Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Aj v tomto prípade platí, že len ten pochopí o čo ide, kto to zažil.
0 0
letuska... letuska...

letuska... je offline (nepripojený) letuska...

presne tak. mne napr. moji blízki nechceli veriť, že je to také vážne,že musím ísť k psychiatrovi. a ja som im vždy na to vravela: "neviete,čo to je,tak preto neviete pochopiť,prečo vyhľadávam pomoc." no na druhej strane,nikdy by som to nikomu nepriala. priatelia,musíme mať veľa síl a pozitívneho myslenia,aby sme to zvyládli.iba lieky nestačia.:-)
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

wayan
Ahoj,ja som brala tiez Xanax,občas si ho ešte dám ak mi nie je najlepšie a beriem aj antihistaminiká.zatiaľ žijem, všetky symptómy pripisujem momentálne psychike, takže ma raz možno vystrie z toho,že som si neprečítala príbalový leták.no lekárka sa ma na žiadne lieky nepýtala.antihistaminiká chcem vysadiť a skúsiť liečiť alergiu homeopatikami.
Ahoj, pokial chces, aby ti klasicka homeopatia zabrala,
aj ked len na alergiu, nemala by si vobec uzivat antidepresiva,
znacne to oslabuje uciny homeopatie, najlepsie, ked ich doberies, az potom pojdes.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Ahojte, ja uzivam mesiac Citalon,
na noc Protiaden a cez den Frontin, je to ako Xanax.
Ma niekto skusenosti s Protiadenom?
raz som si ho nedala pred spanim a nemohla som spat,
predtym som spavala dobre ,neviem, preco mi to nasadili,
asi to bude pekne navykove...
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte vsetci.drzim palce vsetkym ktorym uspesne zabera liecba.ja som od piatka trochu vystrasena...vytesovala som sa,ze mi seroxat pekne zabera( okrem par slabych chvil, ked mi busi srdce,alebo sa objavi tlak-hrca v hrudi),no zacala sa mi zase tocit hlava...take pohupovanie,pocit ako ked sa vratite z plavby lodou.je to dost neprijemny pocit.takto sa mi to totiz zacalo min.rok v okotobri,skoncila som hospitalizovana na neurologii..zaver:uzkostna porucha s podtextom paniky.som z toho dost smutna,volala som kamoske-psychiatricke,ta ma ukludnila,ze sa tie stavy mozu v prvom polroku este objavit a poradila zvysit davku z 30mg na 40mg.je mi nanic.nechce ca mi ani len umyt riad,dnes ma manzel nocnu,este ze tu ste vy...cakam na akukolvek radu.mal niekto z vas podobne zavraty ako ja?mavate hrcu v hrudi,akoby vam tam nieco stalo?
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

marceli,protiaden bude nejaky novy liek,skusala som o nom hladat nejake info,ale nic som mudre nenasla...ak je to liek len na spanie,tak neviem naco ti ho dali pokial si predtym spala dobre.a to,ze si nemohla zaspat,ked si ho nevzala bude mat psychicke pozadie.niekde v podvedomi si to analyzovala---co ak nezaspim?ako mi bude ked nevezmem liek?--aspon ja si tak myslim,lebo veim,ze zavislost na takychto liekoch vznika po dlhodobom uzivani,teda po priblizne pol roku.nebol vtedy spln?nemala si rusny den?v poslednej dobe ma kopec ludi problem so spankom,a ani nespadaju do nasej kategorie....to je z tej uzasnej zimy.drz sa....
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
čo sa týka liekov...zoznam a príbalový leták nájdeš na www.nobel.sk
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wayan
Ahojte vsetci.drzim palce vsetkym ktorym uspesne zabera liecba.ja som od piatka trochu vystrasena...vytesovala som sa,ze mi seroxat pekne zabera( okrem par slabych chvil, ked mi busi srdce,alebo sa objavi tlak-hrca v hrudi),no zacala sa mi zase tocit hlava...take pohupovanie,pocit ako ked sa vratite z plavby lodou.je to dost neprijemny pocit.takto sa mi to totiz zacalo min.rok v okotobri,skoncila som hospitalizovana na neurologii..zaver:uzkostna porucha s podtextom paniky.som z toho dost smutna,volala som kamoske-psychiatricke,ta ma ukludnila,ze sa tie stavy mozu v prvom polroku este objavit a poradila zvysit davku z 30mg na 40mg.je mi nanic.nechce ca mi ani len umyt riad,dnes ma manzel nocnu,este ze tu ste vy...cakam na akukolvek radu.mal niekto z vas podobne zavraty ako ja?mavate hrcu v hrudi,akoby vam tam nieco stalo?
Wayan, ano, poznáme to viaceré. A ak si len teraz začala brať Seroxat, musíš pár dní počkať, pretože u všetkých antidepresív sa musí dosiahnuť určitá hladina látky v krvi a až potom sa stav začne zlepšovať. Je to ako u antibiotík. Ak nepríjemné účinky lieku neprejdú do 1-2 týždňov, alebo sa budú ešte zhoršovať, treba kontaktovať lekára, možno Ti práve tento liek "nesadne" a treba ho vymeniť. Ale niektoré antidepresíva na začiatku v prvých dňoch vyslovene stav zhoršujú a potom to začne ustupovať.
Držím palce a keď budeš mať ťažkú chvíľku, prečítaj si predchádzajúce príspevky a skús to "predýchať", nejaké návody, ktoré nám pomáhajú, sme tam už napísali.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Evka,ja beriem seroxat od 21.11.06,je to uz po treti krat co sa mi vratili tieto problemy,nikdy predtym som vsak taketo "točky" nemala,predtym to vsetko bolo o PP,tú som pravdepodobne dost nepreliecila nikdy som lieky nebrala dlhsie ako pol roka.a prispevky mam precitane zhora dolu,chcela som nieco aktualnejsie...aj tak vdaka za podporu,obdivujem ta,sledujem tvoje prispevky,pises k veci...nie surovo a sebaisto.ked si niekto s PP a GAD poradil bez liekov(comu sa mi verit nechce ),neverim,ze mal taketo stavy ake som prezivala pred 2 mesiacmi,sama psychiatricka sa na mna hnevala co som neprisla skor,vraj to je vela aj na kona,nevravim pomoct si terapiami,sportom ap.,ale zo zaciatku musime strach a uzkost co nas ovlada potlacit liekmi aby sme sa vedeli aspon trochu skonsolidovat a zacat na sebe robit....verim,ze je kopec ludi tohto nazoru.ako si na tom teraz ty?chcem skusit kineziologiu,este som sa neodhodlala zavolat tam.pomohlo ti to uplne?ja ma este 4 sedenie na akupunkturu,som zvedava...dam vediet
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Nedá sa povedať, že mi to pomohlo úplne. Ono je to tak - teda, môj názor - , že počas života a všetkých tých stresov si človek na seba nabaľuje rôzne energetické, emočné bloky, naučí sa používať nesprávne stereotypy myslenia (napr. nízke sebahodnotenie, podceňovanie sa a pod.), riešenia určitých situácií (napr. kedysi v takejto situácii mi nebolo dobre, tak sa v súčasnosti obrňujem tým, že si zase vytváram určité zábrany, aby sa nepríjemný pocit neopakoval). Skrátka je to ako cibuľa. Aj z tej musíš ošúpať niekoľko suchých šúp, kým sa dostaneš na biele čerstvé jadro. A takto si to asi predstavujem aj ja, s tými našimi problémami. Toľko tých všelijakých suchých vrstiev sa na tú našu dušičku poukladalo, že niet divu, že je chorá. Aj tá choroba nevypukla hneď po prvom probléme, po prvom neúspechu, po prvom strese. Liečenie by malo teda asi ísť rovnako - šupu po šupe dolu, kým sa neobjaví zdravé jadro - naša dušička. Kineziológia je práve v tomto dobrá, že ide takto postupne vrstvu po vrstve. Raz mi jedna lekárka povedala, že psychiatrické problémy sa liečia asi dvakrát tak dlhý čas, ako sa tvorili. Čo povedať na takúto perspektívu? Pri kineziologických odblokovaniach som sama na sebe zistila, že často sa jeden a ten istý koreň problému prejavuje vo viacerých súčasných potiažach. Zrejme teda nejaký prežitý stres alebo zážitok bol taký silný, že ho nestačí odblokovať raz ale treba na ňom viacej popracovať. A z vlastnej skúsenosti verím aj tomu, že mnohé "bloky" sme jednoducho zdedili v genetickej výbave po svojich predkoch. Neviem, či to píšem dosť zrozumiteľne, ale toto sú moje zážitky pri kineziolog.odblokovaní. Mne táto metóda veľmi vyhovuje, aj keď viem, že nie som stále ešte v poriadku. Lieky považujem za takú barličku, ktorá by mala pomôcť v prvom návale choroby. Sú nevyhnutné, ale neverím, že odstránia príčiny choroby, liečia len symptómy. V žiadnom prípade to neznamená, že chcem niekoho nahovárať, aby zrazu vysadil lieky a dal sa inou cestou. Keď máš zlomenú nohu, barle odložíš až vtedy, keď si schopná stáť na nohách. Takže lieky beriem pravidelne a hľadám popri tom aj možnosť, ako sa dopátrať tých príčin, čo to všetko spustili a snažiť sa to zmeniť. Dá sa to viacerými spôsobmi, nielen kineziológiou, záleží na vnútornom pocite, že ano, toto mi pomáha. Akupunktúru som zatiaľ neskúšala, ani som nevedela, že sa pri PP dá použiť. Verím síce na homeopatiká, mám ich odskúšané napr. pri začiatkoch prechladnutia alebo chrípky, tam mi fungujú perfektne. Pri PP bohužiaľ nie. Jediné, čo Ti viem v tejto chvíli poradiť je, rozhodne navštevuj pravidelne lekára, ber lieky a popri tom hľadaj, čo bude Tebe najviac vyhovovať a čo Tebe pomôže. Každý máme svoju cestu, každé telo má iné chemické zloženie. Je to niekedy dlhšia cesta, ale zatiaľ ja inú nepoznám a som vďačná za každú radu a každé povzbudenie.
Ešte k tým točkám - dostala som raz jedny antidepresíva. Začala som ich brať s kľudom, veď "čo už ma v mojej situácii môže prekvapiť". Keď mi začalo byť zle, vôbec som to nepripisovala týmto liekom ani PP, pretože to boli úplne nové pocity. Po týždni som na tom bola tak zle, že som nevládala chodiť. Vtedy som si prečítala príbalový leták - just všetky príznaky sa u mňa objavili. Volala som psychiatra, ten tomu nechcel veriť, že také príznaky by sa u tohto lieku nemali vyskytovať. Poprosila som obvoďáčku o PN, ostala som doma, vysadila tento konkrétny liek a o týždeň som bola ako-tak v poriadku. Vtedy som si uvedomila, že ja vlastne môžem existovať aj bez antidepresív a toto bol pre mňa veľmi silný duševný doping, stav sa mi začal rapídne zlepšovať. Samozrejme, po čase ma to zase chytilo, ale to je už o inom. Takže môže sa stať, že niektorý liek Ti skutočne nesadne.
Držím palce a kedykoľvek budeš pociťovať potrebu, príď sa sem vyžalovať. Môžeš aj cez SS.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Wayan, neboj, mne dali prve antidepresiva, nejaky
Velafax alebo take cosi a cela rada ze mi bude lepsie som si to dala,
do pol hodiny som bola odpalena, uplne mimo reality, navaly horucav,
nemohla oblezat, obsediet, davenie, myslela som, ze som sa zblaznila,
to sa mi este nikdy nestalo, potom som zvracala a prehnalo ma,
dala som si Xanax a fajcila jednu od druhej, potom prisli driemoty na
mna akonecne som zaspala. Po zobudeni bolo uz fajn a uz som odmietla tento liek brat a tiez doktorka prekvapena, ze na take neziaduce ucinky sa jej nik nestazoval bla bla, proste to bol najhorsi zazitok asi v mojom zivote, cela som sa triasla, no otras. Niekedy to antidepresivum zaberie vraj aj za 6 tyzdnov, dovtedy je normalne ze sa dostavuju neziaduce ucinky,
ja mam kazde rano motolicu a som trochu mimo,
potom v praci pri kave to prejde. Drz sa popis, hlavne sa neboj!!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Našťastie netrpím touto chorobou, ale chodím vás tu čítať. Môžem prispieť aspoň radou. Čítajte a skúste sa riadiť jej radami, táto kniha pomohla veľmi veľa ľuďom. Luise L. Hay: Miluj svoj život
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Mila Wayan, este ma napadlo s tymi tvojimi motolicami,
nemas nizky tlak ? Mas v poriadku hormony?
Mas spravene komplet krvne testy, nikedy nedostatok
nejakeho vitaminu alebo mineralu v tele to moze sposobovat,
brat take nieco mal a nesuviselo to so psychikou.
Pripadne dobre urobit CT-cko, aby si sa uistila,
ze tie tocaky su ozaj len psychika a nie nejake vaznejsie ochorenie,
daj si to vsetko porobit a hned budes kludnejsia,
ja tiez niekedy "hypochondrim", ked ma neuveritelne boli hlava
hlavne rano, ze co v tej hlave mam, ale potom sa utesim,
ze hlupa hlava neboli.... To len tak na povzbudenie...
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Este jeden prispevocek,
musime vydrzat tuto otravnu zimu a pochmurne zamracene dni,
uvidite, ze ked pride jar a bude vela slniecka, ktore nabija pozitivnou energiou, bude nam lepsie, verte tomu, slniecko dodava serotonin prirodny
a clovek sa potom citi lepsie a hned ma viac chuti do zivota.
Drzte sa vsetci.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Marcela91
Ma niekto skusenosti s Protiadenom?
raz som si ho nedala pred spanim a nemohla som spat,
predtym som spavala dobre ,neviem, preco mi to nasadili,
asi to bude pekne navykove...

Prothiaden je dobrý liek. Po jednej tabletke ešte ti rozhodne nebude ažtak dobre. to treba užívať aspoň 2 týždne, aby si rozpoznala, či ti to pomáha, alebo nie. Keby ti nepomáhalo tak ti nech predpíšu napr. seroxat, ten je ale tuším ajtak lepší. aj ja som mala aj prothiaden, a ešte k tomu oxazepam a druhýkrát mi predpísala seroxat a po 3 mesiacoch mi bolo dobre. Nechcem Nás zarmútiť, ale to je len liečenie a nie vyliečenie, lebo sa to stále vracia. Stačí malý podnet a už je to tu zas. a zase lieky a lieky.............
Držím nám palce
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Barbara
Prothiaden je dobrý liek. Po jednej tabletke ešte ti rozhodne nebude ažtak dobre. to treba užívať aspoň 2 týždne, aby si rozpoznala, či ti to pomáha, alebo nie. Keby ti nepomáhalo tak ti nech predpíšu napr. seroxat, ten je ale tuším ajtak lepší. aj ja som mala aj prothiaden, a ešte k tomu oxazepam a druhýkrát mi predpísala seroxat a po 3 mesiacoch mi bolo dobre. Nechcem Nás zarmútiť, ale to je len liečenie a nie vyliečenie, lebo sa to stále vracia. Stačí malý podnet a už je to tu zas. a zase lieky a lieky.............
Držím nám palce
Ahoj Barbara, beriem na noc Protiaden a uz od zaciatku spim dobre,
len rano sa budim jak "klepnuta po hlave", cez den beriem Xanax a
Citalon, to je hlavne antidepresivum , ktore ked zaberie ,vysadim tie dva
pomocne lieky. Ja si nemyslim,ze po ukonceni liecby liekmi by sa to malo
kazdemu vratit, je to individualne, kazdy ma inak citlive nervy ,
takze verim, ze vacsina ludi co tu pise o PP sa z toho dostane.
Tebe to kedy zacalo a akodlho sa liecis? Mne to vsetko toto spustilo umrtie dvoch blizkych ludi behom jedneho mesiaca teraz v jeseni, predtym som stres zvladala v pohode a taketo
stavy som nikdy nemavala.Popis ak mas chut. Pekny den.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Dakujem vsetkym za odozvu.Volala som so svojou psychiatrickou,poradila mi zvysit davku na par tyzdnov,takze to idem skusit.kupila som si aj Persen dam si ho na spanie.a este...kvoli motoliciam som bola na tej neurologii hospitalizovana....samozrejme vylucili neurologicky povod,presla som aj magnetickou rezonenciou a kadecim inym,je to psychickeho povodu...dufam.a tiez si myslim,ze to nebude neziaduci ucinok,lebo seroxat som uz brala predtym a robil mi dobre.takze mi ostava len dufat,ze to prejde.na akupunkture mi lekarka tvrdila,zeby mi uz malo byt lepsie,nie horsie...aspon mi pomohla s chrbticou...mam este 3 sedenia...neskor skusim aj kineziologiu,preco nie?babenky,drzte sa,prajem vsetkym velky priliv pozitivnej energie.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

No nejak som sa dnes rozpisala.... Chcela som k tej homeopatii. Hned ako mi vysadia antidepresiva, letim do Blavy k homeopatke a idem sa dat dokopy, aby sa mi to uz nezopakovalo. Nechcem robit reklamu, ale www.homeopat.sk si skuste precitat. Bola som pred troma rokmi u tejto homeopatky, napravila mi konecne menstruacny cyklus, pretoze som mavala dovtedy menzes tak raz za 5 mesiacov, nik z lekaröv nevedel preco a hormonalnu liecbu som odmietla. Pomohla mi aj z pocitov uzkosti po rozchode s dlhorocnym priatelom nejakym liekom, zabral okamzite, pocitila som ulavu a stratila sa mi ten balvan z hrude, ktory som pocitila po rozchode. Bola som vtedy uplne vyrovnana a vesela a chvilu nato som sa zoznamila s chalanom, s ktorym zijem dodnes. Uvazovala som s PP ist za nou, ale som podlahla vplyvu doktorky a zacala uzivat lieky.
Homeopatiu, ktoru si davate proti chripke, su to viaczlozkove lieky, zaberaju len nachvilu, vid SEDATIV od Boironu, je velmi ucinny aj na spanie, treba to brat stale, lenze klasicki homeopati liecia jednozlozkovym liekom specialne vybratym pre vas , lebo je ich nespocetne mnozstvo. Interviu trva min.2 hodiny , mnozstvo divnych otazok a pocitac. program vyhodnoti, ktory liek je pre vas na zaklade odpovedi vhodny a ten vam poda homeopat jednorazovo. Pri interviu je potrebne opisat cely zivot, prostredie, akymi chorobami a problemami ste presli, naraza sa na psychiku, lebo homeopati sa domnievaju, ze vsetky choroby sa na cloveka nabaluju vdaka zlemu psych.stavu, hoc aj v podvedomi. Ved je vseobecne zname, ze vesela mysel je pol zdravia...Viac sa dozviete na spominanej stranke.
0 0
martaO martaO

martaO je offline (nepripojený) martaO

Ahojte kočky, ani som netušila, že je toľko ľudí s takými problémami. Moja dcéra mala podobné pocity ale lekárka ju posielala po rôznych vyšetreniach, ktoré vôbec nič nepreukázali a ona mi chradla pred očami, je chudá ako prst a nakoniec ani nevychádzala z bytu bez môjho doprovodu. Nakoniec lekárka prehlásila, že ak je všetko negatívne musí byť niečo v žalúdku. To som bola hotová s nervami a všade pozerajú do počítačov ale na pacienta ani mrk. Vyhľadala som homeopatov a nasadili jej zinok a magne B. Išla som súkromne k psychiatrovi, ešte som netušila, že to je taký problém nie však neriešiteľný a ten jej nasadil lieky. Potom neurologička kázala všetky lieky vysadiť. No guláš. Nakoniec som si zavolala do centra THALION tam mi lekár povedal, že by bol rád ak by to bol vred, nasadí lieky a hotovo, ale že máme dlhotrvajúci problém, bez psychiatra nezvládnuteľný. Hovorím,no zbohom, tak zase iný lekár? A on že my tu máme svojho, tak nás objednal a hneď na prvom sedení mi lekárka povedala že diagnóza je panická porucha. Nasadila Xanax a Paretin. Po polročnej PN dcéra chodí von a po dvoch mesiacoch sedení u psychológa sa vie uvoľniť a autogénnym tréningom navodiť spánok, takže sa znovu teší zo života. Nakoniec som jej povedala, že je vlastne veľmi šťastný človek, pretože lekári ju prehliadli od hlavy po päty a ona má telo zdravé!!! Čo by iný človek za to dal, baby, veď môžete všetko, ísť na dovolenku, tešiť sa z priateľov, z práce, školy, tešiť sa že svieti slnko a Vám môže vánok pohladkať tvár. Môžete všetko na svete.....ale hlavne sa radujte. Všade veľa svetla, pekné farby, dobré filmy, dobré knihy........držím Vám palce, všetkým. Nech sa Vám deje len to dobré ku prospechu Vášmu a k prospechu ľuďom dobrej vôle.
0 0
Hituš Hituš

Hituš je offline (nepripojený) Hituš

aj ja mám panickú poruchu - 5 rokov, tiež sa liečim SEROXATOM - 20 mg, l tabletka ráno, a mám pokoj. Je to vlastne taká choroba, že váš organizmus si v dostatočnej miere nevytvorí hormón serotonín, a nasledujú potom fiziologické symptómy - ako tras, zúfalstvo, strach z umretia, a pod. Sú to akési chemické procesy v mozgu. Ale v terajšej dobe sú dostupné lieky, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky ako priberanie, alebo ospalosť, preto treba navštíviť psychiatra, ktorý to odborne podchytí,nestačí ísť len obvodnému lekárovi, ktorý predpíše lieky iba na upokojenie a potom sa Vám bude iba driemať, ale nevylieči problém
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať