Zavrieť

Porady

hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Kamoška z Austrálie si zmyslela že ide robiť k Vianociam úliky. Baby vedia čo to je a chlapom na vysvetlenie uvediem že to sa dá na okrúhlu piškótu vo formičke odtlačená plnka v tvare úlika a obleje čokoládou. V Austrálii majú všetko: demokraciu, prezidenta ktorý nedovolil imigrantom sa vylodiť v Austrálii, ale je im to prd platné, lebo nemajú to čo máme my: guľaté piškóty!!!
Majlujem: veď nie je problém, spravím balík a pošlem. Aby piškótom nebolo smutno tak som zabalila ešte to čo tiež nemajú: aj mak (vraj sa považuje za ópium), horalky, Marína keksy, lentilky, šumienky, kávenky, kypriaci prášok, hladkú múku, tortové oblátky, sušené kvasnice, (vraj majú ale len podobné čosi). Nuž centové záležitosti a balík na pošte ma stál 50 éčiek........
1 1
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Inak pamätníci pamätáte 70 roky, keď pri predajniach ktoré otvárali neskôr ako o 6.00 hod. stáli prepravky s mliekom, smotanou, rohlíkmi? Potom to hygiena zatrhla ale dodnes ma fascinuje že nikto si ten tovar neukradol, ale pekne disciplinovane vhodil do prepravky peniaze a vzal si to čo potreboval. Nič iné ma nenapadá len to že sme vtedy smerovali ku komunizmu: všetci budeme robiť, všetci si budeme brať to čo potrebujeme a peniaze môžme zrušiť. To isté bolo pri stánkoch PNS: noviny tam boli v balíkoch voľne položené a každý vhodil peniaze a vzal si 1 ks Práce, Smeny, Pravdy, Hlasu ľudu ........ Teraz si uvedomujem aká som stará: pamätám si dobu keď aj rómovia boli zamestnaní! No a ešte pamätám že rozvedení chlapi platili normálne výživné cez učtáreň a vôbec nebolo treba sa súdiť: súd rozhodol 1x, poslal právoplatný rozsudok zamestnávateľovi a ten už zariadil aby deti dostávali to čo im patrilo pravidelne mesačne, bez meškania. A obišlo sa to bez exekútora, tí jednoducho neexistovali.

Mimochodom v tejto demokratickej dobe ma fascinuje jedno: videli ste už nezamestnaného exekútora, sudcu, notára, advokáta, policajta, prokurátora? Nie je to fantastické že títo ľudia neberú žiadnu podporu v nezamestnanosti, žiadny príspevok na bývanie? Ako to rezort Ministerstva spravodlivosti a Ministerstva vnútra dokázal že má 100 % zamestnanosť ľudí s titulom JUDr.?
5 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá
Inak pamätníci pamätáte 70 roky,...
Práve, že pamätám ... a preto sa aj čudujem, že poniektoré popísané veci mi prichodia ako z iného sveta...presnejšie povedané (aby k omylu nedošlo) by som sa aj opýtal :

"Toto popísané myslíš smrteľne vážne ?"

Lebo ak hej, povedz okrem "A" aj to "B"...lebo hento je písané dosť dendenčne.

Mimochodom, aj ten druhý odstavec je od veci...
0 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá
Majlujem: veď nie je problém, spravím balík a pošlem. Aby piškótom nebolo smutno tak som zabalila ešte to čo tiež nemajú: aj mak (vraj sa považuje za ópium), horalky, Marína keksy, lentilky, šumienky, kávenky, kypriaci prášok, hladkú múku, tortové oblátky, sušené kvasnice, (vraj majú ale len podobné čosi). Nuž centové záležitosti a balík na pošte ma stál 50 éčiek........
...a ešte aj tých 50 € si vyhodila zbytočne...balík v Austrálii po jeho lustrácii skončí niekde v spaľovni...
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. a tak možnože??? ho aj adresátka dostane - ak ten mak zomlela??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
.. a tak možnože??? ho aj adresátka dostane - ak ten mak zomlela??
Nerozumiem otázke (ak je na mňa smerovaná)...
Hub sa mýli (podľa mňa), nakoľko tu ide o to, že do Austrálie a na Nový Zéland je dovoz potravín súkromníkom ABSOLÚTNE zakázaný - viď net.
Toto nie je ale nejaká novinka, toto platí roky rokaté, ešte z čias socíku si to pamätám... Dôvod je tá ochrana ostrovných štátov pred dovlečením nejakého svinstva...

Ale čo už, moja pravda je moja..." pravdu " a či názor druhých neovplyvním, viď predchádzajúci príspevok, kde hub píše napríklad o cigánoch ..." keď aj rómovia boli zamestnaní".
Preboha, šak každý musel byť zamestnaný (okrem určitých výnimiek), lebo inak ťurma. Degeši nepracovali dobrovoľne, tak pracovali predsa v basistickom mundúre...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Katy a R
.. a tak možnože??? ho aj adresátka dostane - ak ten mak zomlela??
nie, nedostane, do au sa súkromne potraviny dovážať nesmú,
0 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Predvianočné nákupy:

Stromček do každej rodiny....
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
kultový nožík - rybička
http://www.aktuality.sk/clanok/30962...kryva-legenda/
1 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

4 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

retro lekaren...
1 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ehm...... dvojzmyselná reklama vtedajšej doby.....
12003303_1151832594831833_8113953198769175890_n.jpg  
2 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

Tak tato hra vedela u nas vyvolat hadky , kazdy kto ju schmatol prvy, hned sa zavrel na wc a vydrzal tam s nou aj 3 hodiny,hra kolovala v nasich rukach aj do rana do tretej.
2 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

ceruzkova kalkulacka
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Aanika
ceruzkova kalkulacka
Mám staršiu kalkulačku ako tvoja. Triedila som nejaké veci. Kalkulačka je to v strede. Kto si takú pamätá?
Staré veci  008.jpg  
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft
Ehm...... dvojzmyselná reklama vtedajšej doby.....
0 0
believer believer

believer je offline (nepripojený) believer

Krásne niekoľkodňové spomienkové čítanie. Skoro na všetko som sa rozpamätal ) ... aj na tieto drobné guličkové cukríky
0 0
believer believer

believer je offline (nepripojený) believer

Nu pogodí-ho som hrával až kým mi oči nezačali slziť a prsty pliesť sa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať