Zavrieť

Porady

lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
lujza.j
korela
Vie niekto, ktorá ulica sa volala Molotovova? Na Molotke ...
A na najlepšie rožky si spomínam z obchodíka na žilinských schodoch.
Obchodna
To si ty ešte pamätáš?
ja nie pýtala som sa mami....
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
lujza.j
korela
Vie niekto, ktorá ulica sa volala Molotovova? Na Molotke ...
A na najlepšie rožky si spomínam z obchodíka na žilinských schodoch.
Obchodna
To si ty ešte pamätáš?
Prečo by si to mal niekto pamätať. Navyše aj s Alzheimerom. Daj to googlovi a hneď máš kopu výsledkov.
Skoro som si myslel, že máš 100 rokov preč.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nechcela som to gúgliť....rada s našimi debatujem o starej ba...a viem,že oni radi spomínajú...
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
buchač
marjankaj
pmajap
Janko ako sa volala krčmička z druhej strany cesty ako je elektro-fakulta, taká malá, boli tam malé okrúhle stolíky a dosky na nich boli z cararského mramoru
V ktorom roku? Myslíš Mytnika? To bol tiež pajzel. Chodili sme tam na pivo a nie obdivovať inventár.
Jak tak čítam ?
Aké mesto, také krčmy...
Alebo naopak ...
To je to, čo tu stále vyjadrujem. Ani v jednej z týchto krčiem som nebola, nemala som potrebu. Ale zrejme to boli vzácne priestory pre mimomestských. Zažiť život "veľkomesta", vybúriť sa. Ja sa vás nechcem nikoho dotknúť, to je život.
Keď som ako dieťa chodila na prázdniny k tete (mesto), tak nebolo tej sily, aby ma dostali o pár domov ďalej s krčahom pre pivo. Neexistovalo. Možno to bolo aj tým, že krčma u nás doma bola tabu. A otec nebol pivár, ani sa pivo nekupovalo. U nás iba víno, max. likér. Tvrdý alkohol sa doma nedržal.
Brat počas VŠ ak, tak po kaviarňach. Ale krčmy, ee.
Dodatok: musím doplniť, bola Bošácka slivovica, ktorú dala každoročne vypáliť zo sliviek rodina z rodinného pozemku. Dve fľaše ročne ako dar. Ale kedy sa vypili, netuším. Nikdy som nevidela nikoho doma s tvrdým alkoholom v ruke, nieto podguráženého.
Citovala si mňa, takže odpoveď znie :

1. Nepochopila si pravdepodobne, že šlo o poddžub.
2. Čo sa tých krčiem...o veľa si prišla ....fakt o veľa...a fakt nesrandujem.

Práve v tých pajzloch sa jeden nie raz stretol s takými alebo onakými jedincami. Počnúc robošmi a končiac titulovanými. Ale aj jedna a aj druhá skupina zažila to svoje a vedela sa nie raz k téme vyjadriť...a opitý človek povie zásadne len pravdu.
To v tých kaviarňach, kde je to samá noblesa, také niečo neexistuje...skôr to pokrytectvo a podobné neduhy "lepšej spoločnosti"...

Dodatok :
Že si nevidela, to ešte neznamená, že sa nič také nedialo.
"Jak tak čítam ?

Aké mesto, také krčmy...
Alebo naopak ... "
Ale pochopila som, veď je to presne tak. Tiež som videla kúsok republiky. Ale nevyhľadávala som tieto miesta. Najväčší šok som mala po 89 na autobusovej stanici v Žiari nad Hronom, bufet, vošla som dnu, doobeda, bolo plno, v rádioatore zastoknutý pol rožka, suchého, čudujem , že sám nevypadol a tá hygiena...
Ty to máš pomýlené, zdá sa, s kaviarňami. A nie je kaviareň ako kaviareň.

Ja sa by som sa z princípu nebránila nejakej krčme, ale neoslovovalo ma to nikdy. Pôjdem proti svojmu ja? To sa ani nedá. Tie pachy, fajčiarsky smrad, ... sprosté reči.
A čo sa týka informácií, tie ku mne vždy nejakým zázrakom prišli aj samé. :-)
A na záver, ja som nikdy nemala problém sa porozprávať s nikým, či s cigáňom, bezdomovcom, cudzím, alebo aj ..., proste zdola, zhora. Vieš, keď minister pleje burinu v trenkách za plotom, automaticky človek stráca autoritu voči týmto ľuďom už v mladom veku, človek ako človek. Výhoda pri prvom vstupe do zamestnania.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
korela
lujza.j
korela
Vie niekto, ktorá ulica sa volala Molotovova? Na Molotke ...
A na najlepšie rožky si spomínam z obchodíka na žilinských schodoch.
Obchodna
To si ty ešte pamätáš?
Prečo by si to mal niekto pamätať. Navyše aj s Alzheimerom. Daj to googlovi a hneď máš kopu výsledkov.
Skoro som si myslel, že máš 100 rokov preč.
Myslieť nie je zakázané, ide o výstup.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
marjankaj
pmajap
Janko ako sa volala krčmička z druhej strany cesty ako je elektro-fakulta, taká malá, boli tam malé okrúhle stolíky a dosky na nich boli z cararského mramoru
V ktorom roku? Myslíš Mytnika? To bol tiež pajzel. Chodili sme tam na pivo a nie obdivovať inventár.
Jak tak čítam ?
Aké mesto, také krčmy...
Alebo naopak ...
Buchi, u nás Legionár, Mariánka, Malá Fajka...
Ak nepamätáš, tak čítať sa dá A Rogozsán http://www.litcentrum.sk/slovenski-s...#books_reviews (1982, slov. preklad Rogožánova krčma, 1988)kniha
autor nar. 1926,
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Schválne, kde bola Rogožánka Ďuri, ... hovoríme o Košiciach, ako sme viacerí postrehli
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou
Schválne, kde bola Rogožánka Ďuri, ... hovoríme o Košiciach, ako sme viacerí postrehli
No schválne...daj, lebo mne tento názov veru nič nevraví.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

bettylou
buchač
marjankaj
pmajap
Janko ako sa volala krčmička z druhej strany cesty ako je elektro-fakulta, taká malá, boli tam malé okrúhle stolíky a dosky na nich boli z cararského mramoru
V ktorom roku? Myslíš Mytnika? To bol tiež pajzel. Chodili sme tam na pivo a nie obdivovať inventár.
Jak tak čítam ?
Aké mesto, také krčmy...
Alebo naopak ...
Buchi, u nás Legionár, Mariánka, Malá Fajka...
Ak nepamätáš, tak čítať sa dá A Rogozsán http://www.litcentrum.sk/slovenski-s...#books_reviews (1982, slov. preklad Rogožánova krčma, 1988)kniha
autor nar. 1926,
Malá Fajka... jaj aká fajná polievka, fazuľová s údeným kolienkom, Gazdovská pivnica... držky na paprike. Ja stále v sobotu dolný Bankov+ Baránok, gitara, pivčisko.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vlado 33
Malá Fajka... jaj aká fajná polievka, fazuľová s údeným kolienkom, Gazdovská pivnica... držky na paprike. Ja stále v sobotu dolný Bankov+ Baránok, gitara, pivčisko.
Kiss Pipa je jasná...
Gazdovská pivnica - tam som brigádoval
Na Bankove som mal donedávna záhradu...pravidelne na golfe.
Mestská piváreň bola študentské sídlo.
Do Maratónu sme cez veľkú prestávku zbehli cez križovatku okolo sochy na pivčisko...
...a dalo by sa pokračovať.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Úžasná reklama Tatra 603 - kde toto vyhrabali...

5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

parádny vóz to bol...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Odtiaľ....
http://www.auto.cz/dobova-reklama-ta...nou-cestu-9953
a tu je full verzia tejto reklamy....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ako malá školáčka som mala strach z Tatraplánov na zastávke MHD. Tá maska a tvar, fúú... A všetky boli čierne. Vždy som ustúpila dozadu. A tá plutva..., že prúdnicové auto. Akú rýchlosť vôbec dosahoval?
Naposledy upravil korela : 23.07.15 at 19:44
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jáj - Tatraplán - čiže Tatra 600..... s "plutvou" na prdeli.... predchodca Tatry 603



Pred ňou bola Tatra 67,77,87 (Z&H - ňou prešli Afriku a Južnú Ameriku)


A tu moje súkromné archívne foto:
ja vedľa Tatraplánu - ale to už bolo dávno...

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Dušan + Tatraplán.JPG
Zobrazení: 3
Veľkosť:  37.4 KB
Naposledy upravil misoft : 23.07.15 at 19:49
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Teraz ho vnímam ako nadčasové, či nie?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No na svoju dobu - boli nadčasové!
Vzduchom chladený šesťválec, výkyvné poloosi teda nezávislé pruženie, aerodynamická kysňa, elektronické zapaľovanie (už vtedy!), najskôr bubnové brzdy, neskôr kotúčové na všetkých kolesách (a pritom kotúčové mali len prepychové a športové autá).
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

No, vidím, že boli.
Môj ujo v tom čase ešte chodil na Tatrovke na kľuku. Sedeli sme v ňom vzadu ako na kozlíku, to bol rovno gauč. A šľapalo mu, raz som s nimi išla až do Čáslavy. Bez poruchy.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ja som aj s kamoškou rada "voňala" smrad po tatrapláne...... No povedzte - ten rozum na tie roky!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať