Zavrieť

Porady

dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

srska
Excise Duty
No vidíte, ako dávno sme už mali farebné televízory...
pozn.: 1.x sa farebne vysielalo v čssr v 1970 - prenosy z ms v klasickom lyžovaní
A tesne predtým predávali pevné farebné fólie, čo sa dali pripnúť pred obrazovku.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Čo ste radi čítali?
Okrem takej klasiky ako Jana Eyrová, Jediná, Anna zo Zeleného domu a podobne som ako malá rada čítala Nevedka od N. Nosova. Na Ferdovi mravcovi som sa ako prváčka naučila čítať, neskôr to bolo 40 pátračov, Februárka-more-Artin. Rada som chodila do knižnice, horšie to však bolo s vracaním kníh: to chodili také kartičky kde bola aj pokuta 10 halierov ak som nevrátila knihy viac ako 2 mesiace. To ma potom mama vyzauškovala či nechodím každý deň niekoľkokrát okolo knižnice a či ona musí platiť pokutu ..... Láska ku knihám mi ostala navždy, aj teraz chodím do knižnice, neviem prečo mne staré knihy voňajú.
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
J.M.Simmel:
Nemusí byť vždy kaviár,Láska je len slovo,Všetci ľudia budú bratia,Len vietor vie odpoveď;
Neviem,prečo tento autor vo mne vzbudzoval rešpekt.Možno som vtedy ešte nebola dosť zrelá na jeho knihy.Nuž,tiež spomienky...
Naposledy upravil Peggynka : 03.06.14 at 14:04
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Simmela mám doma, jeho knihy mám prečítané možno aj trikrát. A mám ich dosť.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tiež som chodila do knižnice a čítala som všetko. Aj večer po zhasnutí s baterkou pod perinou. Mne sa páčila ruská klasika, ale aj Rollandova Očarená duša alebo životopisné od I. Stone. Ešte predtým Annu, neskôr Vajce a ja, Mary a ja. Myslím, že Betty MacDonald sa dá čítať stále dookola.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vajce a ja, a tie dievčenské romány má ešte niekde v knižnici.
3 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Vajce .., mám aj ja, ale ešte sa mi dobre čítala kniha Vďaka za oheň od Maria Benedettiho a tá severská trilógia neviem si spomenúť na názov.
Večne spievajú lesy; Niet inej cesty; So smrtnej hory fúka od Gulbranssena.
Naposledy upravil pmajap : 03.06.14 at 15:57
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Podľa niektorých príspevkov by som si tipla že rodičia boli členmi SPKK (Spoločnosť priateľov krásnych kníh).......
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Toto je knižka ktorú som milovala, sťahovali sme sa a stratila sa. Už roky blúdim po antikvariátoch a hľadám ju, že prečo, ani sama neviem.

Naposledy upravil pmajap : 04.06.14 at 12:33
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
hubatá
Podľa niektorých príspevkov by som si tipla že rodičia boli členmi SPKK (Spoločnosť priateľov krásnych kníh).......
Ja som bola členom;tu ma prekvapilo,koľko toho vyšlo...Mnohé mám (asi 1500),nielen z tejto edície.A teraz neviem,čo s nimi,ach jaj...
Tu ma prekvapilo... a link som nevložila (musím sa vykádrovať):
http://www.wallstreet.sk/antique.php...ia&edicia=SPKK
Naposledy upravil Peggynka : 06.06.14 at 21:18 Dôvod: doplnenie
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nie si sama - moja mama tiež bola v SPKK - kníh do aleluja.....
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Peggynka
hubatá
Podľa niektorých príspevkov by som si tipla že rodičia boli členmi SPKK (Spoločnosť priateľov krásnych kníh).......
Ja som bola členom;tu ma prekvapilo,koľko toho vyšlo...Mnohé mám (asi 1500),nielen z tejto edície.A teraz neviem,čo s nimi,ach jaj...
Nechala som si len tie najmilšie a ostatné putovali do obecnej knižnice.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no do kelu to bolo
3 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Potešil vždy:
0 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

Tuto a aj sifonku na "vyrobu slahacky" sme mali, no pamätam si , ze bombicky v nich som sa velmi bala menit...
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

U nas bombicka vybuchla v kuch.linke..
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Aanika
Tuto a aj sifonku na "vyrobu slahacky" sme mali, no pamätam si , ze bombicky v nich som sa velmi bala menit...
My sme mali takúto:
sifónka.JPG  
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

hubatá
Čo ste radi čítali?
Okrem takej klasiky ako Jana Eyrová, Jediná, Anna zo Zeleného domu a podobne som ako malá rada čítala Nevedka od N. Nosova. Na Ferdovi mravcovi som sa ako prváčka naučila čítať, neskôr to bolo 40 pátračov, Februárka-more-Artin. Rada som chodila do knižnice, horšie to však bolo s vracaním kníh: to chodili také kartičky kde bola aj pokuta 10 halierov ak som nevrátila knihy viac ako 2 mesiace. To ma potom mama vyzauškovala či nechodím každý deň niekoľkokrát okolo knižnice a či ona musí platiť pokutu ..... Láska ku knihám mi ostala navždy, aj teraz chodím do knižnice, neviem prečo mne staré knihy voňajú.
presne ako o mne, a Nevedka mám doteraz, aj všetky STOPY a Verneovky a Mayovky... A o vzťahu ku knihám ani nehovorím, knihovníctvo som študovala
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať