pre psa na zaslepenie očí, ale čo to bolo pre veľký podnik s dvomi pobočnými závodmi. Ušlo sa iba tomu, kto mal šťastie v podobe známosti s funkcionármi ROH. Do zahraničia cestovali pomerne dosť iba družstevníci autobusmi za odmenu. Na púť chodili tiež autobusom akože zájazd po stopách SNP, lebo oficiálne sa na púť ísť nesmelo (napr. moja teta). A tie politické previerky každú chvíľu. Ale to záležalo od vedenia, aké bolo kde uvedomelé. Môj muž napr. také nemal. A sledovanie pred kostolom, kto tam chodí. Riaditeľ evanjelík pred katolíckym a pani katolíčka - už neviem akú mala v strane funkciu pred evanjelíckym. Ale všetko má svoje pre a proti. Takisto vtedy ako aj teraz. Treba sa optimisticky naladiť.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zajazdov bolo dost, ale nebol zaujem. Preto chodili ti isti, pripadne sa museli vziat uplne cudzi ludia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to boli časy ked som tatkovi kúpila na Vánove tento luxus
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

paradne casy, axe, denim, zacinal sa predavat old spice
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať