Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Eulalia
Alllena je laik, nie je lekár. Aj keď išlo o jej dcéru mohla posudzovat situáciu len z pohľadu matky. Ja mám však v rodine lekárku a tá mi neverila!!!! Podľa nej môj hlavný problém bol, že nemám čo robiť a preto si vymýšľam!!! Každý, kto tieto trable zakúsil vie, že sa to jednoducho nedá ovládať vôľou. Nezainteresovaný to môže posudzovať ako hypochondriu - mimochodom, aj to je oficiálna diagnóza! - ale lekár? Podľa nej som mala vyhodiť všetky lieky do záchodu a dať si "három deci" a nič by mi nebolo!!! To už komentovať nebudem.
Ja voči Alllene nič nemám , len v tú chvíľu mi prišlo ľúto jej dcéry .Ale nakoniec sa mi páči , že sama prišla na to , že si určite nevymýšľaľa.Inak všetko v pohode .
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

sybila3
Ahojte, neverila som až kým sa to nestalo mne. Kdo to nezažil, nemôže pochopiť ten pocit. Tú bezmocnosť. Strašne ma to obmedzuje, bojím sa ísť niekam sama, aby som neodpadla, nikdy sa mi nestalo, že som odpadla, ale mám taký pocit. Dočítala som sa na internete veľa o tejto chorobe, našla som tam bylinkový liek Persen, veľa ľudí ho ospevovalo, tak som si ho kúpila. Uvidím, či bude mať účinok. Zatiaľ sa majte.
Potom sa ozvi, či PERSEN pomohol, ja som už asi pol roka v pohode, ale niekedy mám pocit, že už-už sa to ide vrátiť, no našťastie som zatiaľ ten pocit vždy predýchala. Keď som sa liečila, bola som objednaná aj na sedenia k psychologovi, ktorý mal prísť na to, z čoho vlastne panická porucha vznikla, ja som však nemala čas chodiť k nemu, tak som sa na to vybodla, bola som tam raz. Ale ak sa mi to vráti, určite ho budem navštevovať pravidelne, pretože by som to už zažiť nechcela. Lýdia
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

K tejto téme som sa dostala náhodou, ale netušila som, že toľko ľudí trpí touto chorobou ako moja sestra.
Ja tiež veľmi často pociťujem paniku, hlavne odkedy mám deti, nepríklad čo sa mohlo stať, keby... No ale to sú asi normálne paniky rodičov.
Čo ma viac trápi už dlhé roky, ale teraz sa to zhoršilo. Neviem to presne definovať, tie pocity, ale keď zaspím, mám často pocit, že som hore, počujem zvuky okolo mňa, akoby som nespala, napríklad rádio a neviem sa pohnúť, akoby som bola paralyzovaná, je to hrozné, potom sa strhnem a som hore.
Zažíva to ešte niekto?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Aj Magné B6 ževraj má veľmi dobré účinky.
Ivana Š, to je tvoje astrálne telo, každé telo ked človek zaspí putuje, potom sa ti môže zdať napríklad, že už si niekde bola. Zaujímam sa o tieto veci a vyskúšala som napríklad aj návrat do minulých životov, čomu som absolutne neverila, ale presvedčila som sa a odstránila som si tam niektoré zdravotné problémy, ktoré sa mi vyskytli. Chcem to vyskúšať aj na tú panickú poruchu. Len nejako nemám čas, robím občas pokusného králika mojej tete, ktorá lieči reiki a zaoberá sa pod.vecami, aj min.životmi.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ale ja som neputovala, bola som v svojej posteli, len som sa nemohla pohnúť, všetko som vnímala, ešte aj ako ma tlačí vankúš a tŕpne mi ruka, akokoľvek som chela, nevedela som pohnúť ani malíčkom, potom sa skoncentrujem, uvoľním, myknem a preberiem sa, ale to predtým zobudením, keď sa nemôžem hýbať, to je PANIKA...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Podľa mna to nie je panika.
Mne sa minule stalo tiež niečo také divné. V spánku zo mna niekto ťahal paplon, ja som ho držala a ťahala naspäť, nikoho som nevidela, ale normálne som vyvíjala silu, mala som nepríjemný pocit. Ked som sa zobudila, nevedela som, či sa mi to snívalo alebo bolo naozaj, bolo to velmi živé. Tá teta mi povedala, že to sa mi určite nesnívalo, už sa mi to stalo ale 3-krát a je to velmi nepríjemné, fakt jak naživo, neviem, čo si mám o tom myslieť.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Alllena
Som v úžasi a ľutujem,že som mojej dcéry neverila keď mi popisovala stavy aké mala myslela som si že si vymýšla objavilo sa jej to na strednej škole
sama vyhladala psychiatra , jej stavy neboli na šťastie také vážne mala
silné búšenie srdca a strach zo smrti a samoty.Zúčasťňovala sa na terap. sedeniach a teraz po 3 rokoch zatial sa nesťažovala , teraz dúfam že nie preto lebo som jej neverila . rozhodne sa s ňou dnes porozprávam
Alllena, veľmi by ma zaujímalo, či sa Ti podarilo porozprávať sa s dcérou a ako to dopadlo. Ak sa Ti podarilo získať jej dôveru, bude mať pre budúcnosť istotu, že ju aspoň niekto vypočuje a pochopí. A ver mi, že mať takúto "bútľavú vŕbu" je na nezaplatenie, najmä ak je to vlastná matka. Možno by Tvojej dcére pomohlo, keby si prečítala celú túto tému, aby vedela, že v tom nie je sama a že je to "normálna" choroba. Ja som si vždy hovorila, že mi šibe, ale rozumové reakcie a myslenie sa touto chorobou nemenia (mala som vtedy IQ 135), skôr je postihnutá citová stránka osobnosti.
Daj vedieť, veľmi Vám obidvom držím palce.
Medzi smejkami mi chýbajú nejaké tie srdiečka, tak Vám obom posielam to, čo tam je.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ja so slovo panika použila v zmysle, ako hrôza, strach, že sa už nepohnem, nezobudím...
Mne to vždy pripadá ako naživo, ale sú tam niektoré nezrovnalosti, napríklad počujem hlas niekoho, kto tam vôbec nebol, minule v tom "sne" zvonil mobil, ale nemala som zmeškané hovory.
Panickou poruchou trpí moja sestra, tá máva presne také príznaky ako sú popísané v téme, pomáha jej vtedy dýchať do sáčku, alebo do spojených dlaní.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ivana Š
Ja so slovo panika použila v zmysle, ako hrôza, strach, že sa už nepohnem, nezobudím...
Mne to vždy pripadá ako naživo, ale sú tam niektoré nezrovnalosti, napríklad počujem hlas niekoho, kto tam vôbec nebol, minule v tom "sne" zvonil mobil, ale nemala som zmeškané hovory.
Panickou poruchou trpí moja sestra, tá máva presne také príznaky ako sú popísané v téme, pomáha jej vtedy dýchať do sáčku, alebo do spojených dlaní.
Tvoje problémy sa mi zdajú trochu iné, ako príznaky klasickej panickej poruchy, ale nie som lekár, netrúfnem si to odhadnúť. Môže to byť spôsobené stresom, nevyriešenými problémami a pod. Rozhodne to nenechaj zájsť veľmi ďaleko a hľadaj pomoc čo najskôr. Drž sa!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marianna01
Už niekoľko dní pozerám na názov tejto témy - nejak som ju nechcela otvoriť, ale nakoniec mi to nedalo. A už mám zvieravý pocit...
Ja som úplne zdesená z toho, čo som tu prečítala. Začalo sa to u mňa medzi sviatkami v decembri, keď boli tie strašné snehové búrky. Môj muž s deťmi išiel k rodičom spať. Ja som išla gratulovať kamoške ku sviatku, na čo sme sa telefonicky škaredo pohádali. Už o deviatej som musela ísť domov, lebo som mala strašne nepríjemný pocit, akoby mi malo roztrhnúť cievy na krku a niečo mi strašne tlačilo prsia. Strašne som sa potila, následne mi bolo zima, zvieralo mi hrdlo a žalúdok som mala kdesi... Na druhý deň, počas tej búrky, sa to niekoľkokrát vrátilo. Potom som to chvíľu nemala. Neskôr začal chaos okolo daňového, začali stresy... A vrátilo sa to. Už nie v takej miere ako vtedy, ale pocit tlaku, nevoľnosti, spotenie sa a zvieranie, to mávam často. Vtedy sa snažím vstať od roboty, ktorú práve robím, zamestnám sa niečím iným a myslím (aspoň sa snažím) na niečo iné...
Sú to tie "správne" ( v negatívnom zmysle slova) príznaky?
Marianka , nechcem Ťa plašiť , ale sú to príznaky .....najlepšie v tejt chvíli to treba skutočne predýchať a upriamiť myseľ na niečo iné .Úplne bokom , čim viac sa stým budeš zaoberať , tým to bude pre Teba horšie .

Baby je až neuveriteľné , ako táto téma narastá čo do počtu znášajúcich tieto naše problémy ... ja som si tiež myslela , že som sama .
Momentálne ja osobne mám pokoj , užívam lieky , ale ako ......zasa som neposlušná , kedy sa mi zachce , proste zabudnem .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zitka a potom ťa strašia žalúdočné potiaže ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
Zitka a potom ťa strašia žalúdočné potiaže ...
Lenka , to je už asi jedno z druhým spojené ....však táto doba uponáhľaná nič dobré neprináša . Neboj sa mám toho dosť , možno sa to nezdá ,ale ja všetko musím stihnúť , aj doma, aj na porade aj vo firme a aj teraz píšem a vedľa sa mi varí večera ....... :p A toto máme všetky ženy bez rozdielu.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ja viem, že toto nie je klasická panická porucha, ale diskutuje sa tu na príbuznú tému, chcela som vedieť, či niekto nemá podobné problémy a ako ich rieši, lebo niekedy mám normálne strach zaspať.
Mám to dlhší čas, možno sa to naozaj stupňuje stresom, neviem, teraz ho mám viac, ale privítam každú radu.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Zita5
Marianka , nechcem Ťa plašiť , ale sú to príznaky .....najlepšie v tejt chvíli to treba skutočne predýchať a upriamiť myseľ na niečo iné .Úplne bokom , čim viac sa stým budeš zaoberať , tým to bude pre Teba horšie .

Baby je až neuveriteľné , ako táto téma narastá čo do počtu znášajúcich tieto naše problémy ... ja som si tiež myslela , že som sama .
Momentálne ja osobne mám pokoj , užívam lieky , ale ako ......zasa som neposlušná , kedy sa mi zachce , proste zabudnem .
Zitka, možno je dobre, ak sa problém pomenuje hneď v počiatkoch... V úvislosti s celou touto "záležitosťou" - nemali ste pridružené aj nejaké iné zdravotné problémy?
Lebo ja som si po takomto - záchvate??? (ako to pomenúvate?) - zmerala tlak - a skoro ma porazilo - doslova! Ten spodný strašne nízky a ten horný strašne vysoký. Sestra - zdravoťáčka nad tým krútila telefonicky hlavou. Samozrejeme, odporučila ma k lekárovi - kto však môže ísť k lekárovi v marci?!
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

A ešte jeden postreh - takmer vždy som tieto príznaky mala aj po poháriku akéhokoľvek alkoholu...

Musím upraviť tento príspevok, lebo keď som si ho prečítala po uložení, zistila som, že vyzerám ako aklkoholička... Nie, občas, keď si dám nejaký pohárik, pri nejakej príležitosti, takmer vždy sa prejavia aj tieto príznaky. Má to jednu dobrú stránku, snažím sa alkoholu vyhnúť.
Naposledy upravil Marianna01 : 11.04.06 at 20:17
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marianna01
Zitka, možno je dobre, ak sa problém pomenuje hneď v počiatkoch... V úvislosti s celou touto "záležitosťou" - nemali ste pridružené aj nejaké iné zdravotné problémy?
Lebo ja som si po takomto - záchvate??? (ako to pomenúvate?) - zmerala tlak - a skoro ma porazilo - doslova! Ten spodný strašne nízky a ten horný strašne vysoký. Sestra - zdravoťáčka nad tým krútila telefonicky hlavou. Samozrejeme, odporučila ma k lekárovi - kto však môže ísť k lekárovi v marci?!
K tomu sa môže pridružiť aj záchvat , že Ti môže vykrútiť ruky a podobne ...teda ja som to neprežila , ale poznám prípad .U mňa sa to prejavuje , že nemôžem jesť váha ide dolu aj 2O kg a potom zasa hore ....a tak .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Tuším by som mala navštíviť nejakého lekára...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Marianna01
kto však môže ísť k lekárovi v marci?!
Keď treba tak treba. Ja som pekne krásne išla k doktorovi 25.03. - ešte nad jedným DPH visel neznámy otáznik a ešte kde boli DP ?
Už som ledva dýchala.
Takže ak máš problémy, neváhaj v akomkoľvek čase, aby si nedopadla oveľa horšie ako si na tom teraz.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Asi dám na vaše rady a pekne naklušem do Trnavy - predpokladám, že najprv k obvodnému, však?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marianna01
Asi dám na vaše rady a pekne naklušem do Trnavy - predpokladám, že najprv k obvodnému, však?
Marianka , pekne len nakluš a nech Ťa obvodák pošle tomu správnemu lekárovi , pozeraj na to , že máš detičky.........., že to budeš robiť hlavne kvôli nim .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať